Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 173600 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 19, 2021, 19:02:06 »
To po co wprowadzać coś, na co nie ma pieniędzy i dla większości osób będzie oznaczać straty finansowe?

Pomyśl skąd wyszedł pomysł na dodatek funkcyjny. Jak już to ustalisz to odpowiedzi same przyjdą.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpień 19, 2021, 20:38:43 »
Ja czekam na kolejny etap tego dodatku - narzekania tych co z niego zrezygnowali, na wysokość dodatków pozostałych :wall:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpień 19, 2021, 20:48:08 »
Jakby były jasno określone widełki tego dodatku typu od 40 do 70 procent, to może i duża część by się na niego zdecydowała. Jak mam mieć funkcyjnego tyle co teraz służbowego, to sorry, nie tędy droga. Dla mnie to nie sie zachęta do niczego, tym bardziej patrząc na obecny wzrost cen itd.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 19, 2021, 23:16:44 »
Zapomnieliście dodać najważniejszego, iż przyjęcie funkcyjnego wiąże się z brakiem nadgodzin

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 19, 2021, 23:50:05 »
Brawo Ty. Dobrze że nam zdradziłeś te sekretne info.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpień 20, 2021, 00:06:12 »
Brawo Ty. Dobrze że nam zdradziłeś te sekretne info.
Albo inaczej . Został stworzony dla tych co nie mają jak wypracować nadgodzin :fiuu:

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 20, 2021, 07:48:50 »
Został stworzony (w początkowych założeniach) po to, aby była jakakolwiek karta umożliwiająca "podnieść" prestiż (poprzez zarobki) etatów 8 godzinnych. w obecnej chwili w większości znanych mi przypadków, jest problem z obsadzeniem etatów 8 godzinnych wartościowymi ludźmi tzn. nie przechodzą np do operacyjnej ludzie, którzy są dobrzy w swoim fachu (bo im się nie opłaca finansowe - proste i chyba zrozumiałe), a przechodzą ci, co wyrażają w ogóle chęć. Taka sytuacja jest niezdrowa i dla tego funkcjonariusza, i dla całej PSP, w tym JRG - potem strażacy 24 h piszą, że jakiś baran, czy miernota czy łagodnie - nieznający tematu - robi im szkolenia lub inspekcje.

Założenia były szczytne, jednak wyszło jak .... w zasadzie nic nie wyszło, bo przy tych samych budżetach komend (jak zauważa słusznie pan Eqinox - jadących na oparach) możliwości będą praktyczni żadne.
Ale pożyjemy - zobaczymy.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 20, 2021, 08:47:03 »
A ZZ? Wyrażają wogóle jakieś zdanie na temat tego dodatku?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 20, 2021, 08:48:57 »
Wystarczy że przy kolejnej podwyżce kwota trafi do budżetu komendy bez podziału dla wszystkich po równo i się znajdzie kasa na dodatki o ile będą jakieś podwyżki  :szalony:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 20, 2021, 08:56:59 »
Na nadgodzinach też można zaoszczędzić, szczególnie na PB. I zaoszczędzoną kasę rozdzielić na wszystkich, którzy mają prawo do tego dodatku. Nie wiem czy taka opcja jest możliwa, niech ktoś mądrzejszy to potwierdzi lub zaprzeczy. Potem będzie tak, że ratownik na 3 grupie z nadgodzinami będzie miał tyle samo na koniec roku lub więcej co dowódca zmiany.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 20, 2021, 09:06:00 »
Na nadgodzinach też można zaoszczędzić, szczególnie na PB. I zaoszczędzoną kasę rozdzielić na wszystkich, którzy mają prawo do tego dodatku. Nie wiem czy taka opcja jest możliwa, niech ktoś mądrzejszy to potwierdzi lub zaprzeczy. Potem będzie tak, że ratownik na 3 grupie z nadgodzinami będzie miał tyle samo na koniec roku lub więcej co dowódca zmiany.
W pierwszej części wypowiedzi to bzdury kolega pisze.
Natomiast co do wyższych zarobków ratownika w stosunku do dowódców z Pb.  Cóż takie rzeczy dzieją się już dawno tylko w stosunku do wyższych grup i wszystkim to odpowiada.  Więc  jak to mówią był czas przywyknąć.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 20, 2021, 09:08:08 »
Na nadgodzinach też można zaoszczędzić, szczególnie na PB. I zaoszczędzoną kasę rozdzielić na wszystkich, którzy mają prawo do tego dodatku. Nie wiem czy taka opcja jest możliwa, niech ktoś mądrzejszy to potwierdzi lub zaprzeczy. Potem będzie tak, że ratownik na 3 grupie z nadgodzinami będzie miał tyle samo na koniec roku lub więcej co dowódca zmiany.

Ale to już ma miejsce w innym zestawieniu np. Dowódca zmiany ma na PiT więcej niż Z-ca komendanta (staż podobny), nie mówiąc już o Z-cy d-cy JRG

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 20, 2021, 09:09:12 »
Przywyknąć? Czyli wprowadzamy coś co może tą sytuację pogłębić? I to ma być zachętą do podnoszenia kwalifikacji i obejmowania stanowisk kierowniczych? Zamiast zacząć to odkręcać, my jeszcze bardziej dokręcamy.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 20, 2021, 09:20:41 »
My ?.
 Ktoś z KG lub MSW do Ciebie dzwonił, konsultował?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpień 20, 2021, 10:00:11 »
My jako formacja, w tym sensie 😉 a konsultacje to były takie jak z ubraniami, czyli brak.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 20, 2021, 11:50:45 »
My ?.
 Ktoś z KG lub MSW do Ciebie dzwonił, konsultował?
Ja dostałem emaila z prośbą o opinię i zarówno dla rozporządzenia o D.F. jak i o mundurach dałem całkowicie negatywną. W temacie rozporządzenia o D.F. jest znacznie więcej "przesłanek" :rofl: a nie tylko nadgodziny które powodują, że ten przepis jest bardzo niebezpieczny (swoją drogą dwa skrajne bieguny w S poparły moją opinię czyli młody przewodniczący woj. łódzkiego i starszy Pan z Podkarpacia  :wacko: ) a jak wygląda opinia KSP  :rofl:
Przywyknąć? Czyli wprowadzamy coś co może tą sytuację pogłębić? I to ma być zachętą do podnoszenia kwalifikacji i obejmowania stanowisk kierowniczych? Zamiast zacząć to odkręcać, my jeszcze bardziej dokręcamy.
Tego procesu nie da się zatrzymać można go tylko spowolnić np. poprzez przypisanie stanowiska do stopnia na sztywno. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 20, 2021, 12:12:30 »
My ?.
 Ktoś z KG lub MSW do Ciebie dzwonił, konsultował?
Ja dostałem emaila z prośbą o opinię i zarówno dla rozporządzenia o D.F. jak i o mundurach dałem całkowicie negatywną. W temacie rozporządzenia o D.F. jest znacznie więcej "przesłanek" :rofl: a nie tylko nadgodziny które powodują, że ten przepis jest bardzo niebezpieczny (swoją drogą dwa skrajne bieguny w S poparły moją opinię czyli młody przewodniczący woj. łódzkiego i starszy Pan z Podkarpacia  :wacko: ) a jak wygląda opinia KSP  :rofl:
Przywyknąć? Czyli wprowadzamy coś co może tą sytuację pogłębić? I to ma być zachętą do podnoszenia kwalifikacji i obejmowania stanowisk kierowniczych? Zamiast zacząć to odkręcać, my jeszcze bardziej dokręcamy.
Tego procesu nie da się zatrzymać można go tylko spowolnić np. poprzez przypisanie stanowiska do stopnia na sztywno.

W dalszym ciągu nie rozumiem tego, jak można przepychac coś, co bedzie miało negatywne skutki dla funkcjonariuszy. Bo jak wiem że inflacja rośnie, a pensje jeszcze szybciej 😂, tylko w tym wypadku może tak nie być.
W końcu nasze pensje mają rosnąć według zapowiedzi KG czy wręcz odwrotnie?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2021, 12:19:18 wysłana przez simek92 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 20, 2021, 12:18:47 »
W dalszym ciągu nie rozumiem tego, jak można przepychac coś, co bedzie miało negatywne skutki dla funkcjonariuszy. Bo jak wiem że inflacja rośnie, a pensje jeszcze szybciej 😂, tylko w tym wypadku może tak nie być.
A tego nie wiem  :rofl: albo wiem ale nie powiem  :szalony: :rofl:
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline gorigo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #193 dnia: Wrzesień 28, 2021, 17:17:18 »
Na forum cisza... A w dzienniku ustaw rozporządzenie pod nr 1750 dodane wczoraj

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #194 dnia: Wrzesień 28, 2021, 17:21:31 »
Wszystko zostało już powiedziane

Offline gorigo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #195 dnia: Wrzesień 28, 2021, 17:29:58 »
Po przestudiowaniu przepisów uważam, że nie wszystko zostało powiedziane.
1. Nie wiem czy po rezygnacji z DF i przeniesieniu na inne stanowisko znów można mieć prawo do tego dodatku (np przed emeryturą), czy też  będąc na stanowisku uprawniającym do DF  rezygnuje się już do końca kariery z DF niezależnie od późniejszej zmiany stanowiska. Np przeniesienie na inne stanowisko tylko po to by dostać funkcyjny
2. Czy decydując się nie rezygnować z DF, będzie możliwość (furtka) rezygnacji po okresie 30 dni po wejściu rozporządzenia, tudzież 14 dni po zmianie stanowiska. Tak jak w punkcie 1 - przy zmianie stanowiska.
Wg. mnie w tym miesiącu niektórzy będą mieli do podjęcia bardzo trudną decyzję (tylko dziadki dla których jest ten przepis oraz młodzież ma łatwy wybór).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2021, 17:35:04 wysłana przez gorigo »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #196 dnia: Wrzesień 28, 2021, 17:35:05 »
Nie wiem gdzie widzisz pole do interpretacji wszystko jest jasne i klarowne.

Offline gorigo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #197 dnia: Wrzesień 28, 2021, 17:43:53 »
Nie wiem gdzie widzisz pole do interpretacji wszystko jest jasne i klarowne.
Proszę wybaczyć, ale najwyraźniej nie dla wszystkich wszystko jest jasne i klarowne - przykładem jestem ja. Miałem nadzieję, że fora po to służą, by mądrzejsi i bardziej doświadczeni rozwiewali wątpliwości młodszych i mniej doświadczonych. Mniemam, że masz już trochę lat w PSP.

Offline StefanW

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #198 dnia: Wrzesień 28, 2021, 18:32:16 »
A co z nadgodzinami już wypracowanymi w tym półroczu?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #199 dnia: Wrzesień 28, 2021, 19:16:36 »
A co z nadgodzinami już wypracowanymi w tym półroczu?

Według ustawy o PSP ich nie będzie.
Wszystko jest niby jasne ale brakuje omówienia wielu przypadków, sposobu rozliczania itp.