Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 173644 razy)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 17, 2021, 08:13:32 »
A do tego zobaczcie co się dzieje z naborami. Nie wiem czy śledzicie, ale jaki jest wysyp na stanowiska 8h i to większość na grupy oficerskie.... :gwiazdki:

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 17, 2021, 14:13:59 »
Pracowałem rok na 8h z łapanki. Dziękuje i pozdrawiam, cieszę się że wróciłem na PB.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 17, 2021, 14:34:24 »
Dla mnie to już trochę zaburzenie dowodzenia w tej formacji. Wiadomo, że osoba mająca wyższe stanowisko zarabia więcej, tym czasem już są powiaty gdzie 02 ma PIT taki co 13. A teraz grupy 4-6 mogą lepiej w ogólnym rozrachunku wychodzić niż grupa 7.

Są powiaty gdzie 10 ma lepiej niż 01. Widziałem na własne oczy  :milcz:

To chyba staje się normą, że 10 grupa ma dużo lepiej niż min. 13, a do tego d-ca zmiany o 8:00 wychodzi z trzaskiem drzwiami KP/KM i ma wszystko w d.,
Mój największy błąd zawodowy.... rezygnacja z d-cy zmiany na operacyjną... Nie róbcie tego błędu, prestiżem nie wykarmi się 4 osobowej rodziny...
Wiem, że KG śledzi forum, ale co z tego, problemu nie ma. Nagród z resztą też. PSP chyba sama zabije się od środka....

Kolego mój największy błąd zawodowy, to tak samo przejście do operacyjnej. Ale na szczęście wracam na 24 h. Służba w biurze zupełnie nie jest warta tych pieniędzy i odpowiedzialności. Do tego komendant trujący Ci głowę codziennie. Czasami warto zrezygnować ze stanowiska i prestiżu, dla samego świętego spokoju. Pozdrawiam.
Pracę na 8h nazywasz prestiżem ......

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 17, 2021, 16:40:44 »
Czyli jak czytam praca na 8-godzin to żadna rewelacja a raczej kara. To może wreszcie PB doceni prace biura i nie wszystko na PB ale też coś dla biur. Bo jak czytam to widzę że tylko PB pracuje a reszta to nic nie robi, jak podwyżki to PB a nie biura, jak wyższe dodatki służbowe to PB nie biuro. Jak ktoś stworzył "dodatek funkcyjny" to nie widzę w nim nic co ma motywować do pracy w biurze. A nie chyba takie były założenia dla tego dodatku

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 17, 2021, 16:42:08 »
Pracę na 8h nazywasz prestiżem ......

Prestiż tylko na PB.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 17, 2021, 18:25:32 »
Nie ma co wszczynać odwiecznego konfliktu PB czy 8h.  U nas w  listopadzie zwolniło się miejsce w prewencji, a w  styczniu w kwatermistrzostwie. Na oba chętnych nie brakowało. Jak ogłoszono kto wygrał, zaczęło się,  że to kumoterstwo, znajomości itd. Myślę, że to wszystko zależy od podejścia 01go jak zachęca, np. nagrody, awans, szkoła itd. Jedni dla drugich są potrzebni. No tak to jest zorganizowane

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 17, 2021, 19:49:27 »


Kolego mój największy błąd zawodowy, to tak samo przejście do operacyjnej. Ale na szczęście wracam na 24 h. Służba w biurze zupełnie nie jest warta tych pieniędzy i odpowiedzialności. Do tego komendant trujący Ci głowę codziennie. Czasami warto zrezygnować ze stanowiska i prestiżu, dla samego świętego spokoju. Pozdrawiam.
Pracę na 8h nazywasz prestiżem ......

Takim argumentem posługuje się 01 przy składaniu propozycji, bo co ma innego powiedzieć?  :gwiazdki: Proponuje Panu st. specjalistę, ale niech Pan się przygotuje na brak nagród, brak nadgodzin, zamianę systemu pracy, telefony po 15:30, tabelki i zestawienia na już, pełna dyspozycyjność. Biuro wyleczyło mnie z pasji jaką była straż - taka prawda.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 17, 2021, 20:12:36 »


Kolego mój największy błąd zawodowy, to tak samo przejście do operacyjnej. Ale na szczęście wracam na 24 h. Służba w biurze zupełnie nie jest warta tych pieniędzy i odpowiedzialności. Do tego komendant trujący Ci głowę codziennie. Czasami warto zrezygnować ze stanowiska i prestiżu, dla samego świętego spokoju. Pozdrawiam.
Pracę na 8h nazywasz prestiżem ......

