Autor Wątek: Aspirantka zoaczna  (Przeczytany 22666 razy)

Offline młody786

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 29, 2022, 22:21:39 »
ALF .ale taka jest rzeczywistość- NIESTETY . Sam wiem po swoim przykładzie ...Podniosłem swoje kwalifikacje poprzez różne kursy ,uprawnienia itp ...Byłem u swojego 01 i powiedziałem u prosto w oczy ,że bym chciał podnieść swoje kwalifikacje służbowe i chciałbym pójść na S A . Niestety ,ale usłyszałem odpowiedź ,że jak załatwię sobie z zewnątrz  bilet na szkołę to on (01) mnie puści i nie będzie robił mi problemu z tego powodu ....Powiem szczerze ,że ręce opadają !!!! Tak ma wyglądać ta formacją?!!! Niestety ,ale tak to wygląda na dzień dzisiejszy.... 

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 29, 2022, 23:28:21 »
Tak długo jak PSP będzie łupem politycznym, tak długo tak będzie, a że łupem będzie zawsze, więc zawsze tak będzie. Przywyknij lub odejdź , bo tak było jest i będzie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2022, 23:36:58 wysłana przez pb11 »

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 30, 2022, 11:57:55 »
Tak długo jak PSP będzie łupem politycznym, tak długo tak będzie, a że łupem będzie zawsze, więc zawsze tak będzie. Przywyknij lub odejdź , bo tak było jest i będzie.
A może nie przywyknij i odejdź, tylko zaweźmy się i próbujmy coś zmienić zamiast wiecznie być cicho i udawać, że wszystko jest świetnie?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 30, 2022, 12:13:49 »
Chyba najpierw trzebaby zacząć od politycznego uwolnienia stanowisk komendanckich, a potem zacząć brać się za skierowania na szkoły itd.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 30, 2022, 12:39:34 »
Cytat: mpolskie
[/quote
A może nie przywyknij i odejdź, tylko zaweźmy się i próbujmy coś zmienić zamiast wiecznie być cicho i udawać, że wszystko jest świetnie?

Ponieważ w społeczeństwie jest więcej miernot niż jednostek wybitnych a ludzie wola obchodzić zasady niż się ich trzymać  uważam że błędnie zakładasz iż większości to nie pasuje.

Offline Perez

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 31, 2022, 10:30:03 »
Wybiera się ktoś we wrześniu na KKZ do Krakowa?
Albo kończył w tym roku?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2022, 21:36:01 wysłana przez Perez »

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 01, 2022, 09:36:41 »
Ja kończyłem teraz, co tam ?

Offline Perez

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 01, 2022, 14:42:25 »
Ja kończyłem teraz, co tam ?

Napisałem na priv.

Offline futrzak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 23, 2022, 09:49:35 »
Są już szczęśliwi kandydaci na ten rok do SA?

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 23, 2022, 18:24:48 »
Są już szczęśliwi kandydaci na ten rok do SA?
Dokumenty wytypowanego kandydata, do naszej KW (podejrzewam , że do pozostałych w podobnym okresie), musiały trafić do 29.07.2022 r. - pytanie mocno spóźnione.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 24, 2022, 10:17:55 »

Są już szczęśliwi kandydaci na ten rok do SA?
Dokumenty wytypowanego kandydata, do naszej KW (podejrzewam , że do pozostałych w podobnym okresie), musiały trafić do 29.07.2022 r. - pytanie mocno spóźnione.

Może kolega futrzak dalej liczy że to jego wezmą  :zamknij:

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 24, 2022, 13:06:39 »
kto miał się dostać to już dawno wiedział o tym, teraz co dla nie których zostało gorzkie łzy :huh:.

Offline dziadzia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 24, 2022, 18:52:38 »
Hm... niekoniecznie.  Są osoby, czekające w " kolejce " po kilka lat,  następnie potwerdzaja chęć pójścia na szkołę,  później w chwili podpisywania umowy,  jednak się rozmyślają.  Tym samym zwalniają miejsce dla innych.  No i ciekawi mnie, co  z tymi , którzy KKZ nie ukończą z różnych przyczyn.

Offline futrzak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 24, 2022, 21:19:20 »
Ty adivano jesteś niegrzeczny a to źle o Tobie świadczy pyszczku🐗🐗

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 24, 2022, 22:33:41 »
Ty adivano jesteś niegrzeczny a to źle o Tobie świadczy pyszczku🐗🐗
Dzika będzie kolega łaskawy nie używać ... Bo Dzik jest one and only. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 24, 2022, 22:36:02 »
Hm... niekoniecznie.  Są osoby, czekające w " kolejce " po kilka lat,  następnie potwerdzaja chęć pójścia na szkołę,  później w chwili podpisywania umowy,  jednak się rozmyślają.  Tym samym zwalniają miejsce dla innych.  No i ciekawi mnie, co  z tymi , którzy KKZ nie ukończą z różnych przyczyn.
Po przyjściu informacji o przydziale miejsca na KKZ, pierwszy z "kolejki" jest wzywany i ma się określić czy idzie, jeśli rezygnuje - następne osoby dostają propozycję. Dopiero wówczas wysyłane są informacje kto jest skierowany i wysyłane są wymagane dokumenty. Oczywiście są przypadki losowe, życiowe, w ostatniej chwili ktoś musi zrezygnować. Miejsce na szkołę raczej nie przepadnie. Kilkanaście lat temu w SP PSP w Bydgoszczy, na moim kursie, w czasie pierwszej przepustki po 2 tygodniach od rozpoczęcie kursu uległ wypadkowi jeden z kursantów. Po przepustce na szkolenie przyjechał inny strażak z tej samej KP PSP. W przyrodzie nic nie ginie.
Jeśli chodzi o drugą sprawę, różne przyczyny, różne rozwiązania. Jeśli, ktoś sam rezygnuje z nauki, komendant może ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów do budżetu.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 25, 2022, 16:33:20 »
Ty adivano jesteś niegrzeczny a to źle o Tobie świadczy pyszczku🐗🐗
niegrzeczny powiadasz :rolleyes: Widzisz, zjazdy zaczynają się od 29 to dziwne byłoby gdyby zakwalifikowani nie wiedzieli o tym :szalony:

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 10, 2023, 15:10:24 »
Witam, odkopie trochę temat. Wie ktoś na jakim etapie są przygotowania do następnej edycji KKZ? Czy są tworzone już listy szczęśliwców?

Offline paramedyk87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 10, 2023, 21:24:14 »
W trakcie akceptacji przez KW i KG. A swoją drogą to ciekawe czy ratownicy medyczni z  śląska dostali miejsca na szkoły (asp, sg,) obiecane w trakcie pandemii przez Komendanta Głównego. Bo chyba temat trochę umarł.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2023, 21:32:28 wysłana przez paramedyk87 »

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 10, 2023, 21:35:23 »
W trakcie akceptacji przez KW i KG. A swoją drogą to ciekawe czy ratownicy medyczni z  śląska dostali miejsca na szkoły (asp, sg,) obiecane w trakcie pandemii przez Komendanta Głównego. Bo chyba temat trochę umarł.
Umarł śmiercią naturalną, leży w najniższej szafce w biurku. Większość rat.med w służbie powinniśmy na rękach nosić.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 11, 2023, 23:04:49 »
W trakcie akceptacji przez KW i KG. A swoją drogą to ciekawe czy ratownicy medyczni z  śląska dostali miejsca na szkoły (asp, sg,) obiecane w trakcie pandemii przez Komendanta Głównego. Bo chyba temat trochę umarł.

U mnie w KM właśnie jeden skończył SA wiec wcale nie umarł

Offline Inżektor69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 08, 2023, 13:29:54 »
Powiedzcie proszę (jeżeli oczywiście ktoś ma taką wiedzę) jak rozkładają się ilości dostępnych miejsc na poszczególne województwa?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 08, 2023, 13:51:11 »
Powiedzcie proszę (jeżeli oczywiście ktoś ma taką wiedzę) jak rozkładają się ilości dostępnych miejsc na poszczególne województwa?
Jakie województwo chciałbyś wiedzieć bo wiem o 5 :wacko: Bo z ciekawości zapytałem kolegów
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 08, 2023, 20:54:05 »
Ogólnie miejsca były już przeznaczone na każde woj. ale w piątek się dużo zmieniło  :rofl:

Offline Inżektor69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Aspirantka zoaczna
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 09, 2023, 00:19:38 »
Mnie najbardziej interesuje województwo śląskie, ale zaintrygowała mnie wypowiedź powyżej ... Co takiego wydarzyło się w piątek ? 😉