Autor Wątek: Straż pożarna czy policja  (Przeczytany 5442 razy)

Offline Tamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Straż pożarna czy policja
« dnia: Luty 22, 2021, 19:04:49 »
Witam
Panowie kończę liceum i zastanawiam się nad aspirantką lub pójściem do policji.
Czemu wybraliście straż pożarna i czy waszym zdaniem lepiej isć tutaj niż do policji?
Czy możną w razie w przejść z formacji do formacji?

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2021, 21:18:11 »
Jesli masz w planach isc do aspirantki to smialo startuj, pieniazki podobne jak w policji (po aspirantce) a praca zupelnie inna, na plus dla strazy oczywiscie 😊

Offline Mickey193

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2021, 22:08:42 »
W Policji nie musisz kończyć żadnych szkół, żeby zostać aspirantem ( 4500zł na ręke ), większa mundurówka, większy równoważnik za brak mieszkania, zwrot za dojazdy

Offline Tamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2021, 22:28:31 »
aż tyle płacą w policji?
tylko tam muszę użerać się z patologią na interwencjach i żyć w ciągłym stresie czy tak nie jest przypadkiem?

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2021, 09:33:44 »
A ja ci proponuję abyś dobrze sie zastanowił czy naprawdę chesz do budżetówki?

Offline Tamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2021, 10:11:21 »
Z tego co widzę państwówka daje stabilność zatrudnienia i nie chcę żałować za 10 lat ,że jestem za stary i nie poszedłem do służby .

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2021, 10:22:35 »
Jeżeli rozmyślasz nad 2 służbami które są przeciwieństwem do siebie to pomyśl o czymś ciekawym np. SOP, ABW, CBA, Wywiad, Kontrwywiad Wojskowy itp. na pewno ciekawiej jest wszędzie niż w policji.
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline Tamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2021, 10:25:37 »
tak tylko do policji czy  straży powiedzmy jest średnio ciężko poziom na rekrutacji a do w/w służb bardzo ciężko się dostać

Offline grzesiek135

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2021, 07:14:09 »
Z tego co widzę państwówka daje stabilność zatrudnienia i nie chcę żałować za 10 lat ,że jestem za stary i nie poszedłem do służby .

Tyłko żebyś nie żałował po kilku latach że nie poszedłeś do innej pracy jak policzysz ile mogłeś zarobić. Ja już dwa lata będzie jak zmieniłem straż na fabrykę i różnica w zarobkach jest kolosalna. A umowa też na stałe

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2021, 13:26:07 »
Z tego co widzę państwówka daje stabilność zatrudnienia i nie chcę żałować za 10 lat ,że jestem za stary i nie poszedłem do służby .

Tyłko żebyś nie żałował po kilku latach że nie poszedłeś do innej pracy jak policzysz ile mogłeś zarobić. Ja już dwa lata będzie jak zmieniłem straż na fabrykę i różnica w zarobkach jest kolosalna. A umowa też na stałe
Taaa i pięknie się pracuje jeszcze zapewne na 3 zmiany. Albo lepiej 4 brygady...

Offline grzesiek135

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2021, 14:32:36 »
Z tego co widzę państwówka daje stabilność zatrudnienia i nie chcę żałować za 10 lat ,że jestem za stary i nie poszedłem do służby .

Tyłko żebyś nie żałował po kilku latach że nie poszedłeś do innej pracy jak policzysz ile mogłeś zarobić. Ja już dwa lata będzie jak zmieniłem straż na fabrykę i różnica w zarobkach jest kolosalna. A umowa też na stałe
Taaa i pięknie się pracuje jeszcze zapewne na 3 zmiany. Albo lepiej 4 brygady...

Pewnie że piękne. 8 godzin robię swoje i mam wolne. Nikt mnie nie ściągnie niespodziewanie do pracy nikt nie każe jeździć na szkolenia czy kursy. Nadgodziny jeśli się trafia to płatne X3, weekendy i wszystkie święta w domu z rodziną. I kasa o wiele większą.  Ale ok co kto lubi

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2021, 14:36:55 »
To powiedz co to za fabryka?

Offline grzesiek135

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2021, 15:17:21 »
To powiedz co to za fabryka?

A co pracy szukasz :P? Produkcja szyb samochodowych

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2021, 16:04:37 »
Tak pytam, bo u mnie kilku znajonych też robi po fabrykach, w mniejszych i tych z dużych korporacji i mówią że szału z zarobkami nie ma, te 3 tyś od poniedziałku do piątku mają, z sobotami koło 4. Chyba że mówisz tutaj o miastach typu Warszawa, Wrocław gdzie PSP  jest mało konkurencyjna w zarobkach

Offline grzesiek135

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2021, 16:20:32 »
Tak pytam, bo u mnie kilku znajonych też robi po fabrykach, w mniejszych i tych z dużych korporacji i mówią że szału z zarobkami nie ma, te 3 tyś od poniedziałku do piątku mają, z sobotami koło 4. Chyba że mówisz tutaj o miastach typu Warszawa, Wrocław gdzie PSP  jest mało konkurencyjna w zarobkach

Mieszkam w małej miejscowości daleko od dużego miasta. Tak to fakt że wiele fabryk płaci w okolicy 3 tys dlatego jestem świadomy że ta praca którą mam jest bardzo dobra. Zarobki około 4500/5000 ( na konto) bez nadgodzin w zależności od wypracowanej premii plus dodatkowe programy typu karty Multisport, dopłaty do posiłków i pakiet medyczny.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2021, 19:39:05 »
Jak wliczysz dodatki jak 13 czy mundurówka to podobnie zarabia absolwent po szkole w PSP (również bez nadgodzin, z niewielkim dodatkiem służbowym). A do pracy idziesz 7 razy w miesiącu, nieraz jak się trafi to nawet 2h na służbie nie przepracujesz. W przeciwieństwie do pracy w fabryce.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2021, 19:45:25 »
Dokladnie, sumujac te wszystkie dodatki typu 13, mundurowka, jakies drobne nadgodziny, noi oczywiscie nagrody. To 4500-5000 wychodzi, a idziesz dokladnie 7-8 razy w miesiacu a masz duzo czasu na zycie wlasne chociazby, dorabianie delikatne 😊
I to nawet sie tyczy szeregowca. Co z tego jak ma niby 3k na stazu jak sie wszystko podsumuje to wychodzi 4k. Co w tych czasach jest najczesciej osiagalna i realna wyplata
Ale co kto lubi

Offline grzesiek135

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2021, 19:54:13 »
Dokladnie, sumujac te wszystkie dodatki typu 13, mundurowka, jakies drobne nadgodziny, noi oczywiscie nagrody. To 4500-5000 wychodzi, a idziesz dokladnie 7-8 razy w miesiacu a masz duzo czasu na zycie wlasne chociazby, dorabianie delikatne 😊
I to nawet sie tyczy szeregowca. Co z tego jak ma niby 3k na stazu jak sie wszystko podsumuje to wychodzi 4k. Co w tych czasach jest najczesciej osiagalna i realna wyplata
Ale co kto lubi

No to jak mówimy o dodatkach to dołożymy do tego premie roczną, wakacyjne, premie na Boże Narodzenie i Wielkanoc, paczki dla dzieci to i mi wyjdzie z 6000 ale  tak można w nieskończoność wyliczac która lepiej.

Co kto lubi. Ja nie żałuję swojej decyzji. Przynajmniej nikt mi rozkazów nie wydaje, święta spędzone z żoną i dziećmi itd

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2021, 20:11:42 »
Dokładnie to co napisałeś to jakiś argument. Ja już u mnie kiedyś słyszałem jak podwładny powiedział do przełożonego że za to co zrobił w stosunku do jego osoby w normalnej robocie dostałby od razu w pysk.

Offline Mikko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • www.urwis.pl
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 26, 2021, 22:23:28 »
Jak mi się coś zmieni, to też zacznę się zastanawiać czy się nie przebranżowić.. Takie czasy nadchodzą, że człowiek chciałby odpocząć.

Offline Tamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 27, 2021, 06:17:21 »
Nie myślałem że w straży jest tak źle ,że co niektórzy odchodzą do cywila wgl w służbach mundurowych .
Tylko w cywilu trzeba pracować do 67 a w służbach 25 i ema.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 27, 2021, 08:11:43 »
Bo ludzie w tych czasach nie sa stateczni...
Ale ten argument wyzej powinien wymiesc wszystkie pozostale 😊

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 27, 2021, 15:08:17 »
Nie myślałem że w straży jest tak źle ,że co niektórzy odchodzą do cywila wgl w służbach mundurowych .
Tylko w cywilu trzeba pracować do 67 a w służbach 25 i ema.

Tak 25L i ema. Ale to tylko fajnie wygląda.
 25= 60% emy +/- 2-2.5tys

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Straż pożarna czy policja
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 27, 2021, 15:54:06 »
Nie myślałem że w straży jest tak źle ,że co niektórzy odchodzą do cywila wgl w służbach mundurowych .
Tylko w cywilu trzeba pracować do 67 a w służbach 25 i ema.

Tak 25L i ema. Ale to tylko fajnie wygląda.
 25= 60% emy +/- 2-2.5tys
Nie ma to jak potrafić wyliczyć wysokość emki w 2038 r.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.