Autor Wątek: Sposób podwieszenia złącza prądowo-powietrznego  (Przeczytany 3150 razy)

Offline bar06_12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Sposób podwieszenia złącza prądowo-powietrznego
« dnia: Styczeń 27, 2021, 17:54:21 »
Witam, czy macie jakiś ciekawy patent na podwieszenie przy samochodzie złącza prądowo-powietrznego?
Chodzi o to, żeby po automatycznym odpięciu złącze nie wpadło pod koła samochodu.
Może ktoś już u siebie w remizie podwieszal takie złącze i ma ciekawy patent na to

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Sposób podwieszenia złącza prądowo-powietrznego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2021, 19:12:19 »
Tego się w żaden sposób nie podwiesza bo nie będzie działać prawidłowo. Długość przewodu zasilającego z sufitu ma być po prostu odpowiednio dobrana.

Offline bar06_12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Sposób podwieszenia złącza prądowo-powietrznego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2021, 19:22:12 »
Ja niestety nie mam instalacji poprowadzonej z sufitu. Po prostu nie daleko auta jest gniazdko 230V i kabel w tej chwili poprowadzony jest po podłodze

Offline Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Sposób podwieszenia złącza prądowo-powietrznego
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2021, 19:40:44 »
My przymocowaliśmy do sufitu kawałek jakieś liny, a ta lina zaś jest przymocowana do złącza. Po wybiciu złącze "wisi" na linie i nie wpada pod koła. Nauczyliśmy się na swoich błędach :fiuu:

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Sposób podwieszenia złącza prądowo-powietrznego
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2021, 10:10:50 »
W takim razie pomyślcie o autorolce. Przywiązać wtyk od gniazda do końcówki autorolki i w momencie wypięcia z automatu przewód będzie przyciagany do ściany czy gdzie tam chcecie.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Sposób podwieszenia złącza prądowo-powietrznego
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2021, 17:22:10 »
Żadne autorolki. Złącze ma być luźno a nie naciągane przez naciąg rolki.

To jest najlepszy sposób:
My przymocowaliśmy do sufitu kawałek jakieś liny, a ta lina zaś jest przymocowana do złącza. Po wybiciu złącze "wisi" na linie i nie wpada pod koła. Nauczyliśmy się na swoich błędach :fiuu:
Tylko bez napinania.


Offline bar06_12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Sposób podwieszenia złącza prądowo-powietrznego
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2021, 21:15:46 »
Przejrzałem kilkanaście stron i nigdzie nie znalazłem możliwości zakupu takiego uchwytu sufitowego

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Sposób podwieszenia złącza prądowo-powietrznego
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2021, 21:34:09 »
Przejrzałem kilkanaście stron i nigdzie nie znalazłem możliwości zakupu takiego uchwytu sufitowego
tutaj masz pokazane https://www.nowimex.com.pl/images/nowimex/leab/powairbox/PowAirBox_Schemat_budynku_v2.1.pdf
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Sposób podwieszenia złącza prądowo-powietrznego
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2021, 22:13:39 »
Ewentualnie wtyczkę Airboxa zabezpieczyć zwykłym przewodem spiralnym, miejsce montażu już zależy od zagospodarowania miejsca w garażu. Podwójna zaleta, przewód z wtyczką nie będzie plątał się pod kołami i nogami, dodatkowo wtyczka nie będzie narażona na żadne usterki mechaniczne.

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Sposób podwieszenia złącza prądowo-powietrznego
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2021, 23:54:20 »
Całą instalację związaną z doprowadzeniem powietrza i prądu oraz wszystko co związane z montażem przewodu wykonałem za 86 zł bez żadnych dedykowanych uchwytów.