Autor Wątek: Wydział Operacyjny  (Przeczytany 14033 razy)

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 09, 2021, 23:19:47 »
Zależy też z jakiego pułapu kolega startuje. Jeżeli jest teraz na Pb na 3 grupie np a w biurze proponują 10 to wal jak w dym bo na Pb szybko nie złapie. Zależy od wielu czynników wszystko ma swoje +-

Kolega zapewne jest rocznik '96, w związku z czym ma 25 wiosen i przy najlepszych wiatrach dopiero 7 lat służby, a przed nim jeszcze wielokrotność tego. Na biuro zawsze będzie mógł się zdecydować, bo przy obecnych tendencjach mało kto chce tam robić. Niech więc póki co czerpie radość z tej służby, wącha dym i łapie bezcenne doświadczenie. Niech przychodzi na służby z przyjemnością pełen ciekawości jakie wyzwania postawi przed nim los, a pomiędzy służbami niech naprawi jakieś auto, postawi komuś stronę internetową, upierze tapicerkę, położy elektrykę, zetnie kilka drzew lub zrobi z doskoku jakiś kurs ciężarówką. Zachowa zdrowie psychiczne, a finansowo wyjdzie na tym jeszcze lepiej niż ten sfrustrowany 8-godzinny, przed którym los może co najwyżej postawić kolejne pisma z dupy.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 10, 2021, 06:37:31 »
Jako wieloletni operacyjny na jednoosobowym stanowisku powiem, że czas w operacyjnej bywał ciekawy biorąc pod uwagę zakres obowiązków, ale tych ciekawych strażackich spraw z roku na rok coraz mniej a coraz więcej zwykłej administracyjnej roboty (bardzo często majac świadomość, że to tylko po to, aby było, niczego to nie zmieni i nie poprawi w PSP). Tych ciekawych z 10% reszta to papierki i tabelki. Ciekawe rzeczy jak będziesz chciał zrobić to najczęściej i tak na początku usłyszysz od JRG a po co to, a nie można jak zawsze na minimum. Jak już przepchniesz pomysł to i tak wtedy sam bedziesz musiał do tego dokumentację itp zrobić, najczęściej w domu po godzinach bo w pracy czasu nie starczy. Podsumowując: przekroj spraw operacyjnej olbrzymi, w małych komendach zazwyczaj zostajesz z klucza informatykiem i specem od łączności (bo operacyjny to od razu wiadomo, że się zna). Po kilku latach zdajesz sobie sprawę, że finansowo straciłeś bardzo wiele, ze koledzy którzy zostali na PB spłacili kredyty i kupili nową furę a ty dalej sie męczysz i jakoś nie idzie finansowo (sam będąc na PB zawsze pracowałem dodatkowo, wtedy jeszcze bez nadgodzin).  Czy mając dzisiejsza wiedzę poszedl bym na 8 h? Nie wiem. Na pewno widzę dzis wiecej minusów jak plusów. Ale najważniejsza sprawa, na PB kończyłem służbę czesc i do domu, glowa spokojna, jako oficer operacyjny spokojnej głowy nie masz nigdy. A to terminy, a to jakaś sprawa, której nie wiesz jak załatwić, a to telefony z SK bo to nie działa, takie coś przyszło. Idziesz na urlop musisz wyczyścić wszystko terminowe, wracasz leży sterta papierów na wczoraj. Ech rację przyznaje Panu Eqinox - na dzień dzisiejszy nie warto.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 10, 2021, 09:23:58 »
Wszystko zależy czy w operacyjnej będziesz sam czy z kimś? Po 21 latach w operacyjnej powiem że mi osobiście praca się podoba :) jest masę roboty to fakt. Zazwyczaj na już na teraz lub o 15 przychodzi wiadomość że coś do 15.30 do zrobienia. Jest kila kwestii po pierwsze czy sam czy z kimś w sekcji w wydziale, po drugie podejście 01 do spraw operacyjnych, kolejna rzecz stosunki z OSP   czy masz konfliktowe jednostki, czy masz dobrych ludzi na SK , jak wygląda sprawa szkoleń OSP - czy opera realizuje czy JRG. Czynników jest wiele i zależy od podejścia. Osobiście nie wrócił bym już na podział. Moja praca wydaje mi się ciekawa i potrzebna. A to że telefony są w soboty i niedziele to że popołudniu też coś się dzieje to kwestia przyzwyczajenia. Tu poznaje wiele nowych rzeczy. Jak piszecie że tyle roboty w biurze że aż tyle pracy to co robi w takim razie PB? Bo mogę wnioskować że nic ciekawego. Bo mają nadgodziny dorabiają sobie - no i dobrze niech latają z pracy do pracy tylko za jakiś czas jak tak będą pracować w takim tempie to co ze zdrowiem? Trzeba pamiętać że ma się je tylko jedno. Pieniądze to nie wszystko. 

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 10, 2021, 11:37:20 »
Bo mają nadgodziny dorabiają sobie - no i dobrze niech latają z pracy do pracy tylko za jakiś czas jak tak będą pracować w takim tempie to co ze zdrowiem? Trzeba pamiętać że ma się je tylko jedno. Pieniądze to nie wszystko.

Ale po 24 godzinach można zamknąć za sobą drzwi i zapomnieć o tej instytucji. Na przynajmniej dwa, a często nawet 5 dni (i to bez wykorzystywania urlopu). Można sobie pojechać przewietrzyć głowę na rybach, zaprowadzić dzieci do przedszkola, zrobić porządki w garażu, a jak komuś mało pieniędzy, to może dorobić - i to często w sposób, który nawet lubi. Zrobić kilka kółek ciężarówką "wokół komina", położyć płytki albo założyć drzewołazy i ściąć kilka "trudnych drzew". A po półroczu dowiedzieć się jeszcze o wyrobionych 200 nadgodzinach i +1000zł do miesięcznego wynagrodzenia.

W tym czasie sfrustrowany 8-godzinny (który przecież ma pensję dwa razy większą niż PB i dorabiać wcale nie musi) przewala papiery z kąta w kąt, wypełnia niezwykle ważne dla bezpieczeństwa kraju tabelki o np. ilości wywołań telefonu alarmowego 998 albo drapie po głowie, bo nie jest informatykiem, a przyszło z łączności takie pismo, że klękajcie narody. Aż w końcu przychodzi piątek i można odpocząć... aż do soboty. Bo trzeba założyć pantofle i jechać na zebranie do OSP, posędziować zawody OSP albo mieć zwykły dyżur oficera operacyjnego pod telefonem. Wtedy wskazana czujność, żeby odebrać z KW telefon sprawdzający gotowość. Po tak relaksującym weekendzie można w poniedziałek wrócić pełnym sił na kolejne super wyzwania.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 10, 2021, 12:33:14 »
" W tym czasie sfrustrowany 8-godzinny (który przecież ma pensję dwa razy większą niż PB i dorabiać wcale nie musi) " ciekawe gdzie 8-godzinny na dwa razy większą pensję niż PB :)

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 10, 2021, 12:44:00 »
" W tym czasie sfrustrowany 8-godzinny (który przecież ma pensję dwa razy większą niż PB i dorabiać wcale nie musi) " ciekawe gdzie 8-godzinny na dwa razy większą pensję niż PB :)

Po 21 latach w operacyjnej bierzesz cały świat na poważnie... ;)  :szalony:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 10, 2021, 13:32:03 »
Panie Eqinox, cytując pana " Leżą i co? Coś strasznego się wydarzyło jak zostaną rozwiezione za tydzień/miesiąc itp... Dostawcy się nie wywiązali i jest obsuwa w całej UE. "....
- ty tak na serio, na poważnie ?, czy znowu nabijasz sobie licznik postów by dostać złoty medal za aktywność na forum hahaha.  wiesz ile to kasy w skali kraju takie ulotki, pieczątki itp. ? to   kolejne durne ulotki po wyborach Sasina, kolejne wyrzucanie kasy w błoto.  jakoś jednostki OSP nie garną się do ich rozwożenia.
Co do dostawców- poczytaj jak Izrael, Niemcy, Angole jadą ze szczepieniami. Jakoś tam nie brakuje szczepionek.  Wierzysz w to co mówi pinokio w tvp czy ksiądz  z ambony ?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 10, 2021, 13:36:26 »
Najwidoczniej wierzy 😂😂

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 10, 2021, 14:39:07 »
Panie Eqinox - ile lat Pan pracował lub pracuje w operacyjnej ? ponawiam pytanie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 10, 2021, 16:26:47 »
Panie Eqinox - ile lat Pan pracował lub pracuje w operacyjnej ? ponawiam pytanie
Około 7 lat. Naczelnikiem przestałem być 8 stycznia 2018 r.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 10, 2021, 21:10:50 »
Panie Eqinox - ile lat Pan pracował lub pracuje w operacyjnej ? ponawiam pytanie
Około 7 lat. Naczelnikiem przestałem być 8 stycznia 2018 r.
To jako pracownik wydziału czy naczelnik wydziału bo to znacząca różnica więc jeśli to nie tajemnica ile jako pracownik a ile jako naczelnik ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 10, 2021, 21:18:12 »
Mniej więcej pół na pół czas. Chociaż nie wiem co to ma do rzeczy? Znam pracę tego wydziału.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2021, 21:23:55 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 11, 2021, 18:44:40 »
Mniej więcej pół na pół czas. Chociaż nie wiem co to ma do rzeczy? Znam pracę tego wydziału.
Znać pracę wydziału a pracować w wydziale to duża różnica. Ja pracuje 21 lat w operacyjnej i tak nie wiem wszystkiego.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 11, 2021, 19:08:51 »
Znać pracę wydziału a pracować w wydziale to duża różnica. Ja pracuje 21 lat w operacyjnej i tak nie wiem wszystkiego.
Widzisz ty pracujesz 21 lat w jednym wydziale ja już też mam dwucyfrowy wynik w systemie codziennym i 4 różne komórki organizacyjne. Powiem tylko tyle ewolucja jaką przechodzi praca biurowa w PSP od trochę ponad dekady to jakiś hardkor szczególnie obrywa prewencja a zaraz za tym jest operacyjna.  Wszyscy komendanci mówią jak ważne są te piony ale nie widzę żadnych pozytywnych konsekwencji tych słów. Przykro mi ale takie są fakty.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 12, 2021, 07:34:01 »
Znać pracę wydziału a pracować w wydziale to duża różnica. Ja pracuje 21 lat w operacyjnej i tak nie wiem wszystkiego.
Widzisz ty pracujesz 21 lat w jednym wydziale ja już też mam dwucyfrowy wynik w systemie codziennym i 4 różne komórki organizacyjne. Powiem tylko tyle ewolucja jaką przechodzi praca biurowa w PSP od trochę ponad dekady to jakiś hardkor szczególnie obrywa prewencja a zaraz za tym jest operacyjna.  Wszyscy komendanci mówią jak ważne są te piony ale nie widzę żadnych pozytywnych konsekwencji tych słów. Przykro mi ale takie są fakty.
Zgada się ale mój 01 oprócz tego że bardzo wysoko ceni pracę mojego wydziału i kolegów z prewencji wspomaga nas jeśli mamy jakieś problemy lub konieczność doposażenia i nie mam z tym problemu bo widzi że to jest potrzebne.

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 12, 2021, 22:01:05 »
A co idzie za tym że ceni? Kupi llaptopa lub dalmierz jak jest potrzebny? Rozumiem że prestiż za tym idzie? Ostatnio w Lidlu chciałem zapłacić prestiżem sprzedawca na kasie powiedział że się nie da  :rofl:. System ośmiogodzinny to Bagno a koledzy z podziału krzyczą że kradniemy im nadgodziny jeśli też chcemy zrobić jakieś służby. Jedyny wydział który ma jakikolwiek sens bo nauczysz się roboty którą sprzedaż to prewencja. Cała reszta to tragedia i naprawdę trzeba być turbo strażakiem żeby się tam pchać. Argumenty o znajomości wszystkich naczelników OSP nie wiem do czego mają skłonić?

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 13, 2021, 00:34:35 »
Jedyny wydział który ma jakikolwiek sens bo nauczysz się roboty którą sprzedaż to prewencja. Cała reszta to tragedia i naprawdę trzeba być turbo strażakiem żeby się tam pchać. Argumenty o znajomości wszystkich naczelników OSP nie wiem do czego mają skłonić?

Kolego święta racja potwierdzam. Jeden z moich znajomych po odejściu na emeryturę po 30 latach służby i po spotkaniu gdzieś po roku po odejściu powiedział, że człowiek głupi był, że za pożarami ganiał a prewencję olał.

Offline MT

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 23, 2021, 11:35:34 »
Jeśli chodzi o pracę w wydziale operacyjnym i generalnie w biurach, to na pewno jest ona ciekawa i wiele rzeczy w niej może Ciebie zaskoczyć. Od rzeczy pozytywnych, po to, że zobaczysz jaki wpływ ma polityka na straż nawet. Zobaczysz tą formację od środka, ale to takiego "środka środka".

Są rzeczy przyjemne w PR: pojeździsz sobie do ciekawszych zdarzeń, ćwiczeń. Porobisz inspekcje OSP, zapoznasz druhów, będziesz znał ich sprzęt, będziesz dosłownie wszędzie.
Łykniesz sobie parę służb na SK, to nawet nadgodziny zrobisz przyzwoite. Niewątpliwie też służba w PR pozwala wiele się nauczyć i tak jak już pisałem, spojrzeć na naszą formację z innego punktu widzenia.
Jeśli chodzi o nawał pracy, to jest różnie. Raz dużo, raz mało i szukasz sobie zajęcia. Mówię o wydziale dwuosobowym. Jednoosobowy pewnie ma ciężko. Cztero i więcej - bo takie też są - można się domyślać, że nikt sobie rękawa nie wyrwie. Jest nawet czas jechać na sport z podziałem, na siłownie etc. Są też dni mega pracowite. Bądźmy szczerzy ;)

Ale żeby nie było za kolorowo, to i tak uważam że praca w systemie codziennym jest w dzisiejszych czasach mało zachęcająca. Nawet z nadgodzinami, jak sobie policzysz koszty paliwa i to ile jesteś w pracy, to się Tobie nie będzie opłacać praca w PR. Dodatku za pewne też komendant Tobie nie wiadomo jakiego nie da.
Ale jeśli masz wysokie ambicje, chcesz coś osiągnąć, to już na pewno warto. Nie każdy patrzy przecież aż tak na pieniądze.
Na głowie będziesz miał zdecydowanie więcej niż na PB czy SK. Najgłupsze są dotacje OSP "na już" oraz wszelkie pisma z komend wojewódzkich, jakieś statystyki, opiniowanie projektów, zasad organizacji itp.

a, no i ma pewno jest to rzecz warta, żeby każdy strażak zahaczył służbę w PR, celem zdobycia doświadczenia.
Trudny wybór, nie ma jedynej słusznej decyzji, powodzenia!

Offline bolek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 23, 2021, 13:30:49 »
cytat: ,,Mówię o wydziale dwuosobowym. Jednoosobowy pewnie ma ciężko."
Jest jedno województwo w naszym kraju gdzie poza trzema komendami miejskimi w komendach powiatowych, w wydziałach operacyjnych pracuje 0 (słownie: zero) osób gdyż nie ma wydziałów operacyjnych.  Zadania operacyjne wykonuje 11 i 12. Taka ciekawostka.  :gwiazdki: 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2021, 16:47:26 wysłana przez bolek »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 23, 2021, 16:33:33 »
Gdzie?

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 23, 2021, 16:37:11 »
Np. koledzy z Mogilna tak mają.

Offline bolek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 23, 2021, 16:48:57 »
podlaskie

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 23, 2021, 17:04:33 »
Na Śląsku chyba tez są takie komendy.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 24, 2021, 12:35:47 »
To zobaczcie regulamin organizacyjny KP PSP Mogilno - SEKCJA DS. KWATERMISTRZOWSKOTECHNICZNYCH - 3 osoby. Wiec chyba coś nie tak??

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Wydział Operacyjny
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 24, 2021, 16:54:57 »
Trzeci to pracownik gospodarczy - nadaje się na Naczelnika Wydziału Operacyjnego. Myślisz, że tak łatwo zmienia się regulamin Komendy, szczególnie w zakresie pracownik cywilny - funkcjonariusz? A gdzie te dążenia, że musi powstawać jak najwięcej stanowisk cywilnych w KP kosztem etatów funkcjonariuszy?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2021, 17:05:14 wysłana przez joker26 »