Autor Wątek: Kontrole dyskotek i restauracji  (Przeczytany 16247 razy)

Offline Martino

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Kontrole dyskotek i restauracji
« dnia: Luty 01, 2021, 00:36:54 »
No i stało się, zaciągnęli i nas do kontrolowania otwierających się przedsiębiorców wraz z policją i sanepidem. Pod filmikami z takich akcji widać oburzenie ludzi, zaufanie które mamy dość wysokie z pewnością mocno na tym ucierpi. To nie jest dobra droga, żeby straszyć nami ludzi. Czy ktoś z was już był na takiej kontroli, może coś więcej napisać, jakie odczucia?

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2021, 07:10:09 »
Nie chce mi się rozwijać wątku, bo uprawnienia i zakres masz w Ustawie o PSP.
Dodam tylko, że dobrze iż dbają o bezpieczeństwo również tej przestrzeni.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2021, 07:24:41 »
Z tego, co mi wiadomo, to nas raczej chwali się za to, że przynajmniej podajemy podstawę prawną czynności. Poza tym ludzie twierdzą, że jesteśmy "biegunowo odlegli" od policji i sanepidu.
A z resztą nawet jak jesteśmy na kontroli, to co nas i interesuje, że ten, czy inny przedsiębiorca prowadzi działalność?
Robimy swoje i tyle. Jakiś psów na nas nie wieszali, kiedy były zmasowane kontrole sklepów z dopalaczami, czy też escape room dwa lata temu.
Si vis pacem, para bellum

Offline Martino

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2021, 08:35:17 »
Nie chce mi się rozwijać wątku, bo uprawnienia i zakres masz w Ustawie o PSP.
Dodam tylko, że dobrze iż dbają o bezpieczeństwo również tej przestrzeni.

A dbałeś do tej pory o bezpieczeństwo w sobotę o 22 w asyście policji? Jest to ewidentne wykorzystanie nas do gnębienia ludzi, nie da się tego ukryć.

Jakiś psów na nas nie wieszali, kiedy były zmasowane kontrole sklepów z dopalaczami, czy też escape room dwa lata temu.

Nie uważasz że dopalacze czy escape room to zgoła inna sytuacja niż restauracja?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2021, 09:31:32 »
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=dpnYUelS6os&fbclid=IwAR1LGjdWHf1Xy5KjBsAeTabATRRhuw4A8tI8VtmeUN0KSFrCFVLUDXbH-SE Wygląda na to że my na dole już nie musimy dbać o nasz wizerunek , teraz "góra" się tym zajmuje  :szalony:

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2021, 10:27:03 »
@Martino
Dla mnie nie. We wszystkich przypadkach mamy do czynienia z prowadzeniem działalności gospodarczej. Tylko tyle i aż tyle.
Mnie interesuje tylko przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych i nic więcej.
Wszystkim osobom polecam lekturę wspomnianej tu ustawy o PSP, zwłaszcza art. 23 i opisanych tam podstaw prowadzenia czynności i terminów związanych z doręczeniem upoważnienia.
Tak wiem, że możemy wejść z marszu w pewnych przypadkach.
Ciekawa jest też lektura ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, do której nasza ustawa odsyła, a zwłaszcza zakazu prowadzenia jednocześnie kilku kontroli u jednego przedsiębiorcy przez różne instytucje.
Si vis pacem, para bellum

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2021, 10:50:14 »
Jeśli nie ka zagrożenia życia ludzi lub bezpośredniego niebezpieczeństwa powstania pożaru, to jest to po prostu prześladowanie.
Tricks are for kids.

Offline Martino

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2021, 10:52:34 »
Dopalacze to było świństwo które należało zwalczyć, i w tych działaniach myślę że społeczeństwo także było po tej stronie. W escape roomie rozegrała się tragedia która uświadomiła jakie zagrożenia takie miejsca niosą i zmasowane kontrole faktycznie potwierdziły takie przypadki i miały sens. Natomiast jaki jest teraz nagły powód wejść do restauracji? Co z tego że jesteśmy "biegunowo odlegli" od policji czy sanepidu, jak uczestniczymy razem z nimi w kontrolach i jesteśmy postrzegani po jednych pieniądzach, że przyszliśmy zrobić komuś na złość.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2021, 11:17:08 »
Za 20 lat to nam nie wypłacą emerytury, bo powiedzą że prześladowallismy obywateli.
Z drugiej strony, ile można żyć bez przychodów? Ja wiem doskonale, że restauratorzy itd. płacili ludziom grosze i zatrudniali na smieciowkach, no ale jednak zatrudniali, były przychody to i były odprowadzane podatki. Ludzie ciągle myślą, że rząd ma nie wiadomo ile swoich pieniędzy i będzie je dawał w nieskończoność. Ale jak może za chleb zapłacą 10 złotych to w końcu przejrzą na oczy.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2021, 11:26:23 wysłana przez simek92 »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2021, 12:20:48 »
Cytuj
Za 20 lat to nam nie wypłacą emerytury, bo powiedzą że prześladowallismy obywateli.

Słuszna uwaga.
Nie zdziwię się, gdy za kilkanaście lat światło ujrzy coś na kształt ustawy dezubekizacyjnej z zapisem: "Pełnił służbę na rzecz pisowskiego państwa". W tym kraju i w tych czasach wszystko jest możliwe.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2021, 14:02:28 »
Dopalacze to było świństwo które należało zwalczyć, i w tych działaniach myślę że społeczeństwo także było po tej stronie. W escape roomie rozegrała się tragedia która uświadomiła jakie zagrożenia takie miejsca niosą i zmasowane kontrole faktycznie potwierdziły takie przypadki i miały sens. Natomiast jaki jest teraz nagły powód wejść do restauracji? Co z tego że jesteśmy "biegunowo odlegli" od policji czy sanepidu, jak uczestniczymy razem z nimi w kontrolach i jesteśmy postrzegani po jednych pieniądzach, że przyszliśmy zrobić komuś na złość.
Zgadza się. Dopalacze to świństwo i można było zrobić kontrolę tych miejsc, ale z poszanowaniem przepisów. Tak samo kontrola "escape roomów" - po co akcyjność i zmasowane kontrole, jak można było to na bieżąco zrobić.
Zwróć uwagę, że jak w 2006 spalił się kościół w Gdańsku, to było polecenie kontroli kościołów. Minęło 10 lat, trafił się pożar katedry w Gorzowie i ta sama śpiewka: kontrolować kościoły. To co do tej pory nie widzieli, że są kościoły w tym kraju?
Nie wiem ile czasu już służysz w PSP, ale chyba był czas przywyknąć do głupich poleceń wydawanych "pod publikę".
Mi osobiście bardzo, ale to bardzo nie podoba się taka "akcja zryw".
Owszem, mogę iść na kontrolę, jak sobie ją zaplanuję, ktoś się zwróci o wydanie opinii albo dostanę polecenie przeprowadzenia kontroli. Ale będę to robił z zachowaniem prawa. W tym prawa przedsiębiorcy, który jest wg KPA na uprzywilejowanej pozycji.
A gdybym był zmuszany do pracy poza godzinami, to cóż.... Mam skłonność do zapalenia płuc.....
EOT
Si vis pacem, para bellum

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2021, 15:02:37 »
Znam osobiście ofiary ustawy dezubekizacyjnej, jedna z nich pracowała w logistyce przez parę ostatnich miesięcy PRL-u i zabrano jej emeryturę, mimo tego że nie była na tzw. "pierwszej linii". Nie wiemy kto będzie rządził za 20 lat, ale skoro obecna opozycja tak pała nienawiścią do partii rządzącej, to można przypuszczać że za ileś lat może dojść do takiej sytuacji jak miała miejsce parę lat temu. Pytanie czy wtedy sprawdzili by kto gdzie pracował.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2021, 17:55:47 »
Mam wrażenie, że kierownictwo PSP przekroczyło nieprzekraczalną granicę. Do tej pory - nawet za tzw. komuny - straż pożarna nigdy nie była restrykcyjna wobec Polaków. I stało się. Uważam, że kontrole te - w dziwnych godzinach - sa niezgodne z ustawą o PSP i nie wyczerpuja przesłanki o czynnościach kr i wręczeniu upoważnienie w momencie rozpoczecia czynności kr. Przykre, ale prawdziwe. Zaczynamy - jako formacja - tracić w oczach Polaków.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2021, 18:52:06 »
Mam wrażenie, że kierownictwo PSP przekroczyło nieprzekraczalną granicę. Do tej pory - nawet za tzw. komuny - straż pożarna nigdy nie była restrykcyjna wobec Polaków. (...)
Obawiam się, że się mylisz. Dopiero w naszej ustawie zapisano w art. 7 pkt 2, że:
"(...) z wyłączeniem  działań  porządkowo-ochronnych, zastrzeżonych dla innych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych".
Z pewnego źródła wiem, że za "komuny" w Trójmieście władze kazały strażakom lać wodą z działek protestujących. Samochody pożarnicze miały co prawda zdjęte tablice rejestracyjne, ale były jeszcze numery operacyjne (?) np. 010712, czy też 011101 na samochodach.
Na szczęście w wielu przypadkach pomimo skoszarowania strażaków w jednostkach dowództwo wykazywało się zrozumieniem i nie wysyłano strażaków do takich działań.
Wiem to ze wspomnień emeryta, który służył na obecnej JRG 4 w Gdańsku, czyli jednostki "przytulonej" do obecnej Stoczni Remontowej oraz RSK (dzisiejsze SKKP/M).
W całej zaś rozciągłości zgadzam się z drugą częścią Twojej wypowiedzi. "Przegięcie pały" po całości. Dlatego jak pisałem wyżej - jak mi każą taką popelinę robić, to mój lekarz będzie miał coś do powiedzenia.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2021, 19:58:20 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2021, 20:03:59 »
Masz rację Mroovka, ale tylko w połowie. Zbadaj w IPN kto był w tych pojazdach.

Offline krytyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 01, 2021, 20:47:00 »
@Martino
Dla mnie nie. We wszystkich przypadkach mamy do czynienia z prowadzeniem działalności gospodarczej. Tylko tyle i aż tyle.
Mnie interesuje tylko przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych i nic więcej.
Wszystkim osobom polecam lekturę wspomnianej tu ustawy o PSP, zwłaszcza art. 23 i opisanych tam podstaw prowadzenia czynności i terminów związanych z doręczeniem upoważnienia.
Tak wiem, że możemy wejść z marszu w pewnych przypadkach.
Ciekawa jest też lektura ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, do której nasza ustawa odsyła, a zwłaszcza zakazu prowadzenia jednocześnie kilku kontroli u jednego przedsiębiorcy przez różne instytucje.
PSP ma możliwość przeprowadzenia czynności kontrolno - rozpoznawczych w trybie natychmiastowym, ale ich zakres jest ściśle określony. Moim zdaniem żaden BMW nie wykaże się taką ,,falandyzacja prawa". :kwit: Znam przypadek, gdzie na polecenie 01 prewentysta wykorzystał ten ,,haczyk". Dobry ,,papuga'' bardzo szybko dobrał się 01 i prewntyście do d..., ) :szalony: 01 się wywinął - oznajmiając podwładnemu: ty masz znać prawo i je stosować, ja nie muszę. :gwiazdki: Reakcji chłopaka nie będę cytował. Walka szła o zarzut nękania przedsiębiorcy, było nieciekawie... W obecnej sytuacji każdy taki zarzut  spowoduje samotność kontrolującego.  Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej zdecydowanie zakazuje prowadzenia jednocześnie kilku kontroli u jednego przedsiębiorcy przez różne instytucje.  :wall: Wspólne kontrole to moim zdaniem kryminał.  :komp: Doświadczeni prewentyści powinni to znać - nigdy sanepid nie chciał  brać wspólnego udziału np. w odbiorach nowych obiektów :rofl: Teraz już  chce... :gwiazdki: To samo dotyczy się niebieskich chłopców.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2021, 21:20:36 »
(...)W obecnej sytuacji każdy taki zarzut  spowoduje samotność kontrolującego. (...)
Jakbym siebie słyszał  ^_^
Si vis pacem, para bellum

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 02, 2021, 16:37:18 »
@Martino
Dla mnie nie. We wszystkich przypadkach mamy do czynienia z prowadzeniem działalności gospodarczej. Tylko tyle i aż tyle.
Mnie interesuje tylko przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych i nic więcej.
Wszystkim osobom polecam lekturę wspomnianej tu ustawy o PSP, zwłaszcza art. 23 i opisanych tam podstaw prowadzenia czynności i terminów związanych z doręczeniem upoważnienia.
Tak wiem, że możemy wejść z marszu w pewnych przypadkach.
Ciekawa jest też lektura ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, do której nasza ustawa odsyła, a zwłaszcza zakazu prowadzenia jednocześnie kilku kontroli u jednego przedsiębiorcy przez różne instytucje.
PSP ma możliwość przeprowadzenia czynności kontrolno - rozpoznawczych w trybie natychmiastowym, ale ich zakres jest ściśle określony. Moim zdaniem żaden BMW nie wykaże się taką ,,falandyzacja prawa". :kwit: Znam przypadek, gdzie na polecenie 01 prewentysta wykorzystał ten ,,haczyk". Dobry ,,papuga'' bardzo szybko dobrał się 01 i prewntyście do d..., ) :szalony: 01 się wywinął - oznajmiając podwładnemu: ty masz znać prawo i je stosować, ja nie muszę. :gwiazdki: Reakcji chłopaka nie będę cytował. Walka szła o zarzut nękania przedsiębiorcy, było nieciekawie... W obecnej sytuacji każdy taki zarzut  spowoduje samotność kontrolującego.  Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej zdecydowanie zakazuje prowadzenia jednocześnie kilku kontroli u jednego przedsiębiorcy przez różne instytucje.  :wall: Wspólne kontrole to moim zdaniem kryminał.  :komp: Doświadczeni prewentyści powinni to znać - nigdy sanepid nie chciał  brać wspólnego udziału np. w odbiorach nowych obiektów :rofl: Teraz już  chce... :gwiazdki: To samo dotyczy się niebieskich chłopców.
Upowaznienie do ckr podpisuje komendant wiec co ma tutaj kontrolujacy do gadania? Ckr mozna przesunac na wniosek kontrolowanego, wszystko mozna dogadac

