Autor Wątek: Badania wstępne  (Przeczytany 1729 razy)

Offline agrymus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Badania wstępne
« dnia: Styczeń 14, 2021, 15:54:21 »
Witam. Mam pytanie, planuję złożyć papiery do Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie w tym roku, tylko mam pewne wątpliwości. BMI mam idealne, do tej pory nie ćwiczyłem regularnie ale jestem dość sprawny fizycznie więc z wyrobieniem formy raczej nie będę miał problemu tylko mam wątpliwości co do badań lekarskich. Czy istnieje gdzieś takie coś jak badania wstępne (mogą być prywatnie), że np. zbadają mi krew, mocz, wzrok, wady kręgosłupa, słuch? Najbardziej boję się tego że mam jakąś wadę kręgosłupa i będę ćwiczył 5 miesięcy a i tak odpadnę na badaniach.
Drugie pytanie, czy jeśli mam aktualne badania (jeszcze kilka lat) do OSP to mi w jakiś sposób pomaga w procesie rekrutacji?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Badania wstępne
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2021, 16:19:14 »
Za około 100zl zrobisz kompleks badań. Wystarczy że złożysz papiery na którąś z uczelni wojskowych, zapłacisz opłatę rekrutacyjną i przejdziesz psychologa, później dostajesz skierowanie na badania lekarskie. Jak złożysz do Dęblina na odrzutowce to nawet rezonans magnetyczny głowy i kręgosłupa Ci zrobią.
Badania OSP nie pomagają.
Jeszcze jedno, ogarnij sobie wykaz chorób i ułomności. Tam masz listę rzeczy które odrzucają.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2021, 16:23:09 wysłana przez Basior7776 »