Autor Wątek: KKZ.edu.pl  (Przeczytany 13522 razy)

Offline Fireman88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
KKZ.edu.pl
« dnia: Luty 04, 2021, 05:40:29 »
Witam, czy sa na forum osoby które ukończyly TP online w kkz.edu.pl w ostatnim czasie? Udało Wam się zapisać na egzaminy w OKE?

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2021, 12:34:40 »
Trochę ludzi się nazbierało... sprawa patowa, powiem więcej zderzenie ze ścianą  :wall: KKZ edu swoje, OKE swoje, a CKE jeszcze co innego... jednym słowem burdel i jak dotychczas bez możliwości zapisania... 

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2021, 15:04:19 »
„Odrzucono deklarację/wniosek przystąpienia do egzaminu dla kwalifikacji MS.21. Data odrzucenia deklaracji/wniosku: 2020-03-05 Powód odrzucenia: Podmiot KKZ sp. z o.o. nie wykonał w stosunku do zgłoszeń przesłanych przez SIOEPKZ działań dotyczących przygotowania egzaminu w kwalifikacjach MS.20 i MS.21 w tym przede wszystkim:  nie zostały złożone wnioski o upoważnienie podmiotu do przeprowadzenia części praktycznej egzaminu w kwalifikacjach MS.20 i MS.21  nie zostały wskazane w SIOEPKZ miejsca przeprowadzania części pisemnej i części praktycznej egzaminu w kwalifikacjach MS.20 i MS.21  w dniach 2-3 marca br. upłynęły terminy dla zaplanowania przez podmiot organizacji części pisemnej egzaminu a w dniu 04. 03 termin upłynął wskazany dla zaplanowania części praktycznej egzaminu w kwalifikacji MS.21. (wg Informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu […] obowiązującej w 2019/2020 – Formuła 2017) W związku z powyższym nie ma możliwości przystąpienia osób które zostały zgłoszone przez KKZ sp. z o.o. do egzaminu z kwalifikacji MS.20 oraz MS.21 w sesji Czerwiec 2020 r.”

Takie cos odnalazłem w swoich zasobach... takze tak zakonczyla sie przygoda z kkz.edu
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2021, 15:19:40 »
Cymber, czy ja dobrze rozumiem, że już w ubiegłym roku również OKE Wrocław nie dopuszczał do egzaminów???

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2021, 15:33:33 »
Tak, mialem chęci, ale odrzucili kandydaturę.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2021, 16:23:18 »
Cymber, czy ja dobrze rozumiem, że już w ubiegłym roku również OKE Wrocław nie dopuszczał do egzaminów???
Czytając literalnie co napisał @cymber to kkz sp. z. o.o. dała ciała w temacie organizacji egzaminu... Bo:
-nie zostały złożone wnioski o upoważnienie podmiotu do przeprowadzenia części praktycznej egzaminu w kwalifikacjach MS.20 i MS.21
-nie zostały wskazane w SIOEPKZ miejsca przeprowadzania części pisemnej i części praktycznej egzaminu w kwalifikacjach MS.20 i MS.21
Co winne OKE?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2021, 16:48:49 »
Pytam bo jaja są coraz większe, z tłumaczeń na ten rok KKZ oficjalnym pismem twierdzi że OKE usunęło konto KKZ.edu w SIOEPKZ. Wojna toczy się na mocne argumenty pomiędzy KKZ a OKE, ale jak się okazuje w latach ubiegłych już też były problemy stąd to pytanie do cymbera. Jestem ciekaw jak w ubiegłym roku tłumaczyło się KKZ.

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2021, 17:07:40 »
Panowie w moim przypadku było tak, że stwierdziłem „Lepiej zrobić i czekać może uda się przystąpić, niż później lamentować”. Jednak los sprawił, że udało mi się wybrać do SA „jedyna słuszną droga” i nie ciągnąłem tematu kkz....pl. Teraz zastanawiam się tylko czy można jakoś kasę odzyskać, ponieważ dzwoniąc do kkz i zadając pytanie czy można przystąpić do egzaminu organizowanego przez OKE odpowiadali zdecydowanie, iż TAK...
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline Toni1988

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Rzeszów
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2021, 20:44:19 »
Witam Wszystkich, jestem kolejnym kursantem kkz który ukończył kurs 28.12.20. Chłopaki mam do was pytanie czy ze względu na zgromadzone informacje oraz e-maile od kkz oraz OKE myśleliście nad formą jaką można ubiegać się na zwrot funduszy jakie kkz nabyło od kursanta. Na tą chwilę nie wywiązali się z umowy oraz zapewnień w sprawie zgłoszenia oraz przystąpienie kursanta do egzaminu potwierdzającego Kwalifikacje zawodowe w zawodzie Technika Pożarnictwa. Pisma otrzymane od OKE Wrocław świadczą o tym że placówka Oborniki Śląskie nie podjęła jakichkolwiek rozmów w sprawie zgłoszenia kursantów do egzaminu. Placówka przekazała informacje o likwidacji placówki która ulegnie likwidacji 01.04.2021. Główne pytanie do Was czy myśleliście na wstępie o zgłoszeniu sprawy do rzecznika praw konsumenta, drugie rozwiązanie było by abyśmy skierowali pozew zbiorowy przeciwko kkz???????

Offline Fireman88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2021, 12:05:26 »
Na podstawie wszelkich pism i informacji od OKE chyba nic z egzaminow nie bedzie ;( bez szarpania kkz.edu $ pewnie nie zwroci ;(

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 22, 2021, 12:25:40 »
Osobiście dla samej zasady będę się z nimi szarpać, rzecznik praw konsumenta, prokuratura o podejrzenie wyłudzenia, i pozew o zwrot kosztów (tutaj musimy się zastanowić czy nie byłoby lepiej zbiorowego pozwu ogarnąć) Czekam na ostateczne oficjalne stanowisko OKE i ruszam z tematem.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2021, 13:55:55 »
dzisiejszy mail od KKZ
"Uprzejmie informujemy, iż sytuacja związana z odmową przyjęcia deklaracji przez OKE Wrocław nie wynika ze złej woli placówki Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe. Informujemy, że Dyrektor OKE nie ma podstaw do tego, aby nie przyjąć Absolwentów na egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.

Zgodnie z poprzednią korespondencją, działanie OKE Wrocław jest szczegółowo weryfikowane przez działająca w imieniu Instytucji kancelarią prawną i zmierza do złożenia przewidzianych prawem środków ochrony przed nadużyciem prawa. Prosimy o oczekiwanie na dalsze informacje.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt.
Z wyrazami szacunku,
Zespół KKZ.edu.pl "

Offline Steffi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 24, 2021, 21:14:13 »
widzę że kolega laciok dostał już odpowiedź od kkz do nas jeszcze nie dotarła wiem że dziś kkz wysłał że materiały dydaktyczne będą dostępne do dnia 28.02.2021 .Więc Panowie czekamy na decyzję ostateczną OKE.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2021, 18:59:37 wysłana przez Steffi »

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 24, 2021, 21:47:04 »
Informuję kolegów, że podmiot KKZ Sp. z o.o. w likwidacji z siedzibą i adresem: ul. Aleksandra Zelwerowicza 20 /piętro 4, 53-676 Wrocław (KRS: 0000782851, NIP: 8971866261), tj. osoby prowadzącej placówkę Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe  (RSPO: 20741) jest bacznym obserwatorem naszego forum dyskusyjnego.

Otrzymałem anonimowe wezwanie do usunięcia poszczególnych wpisów, z powiązanego tematu:
https://www.strazak.pl/index.php?topic=29699.0
Na podstawie argumentów z tego anonima, swoje argumenty przedstawił radca prawny z Poznania, działający rzekomo w imieniu KKZ (zakwestionowałem pełnomocnictwo). Sprawę archiwizuję i dokumentuję, niemniej podczas swoich wypowiedzi, proszę uważać na słowa.
 


Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline Toni1988

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Rzeszów
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 24, 2021, 23:01:12 »
Witam, skoro w imieniu kkz przejmuje obronę Radca prawny skierowany przeciwko kursantom ubiegającym się na odzyskaniu funduszy od KKZ ze względu na na nie wywiązanie się z zapewnień oraz informacji które drogą e-mailową były potwierdzone oraz telefoniczme rozmowy nagrywane o zapewnieni kursatowi przystąpieniau do egzaminu potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, świadczy o tym że zostaliśmy oszukani przez KKZ. Placówka KKZ Oborniki Śląskie owszem jest w likwidacji, lecz z ich strony nie zostały podjęte jakie kolwiek starania zgłoszenia kursanta do egzaminu. Panowie sprawa kieruję się ku temu aby za KKZ wzięli się prawnicy. W skali kraju wzbogacili się ogromnych pieniędzy, sprawę musimy przycisnąć.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 25, 2021, 18:14:19 »
Oficjalne stanowisko CKE. Wychodzi na to że nic nie wskóramy, choć KKZ nadal stoi przy swoim, że to nadużycie prawa przez OKE...
Trochę to wygląda jak wojna prawna, słowo przeciwko słowu, a racja jest jak dupa każdy ma swoją.

"Szanowny Panie
w odpowiedzi, na podstawie informacji otrzymanych od Dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, Centralna Komisja Egzaminacyjna potwierdza, że przedłożone przez Pana zaświadczenie z dnia 28 grudnia 2020 r. nie może być uznane za podstawę przyjęcia Pana deklaracji na egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji MS.21. Zarządzanie działaniami ratowniczymi zarówno w OKE we Wrocławiu jak i w innych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Z zebranych przez OKE we Wrocławiu dokumentów wynika, że szkolenie, w którym Pan uczestniczył, nie było zorganizowane zgodnie z wymaganiami dla kwalifikacyjnego kursu zawodowego.

Zgodnie z posiadanymi przez CKE informacjami w chwili obecnej, ze względu na wysokie wymagania podstawy programowej kształcenia w zawodzie technik pożarnictwa, warunki realizacji kształcenia w tym zawodzie w szkole i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych są zapewnione jedynie w Szkołach Pożarniczych Państwowej Straży Pożarnej. Szkoły te posiadają również upoważnienia okręgowych komisji egzaminacyjnej, na terenie których funkcjonują, do przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

W związku z tym w celu wyboru przez Pana formy dalszego kształcenia w drugiej kwalifikacji z zawodu technik pożarnictwa CKE proponuje jedynie zapoznanie się z informacją w tym zakresie na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, na której są udostępnione również dane kontaktowe wspomnianych szkół pożarniczych"

Offline atomek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2021, 23:41:27 »
Cześć, jestem nowy w Waszej społeczności, a trafiłem tu szukając osób poszkodowanych przez nieszczęsne KKZ.

W porozumieniu z adwokatem piszę zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z Art. 286 par 1 kk do prokuratury.
Skojarzone ze mną poszkodowane osoby są pewne tego, że dały się zwyczajnie oszukać. 
Zawiadomienie napisane przez nas- jako bezpośrednio poszkodowanych- będzie miało taką samą moc co zawiadomienie z pieczątką kancelarii, przy czym nie ryzykujemy żadnych pieniędzy.
Zaprzyjaźniona adwokat służy poradą, a jeśli to będzie potrzebne pomocą prawną.

Jako grupa jesteśmy w stanie pokazać prokuraturze zasięg nieprawidłowego działania placówki, tym samym zwiększają się nasze szanse na odzyskanie straconych pieniędzy i zatrzymanie nieuczciwych działań tej „szkoły”.
Osoby zainteresowane zapraszam na priv, mamy założoną zamkniętą grupę- jak pewnie wiecie placówka mocno pracuje nad zamykaniem otwartych dyskusji na swój temat.

Offline marcke

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 24, 2021, 08:27:07 »
Witam,

również jestem poszkodowany i znam 2 dodatkowe osoby, czy w sprawie pozwu zbiorowego coś wiadomo? chętnie się dołączę lub może jakiś dostępny wzór postępowania, pismo, zeby ich przycisnąć.

z góry dziękuję
pozdrawiam

Offline Arkadius20000

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 19, 2021, 14:03:12 »
Zlozylem zawiadomienie na Policje 2 miesiace temu.
Sprawa trafila do prokuratora.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 19, 2021, 15:16:57 »
Żal mi was tak samo jak nabitych w amber gold. Precyzując: wcale.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Zemi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: KKZ.edu.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 06, 2021, 16:35:40 »
Witam. Odsylam do grupy fb "Oszukani przez Zespol Szkol KKZ".