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 02, 2021, 19:18:51 »
Super ....tyle lat ludzie z PB pracowali na wizerunek PSP a słuszni goście z prostymi daszkami wszystko niszczą .....żal na to patrzeć ...społeczeństwo nam podziękuję przy działaniach .....

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2021, 20:06:37 »
Super ....tyle lat ludzie z PB pracowali na wizerunek PSP a słuszni goście z prostymi daszkami wszystko niszczą .....żal na to patrzeć ...społeczeństwo nam podziękuję przy działaniach .....

Chciałeś powiedzieć, że strażacy 8- godzinni niszczą wizerunek całej PSP, a najbardziej Twój jako przedstawiciela PB? :)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 02, 2021, 20:27:24 »
Super ....tyle lat ludzie z PB pracowali na wizerunek PSP a słuszni goście z prostymi daszkami wszystko niszczą .....żal na to patrzeć ...społeczeństwo nam podziękuję przy działaniach .....

Chciałeś powiedzieć, że strażacy 8- godzinni niszczą wizerunek całej PSP, a najbardziej Twój jako przedstawiciela PB? :)
  :rofl: Dobrze napisał , bo komentujacy mają pretensje o proste daszki i czyste nomeksy . Niektórzy biorą kontrolujących za przebierańców , także luz   :szalony: sorki taki żart dla rozładowania , po przeczytaniu komentarzy pod filmikami  ^_^  A tak na serio jak z góry przychodzi rozkaz to co mają zrobić .

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 02, 2021, 22:35:58 »
Super ....tyle lat ludzie z PB pracowali na wizerunek PSP a słuszni goście z prostymi daszkami wszystko niszczą .....żal na to patrzeć ...społeczeństwo nam podziękuję przy działaniach .....
sismondi - ręce opadają, żal czytać... a jak 8 godzinni tłumaczyli błędy JRG, bo zdarza się dać dupy, mimo szczerych chęci...
Jesteśmy jedną Formacją, jedną Firmą. Wrzucono nas, jak pionka, w walki Rządzących. I bardzo smutno patrzeć na filmiki z YT. Bo nigdy, przenigdy, nie byliśmy narzędziem Rządzących przeciw obywatelom - przedsiębiorcom. Teraz uległo to zmianie. Widziałeś młodych prewentystów z KRK na kontroli - film z YT? Ile mają stażu? Postawią się Władzy?
Niestety ale wizerunek PSP, w wyniku decyzji Rządzących traci, i to poważne. Ale, przypominam, jesteśmy formacją mundurową - działamy na rozkaz. Policja też nie rzuciła tarcz, chociaż ich dowódca miał "swoje zdanie"...
Szkoda że w takim czasie żyjemy.... czy mieć pretensje do KG? Trudno ocenić. Gdyby ni Ta Władza nie byłoby tego KG PSP. Jaki więc wybór?

Brakuje mi w tej dyskusji stanowiska @Equinox - zwolennika obecnej władzy rządzącej Polską i KG. Może On jest w stanie rozwiać Wasze wątpliwości w świetle obowiązujących prawideł ochrony życia w obszarze ochrony przeciwpożarowej. Taki nasz Forumowy TK.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2021, 22:47:05 wysłana przez Strażak wro »

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 02, 2021, 22:47:50 »
Super ....tyle lat ludzie z PB pracowali na wizerunek PSP a słuszni goście z prostymi daszkami wszystko niszczą .....żal na to patrzeć ...społeczeństwo nam podziękuję przy działaniach .....
Mam nadzieję że ty tak na żarty. Bo jeśli napisałeś to poważnie to może jednak zamień laptopa na kapcie i tv i dalej pracuj na twój wizerunek podzialowcu.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Kontrole dyskotek i restauracji
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2021, 06:29:38 »
Pisze gdzieś 8h ?