Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 173780 razy)

Offline tuitam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 22, 2021, 21:38:20 »

Idź do prywaciarza zobacz jaka jest tam rotacja ludzi w zakładzie pracy.

Tak jest najczęściej jak prezes/dyrektor jest Polakiem. Stare zwyczaje, jeszcze z PRLu, gdzie nie szanuje się ludzi i można zmieniać ich jak rekawiczki.
Jak trafisz już do "zakładu pracy" z obcym kapitałem, gdzie szefem szefów jest np Szwed, Holender, Belg to warunki pracy, wynagrodzenie, socjale, dodatki, szacunek do Ciebie, imprezy integracyjne i wszyscy na "Ty" są już normalnością. Jeżeli nie kombinujesz, cwaniaczysz i starasz się to zamiast Cię zwolnić, wyślę na szkolenie bo będzie widział w Tobie potencjał. Podejście jest takie jakiego nie osiągniemy w PSP chyba nigdy. A szkoda, bo tak na serio nasze struktury mogłby się bardzo dużo nauczyc od tak zwanych zagranicznych "korpo" (oczywiście nie wszystkich ale większości)

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 25, 2021, 21:12:46 »
temat dotyczył dodatku funkcyjnego. Koncepcja świetna - na reszcie rekompensata za brak nadgodzin na niektórych stanowiskach, zwłaszcza codziennych. Jest wreszcie motywacja. Jest szansa by dorównać zmianowym. Jest moc! Tylko pieniędzy na to brak... bomba.
Jeśli będziesz wzorowym strażakiem, dam Ci podwyżkę, jeśli będziesz pracował 24h/dobę, wynagrodzę to - dodatek motywacyjny! Ale nie mogę dać Ci więcej, bo nie mam.... ale może kiedyś....

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 25, 2021, 22:20:14 »
temat dotyczył dodatku funkcyjnego. Koncepcja świetna - na reszcie rekompensata za brak nadgodzin na niektórych stanowiskach, zwłaszcza codziennych. Jest wreszcie motywacja. Jest szansa by dorównać zmianowym. Jest moc! Tylko pieniędzy na to brak... bomba.
Jeśli będziesz wzorowym strażakiem, dam Ci podwyżkę, jeśli będziesz pracował 24h/dobę, wynagrodzę to - dodatek motywacyjny! Ale nie mogę dać Ci więcej, bo nie mam.... ale może kiedyś....
A nie dało by się jakoś normalnie ? Na tym stanowisku na podziale tyle i tyle , w biurze analogicznie to samo . Na kasie w biedronce tyle i tyle , kierowinik wiadomo większa odpowiedzialność . Poprostu przejrzyście !!! Pozdrawiam 18 lat już czekam na normalność i chyba nie doczekam .  :straz:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2021, 22:24:52 wysłana przez młody13 »

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 25, 2021, 22:26:33 »
Nikt nie jest wstanie wprowadzić w tej formacji normalności . W niektórych kp głęboka komuna niema pieniędzy na normalne rzeczy a wymogi coraz większe. Może ktoś wkoncu pomyśli i wyrównać w normalnych dodatkach cały kraj i to będzie reforma . Pieniądze w dodatku powinny iść za grupa . Jak można zabierać możliwość zrobienia godzin np na podziale jak są ludzie w Polsce co są na 6 grupie majac 17 lat służby i po 200 zł. Patologia

Offline Fado

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 24, 2021, 09:36:12 »
Powinna pozostać możliwość wyboru dla głownie zainteresowanego  :straz: w przypadku grup na podziale będzie się to wiązać ze stratami finansowymi

Offline Ar2urrr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 30, 2021, 16:37:38 »
Witam podobno dodatek funkcyjny ma wejść od października, ktoś cos ma bardziej potwierdzone info? Pozdrawiam.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 30, 2021, 19:26:11 »
Czy to nie będzie podobnie jak z RM ?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 30, 2021, 20:17:37 »
Jak wejdzie to zapomnimy o nadgodzinach  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 30, 2021, 20:36:03 »
Jak wejdzie to zapomnimy o nadgodzinach  :gwiazdki:
A o dodatku służbowym to nie? Projekt widziałeś?
Dodatek stały staje się zmienny  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 30, 2021, 21:11:21 »
A taka może sytuacja z życia. Idę na urlop, w tym czasie dostaję awans na stanowisko np. d-ca sekcji i nie ma mnie np 21 dni. Czyli z automatu zostaje mi przydzielony dodatek funkcyjny, a ja zostaję bez możliwości rezygnacji z niego po powrocie bo minęło 14 dni od awansu? W moim przypadku 11,12 nie informuje o awansach itp. jak kogoś nie ma w pracy.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 30, 2021, 21:16:34 »
A taka może sytuacja z życia. Idę na urlop, w tym czasie dostaję awans na stanowisko np. d-ca sekcji i nie ma mnie np 21 dni. Czyli z automatu zostaje mi przydzielony dodatek funkcyjny, a ja zostaję bez możliwości rezygnacji z niego po powrocie bo minęło 14 dni od awansu? W moim przypadku 11,12 nie informuje o awansach itp. jak kogoś nie ma w pracy.
Życie  :rofl: tylko tutaj daty decydują  w przypadku decyzji obowiązuje kpa.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2021, 22:15:50 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 30, 2021, 22:18:15 »
Gdyby wprowadzić zapis że funkcyjny jest od 51 do 70 % podstawy to nikt by nie protestował.  A tak będzie to czysta patologia która posłuży do zwiększenia dodatków tym którzy już mają maksy w służbowym i pozbawieniu nadgodzin pozostałych.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 01, 2021, 13:10:39 »
Jak wejdzie to zapomnimy o nadgodzinach  :gwiazdki:
A o dodatku służbowym to nie? Projekt widziałeś?
Dodatek stały staje się zmienny  :wacko:
Eqinox, a to nie jest tak, że dodatkami o charakterze stałym są dodatki wypłacane w stawkach miesięcznych? (art 87.2 ustawy o PSP)?
W projekcie rozporządzenia "płacowego" (o ile mam aktualny projekt) w § 8. 3. jest napisane "Dodatek funkcyjny, o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 4b ustawy, przyznaje się strażakowi w miesięcznej stawce kwotowej w wysokości do 70% sumy otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień i nie niższej od otrzymywanego dotychczas dodatku służbowego."

Czy w takim razie nie oznacza to, że jednak jest to dodatek o charakterze stałym? Bo jest to kluczowa informacja dot. wyliczenia podstawy emerytury. A Ci, co będą planowali odchodzić, na pewno chcieliby to wiedzieć.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 01, 2021, 13:43:46 »
Czy na te dodatki to będą dodatkowe środki z budżetu centralnego? Bo jeśli KP/KM ma sobie wygospodarować w ramach swojego budżetu, gdzie ciężko często o 20 zł służbowy podnieść, to jakoś trudno uwierzyć że to zadziała.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 01, 2021, 16:18:39 »
Czy na te dodatki to będą dodatkowe środki z budżetu centralnego? Bo jeśli KP/KM ma sobie wygospodarować w ramach swojego budżetu, gdzie ciężko często o 20 zł służbowy podnieść, to jakoś trudno uwierzyć że to zadziała.
Nie będzie dodatkowych pieniędzy bo OCRze jest żę na najbliższe 10 lat koszty dla budżetu państwa wynoszą zero zł.
[Eqinox, a to nie jest tak, że dodatkami o charakterze stałym są dodatki wypłacane w stawkach miesięcznych? (art 87.2 ustawy o PSP)?
W projekcie rozporządzenia "płacowego" (o ile mam aktualny projekt) w § 8. 3. jest napisane "Dodatek funkcyjny, o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 4b ustawy, przyznaje się strażakowi w miesięcznej stawce kwotowej w wysokości do 70% sumy otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień i nie niższej od otrzymywanego dotychczas dodatku służbowego."
Czy w takim razie nie oznacza to, że jednak jest to dodatek o charakterze stałym? Bo jest to kluczowa informacja dot. wyliczenia podstawy emerytury. A Ci, co będą planowali odchodzić, na pewno chcieliby to wiedzieć.

