Autor Wątek: Brak szkolenia a dostanie się do PSP  (Przeczytany 1532 razy)

Offline Wladamon12

• Początkujący
  • *
Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« dnia: Luty 23, 2021, 09:22:37 »
Cześć , panowie chciałem się dowiedzieć czy jest taka możliwość dostania się do PSP z naboru z ulicy nie mając szkolenia w OSP? Patrzę właśnie na punktacje to aż 15 punktów , ciężko będzie to nadrobić samym prawkiem i innymi szkoleniami

Offline Alepot

• Początkujący
  • *
Odp: Brak szkolenia a dostanie się do PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2021, 10:13:20 »
Myślę, że to będzie zależało od tego jakich będziesz miał konkurentów podczas naboru, ale lepiej byłoby jednak mieć uprawnienia ratownika osp bo załóżmy że na 3 wakaty sprawnościówkę zdają 4 osoby i jesteś w nich ty a pozostała 3 wyprzedza cię o te 15 punktów to wydaje mi się to mało realne do nadrobienia

Offline Wladamon12

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2021, 10:34:12 »
Właśnie tak myślałem . Ale teraz jest problem z tymi szkoleniami wiadomo przez COVID-19 i nie wiadomo czy wogole będą w tym roku . A planuje startować w maju po ukończeniu szkoły

Offline TheMazurek92

• Początkujący
  • *
    • BURSZTYNOWA
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2021, 10:37:58 »
Tak naprawdę wszystko rozwiązuje sie na rozmowie kwalifikacyjnej. Ale owszem punkty z OSP dają dużą przewagę

Offline Zakub

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2021, 16:54:21 »
Zależy gdzie. Na małej pipiduwie to i  ludzie mający 0 pkt się dostają a odpadają ci co mają po 40, tam decyduje nazwisko i jaką funkcję w PSP pełni członek najbliższej rodziny. W większych komendach ma to już znaczenie.

Offline wiater

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2021, 18:49:17 »
Po szkole to atakuj aspirantke albo oficerke poki wiek puszcza. Sprawnosc ta sama, a procenty z matur to smiech.

Offline Strażak wro

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2021, 20:49:42 »
Potwierdzam. Jeśli jesteś sprawnościowo ok, masz punkty z matury i chcesz być strażakiem, w Twoim wieku szkoła pożarnicza to najlepsza opcja. Warto. I lepszy start w PSP.

Offline Wladamon12

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2021, 05:27:54 »
Tylko może i maturę zdam ale czy bym sobie
Poradził w szkole z moim poziomem
Wiedzy to drugie . Mimo korepetycji z maty i fizyki ledwo pisze maturę na 30 procent a była by szkoda jeżeli mieli by mnie wyrzucić z szkoły za naukę .

Offline Strażak wro

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2021, 07:49:36 »
Matematyka, fizyka i inne techniczne przedmioty są ważne w szkołach PSP. Możesz zgłosić się do naboru i jednocześnie startować do szkoły. Jeśli się dostaniesz będzie czas na decyzję. Ale spróbuj, radzę.

Offline Kapi937

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2021, 08:10:15 »
Po co dodatkowe punkty, w niektórych komendach wystarczy sprawnosciowke zdać.

Offline fireldz

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2021, 14:20:27 »
Tylko może i maturę zdam ale czy bym sobie
Poradził w szkole z moim poziomem
Wiedzy to drugie . Mimo korepetycji z maty i fizyki ledwo pisze maturę na 30 procent a była by szkoda jeżeli mieli by mnie wyrzucić z szkoły za naukę .
Atakuj aspirantke, to chyba najlepszy wybor, poki jestes mlody. Lepszy start po szkole, noi finansowo lepiej niz szeregowy (miedzy aspirantem a oficerem to juz mniejsza roznica)
A z nauka w SA sie nie przejmuj dasz sobie rade, tylko zdaj mature bez niej Cie zdyskwalifikuja

Offline simek92

• Stary Wyga
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2021, 14:50:24 »
Dokładnie, jak już się dostaniesz, to na siłę cię nie wyrzucą, chyba że sam zechcesz odejść.

Offline firef123

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 24, 2021, 15:20:36 »
Przepraszam że się wtrące, a lepiej się wybierać do SGSP czy SA PSP?

Offline fireldz

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 24, 2021, 18:08:07 »
Osobiscie uwazam za lepiej do SA. Z wielu wzgledow...
Glownym to ryzyko biura po SGSP dziennym, dwa lata bez normalnych zarobkow tylko 400 zl zoldu...
Noi 2 lata wiecej w zamknieciu. Itd itd

Offline sorbent

• Strażak Sam
  • *
  • PSP - "Kochać Cię tak bardzo i nienawidzieć"
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 24, 2021, 18:33:06 »
Ryzyko biura! Och czasy.

Offline Strażak wro

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 24, 2021, 19:15:42 »
Przepraszam że się wtrące, a lepiej się wybierać do SGSP czy SA PSP?
Pytanie dla mnie dość dziwne....
Jeśli oceniasz, że masz szanse dostać się do SGSP, to startuj. Z bardzo wielu powodów.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 24, 2021, 20:23:28 »
Jeśli oceniasz, że masz szanse dostać się do SGSP, to startuj. Z bardzo wielu powodów.
Wymień trzy "twarde" powody bo ja na dzień dzisiejszy po spłaszczeniu siatki płac widzę tylko wady.

Offline Strażak wro

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 24, 2021, 20:38:34 »
Wymień trzy "twarde" powody bo ja na dzień dzisiejszy po spłaszczeniu siatki płac widzę tylko wady.
Jest i mój ulubiony Eqinox  :wacko:
Uwielbiam dyskusje z Tobą. Ale Twoje "żale" i "poczucie niedowartościowania" nie powinno mieszać w głowach młodzieży. "Dzisiejsze spłaszczenie siatki płac" też mi się nie podoba. Masz rację. Może trzeba to zmienić? Napisałeś mi, że dostałeś się do SGSP za pierwszym razem. Zaczynam w to wątpić... Ja "też" dostałem się do SGSP za pierwszym razem i skończyłem tę Uczelnię. Mam bardzo miłe wspomnienia z 4 lat studiowania. I nikt mi ich nie odbierze. Faktycznie, to nie było typowe szkolenie strażackie - to były studia. Pomimo pewnych ograniczeń, wynikających z Uczelni mundurowej, skosztowałem wiele. I wiem, że znajomi, którzy studiowali na uczelniach cywilnych, nie mieli lepiej.
Ty widzisz to inaczej... może tego nie poznałeś, tak naprawdę.
Chłopakowi prv odpisałem uzasadnienie. Tobie tłumaczyć więcej nie zamierzam, bo i tak czasu nie cofniesz.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2021, 21:21:34 »
Uwielbiam dyskusje z Tobą. Ale Twoje "żale" i "poczucie niedowartościowania" nie powinno mieszać w głowach młodzieży. "Dzisiejsze spłaszczenie siatki płac" też mi się nie podoba. Masz rację. Może trzeba to zmienić? Napisałeś mi, że dostałeś się do SGSP za pierwszym razem. Zaczynam w to wątpić... Ja "też" dostałem się do SGSP za pierwszym razem i skończyłem tę Uczelnię. Mam bardzo miłe wspomnienia z 4 lat studiowania. I nikt mi ich nie odbierze. Faktycznie, to nie było typowe szkolenie strażackie - to były studia. Pomimo pewnych ograniczeń, wynikających z Uczelni mundurowej, skosztowałem wiele. I wiem, że znajomi, którzy studiowali na uczelniach cywilnych, nie mieli lepiej.
Chłopakowi prv odpisałem uzasadnienie. Tobie tłumaczyć więcej nie zamierzam, bo i tak czasu nie cofniesz.
Ale ble ble z którego nic nie wynika. Argumenty z d**y...
Argumenty przeciwko:
1. idąc do SGSP dziennie po 4 latach jesteś w plecy (w porównaniu do człowieka z ulicy) około 200 do nawet 250 tys. zł I to bez dodatkowych "robót" bo z nimi kwoty znacznie mogą wzrosnąć
2. idąc dziennie do SGSP masz szanse na poziomie przekraczającym 50% że w ciągu najbliższych lat od skonczenia szkoły trafisz do biura (i będziesz miał np. mniej urlopu).
3. itd...
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2021, 21:37:52 wysłana przez Eqinox »

Offline Strażak wro

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2021, 21:52:52 »
Ale ble ble z którego nic nie wynika. Argumenty z d**y...
Argumenty przeciwko:
1. idąc do SGSP dziennie po 4 latach jesteś w plecy (w porównaniu do człowieka z ulicy) około 200 do nawet 250 tys. zł I to bez dodatkowych "robót" bo z nimi kwoty znacznie mogą wzrosnąć
2. idąc dziennie do SGSP masz szanse na poziomie przekraczającym 50% że w ciągu najbliższych lat od skonczenia szkoły trafisz do biura (i będziesz miał np. mniej urlopu).
3. itd...
I co, na kursach podyplomowych się tego dowiedziałeś? Trzeba było iść do cywila, tam zarobki x 10  :wacko: taki Talent się w PSP marnuje.
Teraz jestem już pewny, że SGSP to z opowieść znasz i kursów zaocznych. Nie jesteś więc stroną do dyskusji w tym temacie.