Pożarnictwo > Sprzęt

Lance kominowe

<< < (2/3) > >>

PabloGCBA:
95 % kominów w moim Osp gasimy lancą kominową.
Najlepsze są szerokie oczy strażaków którym wpajali do łepetyny że jak pożar komina to nie wolno wode.

MIC:
Mam taką lancę, pomijam fakt, że powinna kosztować 10 razy mniej. Problem jest taki, że jeśli komin nie jest mocno rozgrzany, a tak jest w większości przypadków to lanca zupełnie się nie sprawdza.
Wprowadzona przez wyczystkę gasi tylko 2-3 metry w górę a później spada zimna woda. Mgła nie jest zasysana w górę. A jeśli mam ciągnąć natarcie na piętro wolę ręczny opryskiwacz ciśnieniowy lub proszek gaśniczy.
Miałem ją w ciągu dwóch ostatnich miesięcy na kilkunastu pożarach i w żadnym z nich nie przyniosła pożądanego efektu.

PabloGCBA:
Można ją też używać od góry komina lub na poddaszach w wyczystkach. Lance zrobiliśmy sami, koszt ok. 100zl. Strumień wody ze spokojem sięga 8m.
Opryskiwacz też jest dobrym rozwiązaniem.

Tabciogaraj:
https://www.youtube.com/watch?v=ck5M9uqnZbg

Od 1:10 można zobaczyć prezentację lancę firmy Mist-Tech.

jasiek:

--- Cytat: MIC w Styczeń 12, 2021, 11:12:41 ---Mam taką lancę, pomijam fakt, że powinna kosztować 10 razy mniej. Problem jest taki, że jeśli komin nie jest mocno rozgrzany, a tak jest w większości przypadków to lanca zupełnie się nie sprawdza.
Wprowadzona przez wyczystkę gasi tylko 2-3 metry w górę a później spada zimna woda. Mgła nie jest zasysana w górę. A jeśli mam ciągnąć natarcie na piętro wolę ręczny opryskiwacz ciśnieniowy lub proszek gaśniczy.
Miałem ją w ciągu dwóch ostatnich miesięcy na kilkunastu pożarach i w żadnym z nich nie przyniosła pożądanego efektu.

--- Koniec cytatu ---

Jakiej firmy masz lance ?
mamy u siebie i na razie bardzo dobrze się sprawdza

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej