Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 84138 razy)

Offline roko123

• Stary Wyga
  • *
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #360 dnia: Październik 17, 2021, 19:19:37 »
Czy już dostaliście jakieś propozycje (finansowe oczywiście) odnośnie przejścia na DF? Ile osób w waszych jednostkach wyraziło chęć przejścia na DF? U nas dodatek pozostaje na tym co masz. A chętnych - 1 osoba, która w lutym 22 odchodzi na emke.
Wyrazili tylko Ci co odchodzą w 2022 lub 2023, jest parę osób poniżej 5. A jeśli chodzi o podniesienie funkcyjnego to jasno powiedzieli, że nie ma z czego
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2021, 22:22:45 wysłana przez roko123 »

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #361 dnia: Październik 17, 2021, 20:56:30 »
Czy już dostaliście jakieś propozycje (finansowe oczywiście) odnośnie przejścia na DF? Ile osób w waszych jednostkach wyraziło chęć przejścia na DF? U nas dodatek pozostaje na tym co masz. A chętnych - 1 osoba, która w lutym 22 odchodzi na emke.
Wyrazili tylko Ci co odchodzą w 2022 lub 2023, jest parę osób poniżej 5. A jeśli chodzi o podniesienie służbowego to jasno powiedzieli, że nie ma z czego
Nawet po podpisaniu porozumień w temacie podwyżek nikt nie est w stanie powiedzieć jakiego poziomu można oczekiwać pieniedzy w wolnych środkach..10..20 na etacie?

Offline pafnucek

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #362 dnia: Październik 18, 2021, 09:24:11 »
zupełnie tematu nie śledzę bo mnie nie dotyczy ale zastanowiło mnie jedno, że na odprawie z dowódca jrg gdzie były podawane informacje na ten temat od razu padło stwierdzenie i gotowe druki były, że należy się tego zrzec....

A dlaczego, po co i czemu się to nie opłaca lub opłaca to nie wiem bo się tym nie interesuje.

Offline seksyjny

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #363 dnia: Październik 18, 2021, 12:15:51 »
zupełnie tematu nie śledzę bo mnie nie dotyczy ale zastanowiło mnie jedno, że na odprawie z dowódca jrg gdzie były podawane informacje na ten temat od razu padło stwierdzenie i gotowe druki były, że należy się tego zrzec....

A dlaczego, po co i czemu się to nie opłaca lub opłaca to nie wiem bo się tym nie interesuje.
już Ci wyjaśniam. Dowódca zrobił wam przysługę i podpowiedział co zrobić żeby nie dać się wystrzelić w kosmos. Ale tak to już jest jakby nikt strażakowi nie powiedział to by powiedział, że go oszukali, jak mu podpowiedział ktoś Co robić to też podejrzane bo czemu mu coś każą. nie dogodzisz.
I w zasadzie ja też się nie znam w sumie nie interesuje i też nie wiem czemu po co tak jest. ( a jak już mnie coś zainteresuje to poprostu odpalam sobie lexa wyszukuję akt prawny i czytam u źródła.)

Offline młody13

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #364 dnia: Październik 18, 2021, 14:45:40 »

Więcej zostanie do podziału dla biur , które i tak nie mają za bardzo wyboru .

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #365 dnia: Październik 18, 2021, 15:07:28 »
Ręce opadają

Offline Tadzik987

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #366 dnia: Październik 18, 2021, 16:12:03 »

Co Ty chłopie chcesz dzielić? Gadasz takie bzdety że rzygać się  :gwiazdki:

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
« Odpowiedź #367 dnia: Październik 18, 2021, 16:34:56 »

Na Twój chłopski rozum..hipoteczne. Masz w komendzie 20 etatów plus podział jednej JRG. W komendzie naczelnicy wydziałów plus dowódca JRG z zastępcą. Na podziale wszyscy od dowódcy zastępu wzwyż i niektórzy z SK. Teraz zapytaj siebie ilu jest chętnych na ten dodatek 5 do 10 osób. Przy 55 etatach 01 ma około 550 zł. Podziel to na max 10 osób. Hajcu full..

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #368 dnia: Październik 18, 2021, 16:58:17 »
A jednak można zrobić odwiert jak się przebije muł zalegający na dnie.

Offline młody13

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #369 dnia: Październik 18, 2021, 18:32:43 »

Na Twój chłopski rozum..hipoteczne. Masz w komendzie 20 etatów plus podział jednej JRG. W komendzie naczelnicy wydziałów plus dowódca JRG z zastępcą. Na podziale wszyscy od dowódcy zastępu wzwyż i niektórzy z SK. Teraz zapytaj siebie ilu jest chętnych na ten dodatek 5 do 10 osób. Przy 55 etatach 01 ma około 550 zł. Podziel to na max 10 osób. Hajcu full..
Nie no jak tylko 550 zł do podziału to cofam wszystko i współczuję  :-\

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
« Odpowiedź #370 dnia: Październik 18, 2021, 19:12:08 »
Daruj sb..

Offline młody16

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #371 dnia: Październik 26, 2021, 19:44:53 »
Wysłuchałem dzisiaj Q&A Pana Komendanta, który powiedział, że te 74 zł czyli wolne środki z podwyżki pójdą na funkcyjny. Czy ta kwota aby nie zostanie też "podzielona" na stażowe, nagrodę roczną? Bo albo moja wiedza jest znikoma, albo czegoś nie rozumiem.

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #372 dnia: Październik 26, 2021, 22:46:13 »
Pan KG nie powiedział że 74 zł pójdzie na funkcyjny Ty poprost usłyszałeś co chciałeś.

Offline Kurator998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #373 dnia: Październik 26, 2021, 23:15:46 »
Czy ktoś przez chwilę zastanowił się po co ten dodatek został wprowadzony? Bo przeglądając posty to tylko pytania kto i ile dostanie, czy dostanie, czy warto przejść ( oczywiście kto może). Może Ameryki nie odkryję ale myślę że ktoś z wysokich rangą będzie odchodził, bo jak to w inny sposób interpretować. Większość nic z tego nie będzie miało, bo 70 procent uprawnionych zrezygnuje a pozostała część się zastanawia czyli przechodzą osoby które albo Ema w najbliżych 2 - 3 latach albo system codzienny i to też nie wszyscy. Pozdrawiam i życzę tylko trafnych decyzji!

Offline młody16

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #374 dnia: Październik 27, 2021, 15:20:53 »
Pan KG nie powiedział że 74 zł pójdzie na funkcyjny Ty poprost usłyszałeś co chciałeś.

"te 74 złote, które zapewniliśmy razem ze stroną społeczną wolnych środków dla komendantów na każdym poziomie pozwoli na spokojne realizowanie dodatku funkcyjnego..."

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #375 dnia: Październik 27, 2021, 15:31:41 »
No i po dokładnej analizie wypowiedzi pana KG do jakich wniosków teraz doszedłeś.
Czy dostrzegasz różnicę pomiędzy tym co wcześniej napisałeś a tym co powiedział ?

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
« Odpowiedź #376 dnia: Październik 27, 2021, 17:12:16 »

"te 74 złote, które zapewniliśmy razem ze stroną społeczną wolnych środków dla komendantów na każdym poziomie pozwoli na spokojne realizowanie dodatku funkcyjnego..."
Jesteś w zajebistym błędzie. Z tej kwoty pojdzie na awanse w 2022, dodatkowo na awanse w stanowiskach a na funkcyjny minimalnie i śmiem twierdzić że nic.

Offline in_flames

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #377 dnia: Listopad 04, 2021, 21:36:10 »
Czy do Waszych komend też dotarło info, że strażacy z podziału, którzy zdecydowali się na DF (tak, są i tacy) nie mają od teraz prawa dostać wolnej służby w dniu w którym przypada im służba w harmonogramie półrocznym? Moim zdaniem ktoś źle interpretuje "nadgodziny". Przecież o tym czy one są, czy ich nie ma wiadomo dopiero po zakończeniu danego półrocza. Rozmawialiśmy o tym na forum wielokrotnie. Jak widać komendy nadrzędne mają swoją interpretację.

Offline CSPSP :)

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #378 dnia: Listopad 04, 2021, 21:58:52 »
Czy do Waszych komend też dotarło info, że strażacy z podziału, którzy zdecydowali się na DF (tak, są i tacy) nie mają od teraz prawa dostać wolnej służby w dniu w którym przypada im służba w harmonogramie półrocznym?
Pisałem o tym tutaj ale nikt się nie odniósł.. wtedy słyszałem walsnie o takiej interpretacji naszych godzin ponadnormatywnych..
Czy ja dobrze rozumiem.. że nie będzie odbiorów dla tych z DF w okresie rozliczeniowym.. czyli jeśli dowódcy zmiany albo zastępcy albo innemu który zdecyduje się na DF wypadnie służba zgodna z harmonogramem w dzień załóżmy pogrzebu ojca narzeczonej na 3 dni przed ślubem to jedyne wyjście to urlop (a jeśli już wykorzystał cały) to L4?
Czy jednak rozliczać to będą dopiero po okresie rozliczeniowym i wtedy albo będziesz na zero albo to co na plus to przepadło..?
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline Feuerwehrmann

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #379 dnia: Listopad 04, 2021, 23:19:00 »
Moim zdaniem ktoś źle interpretuje "nadgodziny". Przecież o tym czy one są, czy ich nie ma wiadomo dopiero po zakończeniu danego półrocza.

Dlaczego dopiero po zakończeniu półrocza? Nadgodziny generują się wtedy, kiedy miałeś nie pracować, a pracujesz. Jak harmonogram półroczny przewidział dla ciebie wolne, a jesteś na służbie, to nadpracowujesz. U mnie zdecydowani na DF od listopada pracują zgodnie z harmonogramem półrocznym.

Pojawia się także pytanie, co z nadgodzinami wypracowanymi od lipca do końca października. Czy do wypłaty, czy do odbioru? W KW sami nie wiedzą. Tzn. przez telefon jest informacja, że trzeba odbierać, ale jak się zażąda oficjalnego pisma, to nabierają wody w usta  :kwit: :gwiazdki:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.