Służba > Forum zawodowców

Dodatek funkcyjny

<< < (3/124) > >>

Zbrodniarz:
Gdzie w tym wszystkim jest "docenienie systemu codziennego"?

in_flames:

--- Cytuj ---2. Przesłanką uprawniającą do otrzymywania dodatku funkcyjnego, o którym mowa
w art. 87 ust. 1 pkt 4b ustawy, jest brak złożenia w terminie do 14 dni od dnia powołania lub mianowania oświadczenia o zrzeczeniu się uprawnienia do tego dodatku.

--- Koniec cytatu ---
Czy to obowiązuje tylko dla "nowomianowanych/nowopowołanych"?
Jak w ciągu 14 dni ma się zrzec kto jest na swoim stanowisku ponad 14 dni od daty wejścia tego wspaniałego przepisu?
Czy z automatu - nie złożyłeś to się nie odwołałeś? A jeśli nie to jaki czas mają takie osoby, bo w mojej ocenie ich to nie dotyczy, bo prawo nie działa wstecz.

ogniomiszcz:
W tym projekcie są jeszcze inne kwiatki, np: recepta na  obniżanie dodatku służbowego

mietek90:
Witam.
Wygląda to tak, że dali nam podwyżki stawki za nadgodziny ( o co tak ZZ prężnie walczyły   )  a pod stołem strona rządowa, już kombinowała  jak to obejść by zaoszczędzić. Dowód - bardzo mało wakatów w JRG, co chwila nowi kadeci - i schodzimy z nadgodzin. Jest chyba przykaz odgórny, który nakazywał  zerowanie wakatów na PB.
 Coś mi się wydaje, że  będzie wybór:  1)  dodatek funkcyjny od grupy 7, powiedzmy  około 250 zł więcej   niż mamy dodatku służbowego   ,  opcja nr 2 )  nadgodziny  ( zostajemy po staremu ) i stop w dodatku,  01  będzie pamiętał,  kto wybrał kasę za nadgodziny i jest pazerny, zamiast ratować sytuację :rofl:
Dlaczego tylko od grupy 7 ? - bo tu stawki są wyższe niż młode wojsko, i awansów więcej, które są bardziej kosztowne dla każdego 01 itp.
 Szukają wszędzie oszczędności. Budżety KW /KM/KP są bez zmian od lat,  a koszta idą do góry. Jeden przepis i już trochę kasy zostanie 01 w sakiewce. Coś w tym jest skoro myślą nad takim rozwiązaniem.  Nagrody, nadgodziny odebrane pewnej grupie z PB, potem coś nowego - mundurówka, brak lokalu - już będą spore oszczędności.  Poczytajcie o zmianach w mudurówce w wojsku.

ogniomiszcz:
Ten dodatek powinien wynosić 50-70% - wtedy miałoby to sens.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej