Autor Wątek: Brak szkolenia a dostanie się do PSP  (Przeczytany 5080 razy)

Offline Wladamon12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« dnia: Luty 23, 2021, 09:22:37 »
Cześć , panowie chciałem się dowiedzieć czy jest taka możliwość dostania się do PSP z naboru z ulicy nie mając szkolenia w OSP? Patrzę właśnie na punktacje to aż 15 punktów , ciężko będzie to nadrobić samym prawkiem i innymi szkoleniami

Offline Alepot

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2021, 10:13:20 »
Myślę, że to będzie zależało od tego jakich będziesz miał konkurentów podczas naboru, ale lepiej byłoby jednak mieć uprawnienia ratownika osp bo załóżmy że na 3 wakaty sprawnościówkę zdają 4 osoby i jesteś w nich ty a pozostała 3 wyprzedza cię o te 15 punktów to wydaje mi się to mało realne do nadrobienia

Offline Wladamon12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2021, 10:34:12 »
Właśnie tak myślałem . Ale teraz jest problem z tymi szkoleniami wiadomo przez COVID-19 i nie wiadomo czy wogole będą w tym roku . A planuje startować w maju po ukończeniu szkoły

Offline TheMazurek92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • BURSZTYNOWA
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2021, 10:37:58 »
Tak naprawdę wszystko rozwiązuje sie na rozmowie kwalifikacyjnej. Ale owszem punkty z OSP dają dużą przewagę

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2021, 16:54:21 »
Zależy gdzie. Na małej pipiduwie to i  ludzie mający 0 pkt się dostają a odpadają ci co mają po 40, tam decyduje nazwisko i jaką funkcję w PSP pełni członek najbliższej rodziny. W większych komendach ma to już znaczenie.

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2021, 18:49:17 »
Po szkole to atakuj aspirantke albo oficerke poki wiek puszcza. Sprawnosc ta sama, a procenty z matur to smiech.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2021, 20:49:42 »
Potwierdzam. Jeśli jesteś sprawnościowo ok, masz punkty z matury i chcesz być strażakiem, w Twoim wieku szkoła pożarnicza to najlepsza opcja. Warto. I lepszy start w PSP.

Offline Wladamon12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2021, 05:27:54 »
Tylko może i maturę zdam ale czy bym sobie
Poradził w szkole z moim poziomem
Wiedzy to drugie . Mimo korepetycji z maty i fizyki ledwo pisze maturę na 30 procent a była by szkoda jeżeli mieli by mnie wyrzucić z szkoły za naukę .

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2021, 07:49:36 »
Matematyka, fizyka i inne techniczne przedmioty są ważne w szkołach PSP. Możesz zgłosić się do naboru i jednocześnie startować do szkoły. Jeśli się dostaniesz będzie czas na decyzję. Ale spróbuj, radzę.

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2021, 08:10:15 »
Po co dodatkowe punkty, w niektórych komendach wystarczy sprawnosciowke zdać.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2021, 14:20:27 »
Tylko może i maturę zdam ale czy bym sobie
Poradził w szkole z moim poziomem
Wiedzy to drugie . Mimo korepetycji z maty i fizyki ledwo pisze maturę na 30 procent a była by szkoda jeżeli mieli by mnie wyrzucić z szkoły za naukę .
Atakuj aspirantke, to chyba najlepszy wybor, poki jestes mlody. Lepszy start po szkole, noi finansowo lepiej niz szeregowy (miedzy aspirantem a oficerem to juz mniejsza roznica)
A z nauka w SA sie nie przejmuj dasz sobie rade, tylko zdaj mature bez niej Cie zdyskwalifikuja

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2021, 14:50:24 »
Dokładnie, jak już się dostaniesz, to na siłę cię nie wyrzucą, chyba że sam zechcesz odejść.

Offline firef123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 24, 2021, 15:20:36 »
Przepraszam że się wtrące, a lepiej się wybierać do SGSP czy SA PSP?

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 24, 2021, 18:08:07 »
Osobiscie uwazam za lepiej do SA. Z wielu wzgledow...
Glownym to ryzyko biura po SGSP dziennym, dwa lata bez normalnych zarobkow tylko 400 zl zoldu...
Noi 2 lata wiecej w zamknieciu. Itd itd

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 24, 2021, 18:33:06 »
Ryzyko biura! Och czasy.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 24, 2021, 19:15:42 »
Przepraszam że się wtrące, a lepiej się wybierać do SGSP czy SA PSP?
Pytanie dla mnie dość dziwne....
Jeśli oceniasz, że masz szanse dostać się do SGSP, to startuj. Z bardzo wielu powodów.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 24, 2021, 20:23:28 »
Jeśli oceniasz, że masz szanse dostać się do SGSP, to startuj. Z bardzo wielu powodów.
Wymień trzy "twarde" powody bo ja na dzień dzisiejszy po spłaszczeniu siatki płac widzę tylko wady.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 24, 2021, 20:38:34 »
Jeśli oceniasz, że masz szanse dostać się do SGSP, to startuj. Z bardzo wielu powodów.
Wymień trzy "twarde" powody bo ja na dzień dzisiejszy po spłaszczeniu siatki płac widzę tylko wady.
Jest i mój ulubiony Eqinox  :wacko:
Uwielbiam dyskusje z Tobą. Ale Twoje "żale" i "poczucie niedowartościowania" nie powinno mieszać w głowach młodzieży. "Dzisiejsze spłaszczenie siatki płac" też mi się nie podoba. Masz rację. Może trzeba to zmienić? Napisałeś mi, że dostałeś się do SGSP za pierwszym razem. Zaczynam w to wątpić... Ja "też" dostałem się do SGSP za pierwszym razem i skończyłem tę Uczelnię. Mam bardzo miłe wspomnienia z 4 lat studiowania. I nikt mi ich nie odbierze. Faktycznie, to nie było typowe szkolenie strażackie - to były studia. Pomimo pewnych ograniczeń, wynikających z Uczelni mundurowej, skosztowałem wiele. I wiem, że znajomi, którzy studiowali na uczelniach cywilnych, nie mieli lepiej.
Ty widzisz to inaczej... może tego nie poznałeś, tak naprawdę.
Chłopakowi prv odpisałem uzasadnienie. Tobie tłumaczyć więcej nie zamierzam, bo i tak czasu nie cofniesz.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2021, 21:21:34 »
Jest i mój ulubiony Eqinox  :wacko:
Uwielbiam dyskusje z Tobą. Ale Twoje "żale" i "poczucie niedowartościowania" nie powinno mieszać w głowach młodzieży. "Dzisiejsze spłaszczenie siatki płac" też mi się nie podoba. Masz rację. Może trzeba to zmienić? Napisałeś mi, że dostałeś się do SGSP za pierwszym razem. Zaczynam w to wątpić... Ja "też" dostałem się do SGSP za pierwszym razem i skończyłem tę Uczelnię. Mam bardzo miłe wspomnienia z 4 lat studiowania. I nikt mi ich nie odbierze. Faktycznie, to nie było typowe szkolenie strażackie - to były studia. Pomimo pewnych ograniczeń, wynikających z Uczelni mundurowej, skosztowałem wiele. I wiem, że znajomi, którzy studiowali na uczelniach cywilnych, nie mieli lepiej.
Ty widzisz to inaczej... może tego nie poznałeś, tak naprawdę.
Chłopakowi prv odpisałem uzasadnienie. Tobie tłumaczyć więcej nie zamierzam, bo i tak czasu nie cofniesz.
Ale ble ble z którego nic nie wynika. Argumenty z d**y...
Argumenty przeciwko:
1. idąc do SGSP dziennie po 4 latach jesteś w plecy (w porównaniu do człowieka z ulicy) około 200 do nawet 250 tys. zł I to bez dodatkowych "robót" bo z nimi kwoty znacznie mogą wzrosnąć
2. idąc dziennie do SGSP masz szanse na poziomie przekraczającym 50% że w ciągu najbliższych lat od skonczenia szkoły trafisz do biura (i będziesz miał np. mniej urlopu).
3. itd...
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2021, 21:37:52 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2021, 21:52:52 »
Jest i mój ulubiony Eqinox  :wacko:
Uwielbiam dyskusje z Tobą. Ale Twoje "żale" i "poczucie niedowartościowania" nie powinno mieszać w głowach młodzieży. "Dzisiejsze spłaszczenie siatki płac" też mi się nie podoba. Masz rację. Może trzeba to zmienić? Napisałeś mi, że dostałeś się do SGSP za pierwszym razem. Zaczynam w to wątpić... Ja "też" dostałem się do SGSP za pierwszym razem i skończyłem tę Uczelnię. Mam bardzo miłe wspomnienia z 4 lat studiowania. I nikt mi ich nie odbierze. Faktycznie, to nie było typowe szkolenie strażackie - to były studia. Pomimo pewnych ograniczeń, wynikających z Uczelni mundurowej, skosztowałem wiele. I wiem, że znajomi, którzy studiowali na uczelniach cywilnych, nie mieli lepiej.
Ty widzisz to inaczej... może tego nie poznałeś, tak naprawdę.
Chłopakowi prv odpisałem uzasadnienie. Tobie tłumaczyć więcej nie zamierzam, bo i tak czasu nie cofniesz.
Ale ble ble z którego nic nie wynika. Argumenty z d**y...
Argumenty przeciwko:
1. idąc do SGSP dziennie po 4 latach jesteś w plecy (w porównaniu do człowieka z ulicy) około 200 do nawet 250 tys. zł I to bez dodatkowych "robót" bo z nimi kwoty znacznie mogą wzrosnąć
2. idąc dziennie do SGSP masz szanse na poziomie przekraczającym 50% że w ciągu najbliższych lat od skonczenia szkoły trafisz do biura (i będziesz miał np. mniej urlopu).
3. itd...
I co, na kursach podyplomowych się tego dowiedziałeś? Trzeba było iść do cywila, tam zarobki x 10  :wacko: taki Talent się w PSP marnuje.
Teraz jestem już pewny, że SGSP to z opowieść znasz i kursów zaocznych. Nie jesteś więc stroną do dyskusji w tym temacie.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 24, 2021, 21:56:35 »
I co, na kursach podyplomowych się tego dowiedziałeś? Trzeba było iść do cywila, tam zarobki x 10  :wacko: taki Talent się w PSP marnuje.
Teraz jestem już pewny, że SGSP to z opowieść znasz i kursów zaocznych. Nie jesteś więc stroną do dyskusji w tym temacie.
Gdzie argumenty za... Twarde powody "że warto"... Nie mam żadnej podpylomówki w SGSP i szczerze nie zamierzam robić bo są mi zbędne gdyż jako inż. poż. mam pełne kwalifikacje (z mgr na cywilnych studiach). 
Zarówno z finansowego jaki i obecnie PR punktu widzenia kończenie SGSP dziennie jest strzałem w kolano... Bo reputacja tego tak poleciała nawet w szeregach PSP, że szkoda gadać nawet starsze roczniki szkoły mówią źle o młodszych... A najstarsze mówią, że SGSP się skończyła w momencie wprowadzenia studiów cywilnych gdyż był to zmierzch "gwardyjskiej" uczelni (określenie zasłyszane od generała PSP).   
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2021, 22:00:33 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 24, 2021, 22:07:39 »
Eqinox, a Ty byłeś kiedyś Studentem? Czy tylko "słyszałeś jak to jest"? Pracując, walcząc o lepsze "moje jutro" i sącząc jad w kierunku tych, co na dzienne SGSP się dostali... Jak pisałem, czasu nie cofniesz. Młodzi jeszcze wybór mają. Jeśli straż, gorąco polecam SGSP. Bez "twardych dowodów". Skończą, zrozumieją.... to, czego Ty zrozumieć w stanie nie jesteś. A może i siatka płac kiedyś będzie inna, kto wie  :P

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 24, 2021, 22:09:49 »
Czyli argumentów za brak... Smutne to ale prawdziwe. Może kiedyś siatka plac się zmieni to nie argument bo może się zmienić na jeszcze gorszą.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 24, 2021, 22:10:20 »
I co, na kursach podyplomowych się tego dowiedziałeś? Trzeba było iść do cywila, tam zarobki x 10  :wacko: taki Talent się w PSP marnuje.
Teraz jestem już pewny, że SGSP to z opowieść znasz i kursów zaocznych. Nie jesteś więc stroną do dyskusji w tym temacie.
Gdzie argumenty za... Twarde powody "że warto"... Nie mam żadnej podpylomówki w SGSP i szczerze nie zamierzam robić bo są mi zbędne gdyż jako inż. poż. mam pełne kwalifikacje (z mgr na cywilnych studiach). 
Zarówno z finansowego jaki i obecnie PR punktu widzenia kończenie SGSP dziennie jest strzałem w kolano... Bo reputacja tego tak poleciała nawet w szeregach PSP, że szkoda gadać nawet starsze roczniki szkoły mówią źle o młodszych... A najstarsze mówią, że SGSP się skończyła w momencie wprowadzenia studiów cywilnych gdyż był to zmierzch "gwardyjskiej" uczelni (określenie zasłyszane od generała PSP).   
Ja tez jestem za Twoimi atgumentami i w zupeelnosci sie z Toba zgadzam. Ale dla chlopaka ktory ma 19 albo 20 lat po szkole to dzienna SA jest bardzo dobrtm rozwiazaniem i te 100-150 tys straty, co do pracy po kursie. To jest spokojnie do nadrobienia a jakakolwiek "kariera" W strazy mozliwa 😊

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 24, 2021, 22:16:49 »
Warto iść, próbować, do SGSP. Ta Uczelnia różni się od SA. W wielu"niestrażackich" względach. I dlatego jest ważna. Bo nie uczy tylko gaszenia i dowodzenia. Uczy czegoś więcej. Może kiedyś to "coś więcej" będzie miało także finansowy wymiar w PSP. A może Reformatorzy rozwiążą PSP... któż to wie. Zobaczymy.