Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 177978 razy)

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #525 dnia: Lipiec 05, 2023, 21:52:50 »
Nie prawda... Jeden to robi za darmo i jest wyznaczany nie z potrzeby służby tylko z potrzeby budżetu a to naginanie (być może łamanie) prawa.

Tylko i wyłącznie z potrzeby służby jest wyznaczany  :szalony: A potrzeba służby jest taka, żeby reszta załogi nie przekroczyła dopuszczalnej ilości nadgodzin i mogła wybierać zaległy urlop.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #526 dnia: Lipiec 05, 2023, 22:36:26 »
Tylko i wyłącznie z potrzeby służby jest wyznaczany  :szalony: A potrzeba służby jest taka, żeby reszta załogi nie przekroczyła dopuszczalnej ilości nadgodzin i mogła wybierać zaległy urlop.
Słuchaj to, że ty rozumiesz, że spora częśc oficerów w PSP dalej żyje latami 90 to ja wiem ale w dyskusji idzie o to  :rofl:
cześć;
u mnie jest tak że strażak na DF ma wypracować średnią godzin ponadnormatywnych liczoną dla całej JRG; ot tak dla sprawiedliwości.
pilnuje tego dowódca JRG - co więcej - nikt nie protestuje;
poza tym parafrazując Katona Starszego Cenzora: Poza tym uważam, że DF na podziale to nieporozumienie (i dowód na nieuprawniony, destrukcyjny wpływ ZZ na prawodawstwo)
Więc po kolei mamy wszystkie przesłanki braku potrzeby służby  :rofl: I kluczowy fakt dowódcę JRG który bieżę na siebie winę!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #527 dnia: Lipiec 05, 2023, 23:15:20 »
Irracjolalne - w rozliczeniu półrocznym "Kowalski z DS" będzie ciągle wyznaczany na służby ponad nominał, gdyż ma za to płacone, natomiast "Nowak z DF" nie, bo nie dostanie za to pieniędzy? Tą niesprawiedliwość miała załatwić kwota DF, o ile pamiętam. Też byłem na DF i nie płakałem komendantowi w rękaw, że muszę przyjść prowadzić szkolenia lub jeździć do zdarzeń jako Oficer Operacyjny "za darmo".
Ja wiem, że w S sami sobie decydujecie o co "dla siebie" walczycie. Wszyscy to wiedzą.
Nic takiego nie było nigdzie napisane w OSR czy nawet nie wynika z treści przepisu. To kombinatorzy z kategorii wiejskiej przekupki/przygłupki wpadli na takie debilne pomysły. Dodatek funkcyjny z definicji przysługuje zajmujące kierownicze stanowiska wymienione w załączniku do rozporządzenia (prawda jest, że to S się uparała aby ten katalog był tak duży).
O widzisz wyjazd do zdarzenia jako oficer operacyjny to jest "potrzeba służby" jak by dobrze pokombinować to i szkolenie pod to się podrzuci ale nie jakieś patologiczne "średnie nadgodzin osób z DF"  bo to nie jest potrzeba służby tylko zorganizowane nieprzestrzeganie prawa. Zgadnij co to za definicja:
jest trwałym i zorganizowanym związkiem, który skupia co najmniej trzy osoby. Członkowie takiej grupy wspólnie i świadomie popełniają przestępstwa, najczęściej w celu osiągnięcia zysku. Struktura grupy jest hierarchiczna, z członkami pełniącymi określone role i funkcje, a ich działania są skoordynowane.
I co za taka działalność może stać się z emeryturą....  Polecam art. 10 (Dz.U.2023.1280 t.j.) w związku z art. 258 KK  :wacko:
Wiem, że to gruba interpretacja ale ryzyko istnieje i zadziała nawet po odejściu na emkę    :wacko:
Ręce opadają. Robisz z dowódców JRG przestępców. Najlepiej niech dowódca JRG bierze służbę za strażaka na DF, który sam wybrał, aby nie czuł się wykorzystywany. Dobrze, że na podziale tylko dowódcy mogą być na DF, bo nie miałby kto na służby przychodzić dla zachowania stanów.
Jaki to zysk ma D-ca JRG, z faktu nadzoru nad harmonogramem pełnienia służb przez wszystkich strażaków?

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #528 dnia: Lipiec 06, 2023, 16:29:07 »
Irracjolalne - w rozliczeniu półrocznym "Kowalski z DS" będzie ciągle wyznaczany na służby ponad nominał, gdyż ma za to płacone, natomiast "Nowak z DF" nie, bo nie dostanie za to pieniędzy? Tą niesprawiedliwość miała załatwić kwota DF, o ile pamiętam. Też byłem na DF i nie płakałem komendantowi w rękaw, że muszę przyjść prowadzić szkolenia lub jeździć do zdarzeń jako Oficer Operacyjny "za darmo".
Ja wiem, że w S sami sobie decydujecie o co "dla siebie" walczycie. Wszyscy to wiedzą.
Nic takiego nie było nigdzie napisane w OSR czy nawet nie wynika z treści przepisu. To kombinatorzy z kategorii wiejskiej przekupki/przygłupki wpadli na takie debilne pomysły. Dodatek funkcyjny z definicji przysługuje zajmujące kierownicze stanowiska wymienione w załączniku do rozporządzenia (prawda jest, że to S się uparała aby ten katalog był tak duży).
O widzisz wyjazd do zdarzenia jako oficer operacyjny to jest "potrzeba służby" jak by dobrze pokombinować to i szkolenie pod to się podrzuci ale nie jakieś patologiczne "średnie nadgodzin osób z DF"  bo to nie jest potrzeba służby tylko zorganizowane nieprzestrzeganie prawa. Zgadnij co to za definicja:
jest trwałym i zorganizowanym związkiem, który skupia co najmniej trzy osoby. Członkowie takiej grupy wspólnie i świadomie popełniają przestępstwa, najczęściej w celu osiągnięcia zysku. Struktura grupy jest hierarchiczna, z członkami pełniącymi określone role i funkcje, a ich działania są skoordynowane.
I co za taka działalność może stać się z emeryturą....  Polecam art. 10 (Dz.U.2023.1280 t.j.) w związku z art. 258 KK  :wacko:
Wiem, że to gruba interpretacja ale ryzyko istnieje i zadziała nawet po odejściu na emkę    :wacko:

…mówisz ze DF przysługuje na stanowiskach kierowniczych. Tylko kto pozwolił na wpisanie do stanowisk kierowniczych „dowódcę zastępu” „dowódcę sekcji”.
Jak trzeba sobie podnieść możliwość zarabiania to się jest na stanowisku kierowniczym. Ale jak wprowadzane są ograniczenia np. w dodatkowym zarobkowaniu dla stanowisk kierowniczych to wtedy już taki „dowodca zastępu” nie jest stanowiskiem kierowniczym.
Ot całe związki zawodowe.
Wybiórczo pod siebie  :wall:

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #529 dnia: Lipiec 06, 2023, 16:42:06 »
P.s. Equinox

zgadnij co to za zapis:

„Strażakowi uprawnionemu do dodatku funkcyjnego, w zamian za czas służby przekraczający normę, o której mowa w ust. 1, nie przysługuje czas wolny, o którym mowa w ust. 9 i 10, ani rekompensata pieniężna, o której mowa w ust. 9.”

„ Kierownik jednostki organizacyjnej ustala harmonogram służby w jednostce, obejmujący przyjęty okres rozliczeniowy, w którym, w sposób równomierny, określa się dni i godziny służby poszczególnych strażaków…”


Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #530 dnia: Lipiec 06, 2023, 17:29:18 »
Tak bo przecież w harmonogramie planujesz nadgodziny :gwiazdki: Ty rozumiesz w ogóle zacytowany fragment?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2023, 21:26:14 wysłana przez pb11 »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #531 dnia: Lipiec 06, 2023, 20:26:21 »
…mówisz ze DF przysługuje na stanowiskach kierowniczych. Tylko kto pozwolił na wpisanie do stanowisk kierowniczych „dowódcę zastępu” „dowódcę sekcji”.
Jak trzeba sobie podnieść możliwość zarabiania to się jest na stanowisku kierowniczym. Ale jak wprowadzane są ograniczenia np. w dodatkowym zarobkowaniu dla stanowisk kierowniczych to wtedy już taki „dowodca zastępu” nie jest stanowiskiem kierowniczym.
Ot całe związki zawodowe.
Wybiórczo pod siebie  :wall:
Związki reprezentują swoich członków i taka jest prawda... Co do ograniczeń w dodatkowym zarobkowaniu to dotyczy ono małego % stanowisk biurowych objętych DF więc nie rozumiałem skąd taki głupi argument ale wtedy przeczytałem to:
zgadnij co to za zapis:
„Strażakowi uprawnionemu do dodatku funkcyjnego, w zamian za czas służby przekraczający normę, o której mowa w ust. 1, nie przysługuje czas wolny, o którym mowa w ust. 9 i 10, ani rekompensata pieniężna, o której mowa w ust. 9.”
„ Kierownik jednostki organizacyjnej ustala harmonogram służby w jednostce, obejmujący przyjęty okres rozliczeniowy, w którym, w sposób równomierny, określa się dni i godziny służby poszczególnych strażaków…”
Ty nie masz pojęcia o czym piszesz i to żadnego... W sumie to w rozporządzeniu tego nie ma zapisanego wyjaśnij ludziom na forum czym jest to co pogrubiłem i do czego służy. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #532 dnia: Lipiec 06, 2023, 21:17:56 »
Najpierw może wyjaśnij co ma wspólnego dowodca zastępu czy sekcji ze „stanowiskiem kierowniczym”.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #533 dnia: Lipiec 06, 2023, 21:21:26 »
Najpierw może wyjaśnij co ma wspólnego dowodca zastępu czy sekcji ze „stanowiskiem kierowniczym”.
Ależ proszę i oczekuje twojej odpowiedzi.
Dowódca zastępu dowodzi zastępem (od 3 do 6 ratowników) a dowódca sekcji sekcją (czyli pododdziałem o sile 2 zastępów) dla porównania sekcja w KP/KM zaczyna się od dwóch osób a wydział od 4. Dodatkowo dowódcy ci kierują działania ratowniczymi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #534 dnia: Lipiec 06, 2023, 22:05:40 »
Dramat.  :gwiazdki:

Według Twojego (lub Waszego związkowego) pojmowania to dowódca zastępu lub sekcji jest stanowiskiem kierowniczym tylko podczas akcji.  :wall:
Ale nie jest on odpowiedzialny za zmianę służbową, nie jest przełożonym żadnego strażaka (tu polecam zakresy czynności gdzie jest jasno wskazane że bezpośrednim przełożonym strażaka na zmianie służbowej jest dowódca zmiany) Pomylenie pojęć "kierowanie działaniami ratowniczymi" a "stanowiskiem kierowniczym".

Kiedyś istniała definicja stanowiska kierowniczego (teraz już nie obowiązuje ale daje wyobrażenie jak pojmowało się tą definicje) która brzmiała - "Pracownikami na stanowiskach kierowniczych są pracownicy umysłowi, którym powierzono STAŁE kierowanie zakładem pracy lub komórką organizacyjną w zakładzie pracy albo pracą innego określonego zespołu pracowników" (przy czym ten określony zespół można by tu wskazać - zmianę służbową. Jest to zespół stale określony mający funkcjonować permanentnie. I tu można wskazać dowódcę zmiany jako stanowisko kierownicze). Obecnie kodeks pracy nie definiuje jednoznacznie tego terminu, ale zagłębiając się w lekturę ewidentnie można wyeliminować omawiane stanowiska. Wystarczy tylko podejść do sprawy rozsądnie a nie na siłę naciągać definicje.

