Autor Wątek: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP  (Przeczytany 4353 razy)

Offline mixxol1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« dnia: Luty 20, 2021, 10:17:14 »
Panowie czy ktoś z tu obecnych zrezygnował z zawodowej służby wojskowej i dostał się do SA albo ewentualnie udało mu się dostać z ulicy ?

Mam kilka pytań dziękuje bardzo :)  :straz:

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2021, 11:46:17 »
Znam taką osobę, co chcesz konkretnie wiedzieć?

Offline mixxol1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2021, 11:55:28 »
Przede wszystkim ustosunkowanie się u psychologa jeśli chodzi o zmianę formacji , jestem obecnie w formacji specjalnej WP. i przechodziłem komisje lekarską z kilkoma dodatkowymi badaniami jeśli chodzi o tę formacje.

Druga sprawa czy jeśli jest to nabór z ulicy zaczynam kompletnie od zera włącznie z odbyciem służby przygotowawczej 3 letniej ? pozdrawiam.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2021, 12:30:10 »
Ja rezygnowalem ze sluzby kandydackiej Wat, i dostalem sie do SA. Psycholog nie robil zadnych problemow ani nie dopytywal mocno skad ta zmiana ;)

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2021, 14:03:49 »
Przede wszystkim ustosunkowanie się u psychologa jeśli chodzi o zmianę formacji , jestem obecnie w formacji specjalnej WP. i przechodziłem komisje lekarską z kilkoma dodatkowymi badaniami jeśli chodzi o tę formacje.

Druga sprawa czy jeśli jest to nabór z ulicy zaczynam kompletnie od zera włącznie z odbyciem służby przygotowawczej 3 letniej ? pozdrawiam.

Tak, 3 lata stażu. O psychologa zapytam.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2021, 18:59:17 »
Można wiedzieć skąd chęć zmiany formacji? Moim skromnym zdaniem krok w tył 😊
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2021, 19:17:40 »
Niektórzy mówią że pieniądze to nie wszystko. Na korzyść wojska działają tylko i wyłącznie finanse.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2021, 21:14:46 wysłana przez kandydatSA »

Offline mixxol1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2021, 19:42:30 »
Odpowiem to w taki sposób być może będzie to trochę dyskusyjne ale w 2017 roku chciałem dostać się do SA w Poznaniu zabrakło mi 15 miejsc do załapania się w 2018 roku chciałem dostać się z ulicy wtedy niestety psycholog stwierdził niedojrzałość niestety żyć z czegoś trzeba a że sprawnościówka w wojsku moim zdaniem była łatwiejsza udało mi się do dostać wojska na etat szeregowego no cóż straż pożarna  zawsze inspirowała mnie czy również że jestem w OSP a w wojsku kwestia finansowa jest oczywiście lepsza ale nie jest to dla mnie po prostu ciężko przygotowywać się do straży i pójść nagle do uzbrojonej formacji być może ktoś powie, dostał się i jeszcze narzeka ale po prostu mam nadzieje że to będzie lepszy wybór i ciekawsze życie zresztą nie idę dla pieniędzy tylko dla pasji bo lubię to robić natomiast wojsko dało mi dużo doświadczenia i wiem że gdyby mi się nie udało mogę tam wrócić to cała krótka historia dlaczego chcę iść :) pozdrawiam serdecznie

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2021, 20:19:21 »
Wojsko to tylko i wylacznie kasa, to przyciaga. A straz? Zupelnie inna sluzba, mimo tego wszystkiego co sie w strazy dzieje (kto juz jest w sluzbie w PSP ten wie) to w strazy jest inna mentalnosc, inne podejscie ludzi ;)

Offline mixxol1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2021, 21:17:44 »
Może to pytanie nie na miejscu ale czy wojskowa komisja lekarska na żołnierza zawodowego różni się czymś znacznym od komisji lekarskiej na strażaka zawodowego ? rozporządzenia widzę są podobne ale być może ktoś przeszedł je obydwie i wie czy różnią się czymś specyficznym pozdrawiam :)

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2021, 23:03:26 »
Do PSP wszyscy kandydaci przechodzą takie same badania, w wojsku jest różnie w zależności o specjalności danego stanowiska czyli desant inaczej, linia inaczej, żw inaczej.
Zwróć uwagę na zapisy o wzroku, przegrodzie nosowej oraz badaniach krwi i moczu (podwyższona bilirubina i białko w moczu). To są takie główne rzeczy za które można nie przejść badań.

Offline dezerter998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2021, 20:28:28 »
Witam.
A czy ktoś się orientuje, jak to wygląda w drugą stronę?
Z PSP do WP? Czy stopnie zostają zachowane?

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2021, 16:31:19 »
Zostają, jest rozporządzenie i w WPs fajna odprawa "mieszkaniowa" na koniec, ale nie jest to proste...

Offline dezerter998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2021, 19:58:10 »
Dzięki za odpowiedź.
Nie jest proste? Co masz na myśli?

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2021, 20:14:31 »
A ma Ci kto "pomóc"? Jeśli nie to będzie ciężko, jeśli uściskał w Pałacu Prezydenckim dłoń, to szansa jest spora, kwestia czy warto bo tam trochę inaczej...

Offline Gieniek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Odejście z wojska do PSP albo SA PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2021, 22:07:07 »
mixxol1998 co do badań warto zaznaczyć, że normy normami, a lekarze lekarzami. Tak na prawdę to najwięcej od lekarza zależy i od tego jak bardzo mu zależy na Twojej zdolności bądź niezdolności. Oczywiście nie mówimy tu o przypadkach gdy gość przyjdzie bez ręki albo bez oka. Napisałem Ci na priv wiadomość, jak chcesz więcej info to śmiało.