Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 173601 razy)

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 11, 2021, 22:53:28 »
Wszystko zależy czy będzie ustalone minimum % czy to dla 01 będzie wolna ręka.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 12, 2021, 08:49:52 »
Przecież dodatek funkcyjny miał być docenieniem systemu codziennego, gdzie nie generuje się nadgodzin. Więc nie wiem po co to całe przeliczanie, skoro ten dodatek NIE JEST (wyjątkowo!) skierowany do podziału bojowego. Dla 8-godzinnych ten dodatek jest zawsze na plus.

Nie jest skierowany ale od dowódcy zastępu wzwyż jest ujęte w projekcie więc w jaki sposób nie jest skierowany do podziału? a co do nadgodzin to może u Ciebie biuro nie generuje ale u mnie generuje i to całkiem sporo, niejednokrotnie więcej niż podział.

Jeżeli dobrze pamiętam to zaznaczył to sam obecny KG podczas, któregoś z wywiadów czy sesji Q&A.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #152 dnia: Lipiec 12, 2021, 14:23:36 »
Wszystko zależy czy będzie ustalone minimum % czy to dla 01 będzie wolna ręka.
Jeżeli ma on się różnić od służbowego to powinno być:
- służbowy do 50% (jak jest teraz),
- funkcyjny w przedziale 51% - 70%
Wtedy miałoby to jakiś sens. Ale niestety pod jednym względem nic się nie zmieniło - sensowne pomysły zawsze rozbijają się o wyżej usytuowany beton.

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 13, 2021, 23:12:47 »
Witam. Macie jakieś informacje co do dodatku funkcyjnego? U mnie związkowiec po spotkaniu z KW powiedział że mają proponować wszystkim od 7 grupy właśnie - jako że nie należę do związków tyle mi przekazał

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 16, 2021, 23:20:05 »
Witam. Macie jakieś informacje co do dodatku funkcyjnego? U mnie związkowiec po spotkaniu z KW powiedział że mają proponować wszystkim od 7 grupy właśnie - jako że nie należę do związków tyle mi przekazał
Nie od 7 grupy a od dcy zastępu

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 17, 2021, 10:01:52 »
Witam. Macie jakieś informacje co do dodatku funkcyjnego? U mnie związkowiec po spotkaniu z KW powiedział że mają proponować wszystkim od 7 grupy właśnie - jako że nie należę do związków tyle mi przekazał
Nie od 7 grupy a od dcy zastępu
No a jak ktoś nie ma stanowiska dcy zastępu tylko st.operatora gr. 7 a pełni czasami obowiązki dcy zastępu , ma wpisane dowodzenie w zakres obowiązków :kwit: to ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2021, 10:07:11 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 17, 2021, 11:05:23 »
Ku chwale ojczyzny 😂

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 17, 2021, 21:41:13 »
9. Komisja Prawnicza
Data ostatniej modyfikacji: 17-08-2021

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12345653/katalog/12780168#12780168

Offline gorigo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 18, 2021, 19:29:20 »
Ciekawe, że wciąż pozostaje zapis o konieczności oświadczenia o rezygnacji z dodatku funkcyjnego:

"§ 12. Przesłankę określoną w § 8 ust. 2 stosuje się odpowiednio do strażaka, który w dniu wejścia w życie niniejszego rozporządzenia pełni służbę na stanowisku określonym w załączniku nr 4 do rozporządzenia, przy czym termin na złożenie oświadczenia o  zrzeczeniu się  uprawnienia do dodatku, o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 4b ustawy, upływa po 30 dniach od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia."

Czyżby prawodawca przewidywał, że większość funkcjonariuszy uwzględnionych w tabeli chciało przejść na dodatek funkcyjny, dlatego występuje oświadczenie dot. zrzeczenia się, a nie oświadczenie o chęci "przejścia" na dod. funkcyjny...
Oby strażacy będący na stanowiskach "nieopłacalnych" do przyjęcia dodatku funkcyjnego nie przespali czasu po wejściu rozporządzenia...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2021, 19:54:28 wysłana przez gorigo »

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 18, 2021, 20:51:41 »
Czy decydując się na dodatek funkcyjny wchodzę w nie normowany czas pracy? Pracuje 10 służb w miesiącu czy 7?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 18, 2021, 21:03:19 »
Ustawa o PSP Art 35 . 10b - i stanie się  jasność

Offline gorigo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 18, 2021, 21:15:07 »
Czy decydując się na dodatek funkcyjny wchodzę w nienormowany czas pracy? Pracuje 10 służb w miesiącu czy 7?

Jeśli ktoś tak stworzy grafik "z konieczności zachowania ciągłości służby", a komendant ten grafik podpisze, to nie widzę przeciwskazań, abyś pełnił 10 służb w miesiącu (zwłaszcza w okresie urlopowym, grypowym itp).

PS. Mam nadzieję, że się mylę.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 18, 2021, 21:22:36 »
Ustawa o PSP Art 35 . 10b - i stanie się  jasność

Czyli jak ktoś się zdecyduje na d. F to robi na okrągło

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpień 18, 2021, 21:25:40 »
Kurczę czy może ktoś na chłopski rozum wyjaśnić czym może zyskać pracownik 8-godzinny tym dodatkiem funkcyjnym i w ogóle, skąd Komendy mają wziąć na te dodatki pieniądze? Czy nie będzie to przepis widmo, albo yeti?

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 18, 2021, 21:28:43 »
Kurczę czy może ktoś na chłopski rozum wyjaśnić czym może zyskać pracownik 8-godzinny tym dodatkiem funkcyjnym i w ogóle, skąd Komendy mają wziąć na te dodatki pieniądze? Czy nie będzie to przepis widmo, albo yeti?

Moim zdaniem to jest tylko dobra furtka dla odchodzących w krótkim czasie na emeryturę. Nikt nie dostanie więcej dodatku tylko będzie się nazywał funkcyjny nie służbowy

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 18, 2021, 21:45:40 »
Pamiętaj że to iż Ty czegoś nie doświadczyłeś nie znaczy że tego czegoś  nie ma. Uwierz że sporo naszych decydentów ma maksy na służbowym.

Offline gorigo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 18, 2021, 21:56:35 »
Bardzo mnie ciekawi, jaki procent funkcjonariuszy uprawnionych do dodatku funkcyjnego z niego zrezygnuje.
Ponadto zastanawia mnie:
1. czy oświadczenie należy złożyć przy każdorazowym awansie / przeniesieniu na inne stanowisko;
2. czy po złożeniu oświadczenia z rezygnacją można przejść ze służbowego na funkcyjny (np. po osiągnięciu max służbowego).

Wg. mnie jest to kolejna zmiana dostosowana pod "najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy", dla pozostałych może się okazać dodatkiem fikcyjnym (nie funkcyjnym).


« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2021, 22:03:17 wysłana przez gorigo »

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 18, 2021, 22:07:43 »
Pamiętaj że to iż Ty czegoś nie doświadczyłeś nie znaczy że tego czegoś  nie ma. Uwierz że sporo naszych decydentów ma maksy na służbowym.

Skąd masz takie info? Uwierz że nikt nie ma dodatku na poziome 50%

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 18, 2021, 22:15:43 »
Skąd masz takie info? Uwierz że nikt nie ma dodatku na poziome 50%
Mało wiesz w nogach spisz  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 18, 2021, 23:03:18 »
 :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2021, 23:08:21 wysłana przez mish3lls »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 18, 2021, 23:09:09 »
Cytat: mish3lls
[/quote
Uwierz że nikt nie ma dodatku na poziome 50%

Nie masz nawet bladego pojęcia o czym piszesz. Ale i tak plus dla Ciebie bo już dawno nic mnie tak nie ubawiło.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 19, 2021, 09:08:15 »
Czy ten projekt wprowadzenia D.F. było wogóle konsultowany z funkcjonariuszami? Czy jakikolwiek komendant przeprowadził już rozmowy ze swoimi podwładnymi i powiedział, jakie wysokości dodatków jest w stanie im zapewnić i dać szansę na to, by przeanalizować czy nie będą na tym stratni? Czy jednak mamy czekać do października, potem szybkie dwa tygodnie na decyzję i róbcie co chcecie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 19, 2021, 16:37:58 »
Czy ten projekt wprowadzenia D.F. było wogóle konsultowany z funkcjonariuszami? Czy jakikolwiek komendant przeprowadził już rozmowy ze swoimi podwładnymi i powiedział, jakie wysokości dodatków jest w stanie im zapewnić i dać szansę na to, by przeanalizować czy nie będą na tym stratni? Czy jednak mamy czekać do października, potem szybkie dwa tygodnie na decyzję i róbcie co chcecie?
2 tygodnie to naprawdę dużo czasu aby coś takiego przemyśleć.
Moim zdaniem przy obecnych budżetach naprawdę ciężko myśleć o jakichś wielkich podwyżkach w związku z wprowadzeniem D.F. ale jest pewna grupa ludzi która musi naprawdę przemyśleć czy nie przyjąć tego rozwiązania jako bardziej korzystne np. dowódca zastępu podoficer ze stażem +20 lat, zastępca dowódcy JRG aspirant +20 itp.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 19, 2021, 17:52:43 »
To po co wprowadzać coś, na co nie ma pieniędzy i dla większości osób będzie oznaczać straty finansowe?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2021, 18:05:05 wysłana przez simek92 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 19, 2021, 18:22:52 »
To po co wprowadzać coś, na co nie ma pieniędzy i dla większości osób będzie oznaczać straty finansowe?
A tego nie wiem  :rofl: albo wiem ale nie powiem  :szalony: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.