Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 175923 razy)

Offline Frodo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #400 dnia: Grudzień 09, 2021, 08:32:06 »
I o taką sytuację tutaj chodzi. Kto przeszedł na funkcyjny, a miał wypracowane nadgodziny do 1 października ma je odebrać. Ciekawe czy ta sama zasada dotyczy zmianowego, który (być może) również zdecydował się na funkcyjny? Zachęcam do dyskusji i informacji jak jest w waszych stronach, albo jakie informacje przekazują w tej sprawie przełożeni.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #401 dnia: Grudzień 09, 2021, 09:07:11 »
Jeszcze raz, który przepis pozwala Ci na zmianę (skrócenie obecnego lub też stworzenie odrębnego) okresu rozliczeniowego a jeśli takowego nie znalazłeś to o jakich nadgodzinach za II pół 2021 piszesz.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #402 dnia: Grudzień 09, 2021, 09:12:28 »
Jeszcze raz, który przepis pozwala Ci na zmianę (skrócenie obecnego lub też stworzenie odrębnego) okresu rozliczeniowego a jeśli takowego nie znalazłeś to o jakich nadgodzinach za II pół 2021 piszesz.
Prawdopodobnie koledze wyżej chodzi o godziny wypracowane ponad obowiązujący harmonogram (w dni w których w harmonogramie jest 0). W uproszczeniu niektórzy nazywają je nadgodzinami, co oczywiście jest zbyt dużym uproszczeniem i dopóki trwa okres rozliczeniowy to nie ma mowy o nadgodzinach.

Offline monek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #403 dnia: Grudzień 09, 2021, 09:14:52 »
Jeszcze raz, który przepis pozwala Ci na zmianę (skrócenie obecnego lub też stworzenie odrębnego) okresu rozliczeniowego a jeśli takowego nie znalazłeś to o jakich nadgodzinach za II pół 2021 piszesz.
Prawdopodobnie koledze wyżej chodzi o godziny wypracowane ponad obowiązujący harmonogram (w dni w których w harmonogramie jest 0). W uproszczeniu niektórzy nazywają je nadgodzinami, co oczywiście jest zbyt dużym uproszczeniem i dopóki trwa okres rozliczeniowy to nie ma mowy o nadgodzinach.

Dokładnie o to chodzi. U nas taka sytuacja ma miejsce właśnie na zmianach służbowych i dotyczy głównie osób które w niedalekiej przyszłości wybierają się na emeryturę.

Offline Frodo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #404 dnia: Grudzień 09, 2021, 11:35:58 »
W uzupełnieniu: oczywiście chodzi o godziny ponad harmonogram (półrocze się jak najbardziej nie skończyło). No i załóżmy w okresie do 1 października zmianowy wypracował ok. 50 godzin ponad harmonogram, następnie zdecydował się na funkcyjny, od października pełni służbę już tylko zgodnie z harmonogramem i tu opisywany problem (sytuacja): jest polecenie właśnie, aby odebrał te godziny z 3 miesięcy (te 50 godzin od lipca do końca września), wyjaśniając mu w kadrach, że skoro zdecydował się na funkcyjny to na koniec całego okresu rozliczeniowego ma być godzin ponad harmonogram =0. Wg mnie nie powinno się zmuszać strażaka do odbioru za te 3 miesiące, a za ten czas zapłacić mu rekompensatę (oczywiście w marcu'2022). No chyba, że idzie na Emkę i tak porozumiał się ze swoim 01. Ale załóżmy, że nie idzie na Emkę. Jak uważacie, tak powinno być?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #405 dnia: Grudzień 09, 2021, 14:25:36 »
Ja wiem co koledzy powyżej mieli na myśli. Chodzi tylko o to aby zrozumieć kiedy formalnie powstają nadgodziny i jakie rodzi to konsekwencje.
I skoro ustaliliśmy już że okres rozliczeniowy ciągle jeszcze trwa a dodatek funkcyjny już jest to teraz pytanie. Kiedy zrozumiecie że w obecnej sytuacji komendant idzie wam na rękę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2021, 14:55:43 wysłana przez pb11 »

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #406 dnia: Grudzień 10, 2021, 22:55:07 »
Jeszcze raz, który przepis pozwala Ci na zmianę (skrócenie obecnego lub też stworzenie odrębnego) okresu rozliczeniowego a jeśli takowego nie znalazłeś to o jakich nadgodzinach za II pół 2021 piszesz.
Prawdopodobnie koledze wyżej chodzi o godziny wypracowane ponad obowiązujący harmonogram (w dni w których w harmonogramie jest 0). W uproszczeniu niektórzy nazywają je nadgodzinami, co oczywiście jest zbyt dużym uproszczeniem i dopóki trwa okres rozliczeniowy to nie ma mowy o nadgodzinach.
Według kolegi @Feuerwehrmann nie jest to prawdą, że nadgodziny powstają dopiero po zakończeniu okresu rozliczeniowego:


Moim zdaniem ktoś źle interpretuje "nadgodziny". Przecież o tym czy one są, czy ich nie ma wiadomo dopiero po zakończeniu danego półrocza.

Dlaczego dopiero po zakończeniu półrocza? Nadgodziny generują się wtedy, kiedy miałeś nie pracować, a pracujesz. Jak harmonogram półroczny przewidział dla ciebie wolne, a jesteś na służbie, to nadpracowujesz. U mnie zdecydowani na DF od listopada pracują zgodnie z harmonogramem półrocznym.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #407 dnia: Grudzień 13, 2021, 14:49:30 »
Cóż będę musiał z tym żyć, zapewne jakoś dam radę choć będzie ciężko. :mellow:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #408 dnia: Grudzień 13, 2021, 15:20:47 »
To nie jest prawo pracy. W PSP nie ma normy dobowej tygodniowej i w okresie rozliczeniowym. U nas jest tylko przeciętny czas służby w okresie rozliczeniowym.

Offline Dobromir

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #409 dnia: Styczeń 12, 2022, 16:25:42 »
Czy to prawda , że wszystkim, którzy przeszli na dodatek funkcyjny ( ok. 10% funkcjonariuszy ) podniesiono go od 01.01.2022 w stosunku do wcześniej otrzymywanego dodatku służbowego?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #410 dnia: Styczeń 12, 2022, 16:28:17 »
Czy to prawda , że wszystkim, którzy przeszli na dodatek funkcyjny ( ok. 10% funkcjonariuszy ) podniesiono go od 01.01.2022 w stosunku do wcześniej otrzymywanego dodatku służbowego?
Tak , podniesiono i dodali im w gratisie jedna służbę więcej w miesiącu bez nadgodzin z tego.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #411 dnia: Styczeń 12, 2022, 17:15:37 »
Czy to prawda , że wszystkim, którzy przeszli na dodatek funkcyjny ( ok. 10% funkcjonariuszy ) podniesiono go od 01.01.2022 w stosunku do wcześniej otrzymywanego dodatku służbowego?

Dokładnie tak wszystkim ale to absolutnie wszystkim i dodatkowo podniesiono go do maksymalnej możliwej wysokości. :gwiazdki:

Offline 309

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #412 dnia: Styczeń 12, 2022, 19:21:29 »
Tak.  :wall: nic nie podniesiono a w nagrodę zabrali wypracowane nadgodziny. Trochę jestem w PSP ale takiego wała jeszcze nie było.

Offline bolek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #413 dnia: Styczeń 12, 2022, 19:59:24 »
Dokładnie tak wszystkim ale to absolutnie wszystkim i dodatkowo podniesiono go do maksymalnej możliwej wysokości. :gwiazdki: -
Nie mogą podnieść do maksymalnej wartości
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2022, 20:17:01 wysłana przez bolek »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #414 dnia: Styczeń 12, 2022, 20:00:54 »
Tak.  :wall: nic nie podniesiono a w nagrodę zabrali wypracowane nadgodziny. Trochę jestem w PSP ale takiego wała jeszcze nie było.

Też nie dostałem, ani złotówki, ale nikt mi też nie obiecywał, że dostanę cokolwiek więcej. Sami się nakręciliśmy tymi 70 %. Teraz wylewają się żale, ale przy odejściu na emeryturę będziemy prosić o 69% (wiadomo że nie dadzą) ale realne 65 % jak to słuchy z kraju niosą, to już więcej niż 40 czy nawet 49%.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #415 dnia: Styczeń 12, 2022, 20:03:10 »
Wowww..a mi nie wiem czemu ktoś podniósł funkcyjny na maxa czyli 70 procent beż mojej wiedzy. Teraz nie wiem do kogo się odwołać żeby mieć mniej...chociażby 50 procent.

Offline Strazak123456789

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #416 dnia: Styczeń 21, 2022, 18:59:46 »
A ja odchodze na emeryturę w lutym mam 23 lata służby jestem dowódca JRg i mam 48 % dodatku funkcyjnego jestem również dowódca grupy sgrw więc kiepsko

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #417 dnia: Styczeń 21, 2022, 21:20:27 »
A ja odchodze na emeryturę w lutym mam 23 lata służby jestem dowódca JRg i mam 48 % dodatku funkcyjnego jestem również dowódca grupy sgrw więc kiepsko
Nie gniewaj się ale meczą mnie twoje żale. Ale mam nastrój to ci powiem co się dzieje...
Byłem przeciwnikiem dodatku funkcyjnego ja i jeszcze dwóch (czyli w "S" 3 na 15) wysokich funkcyjnych ZZ bo wiedziałem jak to się skończy... Weź te 48% bez marudzenia i zobaczysz co będzie dalej...   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #418 dnia: Styczeń 22, 2022, 07:01:39 »
Zgadzam się Eqinox. Zdziwienie niejednego dopadnie.

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #419 dnia: Styczeń 22, 2022, 10:13:27 »
A ja odchodze na emeryturę w lutym mam 23 lata służby jestem dowódca JRg i mam 48 % dodatku funkcyjnego jestem również dowódca grupy sgrw więc kiepsko

masz 48% teraz a ile da ci na odejście?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #420 dnia: Styczeń 22, 2022, 10:24:42 »
masz 48% teraz a ile da ci na odejście?
Podałeś tą wielkość w swoim wpisie  :rofl: Myślisz czemu tak się żali  :milcz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #421 dnia: Styczeń 22, 2022, 12:24:48 »
A ja odchodze na emeryturę w lutym mam 23 lata służby jestem dowódca JRg i mam 48 % dodatku funkcyjnego jestem również dowódca grupy sgrw więc kiepsko
Tez uważam, że mając 23 lata i idąc na emkę (nie ważne z jakiego stanowiska, bo za stanowisko masz też pochodną do tych procentów) to 48 % to powinieneś starego w rękę pocałować. Pół roku temu kolega odchodził 30 lat i 49,5 proc. (przed wejściem funkcyjnego). Więc nie pierdol żalów, zostajesz - liczyć możesz na więcej. A jak nie - to naprawdę ciesz się - że tyle masz.
EGO = 1 / wiedza

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #422 dnia: Styczeń 22, 2022, 12:56:45 »
 :wall:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2022, 17:58:34 wysłana przez sikacz »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #423 dnia: Styczeń 22, 2022, 16:36:35 »
Czy wy naprawdę  uważacie że konieczne jest dzielenie się takimi faktami na otwartym forum.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #424 dnia: Styczeń 26, 2022, 22:10:00 »
Czy jest ktoś,wyłączjąc przyszłych emerytów, komu zmieniono na korzyść wysokość dodatku po przejściu na funkcyjny?