Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 91420 razy)

Offline Frodo

• Początkujący
  • *
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #400 dnia: Grudzień 09, 2021, 08:32:06 »
I o taką sytuację tutaj chodzi. Kto przeszedł na funkcyjny, a miał wypracowane nadgodziny do 1 października ma je odebrać. Ciekawe czy ta sama zasada dotyczy zmianowego, który (być może) również zdecydował się na funkcyjny? Zachęcam do dyskusji i informacji jak jest w waszych stronach, albo jakie informacje przekazują w tej sprawie przełożeni.

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #401 dnia: Grudzień 09, 2021, 09:07:11 »
Jeszcze raz, który przepis pozwala Ci na zmianę (skrócenie obecnego lub też stworzenie odrębnego) okresu rozliczeniowego a jeśli takowego nie znalazłeś to o jakich nadgodzinach za II pół 2021 piszesz.

Offline rafal.bula

• VIP
  • *
    • JRG SGSP
« Odpowiedź #402 dnia: Grudzień 09, 2021, 09:12:28 »
Jeszcze raz, który przepis pozwala Ci na zmianę (skrócenie obecnego lub też stworzenie odrębnego) okresu rozliczeniowego a jeśli takowego nie znalazłeś to o jakich nadgodzinach za II pół 2021 piszesz.
Prawdopodobnie koledze wyżej chodzi o godziny wypracowane ponad obowiązujący harmonogram (w dni w których w harmonogramie jest 0). W uproszczeniu niektórzy nazywają je nadgodzinami, co oczywiście jest zbyt dużym uproszczeniem i dopóki trwa okres rozliczeniowy to nie ma mowy o nadgodzinach.

Offline monek

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #403 dnia: Grudzień 09, 2021, 09:14:52 »
Prawdopodobnie koledze wyżej chodzi o godziny wypracowane ponad obowiązujący harmonogram (w dni w których w harmonogramie jest 0). W uproszczeniu niektórzy nazywają je nadgodzinami, co oczywiście jest zbyt dużym uproszczeniem i dopóki trwa okres rozliczeniowy to nie ma mowy o nadgodzinach.

Dokładnie o to chodzi. U nas taka sytuacja ma miejsce właśnie na zmianach służbowych i dotyczy głównie osób które w niedalekiej przyszłości wybierają się na emeryturę.

Offline Frodo

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #404 dnia: Grudzień 09, 2021, 11:35:58 »
W uzupełnieniu: oczywiście chodzi o godziny ponad harmonogram (półrocze się jak najbardziej nie skończyło). No i załóżmy w okresie do 1 października zmianowy wypracował ok. 50 godzin ponad harmonogram, następnie zdecydował się na funkcyjny, od października pełni służbę już tylko zgodnie z harmonogramem i tu opisywany problem (sytuacja): jest polecenie właśnie, aby odebrał te godziny z 3 miesięcy (te 50 godzin od lipca do końca września), wyjaśniając mu w kadrach, że skoro zdecydował się na funkcyjny to na koniec całego okresu rozliczeniowego ma być godzin ponad harmonogram =0. Wg mnie nie powinno się zmuszać strażaka do odbioru za te 3 miesiące, a za ten czas zapłacić mu rekompensatę (oczywiście w marcu'2022). No chyba, że idzie na Emkę i tak porozumiał się ze swoim 01. Ale załóżmy, że nie idzie na Emkę. Jak uważacie, tak powinno być?

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #405 dnia: Grudzień 09, 2021, 14:25:36 »
Ja wiem co koledzy powyżej mieli na myśli. Chodzi tylko o to aby zrozumieć kiedy formalnie powstają nadgodziny i jakie rodzi to konsekwencje.
I skoro ustaliliśmy już że okres rozliczeniowy ciągle jeszcze trwa a dodatek funkcyjny już jest to teraz pytanie. Kiedy zrozumiecie że w obecnej sytuacji komendant idzie wam na rękę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2021, 14:55:43 wysłana przez pb11 »

Offline in_flames

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #406 dnia: Grudzień 10, 2021, 22:55:07 »
Według kolegi @Feuerwehrmann nie jest to prawdą, że nadgodziny powstają dopiero po zakończeniu okresu rozliczeniowego:

Moim zdaniem ktoś źle interpretuje "nadgodziny". Przecież o tym czy one są, czy ich nie ma wiadomo dopiero po zakończeniu danego półrocza.

