Autor Wątek: Prowadzenie firmy problemy  (Przeczytany 4930 razy)

Offline aksel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Prowadzenie firmy problemy
« dnia: Luty 22, 2021, 09:45:49 »
Czy ktos moze prowadzi firmę?
Jakie były największe problemy przy prowadzeniu biznesu z jakimi sie do tej pory spotkaliście?

Offline młody786

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Prowadzenie firmy problemy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2021, 09:47:27 »
Wujek :) Google ci pomoże

Offline zenor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Prowadzenie firmy problemy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2021, 10:35:16 »
Papierologia i zawiłości w przepisach. Bardzo często się zastanawiam jak rozwiązać jakieś kwestie, a wujek Google albo milczy, albo podaje sprzeczne infirmacje. Ba, Google! Urzędy tak samo - albo panie nie znają odpowiedzi, albo odsyłają do innych urzędów ;)

NO i jak się czlowiek w czymś pomyli , nie możę zapomnieć o czynnym żalu bo potem może mieć spore problemy.  Na stronie jest to szerzej opisane.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2021, 13:08:50 wysłana przez zenor »

Offline arek.f

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • https://odczasudoczasu.pl
Odp: Prowadzenie firmy problemy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2021, 12:47:55 »
Oczywiście, że urzędy, nie ma z nimi lekko oraz przepisy, które się zmieniają. Najlepiej wszędzie samemu dzwonić i się dowiadywać.

Offline basiagryzek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Odp: Prowadzenie firmy problemy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2021, 18:29:27 »
Największym zaskoczeniem było gdy postanowiłam się rozwijać. Miałam już działalność gospodarczą, ale planowałam z koleżanką nowy biznes, a żeby go razem prowadzić postanowiłyśmy założyć oficjalną spółkę. Wydawało by się, że nie będzie to generowało żadnych kosztów. A okazuje się, że za każdą działalność gospodarczą czy spółkę należy płacić osobne ubezpieczenie zdrowotne!!! Tak jakbym miała dostać 2 łóżka w szpitalu w razie choroby. No bez przesady.
"Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa"... A ja sprzedaję Biustonosze

Offline tetrus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Odp: Prowadzenie firmy problemy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2022, 15:40:47 »
Miałem problem z odzyskaniem należności za wykonaną usługę budowlaną. Mimo wyroku sądu facet nie chciał zapłacić, a chodziło o prawie 50 tys. złotych. Dopiero detektyw specjalizujący się w windykacji potrafił nakłonić tego nieuczciwego człowieka do wpłaty należności na moje konto. Teraz jestem ostrożny i lepiej zabezpieczam się przed takimi osobami.

Offline wodna12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Odp: Prowadzenie firmy problemy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2023, 13:28:51 »
Ja w zeszłym roku zaczęłam prowadzić pensjonat, największy problem na początku był ze zdobyciem klientów. Jednak zaczęłam reklamować się w Google, zrobiłam wizytówkę w Google Maps, zachęcałam pojedyncze osoby, które nas odwiedzały do pisania opinii w Google i jakoś to powoli zaczęło się kręcić  ^_^ Także wszystko zależy w sumie od tego jaką firmę się prowadzi. Ale myślę, że w sumie pozytywne opnie i wizytówka w Google przydadzą się każdej firmie  -_-

Offline Masny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Prowadzenie firmy problemy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2023, 11:12:45 »
Ogólnie problemów tutaj może być sporo. Dla mnie największym problemem okazały się podatki... Jak równeiż przepisy. Prowadzenie w Polsce firmy proste nie jest, jest bardzo wiele rzeczy o których trzeba pamiętać, co może być dość problematyczne dla osoby początkującej w biznesie.

Poza tym w dzisiejszych czasach dużę znaczenie ma technologia, od siebie polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://www.redrooster.pl/odkryj-mozliwosci-systemow-scada-dla-przemyslu/

Można poczytać sobie tutaj o możliwosći wprowadzenia systemu scada w firmie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2023, 13:38:41 wysłana przez Masny »

Offline wodna12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Odp: Prowadzenie firmy problemy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2023, 13:22:11 »
Polecam posłuchanie podcastów biznesowych, w niektórych audycjach poruszają właśnie takie tematy.

Offline igorm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Prowadzenie firmy problemy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2024, 12:13:52 »
Od siebie polecam zastanowić się nad wprowadzeniem w firmie terminalu płatniczego dla klientów. Coraz więcej osób korzysta z tego typu płatności. Sam wiele razy spotkałem się z sytuację w której nie miałęm gotówki oraz w grę wchodziła jedynie płatność kartą. Gdyby na miejscu nie było takiej możlwości, byłoby to dla mnie problematyczne:
https://polskabezgotowkowa.pl/

Więcej informacji na temat wprowadzenia w firmie terminalu znajdziecie na tej stronie.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2024, 09:17:14 wysłana przez igorm »