Autor Wątek: Dca Zmiany  (Przeczytany 2921 razy)

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Dca Zmiany
« dnia: Marzec 31, 2021, 20:28:38 »
Witam mam takie pytanie czy dca zmiany może polecić dcy zastępu żeby podzielił nagrody dla zmiany? O co chodzi już wyjaśniam dca zastępu najmądrzejszy człowiek w szeroko rozumiany wszechświecie, związkowiec, zawsze jest pokrzywdzony łacznie z jego kolegami. Czy jako dca zmiany mogę mu polecić przygotować rozdział nagród dla zmiany - tak żeby go sprawdzić.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dca Zmiany
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2021, 20:37:27 »
Witam mam takie pytanie czy dca zmiany może polecić dcy zastępu żeby podzielił nagrody dla zmiany? O co chodzi już wyjaśniam dca zastępu najmądrzejszy człowiek w szeroko rozumiany wszechświecie, związkowiec, zawsze jest pokrzywdzony łacznie z jego kolegami. Czy jako dca zmiany mogę mu polecić przygotować rozdział nagród dla zmiany - tak żeby go sprawdzić.
Ale masz tęgie rozkminy...
Co będzie jak podzieli lepiej? Wyjdzie, że dowódca zmiany to bolek  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Dca Zmiany
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2021, 20:39:15 »
Niech podzieli, a ty to zatwierdzisz, albo nie. O jakie nagrody chodzi? U nas nagrody dla całej zmiany są bardzo zbliżone do siebie zawsze i wtedy nie ma problemu.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Dca Zmiany
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2021, 20:40:28 »
Gościu jeśli tak zrobisz to pogrzebiesz swoją pozycję i szefem zmiany będziesz tylko na papierze. Jeśli gość potrafi Ciebie krytykować to pokaż i udowodnij dlaczego są tak dzielone nagrody. No chyba, że prowadzisz kolesiostwo w sprawie nagród to sam pij piwo którego naważyłeś.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Dca Zmiany
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2021, 21:14:54 »
Stanowisko to też odpowiedzialność. Dlaczego dowódca zmiany zrzeka się swoich "praw i obowiązków"? Niestety ale funkcje kierownicze tak już mają, że trzeba podejmować decyzje. Podział nagród na zmianie to nie zadanie dowódcy zastępu. Ktoś tu się minął z powołaniem/mianowaniem...

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Dca Zmiany
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2021, 22:06:35 »
Hej. Panie Diabeł, nie wiem jaka jest różnica wieku, służby między wami, ale pokaż mu kto jest 13.  Skoro jesteś odpowiedzialny za życie i zdrowie swoich ludzi i nie boisz się nimi kierować, to nie bój się podzielić kasy. U mnie 13, 14 mają '' coś więcej",  starsi stażem  w miarę równo, a  najmłodsze wojsko i ci  co na długotrwałym  L4 troszkę  mniej. Wszyscy zadowoleni.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Dca Zmiany
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2021, 22:30:57 »
mam trochę inne zdanie od przedmówców - taki d-ca to chytry lis :-)
jak ktoś jest najmądrzejszy i jeszcze związkowy (czytaj: potrafi zawsze skrytykować i udawać poszkodowanego) to podziel, spójrz kolegom ze zmiany w oczy a później jeszcze uzasadnij kryteria;
dla mnie zagrywka godna mistrza
p.s. stosowana nagminnie przez mojego pierwszego komendanta

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Dca Zmiany
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2021, 23:14:32 »
Zawsze mnie zdumiewało, a zaraz potem chciało mi się śmiać i płakać, co potrafią zrobić "nagrody" w tej naszej stojącej na głowie służbie. Przeważnie są to kwoty rzędu kilkuset złotych, a różnica pomiędzy poszczególnymi osobami taka, że często nawet samochodu nie idzie za to do pełna zatankować. Za to niektórzy potrafiliby drugiemu za te złotówki oko wykolić. Drugiemu, z którym spędza się więcej czasu niż ze swoim bratem, z którym razem idzie się w ogień, z którym zarwie się wspólnie niejedną noc, a na maja siada razem do kielicha. Zwykłe CEBULACTWO i SŁOMA Z BUTÓW.

Ja dostałem 100, a ty 400? Bądź zdrów bracie, idź kup swojej starej gacie z Triumpha albo co innego. Ja mam głowę na karku i dwie zdrowe ręce, a ta śmieszna różnica to część dniówki zarobionej gdzieś między służbami.

PS.
Od dowódcy zmiany oczekiwałbym większego polotu - patrz tytuł tematu.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.