Przytoczony przez Ciebie kierownik sekcji w KM/P jest odpowiedzialny za zespół STALE - określa kierunek działania komórki organizacyjnej itd itp.



To jeszcze jedno pytanie odnośnie stanowisk kierowniczych:
- Starszy dyżurny szkolnego stanowiska kierowania
- Dyżurny stanowiska kierowania

Może dlatego że mają w nazwie "kierowania"? To równie dobrze mogliście wpisać kierowców - tam w zakresie też mają wpisanie.... - kierowanie :szalony:

Pzdr



Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #535 dnia: Lipiec 06, 2023, 22:39:38 »
Nie odpowiedziałeś na pytanie.... Czekam.
Kierownik Sekcji najczęściej ma jednego podwładnego nie żaden zespół.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #536 dnia: Lipiec 06, 2023, 23:00:21 »
Proszę bardzo.
Równomierne rozłożenie w harmonogramie służy temu aby nie planować sobie wszystkich służb normatywnych „koło” siebie tworząc np. miesiac bez służb. To oczywiste.

Równomierne rozłożenie nadgodzin ma za zadanie obciążać faktycznym przebywaniem na służbie wszystkich strażaków. To tez jest oczywiste. Na służby ponadnormatywne  wskazuje kierownik jednostki organizacyjnej a nie strażacy sobie wybierają. To tez jest oczywiste.

Może jako ZZ zajmijcie się „doetatyzowaniem” PSP. wtedy nie będzie tematu nadgodzin.


Wracając do stanowisk kierowniczych - nie czytasz ze zrozumieniem.

Ale czekam na odpowiedz odnośnie dyżurnych stanowisk kierowania.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #537 dnia: Lipiec 07, 2023, 06:30:44 »
Równomierne rozłożenie w harmonogramie służy temu aby nie planować sobie wszystkich służb normatywnych „koło” siebie tworząc np. miesiac bez służb. To oczywiste.
Równomierne rozłożenie nadgodzin ma za zadanie obciążać faktycznym przebywaniem na służbie wszystkich strażaków. To tez jest oczywiste. Na służby ponadnormatywne  wskazuje kierownik jednostki organizacyjnej a nie strażacy sobie wybierają. To tez jest oczywiste.
Może jako ZZ zajmijcie się „doetatyzowaniem” PSP. wtedy nie będzie tematu nadgodzin.
Wracając do stanowisk kierowniczych - nie czytasz ze zrozumieniem.
Ale czekam na odpowiedz odnośnie dyżurnych stanowisk kierowania.
Dziękuję bardzo wydarzyło się to czego się spodziewałem ty nie masz pojęcia!
A już to, że harmonogram równomiernie rozkłada nadgodziny to HIT  :rofl: Harmonogram zawsze przewiduje ZERO! A to, że coś w harmonogramie jest równomierne nie oznacza, że w wykonaniu takie będzie co często widać w jednostkach ze specjalizacją czy też gdy brakuje strażaków mających "unikatowe kwalifikacje" których jest mało i mają więcej nadgodzin.  Strażacy też składają wnioski, że nie chcą godzin ponadnormatywnych więc równomiernie to chyba w socjalizmie. 
Więc po kolei nie wyjaśniłeś co to jest harmonogram i do czego służy!
Co robią i czym się zajmują ZZ decydują ich członkowie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2023, 06:34:10 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #538 dnia: Lipiec 07, 2023, 06:54:05 »
Kolejny raz potwierdzasz ze nie czytasz ze zrozumieniem.

Nic się nie wydarzyło co spodziewałeś.

Nie napisałem ze harmonogram zawiera nadgodziny. Jakbyś nie zauważył jest to rozdzielone akapitem. Akapit chyba świadczy o czymś? Nie uważasz ?😂

Napisane jest jaki jest cel harmonogramu i równomiernego rozłożenia służb normatywnych. Wiec to znaczy ze rozkładasz równomiernie ilość godzin tylko NORMATYWNYCH. Wiec wiadomo ze jest w harmonogramie „0”

W nowim akapicie napisałem o równomiernym obciążeniu służba czyli aby każdego odciążać ponadnormatywnym służbami - czytaj, starać się wyrównywać nadgodziny. I o tym decyduje pracodawca.

Już tak Ci muszę napisać bo inaczej widze ze nie potrafisz zrozumieć.

Co do decydowania. Piszesz ze związki same decydują o tym co robią. Super. Tylko dlaczego próbujecie decydować co ma robić pracodawca. Przecież to hipokryzja.

Widze ze unikasz odpowiedzi na pytanie o stanowiska kierownicze dyżurnych kierowania.


P.s. Hitem to jest to co piszesz o unikatowych umiejętnościach w jednostkach. Od tych jak to napisałeś unikatowych umiejętności jest właśnie ten szczebel stanowisk kierowniczych (a nie tych pseudo kierowniczych które forujecie). Dobra analiza potrzeb i właściwa ilość wyszkolonych osób ( tu się kłania dobre AZO i AGO na poziomie KM/P)  i można spokojnie planować grafiki (wiem bo nadzorowałem jednostkę specjalistyczna 😉)
A to ze strażacy składają wnioski ze nie chcą nadgodzin. To jakiś żart.
Ciekawe jakbyś zaplanował służby jakby Ci złożyło 50% strażaków taki raport? Zamkniesz jednostkę czy obniżysz stan?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2023, 07:04:32 wysłana przez Pasjonatpozarnictwa »

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #539 dnia: Lipiec 07, 2023, 10:17:35 »
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2023, 10:30:28 wysłana przez Tadzik987 »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #540 dnia: Lipiec 07, 2023, 16:34:29 »
@Pasjonatpozarnictwa po raz 6 pytam do co to jest i do czego służy harmonogram.
Co do SK i dodatku funkcyjnego to należy on im się bardziej niż głównym księgowym czy kadrowym w PSP  gdyż są to stanowiska kierownicze z samej nazwy gdyż koordynują działania niekiedy kompani i batalionów złożonych z PSP i OSP pracując na stanowiskach (w większości przypadków) jednoosobowych. SK są opisane w wielu aktach prawnych brażowych natomiast kadry i księgowość nie gdyż powinny to być stanowiska cywilne.
Poza tym służymy w firmie o która jest z zasady formacją ratowniczą (i pożarniczą) i najwyższe świadczenia powinni mieć ludzie którzy działają w szerokorozumianym ratownictwie i pożarnictwie a nie komórki pomocnicze jak kadry czy księgowość.
PS. co do unikatowych umiejętności to ktoś zna komendy które wysyłały w ostatnim strażaków na kat. prawa jazdy C+E lub D?  Ty patrz a kryzys uchodźczy spowodował, że tacy ludzie mieli więcej nadgodzin.
Swoją drogą gdzie na 8 godzin pracujesz bo na pewno nie na PB i operacyjnej. Jesteś gryzipiórkiem to wiem na pewno.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #541 dnia: Lipiec 07, 2023, 20:02:01 »
Jeśli wydedukowałeś z moich wpisów ze jestem gryzipiórkiem to Coś kiepsko u Ciebie z dedukcją. Jest dokładnie odwrotnie niż napisałeś, ale nie jest moją intencją przekonywanie Cię. Typowe  podejście krzykacza  - zakrzyxzeć i pomimąć niewygodne fakty.

Już Ci pisałem do czego służy harmonogram. Ale znajduje jeszcze jedno zastosowanie - żeby roszczeniowa część strażaków wiedziała kiedy iść oddać krew rzekomo „honorowo”

Nieźle się uśmiałem z Twojego uzasadnienia stanowiska kierowniczego.
Tego nie da się obronić.

P.s ja wysyłałem kierowców na C+E 😉
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2023, 20:05:44 wysłana przez Pasjonatpozarnictwa »

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #542 dnia: Lipiec 07, 2023, 20:19:32 »
Na instytucje trzeba patrzeć całościowo a nie tylko ze strony PB.
Działalność m.in. Związków doprowadziła do spłaszczeni siatki płac i braku doświadczonych specjalistów od 10 grupy w górę.

idąc twoja ścieżka dedukcji (a to już ustaliliśmy ze jest słaba) zaproponował byś stanowiskom pomocniczym (czyli kierownik kadr czy główny księgowy to wg Ciebie nie stanowisko kierownicze ale dyżurny szkolnego stanowiska kierowania już tak ) kadry, finanse niższe uposażenia. Tylko Ciekawe kto by Ci rozliczał wszystkie dotacje, wykonywał sprawozdania czy pisał uzasadnienia oparte o kodeks pracy i przepisy prawne? Tu nie potrzebujesz specjalistów ?
Zgadzam się ze jesteśmy instytucja ratownicza ale tez administracja publiczna i potrzebujesz specjalistów w każdym obszarze. Ale Ty nie masz o tym zielonego pojęcia. Tylko patrzenie i reformowanie PSP z poziomu jadalni JRG.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #543 dnia: Lipiec 08, 2023, 10:35:26 »
Na instytucje trzeba patrzeć całościowo a nie tylko ze strony PB.
Działalność m.in. Związków doprowadziła do spłaszczeni siatki płac i braku doświadczonych specjalistów od 10 grupy w górę.
idąc twoja ścieżka dedukcji (a to już ustaliliśmy ze jest słaba) zaproponował byś stanowiskom pomocniczym (czyli kierownik kadr czy główny księgowy to wg Ciebie nie stanowisko kierownicze ale dyżurny szkolnego stanowiska kierowania już tak ) kadry, finanse niższe uposażenia. Tylko Ciekawe kto by Ci rozliczał wszystkie dotacje, wykonywał sprawozdania czy pisał uzasadnienia oparte o kodeks pracy i przepisy prawne? Tu nie potrzebujesz specjalistów ?
Zgadzam się ze jesteśmy instytucja ratownicza ale tez administracja publiczna i potrzebujesz specjalistów w każdym obszarze. Ale Ty nie masz o tym zielonego pojęcia. Tylko patrzenie i reformowanie PSP z poziomu jadalni JRG.
Dlatego w instytucjach publicznych (np. szkoły i przedszkola)  potrafią nie mieć głównego księgowego  czy kadrowego bo obsługuje je 3 lub 4 osoby zatrudnione w urzędzie miasta. Teraz ministerstwo zdrowia chce wyprowadzić administracje ze szpitali do firm prywatnych... Co do moje wiedzy to byłem w trzech wydziałach biurowych w logistyce (wtedy nazywała się kwatermistrzostwo) doszedłem od inspektora do zastępcy naczelnika byłem w prewencji (zastępcą naczelnika) i naczelnikiem operacyjnej i jestem dowódcą JRG kilkanaście lat w biurze :rofl:  Poziom jadalni to ja zakończyłem wiele lat temu  :rofl:
Jeśli wydedukowałeś z moich wpisów ze jestem gryzipiórkiem to Coś kiepsko u Ciebie z dedukcją. Jest dokładnie odwrotnie niż napisałeś, ale nie jest moją intencją przekonywanie Cię. Typowe  podejście krzykacza  - zakrzyxzeć i pomimąć niewygodne fakty.
Już Ci pisałem do czego służy harmonogram. Ale znajduje jeszcze jedno zastosowanie - żeby roszczeniowa część strażaków wiedziała kiedy iść oddać krew rzekomo „honorowo”
Nieźle się uśmiałem z Twojego uzasadnienia stanowiska kierowniczego.
Tego nie da się obronić.
P.s ja wysyłałem kierowców na C+E 😉
Co do tego C+E sprawdzę to w poniedziałek zapytam i kolegów w po drodze służbowej jak i związkowej czy ktokolwiek w tym kraju w ostatnich latach wysłał swoich podwładnych na prawko tego rodzaju.
Wczoraj specjalnie przyjrzałem się zaświadczeniu i tam wyraźnie pisze ze Pan XY oddał "honorowo" więc skoro jest to urzędowo potwierdzone to jakim prawem to podważasz?
Ty się uśmiałeś a SK jest w przepisie o dodatku funkcyjnym bo od tego jest Solidarność żeby dbać o swoich! I dla wielu to coś złego a dla mnie nie  :straz:
PS. dalej nie wyjaśniłeś czym jest i do czego służy harmonogram... Napisz "nie wiem" a odpowiem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2023, 10:41:50 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #544 dnia: Lipiec 08, 2023, 11:12:58 »
Czyli wszystkiego po troszku w Twojej karierze. To mi wygląda na taktykę - gdzie wyższa grupa tam biorę nie ważne co. 😂 ale co ja tam wiem jestem tylko zwykłym gruzipiórkiem. Wiesz jak to mówią jak ktoś jest od wszystkiego... ;) Ale trzymam kciuki abyś awansował na stanowisko komendanta i utrzymał te wszystkie mądrości które promujesz.

Etap jadalni zakończyłeś wiele lat temu, ale myślenie pozostało  :cooo:

Honorowo - tak, że jest to zgodne z tym, co wykonywane jest w celu niesienia pomocy innym, a nie dla własnych korzyści (def. https://wsjp.pl/haslo/podglad/92322/honorowo/5230241/oddac-krew). Dziwnym trafem mając 22 dni wolnego w miesiącu ogromna ilość strażaków wybiera się w jedną z 8 służb 16/8. Po zniesieniu stanu epidemiologicznego będą trafiać tam gdzie jest 16.

P.s. dalej nie odpowiedziałeś: "Ciekawe jakbyś zaplanował służby jakby Ci złożyło 50% strażaków taki raport? Zamkniesz jednostkę czy obniżysz stan?"

« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2023, 11:29:04 wysłana przez Pasjonatpozarnictwa »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #545 dnia: Lipiec 08, 2023, 11:27:39 »
Czyli wszystkiego po troszku w Twojej karierze. Wiesz jak to mówią jak ktoś jest od wszystkiego... ;)

Etap jadalni zakończyłeś wiele lat temu, ale myślenie pozostało  :cooo:

Honorowo - tak, że jest to zgodne z tym, co wykonywane jest w celu niesienia pomocy innym, a nie dla własnych korzyści (def. https://wsjp.pl/haslo/podglad/92322/honorowo/5230241/oddac-krew). Dziwnym trafem mając 22 dni wolnego w miesiącu ogromna ilość strażaków wybiera się w jedną z 8 służb 16/8. Po zniesieniu stanu epidemiologicznego będą trafiać tam gdzie jest 16.

P.s. dalej nie odpowiedziałeś: "Ciekawe jakbyś zaplanował służby jakby Ci złożyło 50% strażaków taki raport? Zamkniesz jednostkę czy obniżysz stan?"
Ty jesteś emerytem  lub tylko pasjonatem pożarnictwa ale nie zawodowym strażakiem bo jak można nie wiedzieć, że .... stan epidemii (zagrożenia epidemicznego) jest zniesiony a za krew w związku ze zmianą ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej która wprowadza zmiany w ustawie o Publicznej Służbie Krwi dwa dni wolne pozostają na stałe.
Wiesz, że rozpatrzenie raportu jest uznaniowe? Złoży 50% stanu i te mające najlepsze uzasadnienie jak np. zajmowanie się niepełnosprawnym dzieckiem zostały by rozpatrzone pozytywnie ot wielki mi problem a reszta negatywnie ale mi trudność  :rofl:
Definicji słowa honorowo jest bardzo wiele a ty wybrałeś akurat tą która pasuje do twojej wersji... Strażak dostaje dokument urzędowy, że oddał krew "honorowo"  :kwit:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #546 dnia: Lipiec 08, 2023, 11:52:29 »
Można nie wiedzieć. Bo można oddawać krew honorowa bez interesowania się ile dni za to się dostaje. I tyle. Ty za to widzę bardzo mocno pilnujesz. Każdy ma inne priorytety. 😉

