Autor Wątek: Łączność od Policji  (Przeczytany 1954 razy)

Offline Tomek58

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Łączność od Policji
« dnia: Marzec 04, 2021, 11:00:00 »
Witam, pisał ktoś pismo do kmp o przekazanie sprzętu łączności? Widziałem że pare jednostek pozyskało w ten sposób kilka radiotelefonów z którymi u nas krucho.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Łączność od Policji
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2021, 12:27:27 »
Witam, pisał ktoś pismo do kmp o przekazanie sprzętu łączności? Widziałem że pare jednostek pozyskało w ten sposób kilka radiotelefonów z którymi u nas krucho.
W zeszłym roku bardzo duża partia była do wzięcia, trzeba było tylko jechać po to do Warszawy, nawet wzór wniosku był udostępniony. Co do innych okolic - zależy czy mają cokolwiek jeszcze. W moich stronach policja już nie ma w zasadzie nic w analogu i już mieć nie będzie.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Łączność od Policji
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2021, 21:42:22 »
Jeśli nic się nie zmieniło to OSP nie może pozyskać nic z policji bezpośrednio. Trzeba było żeby lokalne PSP składało wniosek o przekazanie a potem dopiero PSP przekazywało na OSP. Tak było jak jakiś czas temu załatwiałem radiotelefony dla swojej OSP i kilku z gminy.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Łączność od Policji
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2021, 23:05:06 »
Jeśli nic się nie zmieniło to OSP nie może pozyskać nic z policji bezpośrednio. Trzeba było żeby lokalne PSP składało wniosek o przekazanie a potem dopiero PSP przekazywało na OSP. Tak było jak jakiś czas temu załatwiałem radiotelefony dla swojej OSP i kilku z gminy.
Zmieniło się. PSP może, ale nie musi - i raczej nie chce się w to bawić. Preferowane jest przekazanie dla innej jednostki budżetowej, np. gminy, chociaż OSP też może sama wystąpić z wnioskiem jeśli jest OPP.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Łączność od Policji
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2021, 00:03:33 »
Znaczy się może źle napisałem bo od początku PSP nie bardzo łaskawie na to patrzyło bo to dostarczało im papierów i jak już występowali o sprzęt to przed przekazaniem go do OSP musieli sami go u siebie na stan przyjąć i dopiero potem przekazać na OSP.

Offline jaro2402

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Łączność od Policji
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2021, 00:44:08 »
u nas w powiecie jedna jednostk pozyskała od KW Policji chyba z 8 radiotelefonów

Offline Speedero12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Łączność od Policji
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2021, 19:24:58 »
Podesle ktos jakis wzor jak to mniej wiecej zostalo napisane ?