Dlaczego dopiero po zakończeniu półrocza? Nadgodziny generują się wtedy, kiedy miałeś nie pracować, a pracujesz. Jak harmonogram półroczny przewidział dla ciebie wolne, a jesteś na służbie, to nadpracowujesz. U mnie zdecydowani na DF od listopada pracują zgodnie z harmonogramem półrocznym.

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #407 dnia: Grudzień 13, 2021, 14:49:30 »
Cóż będę musiał z tym żyć, zapewne jakoś dam radę choć będzie ciężko. :mellow:

Offline radca

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #408 dnia: Grudzień 13, 2021, 15:20:47 »
To nie jest prawo pracy. W PSP nie ma normy dobowej tygodniowej i w okresie rozliczeniowym. U nas jest tylko przeciętny czas służby w okresie rozliczeniowym.

Offline Dobromir

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #409 dnia: Styczeń 12, 2022, 16:25:42 »
Czy to prawda , że wszystkim, którzy przeszli na dodatek funkcyjny ( ok. 10% funkcjonariuszy ) podniesiono go od 01.01.2022 w stosunku do wcześniej otrzymywanego dodatku służbowego?

Offline młody13

• "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #410 dnia: Styczeń 12, 2022, 16:28:17 »
Czy to prawda , że wszystkim, którzy przeszli na dodatek funkcyjny ( ok. 10% funkcjonariuszy ) podniesiono go od 01.01.2022 w stosunku do wcześniej otrzymywanego dodatku służbowego?
Tak , podniesiono i dodali im w gratisie jedna służbę więcej w miesiącu bez nadgodzin z tego.

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #411 dnia: Styczeń 12, 2022, 17:15:37 »

Dokładnie tak wszystkim ale to absolutnie wszystkim i dodatkowo podniesiono go do maksymalnej możliwej wysokości. :gwiazdki:

Offline 309

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #412 dnia: Styczeń 12, 2022, 19:21:29 »
Tak.  :wall: nic nie podniesiono a w nagrodę zabrali wypracowane nadgodziny. Trochę jestem w PSP ale takiego wała jeszcze nie było.

Offline bolek

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #413 dnia: Styczeń 12, 2022, 19:59:24 »
Dokładnie tak wszystkim ale to absolutnie wszystkim i dodatkowo podniesiono go do maksymalnej możliwej wysokości. :gwiazdki: -
Nie mogą podnieść do maksymalnej wartości
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2022, 20:17:01 wysłana przez bolek »

Offline strazak998

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #414 dnia: Styczeń 12, 2022, 20:00:54 »
Tak.  :wall: nic nie podniesiono a w nagrodę zabrali wypracowane nadgodziny. Trochę jestem w PSP ale takiego wała jeszcze nie było.

Też nie dostałem, ani złotówki, ale nikt mi też nie obiecywał, że dostanę cokolwiek więcej. Sami się nakręciliśmy tymi 70 %. Teraz wylewają się żale, ale przy odejściu na emeryturę będziemy prosić o 69% (wiadomo że nie dadzą) ale realne 65 % jak to słuchy z kraju niosą, to już więcej niż 40 czy nawet 49%.

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #415 dnia: Styczeń 12, 2022, 20:03:10 »
Wowww..a mi nie wiem czemu ktoś podniósł funkcyjny na maxa czyli 70 procent beż mojej wiedzy. Teraz nie wiem do kogo się odwołać żeby mieć mniej...chociażby 50 procent.