Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 173619 razy)

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 04, 2021, 21:30:28 »
Czyli co dca zastępu brak nadgodzin i funkcyjny, który w większości przypadków będzie równy służbowemu a st. operator sprzętu ta sama grupa, służbowy taki jak dca zastepu funkcyjny i nadgodzin 10tys zł w roku? Ktoś ma łeb wymyślając ten badziew..

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 04, 2021, 21:42:37 »
Nie od dziś wiadomo, że w straży najlepiej być kierowcą 😁😁😁 jeżeli tak będzie, to naprawdę ktoś bardzo pomysłowy wymyślił ten dodatek. A z drugiej strony już widzę, jak komendanci będą patrzeć na tych, którzy będą woleli mieć nadgodziny zamiast dodatku.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2021, 22:02:15 wysłana przez simek92 »

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 04, 2021, 22:21:15 »
Jak tam się ma do nominału godzin? Będą wyrabiane tylko godziny nominalne w danym miesiącu?

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 05, 2021, 07:52:59 »
Jak tam się ma do nominału godzin? Będą wyrabiane tylko godziny nominalne w danym miesiącu?
dostaniesz 10 slużb w miesiącu 350 zł dodatku funkcyjnego a stracisz 2x 6 000 za nadgodziny. tak o.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 05, 2021, 09:23:31 »
Czyli co dca zastępu brak nadgodzin i funkcyjny.

No niestety nie jest to do końca precyzyjne stwierdzenie.
Bardziej prawidłowe odpowiadające założeniom projektu byłoby stwierdzenie "Czyli co dca zastępu i brak płatnych nadgodzin i funkcyjny."

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 05, 2021, 15:36:02 »
To ktoś poprzez wprowadzenie tego dodatku chce zachęcić osoby do zajmowania wyższych stanowisk, czy raczej chce znowu wytworzyć problem w kadrze dowodczej? Bo kto przy zdrowych zmysłach przechodząc z grupy 4 np. na 7 zgodzi się na utratę nadgodzin w zamian za w sumie nie wiadomo co?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 05, 2021, 19:39:20 »
To ktoś poprzez wprowadzenie tego dodatku chce zachęcić osoby do zajmowania wyższych stanowisk, czy raczej chce znowu wytworzyć problem w kadrze dowodczej? Bo kto przy zdrowych zmysłach przechodząc z grupy 4 np. na 7 zgodzi się na utratę nadgodzin w zamian za w sumie nie wiadomo co?
Moim zdaniem jest to zachęcenie 8 godzinnych do pracy w biurze. Dziś nie mają za jakiekolwiek nadgodziny stąd pomysł żeby wrzucić funkcyjny nawet kosztem brakujących pieniędzy. Oczywiście każdy 01 dla swojej kadry znajdzie je  w budżecie..proszę uwierzyć że można. Suma 6000 tysięcy dla 6 osób w komendzie..hipotetycznie to koszt podwyżki dla każdego po tysiącu dla dazdego miesięcznie i pozbycie się 6 razy 6000 tys w nadgodzinach. A czemu? Kiedyś zmieni się zapis co do nadgodzin. Funkcyjny zostanie.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 05, 2021, 20:43:32 »
6 x 1 tys x 12 miesięcy.  Z paragrafu płacowego, w wydatki przechodzące?  Każdy  KP znajdzie?
Czy ty masz choć blade pojęcie o konstrukcji a przede wszystkim zasobności  budżetu przeciętnej KP w PL.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2021, 20:56:11 wysłana przez pb11 »

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 05, 2021, 21:19:47 »
I tak powstają legendy....  :gwiazdki:

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 05, 2021, 21:51:15 »
6000 za nadgodziny? Zajdźmy na ziemie, w łódzkim niektóre komendy jadą na minimum nadgodzin. W mojej jednostce było to 47 średnio na osobę. Jeżeli nie zmienią się minima obsad to możemy pomarzyć o takiej kwocie nawet za 2 okresy rozliczeniowe.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 05, 2021, 22:21:27 »
Są takie komendy/województwa, że 3-4 tys. to norma. I postaw się teraz w sytuacji dowódcy zmiany, który weźmie 4 tysiące za nadgodziny, a dodatku funkcyjnego powiedzmy 300/miesiąc (sumując obecny służbowy+funkcyjny, czyli to co jest ponad poprzedni dodatek służbowy). Skoro nie ma kasy na nadgodziny w niektórych komendach, to jakoś nie chce mi się wierzyć w to, że np. właśnie w łódzkiem znajdą się pieniądze na większe dodatki funkcyjne.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 05, 2021, 22:29:49 »
Są takie komendy/województwa, że 3-4 tys. to norma.
Większość województw ma na nadgodziny na etat pomiędzy 8 a 10 tyś zł. Więc normą jest 4-5 tyś na półrocze.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 05, 2021, 22:36:10 »
No chodziło mi o półrocze 😉

