Autor Wątek: Dotacja z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników 2021  (Przeczytany 2134 razy)

Offline Mrmix998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Witam,
dzisiaj pojawiła się informacja o konkursie dla OSP, który jest realizowany przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. W regulaminie pojawił się jeden zapis budzący wątpliwości czy jest szansa na uzyskania tej dotacji, a mianowicie: "zgodnie ze statutem lub innym dokumentem stanowiącym podstawę jej działania prowadzi działalność na rzecz rolników i członków ich rodzin". Moja jednostka OSP mimo, że znajduje się na terenie wiejskim, nie ma takiego czegoś zapisanego. W związku z tym możemy zapomnieć o składaniu dotacji? Jest to konkurs dla wybranych? :wall: Raczej mało, która jednostka ma taki zapis w statusie... Czy jest jakaś szansa by móc ominąć ten zapis?

Są tu jacyś druhowie, którzy korzystali z FSUSR w poprzednich latach? Też był taki wymóg czy nie? A jak był, to dało się go jakoś ominąć? Przeglądałem statusy kilku jednostek, które uzyskiwały dotacje w poprzednich latach na stronie rejestr.io i nie mają nic o działalności na rzecz rolników i ich rodzin. Więc może się da coś zrobić?  :huh: Chyba, że te statuty na tej stronce nie były odświeżane i dlatego odnoszę błędne wnioski...

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Dotacja z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników 2021
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2021, 23:07:55 »
Wydaje mi się, że byl taki zapis. Osobiście nie mam w statucie, ani słowa takiego, ale mam działalność ratownicza. We wniosku zaznaczyłem, że działam na terenie wiejskim dla rolników. Zawsze było oki.
Generalnie aferę kręcą wszyscy, zamiast próbować. Jakby się okazało, że taki zapis miał być w statucie to ok, ale tak to szukanie wymówki by nie pisać i powiedzieć, że dostali Ci co zawsze.
Składaj i nie czekaj.

Offline Roni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dotacja z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników 2021
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2021, 11:19:14 »
Jaki dokument przedstawiacie odnośnie własności/użyczenia samochodu przez gminę ?

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Dotacja z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników 2021
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2021, 17:22:27 »
Jaki dokument przedstawiacie odnośnie własności/użyczenia samochodu przez gminę ?
A jest informacja, że trzeba przedstawić?

Offline Roni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dotacja z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników 2021
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2021, 08:32:46 »
Chodzi mi o:

 "Oświadczenie organizacji o którym mowa w pkt. III pptk 1...." Dalej mowa jest że to oświadczenie stanowi załącznik numer 3 a takiego nie widzę na stronie

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Dotacja z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników 2021
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2021, 08:48:25 »
To oświadczenie numer trzy to było vs stronie i dotyczyło innych rzeczy. Odnośnie własności napisali, że legitymuje się, więc chyba nie trzeba dołączać. Moja OSP ma na własność, więc mimo to dorzuciłem kopie dowodu rejestracyjnego. Zawsze mogą z gminy ci wystawić zaświadczenie, że pojazd jest wam użyczony.

Offline Roni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dotacja z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników 2021
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2021, 10:11:37 »
Własnie z wystawieniem takiego dokumentu gmina robi problem   :wall: