Autor Wątek: szanse aspiranta na oficera , i ratownictwo w psp  (Przeczytany 1528 razy)

Offline bmc00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
szanse aspiranta na oficera , i ratownictwo w psp
« dnia: Luty 21, 2021, 13:18:13 »
W tym roku piszę maturę moim planem jest po licencjacie z ratownictwa chciałbym pójść na aspirantkę. Mam kilka pytań w związku z tym
- Znalazłem tekst że oficerem  psp może zostać również aspirant bez sgsp, czy to prawda i jeśli tak jaka jest na to szansa?
- czy jesli miałbym licencjat z ratownictwa to daje mi to jakies profity w pracy w psp?
- co się stanie jeśli nie będę mógł odpracować tych kilku lat po aspirantce?( to pytanie jest z ciekawości ;-) )

Dzięki wielkie z góry

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: szanse aspiranta na oficera , i ratownictwo w psp
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2021, 14:49:37 »
Jeśli chodzi o studia z ratownictwa medycznego to polecam. W naborze masz więcej pkt a i później jesteś inaczej postrzegany, nie jako typowo młody. I fajna opcja na dorabianie.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: szanse aspiranta na oficera , i ratownictwo w psp
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2021, 17:37:39 »
Skoro masz aspiracje na oficera, to idź od razu na SGSP, a nie potem będziesz chodził i się prosił o skierowanie na szkołę, albo o dostanie stopnia. Zmieni się KG to może być tak, że wróci zasada oficer tylko po SGSP i zostaniesz z marzeniami, a nie z gwiazdkami.
A z tym odpracowaniem to teraz chyba trzeba przerobić 5 lat po szkole. Jak przerwiesz, to zwracasz koszty kształcenia.