Pożarnictwo > Profilaktyka, prewencja

IBP a procedury wewnętrzne firmy

(1/1)

88Jan88:
Witam wszystkich.
Na forum jestem nowy, więc proszę o wyrozumiałość.
Mam problem następujący: W firmie, dla której robię IBP, istnieje wdrożonych dużo procedur wewnętrznych, które dotyczą takich tematów jak ewakuacja, składowanie materiałów palnych, obsługa gaśnic, czy szkolenia w ramach ochrony p.poż. Czy w IBP mogę odwoływać się do tych procedur? Jeśli tak, to czy w dokumencie mogę zrezygnować z tych treści podając jedynie odwołanie? A jeśli nie, to czy oprócz zwykłego opisu tematu np. „Sposób obsługi i użycia gaśnic” mogę dopisać odnośnik do istniejącej procedury?
Z góry dziękuję za pomoc.

bella:
Cześć, ja miałam podobny przypadek, i rozwiązałam to dając kopię tych procedur jako załącznik do IBP. W punkcie w treści IBP zawarłam odnośnik do własnie załącznika.

88Jan88:
Super, dzięki za podpowiedź. Z tymi "zwykłymi" tak zrobię  :kwit:
Jednak problem w tym, że te procedury są najczęściej w formie filmów, prezentacji... obszerny materiał. Myślałem, że jak IBP zwykle funkcjonuje w formie elektronicznej, to można by tylko podlinkować. albo nawet kod QR wygenerować pod tytułem rozdziału i już. Co sądzicie?

mariusz:
Ty jesteś autorem wiec ty decydujesz co umieścisz w opracowaniu. Podpowiem tylko ze procedury postępowania na wypadek pożaru i instrukcje ewakuacji musisz umieścić w ibp wiec skopiuj już gotowe procedury żeby nie wprowadzać innych aby nie było zamieszania - oczywiście jako pożarnej zweryfikuj czy nie zawierają błędów - pamiętaj ty się pod tym podpisujesz.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej