Autor Wątek: SAPSP/SGSP A NABÓR Z ULICY :)  (Przeczytany 2626 razy)

Offline Dawidek07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
SAPSP/SGSP A NABÓR Z ULICY :)
« dnia: Styczeń 09, 2021, 19:46:03 »
Hejka wszystkim mam pytanko dlaczego ludzie tak negatywnie wypowiadają się  na tematy SAPSP/SGSP, że w dzisiejszych czasach lepiej opłaca się startować z ulicy chociaż trudniej tutaj przypinam wypowiedz : Październik 26, 2020, 10:27:56 »
z ciekawości zrobiłem symulację zarobków przez 4 lata w SGSP, SA i z uilcy. Podchorążowie i kadeci zaczynają od 400 zł, (unitarka 350 bo jest potrącone ubezpieczenie), potem zwiększa się średnio 20 zł za stopień i 10-20 zł za rok nauki o ile są awanse za tą naukę. Wariant rozpatrywany dla wieku poniżej 26 lat. Podchorąży przez 4 lata zarobi około 20 tys. zł, normalnie się ucząc, robiąc w miesiącu średnio 5-6 służb na podziale + biura i odwody, kadet zarobi 88 tys., ponieważ po dwóch latach idzie do pracy i dostanie 3900 na rękę, idąc z ulicy przy dodatku 50 zł zarobisz około 157 tys. (nie wliczałem nagród po zakończeniu stażu, mundurkowi itp.). Po 4 latach mł.kpt. świeżo po szkole dostaje dodatek od 150 do 700, z naciskiem na 200-300zł, kadet podobnie średnio 200 zł, strażak pełniący służbę stałą również ma taki dodatek. Średnia wypłata mł.kpt. to 4400 (7gr.), mł. asp. 3900 (4 gr.) i sekc. (2 gr.) 3500. Około 11 lat zajmie oficerowi odrobienie szkoły w porównaniu z przyjściem z ulicy, aspirantowi około 6 lat. Dalej już każdy sam musi wiedzieć, czy ma aspirancie i ambicje aby iść w stopień (po sgsp biureczko bardzo szybko, po SA trochę dłużej) czy jednak woli pracować 24/48, dorobić między służbami i mieć spokój.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: SAPSP/SGSP A NABÓR Z ULICY :)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2021, 22:42:22 »
Przecież jeśli chcesz startować do szkoły i z takimi wypowiedziami się nie zgadzasz to masz łatwiej...
Więc powiedz wprost o co ci chodzi.?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mateusz4859

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: SAPSP/SGSP A NABÓR Z ULICY :)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2021, 17:59:06 »
Kadet i pchor ma miche i kojo za darmo .Twoje wyliczenia z ulicy dotyczą życia na garnuszku rodziców .Z ulicy ciężko się dostać blisko domu komuś po licem czy technikum w wieku 19-20 lat .