Autor Wątek: Ogrzewanie remizy  (Przeczytany 2576 razy)

Offline mario1662

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Ogrzewanie remizy
« dnia: Styczeń 09, 2021, 20:18:33 »
Witam, jakie macie rozwiązania u was w jednostkach dotyczące ogrzewania remizy ? Myślimy nad klimatyzatorami, powierzchnia do ogrzania to około. 200m2. Czy takie rozwiązanie z klimatyzatorami jest efektywne i zdaje egzamin? Z góry dziękuję za komentarze.

Offline nobody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Ogrzewanie remizy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2021, 20:44:15 »
Jeśli chodzi o ogrzewanie garażu, to u nas w jednostce używamy pieca elektrycznego, który załącza się automatycznie. Jest ustawiony tak, żeby temperatura w garażu utrzymywała się na 5 st. Celsjusza i daje radę. Z tym, że jest to mały garaż jednostanowiskowy.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Ogrzewanie remizy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2021, 21:02:08 »
Zanim zainwestujecie w ogrzewanie zadbajcie o odpowiednie ocieplanie. Każde ogrzewanie jest dobre jak ciepło nie ucieka.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Ogrzewanie remizy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2021, 21:14:51 »
U nas są klimatyzatory ale jesteśmy w dobrej sytuacji bo gmnia płaci rachunki . Na tą chwilę plus 4 w garażach , remiza ocieplona . Jak jak przyjdzie powiadomienie z DSP to uruchomimy klimatyzatory na 8 stopni , bo taki jest program przeciw zamarzeniowy w nich . Na tą chwilę nie grzejemy jeszcze . Pozdrawiam :)
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Ogrzewanie remizy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2021, 22:08:14 »
Witam, jakie macie rozwiązania u was w jednostkach dotyczące ogrzewania remizy ? Myślimy nad klimatyzatorami, powierzchnia do ogrzania to około. 200m2. Czy takie rozwiązanie z klimatyzatorami jest efektywne i zdaje egzamin? Z góry dziękuję za komentarze.
Kosztowne rozwiązanie.
Sąsiednia jednostka poszła w klimatyzatory i po pierwszym sezonie zmienili piec na ekogroszek.
Nie wiem jak by to wychodziło w połączeniu z fotowoltaiką.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline mario1662

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ogrzewanie remizy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2021, 23:22:42 »
Termomodernizacja jest zaplanowa na ten rok i w naszym przypadku za prąd też płaci gmina, interesuje mnie właśnie jak sie te klimatyzatory u was sprawdzają, piec centralnego ogrzewania raczej odpada bo za dużo przeróbek w naszej sytuacji.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Ogrzewanie remizy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2021, 21:23:43 »
Ale pewnie tańsze będą te przeróbki niż instalacja fotowoltaiki i ewentualnie klimy. Tu koszty ok. 40 tys. zł mogą wyjść. A piec i grzejniki myślę że ok. 50% tych kosztów. Ja mam u siebie w OSP pic na ekogroszek i część z garażem ocieplona. W tym sezonie jeszcze nie palone w piecu, a temu wczoraj sprawdzana to 4 st. C. także przy obecnych temperaturach nie ma potrzeby nawet grzania.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Ogrzewanie remizy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2021, 14:04:28 »
Ale pewnie tańsze będą te przeróbki niż instalacja fotowoltaiki i ewentualnie klimy. Tu koszty ok. 40 tys. zł mogą wyjść. A piec i grzejniki myślę że ok. 50% tych kosztów. Ja mam u siebie w OSP pic na ekogroszek i część z garażem ocieplona. W tym sezonie jeszcze nie palone w piecu, a temu wczoraj sprawdzana to 4 st. C. także przy obecnych temperaturach nie ma potrzeby nawet grzania.

Jak przyjdą mrozy i odpalicie ogrzewanie to współczuję ile Wam wilgoci wyjdzie, która nie będzie miała kiedy odparować.
4-5 stopni to stanowczo za mało. Przy takiej temperaturze nawet wam mokry sprzęt nie ma jak dobrze wyschnąć.
U mnie w garażu jest około 15 stopni, skrytki i szyby w autach zawsze otwarte aby był dostęp powietrza.
Nie ma problemu z butwieniem odcinków, ubrań itp.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Ogrzewanie remizy
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2021, 15:24:56 »
Ogrzewanie piecem na wungiel, cztery grzejniki na garażu 100m^2, temperatura wacha się między 15 a 18 stopni.

Offline Strazak9111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Ogrzewanie remizy
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2021, 22:45:54 »
U nas jest nagrzewnica elektryczna z termostatem, ale po pierwsze mamy bardzo dobrze ocieplony budynek, no i jest on w sumie mały (niecałe 50m2). Polecam - bez obsługi i relatywnie tanio. Utrzymujemy temperaturę ok 13 st. C, a w trakcie prac w remizie, podkręcamy i szybko się nagrzewa.