Autor Wątek: Kolejny przekręt w straży?  (Przeczytany 6489 razy)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Kolejny przekręt w straży?
« dnia: Marzec 05, 2021, 14:02:57 »
Cytując klasyka: "Źle się dzieje w państwie duńskim":
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-bochnia-strazacki-sprzet-uzywany-do-celow-prywatnych-falszow,nId,5088126
Ktoś coś powiedział, kontrola przyjechała, media się dowiedziały i kręcą aferę - aż dziwne, że nie etatowi dziennikarze ds. PSP z Onetu  :cooo:
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2021, 14:12:03 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kolejny przekręt w straży
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2021, 14:12:23 »
Cytując klasyka: "Źle się dzieje w państwie duńskim":
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-bochnia-strazacki-sprzet-uzywany-do-celow-prywatnych-falszow,nId,5088126
KW kontrolowalo rok temu i patrzylo w kwity i nie znaleźli powodu do złożenia zawiadomienia a dziennikarz znalazł?  Taki kulawy ten temat na podstawie anonimu w prokuraturze w Tarnowie.
Poza tym sprawę musiał dziennikarz dokładnie sprawdzić bo pomylił imię komendanta :rofl:
Temat grubymi nićmi szyty nie zdziwię się że zrealizowane po to aby coś przykryć np. pożar archiwum.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kolejny przekręt w straży?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2021, 16:13:53 »
No to proszę jest odpowiedź:
https://www.gov.pl/web/kppsp-bochnia/oswiadczenie-komendanta-powiatowego-panstwowej-strazy-pozarnej-w-bochni
Wprost zarzucono dziennikarzowi kłamstwo.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Kolejny przekręt w straży?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2021, 17:19:38 »
I komu tu wierzyć?  :cooo:
Si vis pacem, para bellum

Offline strazak_kbr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kolejny przekręt w straży?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2021, 18:05:35 »
Dywan chyba za krótki, bo jednak wyszła na jaw.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kolejny przekręt w straży?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2021, 18:33:43 »
Podczas kontroli z KW wszystkich nas przesłuchiwali, zebrali nagrania, naprawdę sporo mocnych papierów. Potem się okazało, że jakimś cudem, nie wiem na czyje polecenie sprawa została zamieciona przez stronę służbową pod dywan.
Jak by były mocne papiery to sprawy nikt by nie zamiótł pod dywan...  I nie pomogła by tu znajomość nawet z Trójcą Świętą bo organ ma obowiązek zgłoszenia przestępstwa i nie anonimowo do prokuratury do Tarnowa. 
Kontrola była 20-31 lipca 2020 zgodnie z artykułem to stwierdzono jako nieprawidłowość: "alarmowanie jednostek OSP wyłącznie telefonicznie bez użycia systemu selektywnego alarmowania" jak to jest nieprawidłowość to ja jestem święty Mikołaj bo podejrzewam, że ponad 10 000 jednostek OSP nie ma selektywnego alarmowania a poza tym nie ma procedury która zobowiązuje do takiego alarmowania (przynajmniej ja jej nie znam).
Tak samo jak zarzut o podnośniku z Brzeska...   Wzajemna pomoc miedzy powiatami jest tak normalna, że jak by to była nieprawidłowość to połowa KP by ją miała i wszyscy którzy mają podnośniki z Bumaru  :rofl:
I komu tu wierzyć?  :cooo:
Zastanowić się alpinista usuwający typowe drzewo bieżę około 500 zł to ile komendant brał? Przecież to idiotyczne.
Drugi zarzut pielęgnacja zieleni... No bez żartów,
A teraz sam artykuł RMF (opierający się o kontrole KW) w pierwszym akapicie "Według naszych informacji, pieniądze za to miał zbierać sam komendant" a rzecznik KW podaje, że : "zaznacza, że nie stwierdzono, żeby podnośnik używano do celów prywatnych i brano za to pieniądze." Komendant z Bochni: "Cieśla dodaje też, że takie podnośniki są bardzo awaryjne." czy ktoś kto ma Bumar SHD 25 zaprzeczy słowom Cieśli?  :rofl: :wacko:

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Kolejny przekręt w straży?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2021, 19:10:12 »
Dokładnie!
Jest obowiązek zgłoszenia przestępstw i dotyczy on każdego, nie tylko organów.
Nie ma obowiązku alarmowania jednostek OSP za pomocą selektywnego wywołania, są takie wyjazdy, że nie ma potrzeby odpalania syreny. Może też dojść do awarii DSP - co wtedy ma zrobić dyżurny?