Nie o to mi chodziło, funkcyjny jak najbardziej będzie się wliczał do emki.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 01, 2021, 18:09:33 »
Czy na te dodatki to będą dodatkowe środki z budżetu centralnego? Bo jeśli KP/KM ma sobie wygospodarować w ramach swojego budżetu, gdzie ciężko często o 20 zł służbowy podnieść, to jakoś trudno uwierzyć że to zadziała.
Nie będzie dodatkowych pieniędzy bo OCRze jest żę na najbliższe 10 lat koszty dla budżetu państwa wynoszą zero zł.
[Eqinox, a to nie jest tak, że dodatkami o charakterze stałym są dodatki wypłacane w stawkach miesięcznych? (art 87.2 ustawy o PSP)?
W projekcie rozporządzenia "płacowego" (o ile mam aktualny projekt) w § 8. 3. jest napisane "Dodatek funkcyjny, o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 4b ustawy, przyznaje się strażakowi w miesięcznej stawce kwotowej w wysokości do 70% sumy otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień i nie niższej od otrzymywanego dotychczas dodatku służbowego."
Czy w takim razie nie oznacza to, że jednak jest to dodatek o charakterze stałym? Bo jest to kluczowa informacja dot. wyliczenia podstawy emerytury. A Ci, co będą planowali odchodzić, na pewno chcieliby to wiedzieć.

Nie o to mi chodziło, funkcyjny jak najbardziej będzie się wliczał do emki.

Wystarczy że w nowej ustawie modernizacyjnej dadzą podwyżki do dyspozycji Komendantom i już się znajdzie kasa  dla wybranych :rofl:

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 01, 2021, 18:18:27 »
Macie pod ręką ten projekt? Kiedy pójdzie do konsultacji? chyba że już poszedł i nikt nie miał uwag :gwiazdki:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 01, 2021, 20:37:05 »
Leży w MSWiA...projekt czytalem od dechy do dechy plus wniesione poprawki ZZ. I cisza.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 01, 2021, 21:00:56 »
Leży w MSWiA...projekt czytalem od dechy do dechy plus wniesione poprawki ZZ. I cisza.
95% poprawek ZZ jest w koszu... Takie wieści chodzą.

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 01, 2021, 22:12:55 »
Dobra może inaczej, jest ktoś oprócz 01 i 02 którzy twierdzą że wprowadzenie tego dodatku będzie dobre dla ogółu?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 01, 2021, 23:19:55 »
A kiedy to niby padło stwierdzenie "dobre dla ogółu "

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 02, 2021, 12:10:39 »
czyli coś ruszyło, ruszy fala odejść na emkę  -_-

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 04, 2021, 13:06:24 »
Wprowadzenie tego dodatku doprowadzi do strasznej wojny pomiędzy pracownikami. Są komendy gdzie praktykowane są dodatki od 100zł-200zł dla podziału i 1500-2000 dla biura. Wiadomo że biuro sobie tym sposobem podwoi. Ale jak zwykle budżety są stałe więc oszczędności znajdą na podziale. 

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 04, 2021, 13:27:08 »
Wprowadzenie tego dodatku doprowadzi do strasznej wojny pomiędzy pracownikami. Są komendy gdzie praktykowane są dodatki od 100zł-200zł dla podziału i 1500-2000 dla biura. Wiadomo że biuro sobie tym sposobem podwoi. Ale jak zwykle budżety są stałe więc oszczędności znajdą na podziale.

Jedyna zachęta żeby ktoś chciał przyjść na 8h. Co się się dziwisz.. :wall:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 04, 2021, 14:45:05 »
Wprowadzenie tego dodatku doprowadzi do strasznej wojny pomiędzy pracownikami. Są komendy gdzie praktykowane są dodatki od 100zł-200zł dla podziału i 1500-2000 dla biura. Wiadomo że biuro sobie tym sposobem podwoi. Ale jak zwykle budżety są stałe więc oszczędności znajdą na podziale.
Dodatek będzie od dowodcy zastępu. Zadaj jednak sobie pytanie czy pracując na PB mając nadgodziny chciałbyś go mieć. Zwłaszcza że 99 % przypadków będzie on wynosił dokładnie tyle co wcześniejszy dodatek służbowy.
Zanim zaczniesz robić dramę zastanów się najpierw co stracisz, a potem rozważaj co ewentualnie zyskasz