Autor Wątek: IBP a procedury wewnętrzne firmy  (Przeczytany 1334 razy)

Offline 88Jan88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
IBP a procedury wewnętrzne firmy
« dnia: Marzec 01, 2021, 07:37:00 »
Witam wszystkich.
Na forum jestem nowy, więc proszę o wyrozumiałość.
Mam problem następujący: W firmie, dla której robię IBP, istnieje wdrożonych dużo procedur wewnętrznych, które dotyczą takich tematów jak ewakuacja, składowanie materiałów palnych, obsługa gaśnic, czy szkolenia w ramach ochrony p.poż. Czy w IBP mogę odwoływać się do tych procedur? Jeśli tak, to czy w dokumencie mogę zrezygnować z tych treści podając jedynie odwołanie? A jeśli nie, to czy oprócz zwykłego opisu tematu np. „Sposób obsługi i użycia gaśnic” mogę dopisać odnośnik do istniejącej procedury?
Z góry dziękuję za pomoc.

Offline bella

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: IBP a procedury wewnętrzne firmy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2021, 09:55:27 »
Cześć, ja miałam podobny przypadek, i rozwiązałam to dając kopię tych procedur jako załącznik do IBP. W punkcie w treści IBP zawarłam odnośnik do własnie załącznika.

Offline 88Jan88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: IBP a procedury wewnętrzne firmy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2021, 11:38:14 »
Super, dzięki za podpowiedź. Z tymi "zwykłymi" tak zrobię  :kwit:
Jednak problem w tym, że te procedury są najczęściej w formie filmów, prezentacji... obszerny materiał. Myślałem, że jak IBP zwykle funkcjonuje w formie elektronicznej, to można by tylko podlinkować. albo nawet kod QR wygenerować pod tytułem rozdziału i już. Co sądzicie?

Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Odp: IBP a procedury wewnętrzne firmy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2021, 09:36:41 »
Ty jesteś autorem wiec ty decydujesz co umieścisz w opracowaniu. Podpowiem tylko ze procedury postępowania na wypadek pożaru i instrukcje ewakuacji musisz umieścić w ibp wiec skopiuj już gotowe procedury żeby nie wprowadzać innych aby nie było zamieszania - oczywiście jako pożarnej zweryfikuj czy nie zawierają błędów - pamiętaj ty się pod tym podpisujesz.