Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 176189 razy)

Offline Dziadek93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #275 dnia: Październik 01, 2021, 21:46:17 »
A każdy KP 01 udaje że sobie radzi i od KW nagrody coroczne bieże. I tak z roku na rok... Damy radę Panie Komendancie. Za wakaty kupimy paliwo itp.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #276 dnia: Październik 01, 2021, 22:27:35 »
Zdziwiłbyś się kolego z tymi nagrodami od KW.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #277 dnia: Październik 02, 2021, 09:52:11 »
Oczywiście nie twierdzę, że komendanci nie dadzą więcej bo im się nie chce tylko nie mają z czego. Urealnienie budżetów komend to powinien być podstawowy postulat. Już w sierpniu księgowa mówi, że kasa się kończy i musi pilnować, żeby na paliwo do samochodów wystarczyło.
Może małe pieniądze i to kropla w morzu potrzeb ale 70 mln zł ma trafić na zasilenie budżetów komend.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #278 dnia: Październik 02, 2021, 14:04:41 »
A każdy KP 01 udaje że sobie radzi i od KW nagrody coroczne bieże. I tak z roku na rok... Damy radę Panie Komendancie. Za wakaty kupimy paliwo itp.
Powiem Ci, w tajemnicy, że 01 regularnie puszczają EuroJackpot'a bo to jedyna możliwość by zwiększyć budżet komendy 😁 puszczają tak długo aż Kasa z nagrody KW się nie skończy. Dlatego w tym roku jeszcze nie puszczali....

Offline Dziadek93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #279 dnia: Październik 02, 2021, 17:46:43 »
I to jest sposób jak czasach ,,zerowej,, inflacji i ,,ogromego,, wzrostu gospodarczego pozyskać w własnym zakresie kasę na DF. A i KW nie musi KG o kasę prosić, tylko na poszczególnych szczeblach meldunek - Damy radę P. Komendancie. I o nic nie prosimy.Y

Offline almsherfa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #280 dnia: Październik 02, 2021, 23:15:17 »
Ławka z ludźmi do awansu na 01 nie jest zbyt długa, w większości powiatówek(tych ze słusznej partii).
Pomimo tego, mało który 01 dymi o niedoszacowanie budżetu. A o komendach ze specjalizacją nie wspomnę.
Jak nie będziecie walczyć w naszym imieniu to odejdziecie niedługo w niełasce a odejdziecie na pewno.
Zróbcie coś dla siebie i dla swoich ludzi i zgłaszajcie do KW i KG o sytuacji a szacun na dzielni jest pewny, bo w straży przecieki to chleb powszedni.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.   


Offline zegarek84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #281 dnia: Październik 02, 2021, 23:20:20 »
1. Motywacyjny zostaje bez zmian, służbowy również.
2. Kasy dodatkowej na funkcyjny nie będzie (stan wiedzy na teraz).
3. 30 dni od 1 października 2021 na określenie się czy funkcjonariusz pozostaje przy funkcyjnym ( oczywiście dotyczy określonych stanowisk).
4. Myślę, że decyzja o wysokości dodatku funkcyjnego tak jak służbowego musi być pisemna.
5. Będzie wliczany do emerytury.
przeczytajcie sobie Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 września 2021 r. w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej

zgodnie z paragrafem 12 tak jak joker26 napisał złożenie oświadczenia o zrzeczeniu się uprawnienia do dodatku funkcyjnego upływa do końca października...

kogo dotyczy??  :kwit:


Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #282 dnia: Październik 02, 2021, 23:37:16 »
Ile razy jeszcze odkryjecie koło?

Offline Vigwam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #283 dnia: Październik 04, 2021, 08:34:16 »
DF z założenia miał być chyba docenieniem funkcjonariuszy pełniących służbę w systemie codziennym. Niestety w wykazie nie ma takich stanowisk jak technicy, inspektorzy czy specjaliści. Rozumiem, że mimo szumnych zapowiedzi w sytuacji takich osób niewiele się zmieni?

Też o to pytałem kilka postów wyżej.. niestety ta grupa stanowisk chyba nikogo nie interesuje ;)

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #284 dnia: Październik 04, 2021, 12:22:21 »
DF z założenia miał być chyba docenieniem funkcjonariuszy pełniących służbę w systemie codziennym. Niestety w wykazie nie ma takich stanowisk jak technicy, inspektorzy czy specjaliści. Rozumiem, że mimo szumnych zapowiedzi w sytuacji takich osób niewiele się zmieni?

Też o to pytałem kilka postów wyżej.. niestety ta grupa stanowisk chyba nikogo nie interesuje ;)
Dodatek funkcyjny jest za pełnienie służby na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym, w załączniku nr 4 do rozporządzenia stanowiska jak technik, inspektor wymieniono w wierszu 52 trzeba tylko określić podległość służbową np specjalista w samodzielnym stanowisku pracy ds. kontrolno - rozpoznawczych jak najbardziej łapie się na funkcyjny, tak samo jak starszy technik w sekcji kwatermistrzowsko - technicznej gdzie bezpośredni podlega pod 02.

Offline Scalpel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #285 dnia: Październik 04, 2021, 15:56:47 »
Nie sprecyzowałem. Chodziło mi te stanowiska, które nie są samodzielne a podlegają pod naczelnika wydziału.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #286 dnia: Październik 04, 2021, 17:23:23 »
A czy naczelnik jest kierownikiem jednostki organizacyjnej.

Offline zegarek84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #287 dnia: Październik 04, 2021, 22:34:58 »
A czy naczelnik jest kierownikiem jednostki organizacyjnej.
obecnie w mało której jednostce wiedzą, że ten dodatek jest z automatu i trzeba się go zrzec, w biurach to nie robi różnicy, ale na podziale bojowym już tak... ile osób ma te 50% dodatku służbowego?? jakoś wakaty słabo zapełniają i stale trzeba wyrabiać nadgodziny...

okres rozliczeniowy nie domknięty, więc duża szansa, że i za obecny na funkcyjnym nie zapłacą... nikt nie mówi co i jak... cały czas było mówione, że z podziału bojowego dotyczy tylko dowódcy zmiany - ale też nie było wspominane, że trzeba się zrzekać (w sumie za każdym razem) - niektórzy twierdzą, że do dodatku służbowego też będzie można wrócić przy zmianie stanowiska (nie wydaje mi się)... biurowym to nie powinno robić różnicy, niewiele nadgodzin wyrabiają a na niektórych stanowiskach mają te 50% służbowego...

w przeszłości mi się już oberwało jak zostało przysłane pismo na jednostkę dotyczące szkoleń, przypomnę, że są one naliczane w programie SECS dokładnie w ten sam sposób co urlop i L4 - trafi Ci się "wybitka" zgodnie z harmonogramem, to idziesz z podziału za darmo na przymusowe szkolenie...

za co mi się oberwało?? cóż, odważyłem się poruszyć temat z autorami programu SECS po przysłanym piśmie, by może zorientowali się co i jak z wojewódzką (paradoksalnie pismo przysłali w tym samym tygodniu co na "planowanym wolnym zgodnie z harmonogramem" musiałem iść na szkolenie ^^)...

jestem autorem tego tematu
SECS 2014 - pewne ułatwienie do wprowadzania danych ;]
więc tak, w pewnych jednostkach podział orientuje się w papierach biurowych, gdyż je po prostu robi...

np. w jednostce na której pełnię służbę w zasadzie każdy z podziału bojowego wyrabia ponad 170h w okresie rozliczeniowym, wiem, wielu powie, 2 dodatkowe wypłaty... cóż, niech zatrudnią ludzi i wyślą na wolne, na dodatku funkcyjnym przyoszczędzą na podwyżki i nie trzeba nikogo zatrudniać...

w rozporządzeniu zjechali do dowódcy zastępu, trzeba się zrzec i dodatkowo niejasno ostatnia pozycja w tabelce od stażysty w górę... komendantowi każdy podlega, na pb dowódcom jrg też i bezpośrednio dowódcom zastępu wg większości wypisanych papierów ^^

pozdro

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #288 dnia: Październik 04, 2021, 23:35:23 »
Takie pytanie.  Czy Ty to napisałeś na trzeźwo?.

Offline zegarek84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #289 dnia: Październik 04, 2021, 23:40:53 »
tak, dodatek do SECS (Systemu Ewidencji Czasu Służby) w 2016r na służbie przez oczopląs i ciągłe pomyłki przy wprowadzaniu danych  :szalony: , kod wrzucili nie zmieniony do programu, zmienili tylko kolor na pomarańczowy ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2021, 00:01:22 wysłana przez zegarek84 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #290 dnia: Październik 05, 2021, 06:46:43 »
Przeczytałem to dwa razy i jestem głupszy..

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #291 dnia: Październik 05, 2021, 11:02:22 »
tak, dodatek do SECS (Systemu Ewidencji Czasu Służby) w 2016r na służbie przez oczopląs i ciągłe pomyłki przy wprowadzaniu danych  :szalony: , kod wrzucili nie zmieniony do programu, zmienili tylko kolor na pomarańczowy ;)

Zegarek, za dodatek to wszyscy są Ci wdzięczni ale pytamy czy napisałeś na trzeźwo ten poprzedni wywód? Już nie wspomnę że praktycznie od początku prac wszyscy wiedzieli że DF będzie od dowódcy zastępu wzwyż bo chyba już był w pierwszym projekcie ujęty. Chociaż ja już pierwszego projektu rozporządzenia nie pamiętam a dużo osób twierdzi że tam była mowa o 7 grupie i u mnie w jednostce notorycznie kierowcy chodzą i pytają kiedy trzeba się tego zrzec, zresztą czytając fora to nie tylko problem mojej jednostki.

Offline Scalpel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #292 dnia: Październik 05, 2021, 12:39:51 »
A czy naczelnik jest kierownikiem jednostki organizacyjnej.

Nie jest. Właśnie o to mi chodziło. Stanowiska podlegające naczelnikowi nie są uprawnione do DF.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #293 dnia: Październik 05, 2021, 17:39:27 »
W myśl tego przepisu strażak pełniący służbę w systemie codziennym, który "przypadkowo" złapie służbę 24h - nie powinien po niej iść do domu tylko zostać w firmie na swoje 8h bo nie przysługuje mu czas wolny :)

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #294 dnia: Październik 05, 2021, 17:49:58 »
On już swoje 8h tego dnia zrobił ;)

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #295 dnia: Październik 05, 2021, 17:50:54 »
Tak jrst. Od 00.00 do 8 rano 😀

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #296 dnia: Październik 05, 2021, 18:05:19 »
W myśl tego przepisu strażak pełniący służbę w systemie codziennym, który "przypadkowo" złapie służbę 24h - nie powinien po niej iść do domu tylko zostać w firmie na swoje 8h bo nie przysługuje mu czas wolny :)

I jest przepis, który mówi o konieczności 24h wolnego po służbie 24h.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #297 dnia: Październik 05, 2021, 20:57:04 »
W myśl tego przepisu strażak pełniący służbę w systemie codziennym, który "przypadkowo" złapie służbę 24h - nie powinien po niej iść do domu tylko zostać w firmie na swoje 8h bo nie przysługuje mu czas wolny :)

Całkowicie błędne wnioski wyciągasz.  Zapominasz o ustawie opierając się tylko na rozporządzeniu.
W ustawie jest mowa o czasie służby przekraczającym normę , więc teraz pomyśl jaki mamy okres rozliczeniowy i kiedy dopiero zaistnieją "nadgodziny"
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2021, 21:16:20 wysłana przez pb11 »

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #298 dnia: Październik 05, 2021, 21:18:48 »
Rekompensaty finansowej w okresie rozliczeniowym też nie dostaniesz, tylko po jego zakończeniu. I to chyba jedyna słuszna interpretacja, jak pisze pb11.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2021, 23:09:22 wysłana przez Strażak wro »

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #299 dnia: Październik 05, 2021, 22:46:25 »
Może widełki DF 50-70% by pomogły podjąć decyzję? Na stanowiskach związanych z większą odpowiedzialnością, zarówno w codziennym jak i zmianowym. Na FB KG powiedział, że pieniądze na DF będą. Można korzystać.... A podobno limity na nadgodziny też mają być dla komend. Wolna wola