Autor Wątek: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??  (Przeczytany 15495 razy)

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 07, 2007, 11:48:08 »
Ja mam 19 lat i zawsze znajdzie się dla mnie miejsce w samochodzie. Do wyjazdów to u nas najstarszy jest na pewno kierowca i dowódca, a reszta jest młodsza od nich, ale średnia wychodzi ok. 30 lat.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2007, 13:30:28 »
heheh u nas kierowcy są młodsi odmnie, ja sam przed trzydziestk jako dówódca, chyba że jest kumpel aspirant, ale on zawyza srednią bo jest przed 40

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 07, 2007, 18:20:04 »
U nas średnia wieku wynosi ok. 45 lat tak więc... młodych niestety nie interesuje straż, a już napewno nie OSP, bo nikt nie chce pracować za darmo. 

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2007, 18:30:08 »
jesteś tego pewien? gdy byłem naczelnikiem miałem prosty sposób na przyciąganie młodzieży do MDP.
po prostu zostawiałem otwarte drzwi do remizy gdy tam byłem i zawsze miałem dla nich czas. wierz mi,  nie mogłem sie od nich opędzić, nigdy nie było problemu z zawodami czy OTWP, częśc jeszcze z nich jeżdzi do akci, ale obedcnie, gdy nie ma ich kto przyciągnąc do strazy jest problem z MDP

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2007, 19:09:41 »
U nas w OSP jak byśliśmy z kumplami(naczelnik, prezes i 1 strażak+ja) to tak właśnie gadaliśmy i zauważyliśmy że u nas w jednostce coraz miej młodych dochodzi niechodzi mi o MDP ale o OSP coraz miej młodych dochodzi i to jest straszne bo u nas chcemy młodych. Ostatnio doszedł 1 dwa lata temu a dopiero teraz za rok ja dochodzę z kumplem a za nami nikogo nie ma, a w przeciągu tych 2 lat na taką emeryture od akcji poszły 3 osoby więc jeździmy często 1 składem. Dla mie jak na razie to lepiej bo ciągle ze swymi kumplami sie jest. Całą kase ładują we mie chcą mie wysłać na wszystko na co mogą i jestem szanowany oraz jak oni mówią że jestem przyszłością i sorki ża przechwały ale jest mi tak dobrze ale z drugiej strony za 50 lat jak tak dalej będzie to będzie źle teraz czekam na 18 to za rok i obejmuję zastępce naczelnika jak na razie i właśnie zrobie jak to mówiłeś madmax te dni otwarte OSP

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 07, 2007, 19:27:53 »
to nie były dni otwarte po prostu jak byłem w remizie mogli do mnie przychodzić, bywało tak ze czekali nie raz na mnie pod drzwiami

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 08, 2007, 12:24:23 »
to jest najleprzy sposob jak jest sie w remizie to trzeba zostawiac remize otwarta a wtedy mlodzi przychadza z checia zeby nawed zobaczyc co sie dzieje u mnie w jednosce tez sie tak robi i to z sukcesem srednia wieku na akcje to 25lat:)pozdrawiam.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline ratownik555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 20, 2007, 23:52:24 »
Witam
Po pierwsze druh Macharadza22 nie powinien jeżdzić na akcje ponieważ jest niepełnoletni,więc po co mu ubranie bojowe?
Po drugie koszarówki nie są ubraniem bojowym!
A po trzecie odrobina pokory.Każdy był młodym strażakiem.

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 21, 2007, 07:51:09 »
Witam!
Zgadzam się z wypowiedzią poprzednika<ratownik555> Zakupić należy Nomexy i wtym jeździć do akcji a nie w koszarówkach. Ze swego doświadczenia wiem iż musiała by gmina wydać niezłą kasę jeżeli zakupiła by Nomexy dla każdego członka OSP.
Pozdrawiam
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 21, 2007, 11:23:54 »
co do otwartej remizy, to akurat po dziewczynach z MDP zostawał taki balagan jaki robi małe tornado  :wacko: i nikt nie był w stanie go zatrzymać

Offline mahararadza22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 21, 2007, 18:41:55 »
Agusiaczek ty chyba sie z choinki zerwałas. Dopiero moge sie wypowiedzieć bo zrobiłem neta. Od mojego ostatniego postu wiele sie zmieniło. Remiza jest, koszarówki będą. Ty chyba tylko sprzątasz po reszcie, tekie mam wrażenie.  Mam racje :huh:

Offline mahararadza22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 21, 2007, 22:07:28 »
No masz racje, u mnie jest podobnie jak i u ciebie. Ale czy musisz sie aż tak wyróżniac i pisać na czerwono. Jak ja tego koloru nie trawie.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 21, 2007, 22:11:05 »
nie lubisz naszych czerwonych autek????  :wacko:

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 21, 2007, 23:02:33 »
dla mie to najlepszy kolor ale zboczyliście troche z tematu ponieważ zaczyna się rozwijać kutnia. Zachęcam do dalszej rozmowy na temat

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 23, 2007, 18:37:15 »
niestety to były moje strażaczki ale kiedyś, teraz jest inny naczelnik i nie ma zadnych strażaczek...

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 23, 2007, 20:44:08 »
brak kobiet to straszna rzecz zaczynamy to doceniać kiedy znikają

Offline mahararadza22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 24, 2007, 21:18:16 »
Z tym kolorem była drobna pomyłka też ten kolor lubie. A teraz sprostowanie. U nas w straży wile sie zmieniło i bardzo mi sie to spodobało. I nic nie mam do kobiet w straży, bardzo często się przydają. Ale w jednym odniosłem wielki sukces. Żaden temat nie ma takiej popularności jak ten. -_-

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 24, 2007, 21:19:41 »
jak chcesz być popularny to zostań aktorem!!!!!  :angry:

Offline mahararadza22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 24, 2007, 22:07:59 »
A wy wszystko jak zawsze przękręcacie. Nie chcem być sławny i nie chcem być aktorem. Ale ciesz sie ze ktoś w tych sprawach może sie wypowiedzieć

Offline mahararadza22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 25, 2007, 09:08:38 »
ja to czego chciłem sie dowiedziec to sie dowiedziłem.  Ten temat zaczol ktoś i on mnie wcale nie interesuje.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Ale czy starsi wiekiem i doświadczeniem umożliwiają wyjazdy młodzikom??
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 25, 2007, 13:18:27 »
A wracając do głównego tematu tego wątku to w mojej jednostce się troche zmieniło bo strasi sami powiedzieli aby jeździli młodzi jeżeli mogą bo oni to robią to co do nich należy, a nie opierają się samochód i pogaduszki sobie urządzają. Teraz średnia wieku ludzi wyjeżdzających do akcji wynosi 28 lat. Trzech najstarszych ma 40 lat i są to kierowcy, a jak trafi się do wyjazdu dwóch kierowców to jeden jest dowódcą bo to oni mają najwyższe papiery, a zarazem najwieksze doświadczenie.

Offline mario535

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
i co masz już koszarówki?

Offline OSP Otmuchów

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
No kolego do akcji nie jeżdzi się w koszarówkach.A to racja że wasz naczelnik nie dba o młodych,skoro nie mają ubrań wyjazdowych.Teraz trzeba bazować na młodych bo ''średniaki'' uciekają za chlebem (takie czasy).W mojej OSP czasami ponosimy ryzyko obarczenia obowiązkami mniej doświadczonych,lecz kiedyś wkońcu dojdą do wprawy.Przewinęło się przez moje''stare ręce'' kilka zastępów i to fakt że nie mieli za kolorowo.ale teraz nie martwię sie że ''spaprają''sprawę.

Offline OSP Żarnowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
OSP Kreda- Moje zdanie jast  takie: jeżeli są środki w Gminie zabezpieczone na Ochronę przeciwpożarową to nie powinno być problemu na zakup Ubrań Specjalnych/ UPS-y istniały tylko do maja 2004/najważniejszą sprawą powinno być uzbrojenie osobiste strażaka czyli:
1. Ubranie specjalne
2. Hełm strażacki
3. Rękawice specjalne
4. Kominiarka niepalna
5. Buty specjalne
6. pas bojowy strażacki
to są jedne z ważniejszych elementów/które powinny posiadać aktualny certyfikat CNBOP/ uzbrojenia strażaka i bez tego ochotnik nie może brać czynnego udziału w działaniach ratowniczych. Do tego powinien być: Ubezpieczony, mieć badania okresowe w charakterze strażaka ochotnika mogącego brać bezpośredni udział w działaniach ratowniczo - gaśniczych i co najważniejsze być przeszkolonym!

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
OSP Żarnowiec -wiem ze tak powinno byc ale gmine zmusic do zakupu UPS-a to jest nie lada wyczyn tym bardziej ze to nie jest tania rzecz.kilka tygodni temu dostalismy nowe UPS koszt tych nowych ubran to ok 8 tyś. to nie mała sumka ale naszczęscie sie udalo.ale nie jestesmy sami jest jeszcze 5 innych jednostek.pozdrawiam.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.