No powiem Ci ze obnażyłeś swoją niekompetencje jako kierownik komórki organizacyjnej. Jak można mówić o uznaniowości. Kto dał Ci prawo decydowania ze jedno uzasadnienie jest ważniejsze od drugiego. To są zawsze indywidualne sprawy i prawie nigdy „zero jedynkowe” Kto dał Ci prawo do wprowadzania uznaniowości?
Wprowadzanie nie ostrych terminów: „uznaniowość” „w mojej ocenie najlepsze uzasadnienie” to  Prosta droga do nierównego traktowania. A czyż nie z tym walczysz jako organizacja związkowa?.

Podejście typu: wszystko co wiem jest wszystkim co wiedzieć powinienem - to przejaw pychy i arogancji.

DRAMAT   :wall:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2023, 11:57:22 wysłana przez Pasjonatpozarnictwa »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #547 dnia: Lipiec 08, 2023, 11:59:19 »
Można nie wiedzieć. Bo można oddawać krew honorowa bez interesowania się ile dni za to się dostaje. I tyle. Ty za to widzę bardzo mocno pilnujesz. Każdy ma inne priorytety. 😉
No powiem Ci ze obnażyłeś swoją niekompetencje jako kierownik komórki organizacyjnej. Jak można mówić o uznaniowości. Kto dał Ci prawo decydowania ze jedno uzasadnienie jest ważniejsze od drugiego. To są zawsze indywidualne sprawy. Kto dał Ci prawo do wprowadzania uznaniowości?
Wprowadzanie nie ostrych terminów: „uznaniowość” „w mojej ocenie najlepsze uzasadnienie” to  Prosta droga do nierównego traktowania. A czyż nie z tym walczysz jako organizacja związkowa?.
Podejście typu: wszystko co wiem jest wszystkim co wiedzieć powinienem - to przejaw pychy i arogancji.
DRAMAT   :wall:
Darmatem jest to, że wypowiadasz się o krwi i nie masz pojęcia o takich podstawowych rzeczach. Tak pilnuje przepisów obowiązujących w PSP i wypowiadam się w formie opinii na temat wprowadzanych aktów prawnych ostatnio np. do rozporządzenia o uposażeniach strażaków bo będzie kolejna zmiana w grupach. Kto mi dał prawo rozpatrywać rzeczy nie zastrzeżone do decyzji komendanta? Komendant w zakresie czynności :rofl:
Uznaniowość jest była i będzie i nie da się wprowadzić jasnych kryteriów w zhierarchizowanej strukturze jaką jest PSP  tak jest z awansami, szkołami itd... 
PS. dalej nie wyjaśniłeś czym jest i do czego służy harmonogram... Napisz "nie wiem" a odpowiem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #548 dnia: Lipiec 08, 2023, 12:01:32 »
Sprawy osobowe są zastrzeżone dla Komendanta. Tego też nie wiesz.  :gwiazdki:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #549 dnia: Lipiec 08, 2023, 12:03:24 »
Sprawy osobowe są zastrzeżone dla Komendanta. Tego też nie wiesz.  :gwiazdki:
Ty patrz ale temat czasu pracy, urlopów i nadgodzin mam ja w regulaminie organizacyjnym jest to zapisane bo to nie są sprawy osobowe  :wacko: I z tego co wiem tak jest w większości większych komend w kraju. W małych się zdarza, że komendant rozpatruje nawet raport o zamianę służb...
Odpowiedz wreszcie do czego służy harmonogram
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2023, 12:09:19 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.