Służba > Forum zawodowców

Dodatek funkcyjny

<< < (2/124) > >>

karolek998:
Dwa pytania po pierwsze - mnożnik kwoty bazowej obecnie na 10 grupie to 1,89 czy więcej bo w projekcie w załączniku znalazłem 2,02 i teraz nie wiem co ma to oznaczać.
Po drugie - czy dodatek funkcyjny będzie wliczany do podstawy naliczania emerytury ? Służbowy jest a co z dodatkiem funkcyjnym ?

dociekliwy:
Dla mnie dodatek funkcyjny jest po to stworzony żeby pozbawić funkcjonariuszy wypłacenia nadgodzin . Dostanie strażak 50 zł więcej i będzie na każde zawołanie komendanta . Osoby od dowódcy zastępu w górę na podziale będą pełnić więcej służb tylko po to żeby osoby na niższych grupach zaszeregowania nie wypracowały nadgodzin.i taka jest prawda . Związki wywalczyły 100 % płatne nadgodziny jak w cywilizowanym kraju to ktoś musiał szukać sposobu jak ich nie wypłacać

gadzina92:

--- Cytat: dociekliwy w Kwiecień 14, 2021, 10:49:45 ---Dla mnie dodatek funkcyjny jest po to stworzony żeby pozbawić funkcjonariuszy wypłacenia nadgodzin . Dostanie strażak 50 zł więcej i będzie na każde zawołanie komendanta . Osoby od dowódcy zastępu w górę na podziale będą pełnić więcej służb tylko po to żeby osoby na niższych grupach zaszeregowania nie wypracowały nadgodzin.i taka jest prawda . Związki wywalczyły 100 % płatne nadgodziny jak w cywilizowanym kraju to ktoś musiał szukać sposobu jak ich nie wypłacać

--- Koniec cytatu ---

Niby nie, bo jeżeli w ciągu 14 dni złożysz oświadczenie o zrzeczeniu się prawa do dodatku to dalej będziesz mógł trzaskać nadgodziny...

Druga sprawa, że miało być "realne docenienie pracowników biurowych", a wychodzi co? W dalszym ciągu nic się nie zmienia... Życzę naszemu KG powodzenia w werbowaniu z podziału bojowego młodej, ambitnej i zmotywowanej kadry dowódczej, która za podwyżkę opiewającą na 200-300 złotych z pełnym zaangażowaniem będzie wypełniać co rusz to głupsze polecenia "góry".

darkoss:
ktoś może wytłumaczyć "łopatologicznie" o co chodzi z tym dodatkiem? pozdrawiam

dociekliwy:
Dla mnie jest to likwidacja nadgodzin za dodanie 50 zł . Komendanci mają pokryć to z własnych budżetów więc nie nawala prawie nic a pieniądze które dostawali na nadgodziny zostaną w budżecie centralnym. Jeśli miało by to mieć sens to część pieniędzy co szły na narodziny powinno być przekazane na podwyżki z pilnowanie komendantów ile dali ludzkia za dyspozycję i oddanie ekwiwalentu za godziny . Ale tak jak mowie niektórzy wierzą w ideały że zostanie to zrobione sprawiedliwie i ludzie dostaną więcej ale zobaczycie po roku pracy ile wam się wypłata zmniejszyła i ile więcej mieliście służb

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej