Autor Wątek: Szkolenie podstawowe PSP - wiedza  (Przeczytany 1884 razy)

Offline Mickey193

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Szkolenie podstawowe PSP - wiedza
« dnia: Styczeń 20, 2021, 10:41:04 »
Witam !

Udało mi się przejść nabór z "ulicy" i niedługo rozpoczynam prace w PSP.
Mam pytanie do was - zawodowców i ochotników... czy osobie kompletnie nie będącej w tematyce pożarniczej uda się przejść i ukończyć szkolenie podstawowe ? Nigdy nie byłem ochotnikiem psp i czym bliżej startu tym bardziej się zastanawiam...

Offline młody786

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Szkolenie podstawowe PSP - wiedza
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2021, 11:49:36 »
Dasz radę ;)

Offline Juras056

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Szkolenie podstawowe PSP - wiedza
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2021, 11:50:07 »
Jak się dostałeś to już każdy wszystko zdaje, nawet jeśli nie masz takiej wiedzy. Na spokojnie nauczysz się wszystkiego ;p

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Szkolenie podstawowe PSP - wiedza
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2021, 20:44:04 »
Jak się dostałeś to już każdy wszystko zdaje, nawet jeśli nie masz takiej wiedzy. Na spokojnie nauczysz się wszystkiego ;p
Ojjj nie każdy - jest ciężko nie zdać, jednak dla chcącego nic trudnego.
Do autora tematu- pamiętaj że na kursach podstawowych nie są tylko strażacy PSP a są także strażacy zakładowych straży pożarnych - czasami również wciskani na siłe, nie mając uprzednio żadnej styczności ze strażą pożarną... Sam przerabiałem na kursie ratownika medycznego na siłę wciągniętego do LSP. Dlatego kurs podstawowy ma to do siebie że naucza każdego (prawie) wszystkiego od zera 🙂
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline Mickey193

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Szkolenie podstawowe PSP - wiedza
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2021, 21:33:50 »
W naborze uzyskałem dużo punktów za komplet prawa jazdy i uprawnienia UDT, jednak nie sądziłem, że się uda dostać.

Może mam do siebie za duże oczekiwania, ale nie chciałbym być balastem na kursie podstawowym czy na jednostce, więc jeszcze przed wstąpieniem chciałbym się zorientować na wymagania stawiane na szkoleniu.

Dzięki ! :)

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Szkolenie podstawowe PSP - wiedza
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2021, 08:40:25 »
Jeszcze dochodzi do tego wszystkiego dobrego praca w aparacie i tego też trzeba się nauczyć bo nie każdy potrafi opanować się gdy jest pewien wysiłek ale do nauczenia się wszystko

Offline Juras056

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Szkolenie podstawowe PSP - wiedza
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2021, 09:27:52 »
W sumie to racja nie każdy, jak złapią Cię na alkomacie to można wylecieć ;))

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Szkolenie podstawowe PSP - wiedza
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2021, 18:33:16 »
Jak sama nazwa wskazuje kurs podstawowy, czyli uczą na nim podstaw.
Wiadomo, że jak ktoś miał już styczność z pożarnictwem np. działa w OSP to takiej osobie będzie łatwiej na kursie, ale wielu uczestników kursu nigdy nie miało okazji działać w OSP OSP i też dawają radę. Po prostu będziesz musiał uczyć się troszkę więcej niż bardziej doświadczeni koledzy.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...