Autor Wątek: PRACA W PSP  (Przeczytany 3102 razy)

Offline Krzysztof22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
PRACA W PSP
« dnia: Marzec 04, 2021, 13:32:12 »
Witam Panów,


Mam pewne pytanie mianowicie, mój syn dostał się do PSP przeszedł rekrutacje, przedstawił wszystkie dokumenty które zgromadził w OSP (ćwiczenia, szkolenia, kursy) i niestety nie może uczestniczyć w realizacji działań bojowych.
W jednostce w której służy są przed nim osoby, które czekają i będą oddelegowane na kurs podstawowy strażaka.
Z tego co się dowiedziałem, są jednostki w których osoby te jednak uczestniczą w akcjach ratowniczo-gaśniczych i jednocześnie czekają na oddelegowanie na kurs o którym wspomniałem wcześniej.
Czy posiadana dokumentacja nie upoważnia syna do działań?
Strazacy OSP czynnie uczestniczą w działaniach.
Z czego wynika ta różnica?
Szkolenia kursy prowadzone są przez strażaków PSP!?

Z pozdrowieniami,
Krzysiek

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: PRACA W PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2021, 23:26:02 »
Kiedyś tak było, że na podstawie posiasanych uprawnień z PSP stażysta przed kursem mógł brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych jako strażak PSP. Na chwilę obecną przepisy na to nie pozwalają i każdy nowoprzyjętych strażak, aby mógł wyjeżdżać do zdarzeń musi najpierw ukończyć "szkolenie podstawowe w zawodzie strażak", bez względu na to czy posiada kursy OSP czy też nie.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: PRACA W PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2021, 11:45:53 »
Witam Panów,


Mam pewne pytanie mianowicie, mój syn dostał się do PSP przeszedł rekrutacje, przedstawił wszystkie dokumenty które zgromadził w OSP (ćwiczenia, szkolenia, kursy) i niestety nie może uczestniczyć w realizacji działań bojowych.
W jednostce w której służy są przed nim osoby, które czekają i będą oddelegowane na kurs podstawowy strażaka.
Z tego co się dowiedziałem, są jednostki w których osoby te jednak uczestniczą w akcjach ratowniczo-gaśniczych i jednocześnie czekają na oddelegowanie na kurs o którym wspomniałem wcześniej.
Czy posiadana dokumentacja nie upoważnia syna do działań?
Strazacy OSP czynnie uczestniczą w działaniach.
Z czego wynika ta różnica?
Szkolenia kursy prowadzone są przez strażaków PSP!?

Z pozdrowieniami,
Krzysiek
Czy uważasz, że to normalne aby ojciec pytał o syna w temacie jego pracy?
Jakoś trąci mi to jakimś zaburzeniem. To funkcjonariusz który w przyszłości ma ratować ludzkie życie a tutaj tatuś pyta czemu synuś nie może pojechać gasić śmietnika.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: PRACA W PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2021, 21:55:41 »
Przecież na tym forum każdy może zadać pytanie. Po co ta krytyka? Syn nie prosił Taty o poradę. Tato nie pytał Syna czy może się zapytać o kwestię, która budzi wątpliwości w zakresie logiki. Padła odpowiedź, wskazująca stan prawny. I wystarczy. Ironia nie musi być uzasadniona, gdy nie znasz okoliczności zapytania.