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 05, 2021, 23:04:49 »
6000 za nadgodziny? Zajdźmy na ziemie, w łódzkim niektóre komendy jadą na minimum nadgodzin. W mojej jednostce było to 47 średnio na osobę. Jeżeli nie zmienią się minima obsad to możemy pomarzyć o takiej kwocie nawet za 2 okresy rozliczeniowe.

W tym półroczu miałem 24 nadgodziny… najwiecej od 8 lat :mellow:
Przez te 8 lat wszystkiego nie miałem więcej niż 2tys zł a myśle ze to było bardziej koło 1 tys… Łódź pozdrawia :straz:

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 06, 2021, 09:01:09 »
6000 za nadgodziny? Zajdźmy na ziemie, w łódzkim niektóre komendy jadą na minimum nadgodzin. W mojej jednostce było to 47 średnio na osobę. Jeżeli nie zmienią się minima obsad to możemy pomarzyć o takiej kwocie nawet za 2 okresy rozliczeniowe.

W tym półroczu miałem 24 nadgodziny… najwiecej od 8 lat :mellow:
Przez te 8 lat wszystkiego nie miałem więcej niż 2tys zł a myśle ze to było bardziej koło 1 tys… Łódź pozdrawia :straz:

Ty masz 24h a d-ca zmiany 200h  :rofl:

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 06, 2021, 13:37:08 »

W tym półroczu miałem 24 nadgodziny… najwiecej od 8 lat :mellow:
Przez te 8 lat wszystkiego nie miałem więcej niż 2tys zł a myśle ze to było bardziej koło 1 tys… Łódź pozdrawia :straz:

Ty masz 24h a d-ca zmiany 200h  :rofl:

Daje ludziom odpocząć od służby i związanego z nią stresu a sam tyra. Wzór dowódcy!

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 06, 2021, 13:49:37 »

W tym półroczu miałem 24 nadgodziny… najwiecej od 8 lat :mellow:
Przez te 8 lat wszystkiego nie miałem więcej niż 2tys zł a myśle ze to było bardziej koło 1 tys… Łódź pozdrawia :straz:

Ty masz 24h a d-ca zmiany 200h  :rofl:

Daje ludziom odpocząć od służby i związanego z nią stresu a sam tyra. Wzór dowódcy!
pamiętam czasy jak było odwrotnie. dowódca zm miał najmniej a najmłodsi chodzili najwięcej.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 06, 2021, 13:52:16 »

W tym półroczu miałem 24 nadgodziny… najwiecej od 8 lat :mellow:
Przez te 8 lat wszystkiego nie miałem więcej niż 2tys zł a myśle ze to było bardziej koło 1 tys… Łódź pozdrawia :straz:

Ty masz 24h a d-ca zmiany 200h  :rofl:

Daje ludziom odpocząć od służby i związanego z nią stresu a sam tyra. Wzór dowódcy!
pamiętam czasy jak było odwrotnie. dowódca zm miał najmniej a najmłodsi chodzili najwięcej.

Wtedy mówiono, że pozwalał podwładnym nabrać doświadczenia  :rofl:

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 06, 2021, 16:49:13 »

W tym półroczu miałem 24 nadgodziny… najwiecej od 8 lat :mellow:
Przez te 8 lat wszystkiego nie miałem więcej niż 2tys zł a myśle ze to było bardziej koło 1 tys… Łódź pozdrawia :straz:

Ty masz 24h a d-ca zmiany 200h  :rofl:

Daje ludziom odpocząć od służby i związanego z nią stresu a sam tyra. Wzór dowódcy!
pamiętam czasy jak było odwrotnie. dowódca zm miał najmniej a najmłodsi chodzili najwięcej.

Wtedy mówiono, że pozwalał podwładnym nabrać doświadczenia  :rofl:
Jak nie patrzysz dupa z tyłu  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 06, 2021, 17:19:23 »
Są takie komendy/województwa, że 3-4 tys. to norma.
Większość województw ma na nadgodziny na etat pomiędzy 8 a 10 tyś zł. Więc normą jest 4-5 tyś na półrocze.
Zgadzam się z tym...u mnie tak jest. Koniec półrocza to średnio na każdej zmianie od 200 do maxa.
A łódzkie dymają..

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 06, 2021, 19:28:18 »
6000 za nadgodziny? Zajdźmy na ziemie, w łódzkim niektóre komendy jadą na minimum nadgodzin. W mojej jednostce było to 47 średnio na osobę. Jeżeli nie zmienią się minima obsad to możemy pomarzyć o takiej kwocie nawet za 2 okresy rozliczeniowe.

W tym półroczu miałem 24 nadgodziny… najwiecej od 8 lat :mellow:
Przez te 8 lat wszystkiego nie miałem więcej niż 2tys zł a myśle ze to było bardziej koło 1 tys… Łódź pozdrawia :straz:

Ty masz 24h a d-ca zmiany 200h  :rofl:

A właśnie że się mylisz bo ja robię grafik i mam stały wgląd do symulacji.
Na zmianę(15 stan na służbie 8)na półrocze dopiero w tym roku suma wszystkich nadgodzin która mogliśmy wykorzystać oscylowała na około 300h. Wcześniej nigdy nie przekraczała 200.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 06, 2021, 20:26:17 »
Cytat: SIUSIEK link=topic=30874.msg374428#msg374428
[/quote
A łódzkie dymają..

A że tak zapytam dlaczego dopiero od niedawna jest tyle krzyku o dymanie niektórych województw, które to przez lata nie generowały nadgodzin. Przecież to nie jest sytuacja która ma miejsce od roku czy dwóch. 
Trzeba uczciwie powiedzieć że gdy stawka godzinowa była jaka była to Panowie związkowcy i nie tylko z tych "pokrzywdzonych " województw siedzieli cichutko bo nie uśmiechało im się tłuc nadgodziny za drobne. Wtedy wysokie uetatowienie im nie przeszkadzało. Nie krzyczeli o tym że trzeba zdjąć z innych woj ciężar nadmiernej służby. Problem powstał teraz gdy nadgodzina jest powiedzmy że za przyzwoite pieniądze, nagle odkryto dymanie oszukiwanie i ogromną niesprawiedliwość.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 06, 2021, 21:50:33 »
A że tak zapytam dlaczego dopiero od niedawna jest tyle krzyku o dymanie niektórych województw, które to przez lata nie generowały nadgodzin. Przecież to nie jest sytuacja która ma miejsce od roku czy dwóch. 
Trzeba uczciwie powiedzieć że gdy stawka godzinowa była jaka była to Panowie związkowcy i nie tylko z tych "pokrzywdzonych " województw siedzieli cichutko bo nie uśmiechało im się tłuc nadgodziny za drobne. Wtedy wysokie uetatowienie im nie przeszkadzało. Nie krzyczeli o tym że trzeba zdjąć z innych woj ciężar nadmiernej służby. Problem powstał teraz gdy nadgodzina jest powiedzmy że za przyzwoite pieniądze, nagle odkryto dymanie oszukiwanie i ogromną niesprawiedliwość.
Kiedyś zapytałem Roberta O. o to z czego wynika przeszacowanie województwa łódzkiego i odpowiedział mi historię tego jak szarpali się o wszystko w latach gdy nadgodziny nie były płatne... Teraz płacą za to... Jak podzielono około 500 etatów za AWSu  :rofl: Gdzie najwięcej zostało etatów kolejowych itd... Etat był ważniejszy od minimum...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 06, 2021, 22:27:47 »
Widzisz rzecz w tym że ja doskonale wiem i pamiętam jak doszło do tej sytuacji. Pamiętam jaka była wtedy argumentacja i komentarze osób odpowiedzialnych za takie przeszacowanie etatowe w niektórych woj.
Dlatego uważam że obecna sytuacja jest swego rodzaju odrobiną sprawiedliwości dziejowej dla woj. które przez 5 lat tłukły nadgodziny za free a potem przez prawie 10 lat za 60 %.
 Za lata dymania ich "im się to po prostu należy"

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 07, 2021, 06:57:17 »
A u mnie, gdyby nie 01 wydał polecenie, aby równać nadgodziny pomiędzy strażaków, przynajmniej 8 osób, nic by nie wzięło.
To RM, śmieją się z tych nadgodzin, mają dwa razy więcej w ZRM.
I tez nie wierzę, że dot. funkcyjny, pozbawi wypłaty za nadgodziny.