Bumar zwany "bublem"? Nie da się zaprzeczyć.
Byłem świadkiem jak nowo zakupiony SHD-25 wywalił błąd po rozłożeniu podpór i niewiele się dało zrobić. Ówczesny 11 na każdej odprawie jak mantrę powtarzał, że odda darmo ten podnośnik bardziej potrzebującym.
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kolejny przekręt w straży?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2021, 19:30:42 »
Dokładnie!
Jest obowiązek zgłoszenia przestępstw i dotyczy on każdego, nie tylko organów.
Nie ma obowiązku alarmowania jednostek OSP za pomocą selektywnego wywołania, są takie wyjazdy, że nie ma potrzeby odpalania syreny. Może też dojść do awarii DSP - co wtedy ma zrobić dyżurny?
No jak co "nieprawidłowość" w wersji Małopolskiej KW  :rofl:
Im bardziej się przyglądam temu artykułowi i oświadczeniu 01 KP Bochnia to zaczynam myśleć, że kontrola z KW powinna zostać sprawdzona przez KG i to pod dwoma kątami:
1. Pod kątem popełnienia przez KP zarzucanych (przez RMF) mu rzeczy co moim zdaniem doprowadzi do oczyszczenia KP a jeśli nie to KW dała ciała.
2. Pod kątem nękania 01 KP Bochnia bo zarzut wcześniej wymieniony jest idiotyczny tak samo jak  zalecenie pokontrolne zobowiązujące KP do współpracy z gminami w zakresie sprawowania właściwego nadzoru nad drzewami... Dendrolodzy z KW PSP Kraków próbują zainteresować swoim hobby innych strażaków ale nie tedy droga.
Kontrola operacyjna ma problem z wcześniej umówionymi zdarzeniami? W SWD mają nawet swoją zakładkę zdarzenia planowane  :kwit:
Temat drzew jest dla mnie szczególny bo na samym początku swojej kariery odmówiłem wycięcia drzewa i miałem przez to masę nieprzyjemności.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak_kbr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kolejny przekręt w straży?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2021, 20:33:57 »
Słyszałem coś o tym od kolegów
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2021, 09:18:40 wysłana przez strazak_kbr »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kolejny przekręt w straży?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2021, 20:38:17 »
A ja teraz oczekuję na wezwanie do prokuratury,  ale to pikuś w porównaniu do "przesłuchiwania" przez Roberta C. Najpierw nas wypytywali kontrolujący z KW, a potem Robert wzywał każdego z osobna i wypytywał co powiedzieliśmy tym z KW. Robił to tak, żebyśmy nie mieli z sobą kontaktu i nie mogli sobie przekazać o co pytał. Dużo by opowiadać
No i co powiedziałeś tym z KW?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kolejny przekręt w straży?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2021, 21:13:59 »
Z tymi zgłoszeniami się mylisz wielokrotnie u mnie na biurku lądował różne pisma w sprawie drzew zagrażających i wszystko dekretowane przez 01. Więc ten tryb nie jest niczym nowym czy dziwnym.
Jakaś pudelkowa ta Bocheńska awantura.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Kolejny przekręt w straży?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2021, 21:42:53 »
(...) Rozpoznawałem w innych komendach to wszędzie zgłoszenia o zdarzeniach przyjmują w SK, a nie komendanci. (...)
A nie było nigdy sytuacji, tam gdzie rozpoznawałeś, że 01 dzwonił na SK i mówił: "Za chwilę zadzwoni taki Jasiu i zgłosi drzewo, to przyjmijcie i wyślijcie"?
Formalnie zgłoszenie przyjęte przez SK.
A zgłoszenia o soplach? Odmawiamy spółdzielniom i wspólnotom bo: "Odpowiada administrator obiektu", ale jak z urzędu, czy szpitala zadzwonią, to biada dyżurnemu, który oleje to ciepłym moczem. A przecież urząd i szpital mają swojego administratora  :gwiazdki:
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kolejny przekręt w straży?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2021, 22:18:59 »
A ty co tak bronisz zaciekle?
Jakiś masz tam interes? Kolega ma kłopoty?
Dywan trzymałeś i się boisz?
Prokuratura wyjaśni, poczekajmy...
400 km ode mnie też dywany trzymam  :rofl:
To nie prokurator będzie wyjaśniał jak większość takich hitów po prostu zniknie z obiegu lub też będzie sprawa cywilna o zniesławienie bo nie wierzę aby KW zamiótł taką akcję pod dywan a kontrola była 7 miesięcy temu w tej sprawie. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tiger998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kolejny przekręt w straży?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2021, 15:00:58 »
Hm no może ja wypowiem się na ten temat bo znam go bardzo dobrze bo słuzę w tej jednostce. Po pierwsze Komendant Powiatowy nigdy nie brał żadnych pieniędzy za usuwanie drzew. To jakiś absurd oskarżający jego imię,  a przede wszystkim jego rodzinę. Nigdy tez nie były drzewa usuwane na prywatnych posesjach. Trzeba też dodać że tyle co Komendant Robert C zrobił dla Komendy, a przede wszystkim dla Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego terenu i ile pomógł w uzyskaniu dotacji to w kilku Komendach z naszego województwa łącznie  Komendanci nie zrobili tyle co on. Niestety w naszej Komendzie są tacy którym nie pasuje to co on robi i właśnie przez takie pisanie anonimów w których  podpisują się za nas strażaków z Komendy donoszą do różnych instytucji takich jak media czy KW. To co opublikował RMF to czysta bzdura poza tym że w Komendzie była kontrola z pewnymi uchybieniami ale nie takimi że była fałszowana dokumentacja czy pobierane pieniądze. No kolega podpisujący się bochnianin to jeśli byłeś taki pokrzywdzony to miej w sobie tyle odwagi i powiedz to do nas kolegów a nie wypisuje takie rzeczy. Bądź facetem a nie pisz na forum. Stań przed wszystkimi i powiedz a nie cwaniakuj na forum.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Kolejny przekręt w straży?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2021, 20:06:20 »
Jeden wydaje wyroki, drugi jest lepszy niż Jarząbek Barei.  Jak ktoś był świadkiem, niech idzie do prokuratury - to obywatelski obowiązek. Resztę zostawmy wymiarowi sprawiedliwości. Jakby każdy artykuł w mediach był prawdziwy, to świat byłby nudny.
To nie jest obrona Pana Komendanta. Jak zawinił - niech odpowiada, ale na forum tego nie ustalimy.