Takim argumentem posługuje się 01 przy składaniu propozycji, bo co ma innego powiedzieć?  :gwiazdki: Proponuje Panu st. specjalistę, ale niech Pan się przygotuje na brak nagród, brak nadgodzin, zamianę systemu pracy, telefony po 15:30, tabelki i zestawienia na już, pełna dyspozycyjność. Biuro wyleczyło mnie z pasji jaką była straż - taka prawda.

No to kiepskiego macie 01, u nas 8 godzinki maja i nagrody, i większe dodatki i nadgodziny bez problemu wyrabiają jak chcą niejednokrotnie blisko maksimum. A chętnych do biura brak.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 17, 2021, 20:47:02 »


Kolego mój największy błąd zawodowy, to tak samo przejście do operacyjnej. Ale na szczęście wracam na 24 h. Służba w biurze zupełnie nie jest warta tych pieniędzy i odpowiedzialności. Do tego komendant trujący Ci głowę codziennie. Czasami warto zrezygnować ze stanowiska i prestiżu, dla samego świętego spokoju. Pozdrawiam.
Pracę na 8h nazywasz prestiżem ......

Takim argumentem posługuje się 01 przy składaniu propozycji, bo co ma innego powiedzieć?  :gwiazdki: Proponuje Panu st. specjalistę, ale niech Pan się przygotuje na brak nagród, brak nadgodzin, zamianę systemu pracy, telefony po 15:30, tabelki i zestawienia na już, pełna dyspozycyjność. Biuro wyleczyło mnie z pasji jaką była straż - taka prawda.

No to kiepskiego macie 01, u nas 8 godzinki maja i nagrody, i większe dodatki i nadgodziny bez problemu wyrabiają jak chcą niejednokrotnie blisko maksimum. A chętnych do biura brak.
W większości mają ....nagrody ,motywacyjne itd ...a jak chętnych brak na stanowisku księgowy, kwatermiszcz,kadrowy,prewencja ... etaty cywilne i będzie kasa dla pozostałych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 17, 2021, 20:54:46 »
W większości mają ....nagrody ,motywacyjne itd ...a jak chętnych brak na stanowisku księgowy, kwatermiszcz,kadrowy,prewencja ... etaty cywilne i będzie kasa dla pozostałych.
Wiesz, że to tak na dzieła? Czy nie wiesz?
Stracisz etat funkcjonariusza stracisz pienądze... Pieniądze idą za człowiekiem (etatem).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 17, 2021, 20:57:51 »
W większości mają ....nagrody ,motywacyjne itd ...a jak chętnych brak na stanowisku księgowy, kwatermiszcz,kadrowy,prewencja ... etaty cywilne i będzie kasa dla pozostałych.
Wiesz, że to tak na dzieła? Czy nie wiesz?
Stracisz etat funkcjonariusza stracisz pienądze... Pieniądze idą za człowiekiem (etatem).
aaa faktycznie utrzymanie funkcjonariusza jest tańsze od cywila .....

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 17, 2021, 20:59:53 »
Księgowy,kadrowa,prewencja.... za kasę z etatu cywilnego?.
Bez obrazy ale bierz połowę tego co Ci przepisano lub wyjdź choć na chwile poza straż i zobacz ile takie osoby zarabiają na rynku prywatnym. Porównaj to sobie do tego co może im zaoferować PSP i dopiero bierz się za reorganizację.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 17, 2021, 21:01:02 »
aaa faktycznie utrzymanie funkcjonariusza jest tańsze od cywila .....
Nie, jak stracisz etat funkcjonariusza to zostaną ci zabrane środki na jego utrzymanie i dostaniesz znacznie mniejsze środki na etat cywilny.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 17, 2021, 21:04:45 »
aaa faktycznie utrzymanie funkcjonariusza jest tańsze od cywila .....
Nie, jak stracisz etat funkcjonariusza to zostaną ci zabrane środki na jego utrzymanie i dostaniesz znacznie mniejsze środki na etat cywilny.
I gitara państwo zaoszczędzi ... pracownik cywilny dłużej będzie pracował za mniejsze pieniądze itd same pozytywy:)


Księgowy,kadrowa,prewencja.... za kasę z etatu cywilnego?.
Bez obrazy ale bierz połowę tego co Ci przepisano lub wyjdź choć na chwile poza straż i zobacz ile takie osoby zarabiają na rynku prywatnym. Porównaj to sobie do tego co może im zaoferować PSP i dopiero bierz się za reorganizację.
Ile zarabiają na rynku prywatnym  ale za jaką pracę ....nie ma co porównywać .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2021, 06:38:07 wysłana przez Butel »

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 17, 2021, 21:21:29 »
Idę dodatku funkcyjnego jak wiele tematów w służbach w założeniu jak najbardziej słuszna i potrzebna rozmyła się o pieniądze  :o Skąd my to znamy ;) Kolejny gwóźdź do trumny to pomieszanie z poplątaniem dodatek dla funkcyjnych od 01 do dowódcy zastępu...a czemu nie również dla starszego operatora lub dyżurnego SK  :huh: :mellow:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 17, 2021, 21:25:24 »
Kolego sismondi czy masz choć blade pojecie jaką kwotę netto na maxa może twój komendant zaoferować cywilowi.
  Pytam żeby upewnić się czy wiesz o jakich środkach mówimy bo jeśli twoja wiedz to "info ze stołówki" to szkoda mojego czasu żeby Ci tłumaczyć dlaczego twój pomysł nie zaskoczy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2021, 13:28:43 wysłana przez pb11 »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 18, 2021, 18:42:55 »
Kolego pb11 pytanie brzmi - w czym problem by zmienić tak prawo aby na tych stanowiskach cywile zarabiali tyle co funkcjonariusze?

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 18, 2021, 21:15:09 »
Powiem tylko tyle i aż tyle w temacie. Co niektórym to się już w du..ie poprzewracało. Sami malkontenci tutaj są. Zaściankowa szlachetka, tylko veto, veto veto, mimo, że nie za bardzo wie o co chodzi. Odwieczne narzekanie i szukanie dziury w całym. Nie dają kasy, nie ma podwyżek, nie podnoszą dodatków - ŹLE, odwołać komendantów. Próbują coś zrobić, żeby w kieszeni każdego z nas było ciut więcej też ŹLE, bo może komendant nas przymusi do czegoś, bo będę musiał dymać wszystkie służby w miesiącu. Nikt z Was nie musi się na to zgadzać i może zostać przy tym co ma.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 18, 2021, 21:50:10 »
Powiem tylko tyle i aż tyle w temacie. Co niektórym to się już w du..ie poprzewracało. Sami malkontenci tutaj są. Zaściankowa szlachetka, tylko veto, veto veto, mimo, że nie za bardzo wie o co chodzi. Odwieczne narzekanie i szukanie dziury w całym. Nie dają kasy, nie ma podwyżek, nie podnoszą dodatków - ŹLE, odwołać komendantów. Próbują coś zrobić, żeby w kieszeni każdego z nas było ciut więcej też ŹLE, bo może komendant nas przymusi do czegoś, bo będę musiał dymać wszystkie służby w miesiącu. Nikt z Was nie musi się na to zgadzać i może zostać przy tym co ma.
Emka blisko, że taka reakcja  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 19, 2021, 08:00:44 »
Emka blisko, że taka reakcja  :rofl: :rofl:

Odejść mogę w każdej chwili, 15 minęło dawno temu. Ale jak czytam wpisy co niektórych to zastanawiam się nad ponownym skierowaniem ich na badania profilaktyczne z naciskiem na psychologa. 

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 19, 2021, 09:49:18 »
O czym ty człowieku mowisz jak zostanie trochę więcej w kieszeni z czego jak 01 nic nie podniesie a zlikwiduje nadgodziny . A i tak to nie działo bo osoby przed emka wezmą z wiadomych względów i będą chodzić ile się da ale będą mieli zysk przy odejściu . Ci co nie przyjmują też wtedy stracą z automatu bo osoby które mają blisko do emki im zabiorą służby . Nie widziałem gorszego projektu dla PSP od dawna . Niech zapiszą że 01 musi zwiększyć dodatek funkcyjny względem dodatku służbowego o ileś procent. A najlepiej motywuje minimalny dodatek na danym stanowisku Anię różnice między powiatami o 800 zł albo i większe tu jest problem i patologia tej formacji.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 19, 2021, 10:26:27 »
Powiem tylko tyle i aż tyle w temacie. Co niektórym to się już w du..ie poprzewracało. Sami malkontenci tutaj są. Zaściankowa szlachetka, tylko veto, veto veto, mimo, że nie za bardzo wie o co chodzi. Odwieczne narzekanie i szukanie dziury w całym. Nie dają kasy, nie ma podwyżek, nie podnoszą dodatków - ŹLE, odwołać komendantów. Próbują coś zrobić, żeby w kieszeni każdego z nas było ciut więcej też ŹLE, bo może komendant nas przymusi do czegoś, bo będę musiał dymać wszystkie służby w miesiącu. Nikt z Was nie musi się na to zgadzać i może zostać przy tym co ma.

Idź już może chłopie na emeryturę jak nie umiesz liczyć. Dostanę 300zl miesięcznie dodatku w cyklu półrocznym będzie to 1800zl a stracę 6000 zł ekwiwalentu za nadgodziny. Nie jestem malkontentem poprostu jak ktoś mnie próbuje dymać to protestuje.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 21, 2021, 17:26:20 »
Kolego pb11 pytanie brzmi - w czym problem by zmienić tak prawo aby na tych stanowiskach cywile zarabiali tyle co funkcjonariusze?

W wysokości opodatkowania płacy już SLD robiło to w drugą stronę i szybko się z tego wycofało. Potem właśnie z uwagi na koszty już nikt nigdy do tego nie wracał

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 21, 2021, 21:16:25 »
Chcesz mi jakby udowodnić, że w za naszą kwotę brutto z 12 grupy... np na księgową... nie poszuka się nikogo z cywila...?Wiadomo, że na łapkę by się różniło bo mundurowi nie płacą zusu... ale spokojnie byłoby chętnych. Tyle, że te pomysły zawsze były zrąbane bo straż by chciała cywili za miskę ryżu i najlepiej na pierwszej grupie uposażenia. Tu by chodziło żeby np na kwatermistrza od razu przyjmować jako zarządcę na grupę 12. Nie wspomnę czym różni się np okres wypowiedzenia od zwolnienia ze służby gdy ktoś się nie sprawdza... Co było za SLD, spokojnie. Ja dwa dni w straży nie jestem.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 21, 2021, 22:10:02 »
w czym problem by zmienić tak prawo aby na tych stanowiskach cywile zarabiali tyle co funkcjonariusze?

No więc piszesz "na tych stanowiskach cywile zarabiali tyle co funkcjonariusze"  a potem "Wiadomo, że na łapkę by się różniło bo mundurowi nie płacą zusu" 
Zdecyduj się .

Jeśli chcesz żeby zarabiali tyle samo to dla komendy oznacza to gwałtowny wzrost wydatków płacowych i widocznie słabo pamiętasz co zrobiono pewnego czasu.  Bo ewidentnie nie pamiętasz jak swego czasu w PSP pojawili się ubruttowieni funkcjonariusze,  jak szybciutko wygenerowało to dodatkowe koszty dla budżetu państwa i jak szybko się z tego wycofano. A wycofano się bo nikogo z rządzących nie obchodzą oszczędności za 30-40 lat. Interesuje ich doraźna sytuacja finansowa i koszty tu i teraz, bo wybory są co 4 lata a nie co 30. 

Dalej podajesz kwatermistrza na grupie 12 więc zapytam ilu takich znasz.  90 % kwatermistrzów w KP siedzi na grupach max 7. Widzisz też tylko jedna stronę bo wspominasz o wypowiedzeniach ale o dyspozycyjności, rozkazach, udziału w działaniach i wielu innych aspektach nierozerwalnie związanych ze służbą już zapominasz.

Idź do prywaciarza zobacz jaka jest tam rotacja ludzi w zakładzie pracy. W dużym zakładzie miesięcznie rotacja zatrudnianych i zwalniających się ( wymiana pracowników) jest większa  niż w Twojej KP/KM przez kilka lat. Zobacz jeśli masz możliwość na naborach po ile świadectw pracy mają ludzie w papierach,  często gęsto jest ich kilkanaście lub kilkadziesiąt. ( domyśl się dlaczego tak jest)
Jak z taką fluktuacją kadr chciałbyś zapewnić skuteczne działanie służby ratowniczej, zastanowiłeś się nad tym . Czy też tylko wpadłeś na pomysł żeby ucywilnić wszystkich bo przecież nie widzisz ich pracy a powszechnie wiadomo że PSP to tylko PB.

Służby ratownicze to nie instytucja która ma być tania , to instytucja ważna dla bezpieczeństwa Państwa ona ma być przede wszystkim skuteczna i sprawna a to musi kosztować.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2021, 07:47:07 wysłana przez pb11 »