Autor Wątek: Czy na pewno ...........  (Przeczytany 5690 razy)

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Czy na pewno ...........
« dnia: Październik 12, 2006, 10:45:12 »
Zgodnie z KG od stycznia mamy pracować 12/24/12/48. Sprawę poruszono na zjeździe SOLIDARNOSCI i przekazano do uzgodnień z KG.Czy w tym temacie coś się dzieje czy raczej na 100% przechodzimy na ten system.
Wydaje mi się że będzie gorzej,nie będziemy należeć do żadnej zmiany,dwukrotnie więcej razy dojeżdżać do pracy. Może związki coś załatwią abyśmy pracowali tak jak dotychczas.
Dyżurny operacyjny-w stanowisku od 1997 roku.
Pozdrawiam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czy na pewno ...........
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2006, 11:15:30 »
Witam!
Sprawa obecnie bardzo na czasie i również uważam, że system pracy niewiele tu zmieni, a chodzi gł. o obsadę osobową. Tą narazie bynajmniej u mnie trudno skompletować. No... chyba, że tak jak już ktoś tu uprzednio napisał posadzimy tam stażystów i odrabiających wojsko. Może młodych podoficerów? Nikt się jakoś sam na to stanowisko nie garnie i doskonale wiemy czemu ^_^ Pisałem o tym m.in. już wiele razy w różnych wcześniejszych tematach, więc nie ma sensu się powtarzać.
Jeżeli dojdzie do zmiany czasu służby w SK naprawdę, będzie tym bardziej trudno znaleść doświadczoną  obsadę. Chyba, że zostaną czasowo /do 6 m-cy/ przeniesieni i nadal będzie tzw. łatanie. Praca i zaszeregowanie na tym stanowisku każdy kto, choć ma trochę lat służby doskonale wie jak wygląda. Nie dziwię więc się np. <Robardowi> że jak tylko nadażyła się okazja wrócił /przeszedł/ na podział na odpowiednie stanowisko. Napewno niejeden, by tak obecnie zrobił, ale....właśnie!
Na ZZ i KG w tym zakresie nie bardzo szczerze, chyba możemy liczyć, bo Jesteśmy zbyt małą grupą w skali ogółu poż., by ktoś ją zaczął w końcu poważnie traktować. Wiele wydaje mi się zależy od podejścia samych K-dtów woj. a szczególnie powiatowych. Czas służby i ewent. docenianie pracy / jak już doddatki/ pozostawił bym w ich gesti.
Cytuj
Czy na pewno ...........
jak w temacie, a czy wogóle cokolwiek w tej służbie jest pewne -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline wiarus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Czy na pewno ...........
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2006, 18:58:55 »
Ajax czy Ty w ogóle pracujesz na tym swoim PSK, jeżeli tak to ile masz zdarzeń w ciągu służby lub w roku, początkowo po tych Twoich płaczach gdy rozpisywałeś się o łodzi w Augustowie, to odnosiłem wrażenie, że pracujesz na Białorusi u Łukaszenki, „Do kibelka miałeś za daleko, kuchenkę kupowano do PSK kilka lat”. Co to za problem kuchenka, być może Panowie jako dyżurni operacyjni powiatu jesteście za mało operatywni albo ktoś Was/PSK najwyraźniej olał, lub co gorsze dla całego powiatu – macie Komendanta lebiegę. Czytając Twoje wywody na ww. temat, miałem wrażenie, że prawdziwe zdarzenia na wodzie (np. takie jak było ze śmigłowcem koło Mikołajek) to widziałeś, ale na Discovery. Wiesz chłopie że ciągłe narzekanie mogło przejść już w Twojej Komendzie do zwykłej szarej codzienności i z tego powodu nikt na to nie zwraca większej uwagi. Czy Ty naprawdę jesteś jakimś niewolnikiem, czy może raczej nieudacznikiem. Pieprz to chłopie i daj se na luz, przejdź do biura lub na podział i nie będziesz zatruwał życia sobie i swoim przełożonym. Gdzie nie zajrzę tam Ajax, Likwidacja PA – Ajax, Reorganizacja PSK – Ajax, Numer Alarmowy -112 – Ajax, Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr – Ajax, Karty manipulacyjne - czy potrzebne – Ajax, Strażacy wygwizdali komendanta –Ajax, Uczmy się języka i uciekajmy z tego kraju !!!! – Ajax, Pomoc na zakup mieszkania a nowe przepisy – Ajax, SZKOŁA PODOFICERSKA W BYDGOSZCZY -Ajax
Podziel się swoimi konstruktywnymi rozwiązaniami, ekstra osiągnięciami i uzyskanymi efektami w pracy, to naprawdę pomaga żyć i nie zatruwa środowiska......
Znałem kilku takich nieomylnych, co to mieli monopol na pożarnictwo – większość z nich kończyła różnie, w większości nie za wesoło
Zdaję sobie sprawę, że wiele zadań w pożarnictwie opiera się i jest realizowanych przez nawiedzonych i pozytywnie zakręconych, ale musisz trafić na dobry grunt lub go właściwie uformować !!!.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czy na pewno ...........
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2006, 19:47:53 »
wiarus
Jak sam kiedyś przyznałeś - bardzo rzadko zaglądasz na to <Forum>, a od 1 swojego posta na Nim szukasz zaczepki /ze mną/. Poczytaj sobie -_-
Nie będę się z Tobą wdawał w dyskusje na ogólnym forum - nie sprowokujesz mnie już swoim zachowaniem. Jeżeli bardzo chcesz pisz na priv.
To, że jest na tym Forum sporo moich wątków napewno nie jest spowodowane chęcią jakiegoś "pieniactwa", ale staram się jak większość tu wymieniać poglądy, a że dużo akurat w tematach które wymieniłeś - bo prostu jestem obecnie nimi bardzo zainteresowany i nieco już w odróznieniu od Ciebie w tym "siedzę".
Szanowny D-co ja rozumiem rozgoryczenie które powodują jakieś narzekania z dołu i gratuluję dobrego gruntu /Komendy/ i umiejętności formowania innych. Widać są takie również ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

dragon

  • Gość
Odp: Czy na pewno ...........
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2006, 15:29:09 »
Wiarus mam takich dwóch w jednostce co mówią językiem podobnym do Ciebie ma być cicho dobrze i bez narzekań, tylko problem w tym ze tych dwóch to d-ca jednostki i główny związkowiec którzy wyżej skrobią paluszkiem albo uklekają w swoich sprawach a nas chcą za pyski trzymać . Pa

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Czy na pewno ...........
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2006, 19:23:37 »
wiarus
jesteś the best, ^_^ albo pracujesz w idealnej jednostce, gdzie nie ma żadnych problemów, albo dobrze siedzisz i nie chcesz tych problemów dojrzeć. :wacko:
Nie wiem czy wiesz że w naturze każdego  Polaka jest troche ponarzekać !!
ale co do jednego masz rację:
Cytuj
Zdaję sobie sprawę, że wiele zadań w pożarnictwie opiera się i jest realizowanych przez nawiedzonych i pozytywnie zakręconych, ale musisz trafić na dobry grunt lub go właściwie uformować !!!.
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!