Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 177717 razy)

Offline Mały998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #425 dnia: Styczeń 27, 2022, 18:48:07 »
100 zł w górę od 01.02

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #426 dnia: Styczeń 27, 2022, 19:04:26 »
Dzięki za info.Kwota powala,nie mówiąc o rezygnacji z nadgodzin.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #427 dnia: Styczeń 28, 2022, 18:37:51 »
poczekajmy na klepnięcie budżetu i rozporządzeń. DLNŚ planuje, w miarę możliwości, podnoszenie kwot dodatków funkcyjnych (które obecnie wynoszą tyle, ile dotychczasowe dodatki służbowe). Planowane są "podwyżki" większe niż 100zł. To może oczywiście jeszcze nie zastąpić dotychczasowej rekompensaty finansowej za nadpracowany czas służby, ale kierunek jest słuszny. Trzymam kciuki, szczerze.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #428 dnia: Styczeń 28, 2022, 19:57:30 »
Hmm. U mnie jeśli będzie ok to planowane około 500 zł. I tu nie piszę bzdur.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #429 dnia: Styczeń 28, 2022, 21:02:14 »
Warto spojrzeć procentowo. Stanowiska z DF moim zdaniem powinny mieć 50%+ żeby to miało sens.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #430 dnia: Styczeń 29, 2022, 11:25:57 »
Zachodniopomorskie może popatrzeć i zapłakać : ^_^

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #431 dnia: Luty 02, 2022, 14:44:15 »
Dlaczego decyzję o DF  można było podjąć tylko raz? No oprócz momentu przejścia na inne stanowisko. Czy nie powinno być możliwości np. wycofania  decyzji o rezygnacji z DF? I żeby nie tworzyły się patologie  to najpóźniej na rok przed emeryturą.
Druga opcja to możliwość rezygnacji z DF w obojętnie którym momencie.  Stworzenie drugiej szansy dla obu stron. I tej która przeszła na DF, i tej która pozostała przy nadgodzinach. Taka ostateczna decyzja.
Oczywiście ja podjąłem decyzję i nie mam zamiaru jej zmieniać, żeby nie było domysłów. Chodzi o wiele niejasności w trakcie wejścia DF i określenia się. Choćby kwestia utraty nadgodzin w wypadku pozostania z DF. U nas odbierano je  na potęgę, nikt nie wiedział co z nimi będzie. Niektórych to wystraszyło, zniechęciło. 

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #432 dnia: Luty 02, 2022, 15:19:20 »
Wszystko byłoby inaczej,gdyby zapewniono pieniadze na dodatek funkcyjny.Na razie wygląda to tak,że niby nie ma.Teoretycznie.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #433 dnia: Luty 02, 2022, 20:06:09 »
Mi się wydaje że jeśli jeszcze tam gdzie go nie ma to będzie wkrótce. Wtedy będzie larum wśród tych którzy mają dodatki służbowe a dodatkowo nadgodziny. Każdy wie o co chodzi.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #434 dnia: Luty 03, 2022, 09:34:36 »
Mi się wydaje że jeśli jeszcze tam gdzie go nie ma to będzie wkrótce. Wtedy będzie larum wśród tych którzy mają dodatki służbowe a dodatkowo nadgodziny. Każdy wie o co chodzi.
Dokładnie

Online keraj998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #435 dnia: Marzec 03, 2022, 21:43:45 »
Czy zgodnie z zapowiedziami i obietnicami KG ktoś otrzymał dodatek funkcyjny od 01.03.2022?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #436 dnia: Marzec 03, 2022, 22:04:00 »
Oj tam oj tam. Jest takie powiedzenie że jak się naprawdę dobrze obieca to nawet dać nie trzeba. Więc....

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #437 dnia: Marzec 03, 2022, 22:11:38 »
Ci którzy dostali się nie pochwalą,bo to garstka która miała wcześniej max  służbowego.Reszta liczy straty i czeka na emeryturę. ^_^

Online keraj998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #438 dnia: Marzec 03, 2022, 22:22:06 »
A na wideo zapowiadano, że ma być dodatek funkcyjny odczuwalny na +, a na razie to wielka fikcja

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #439 dnia: Marzec 03, 2022, 22:59:32 »
A temat tzw. średniej coś Panom mówi... Budżet nie jest z gumy
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #440 dnia: Marzec 04, 2022, 06:03:32 »
A temat tzw. średniej coś Panom mówi... Budżet nie jest z gumy
A budżety komend na tym samym poziomie od ładnych kilku lat. Zapowiadanych pieniędzy na urealnienie budżetów ani widu ani słychu.

Online keraj998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #441 dnia: Marzec 04, 2022, 09:25:45 »
"średnia" to zawsze używany argument, a w niektórych jednostkach organizacyjnych dużo do niej brakuje :fiuu: :gwiazdki:

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #442 dnia: Marzec 04, 2022, 13:34:51 »
A temat tzw. średniej coś Panom mówi... Budżet nie jest z gumy
A budżety komend na tym samym poziomie od ładnych kilku lat. Zapowiadanych pieniędzy na urealnienie budżetów ani widu ani słychu.

A za rogiem czeka podniesienie grup 1-5  :gwiazdki:

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #443 dnia: Marzec 04, 2022, 14:19:29 »
Średnią "ktosie",windują. ^_^

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #444 dnia: Marzec 04, 2022, 18:05:57 »
A za rogiem czeka podniesienie grup 1-5  :gwiazdki:
Nie za rogiem tylko już w przedsionku  :straz: U mnie decyzje wydane więc kasa za chwile będzie na kontach albo już jest  :wacko:
"średnia" to zawsze używany argument, a w niektórych jednostkach organizacyjnych dużo do niej brakuje :fiuu: :gwiazdki:
Dużo to nigdzie nie brakuje... Pamiętaj, że trzeba trzymać zapas bo co roku rośnie wysługa a to ok 30 zł zdejmowane ze średniej do tego awanse w stopniach absolwenci i stanowiska.
100 zł to jest słaby zapas jak nie ma emerytów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2022, 18:12:16 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #445 dnia: Marzec 04, 2022, 19:01:39 »
Wszystko ok tylko chodzi o to że wielu chłopaków uwierzyło w pewne zapewnienia. Tymczasem właśnie dochodzi do konfrontacji rzeczywistości ze słowami Pana Komendanta i ta sytuacja co niektórych mocno rozczarowuje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2022, 19:13:34 wysłana przez pb11 »

Online keraj998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #446 dnia: Marzec 05, 2022, 07:22:30 »
Już nie mogę się doczekać kolejnego Q&A, wideo lub innych wystąpień z kolejnymi obietnicami. Dobrze jest marzyć  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #447 dnia: Marzec 05, 2022, 09:17:36 »
Już nie mogę się doczekać kolejnego Q&A, wideo lub innych wystąpień z kolejnymi obietnicami. Dobrze jest marzyć  :gwiazdki:
Podoba mi się twój sposób wymuszenia czegoś dla siebie. Ale na ten moment będzie nie skuteczny bo nie ma w tej chwili nawet na pokrycie przeszeregowania grup 2-5 a to każdy 01 musi zrobić od 2 marca ponieważ weszło rozporządzenie do tego dojdzie wysługa i awanse majowe... Funkcyjny to jedyny na którym można spróbować oszczędzić tak jak wcześniej oszczędzało się na służbowym.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #448 dnia: Marzec 05, 2022, 10:31:58 »
Już nie mogę się doczekać kolejnego Q&A, wideo lub innych wystąpień z kolejnymi obietnicami. Dobrze jest marzyć  :gwiazdki:
Podoba mi się twój sposób wymuszenia czegoś dla siebie. Ale na ten moment będzie nie skuteczny bo nie ma w tej chwili nawet na pokrycie przeszeregowania grup 2-5 a to każdy 01 musi zrobić od 2 marca ponieważ weszło rozporządzenie do tego dojdzie wysługa i awanse majowe... Funkcyjny to jedyny na którym można spróbować oszczędzić tak jak wcześniej oszczędzało się na służbowym.
To ilu jest u ciebie z funkcyjnym że tak biadolisz. Wiadomo że reszta ma nadgodziny i to niemałe więc podziel sobie całą pulę roczną nadgodzin przez 12 miesięcy. Ci co przeszli na funkcyjny są świadomi że stracili miesięcznie około 800 zł.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #449 dnia: Marzec 05, 2022, 10:38:11 »
To ilu jest u ciebie z funkcyjnym że tak biadolisz. Wiadomo że reszta ma nadgodziny i to niemałe więc podziel sobie całą pulę roczną nadgodzin przez 12 miesięcy. Ci co przeszli na funkcyjny są świadomi że stracili miesięcznie około 800 zł.
U mnie nikt z PB nie przeszedł na funkcyjny  :rofl:
90% osób które go wybrało nie wypracowywało wcale nadgodzin lub były to ilości na poziomie kilkunastu do kilkudziesięciu a więc za co ma mieć tą podwyżkę? Bądźmy realistami i pragmatykami.
PS. co do tej tzw. reszty to też bym nie szarżował zobacz sobie np. województwo Łódzkie czyli około 2000 strażaków i ich nadgodziny.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.