Autor Wątek: Nowe legitymacje PSP  (Przeczytany 64504 razy)

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 31, 2022, 17:10:09 »
.... Brak stopnia  :wall:

Akurat to dobrze bo nie nadazyliby dla co niektórych z wydawaniem nowej :szalony:
Przez chwilę też o tym pomyślałem  :rofl:
Znam przypadek: nie cały miesiąc "spóźnienia"  i nie, nie da się, nie można, jak to tak  :rofl:

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 02, 2023, 17:21:26 »
Jesteśmy chyba jedyną formacją mundurową która nie ma podanej informacji o posiadanym stopniu i miejscu pełnienia służby na swojej legitymacji służbowej  :P
Bardzo dobrze bo każda zmiana stopnia stanowiska i brak pieczątek trzeba było latać do fotografa robic zdjęcie i wymieniać legitymację a to generowało koszty i problemy.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 02, 2023, 17:48:41 »
Jesteśmy chyba jedyną formacją mundurową która nie ma podanej informacji o posiadanym stopniu i miejscu pełnienia służby na swojej legitymacji służbowej  :P
Bardzo dobrze bo każda zmiana stopnia stanowiska i brak pieczątek trzeba było latać do fotografa robic zdjęcie i wymieniać legitymację a to generowało koszty i problemy.
Jakoś policja nie ma z tym problemu.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 02, 2023, 17:54:08 »
Jesteśmy chyba jedyną formacją mundurową która nie ma podanej informacji o posiadanym stopniu i miejscu pełnienia służby na swojej legitymacji służbowej  :P
Bardzo dobrze bo każda zmiana stopnia stanowiska i brak pieczątek trzeba było latać do fotografa robic zdjęcie i wymieniać legitymację a to generowało koszty i problemy.
Jakoś policja nie ma z tym problemu.

https://info.policja.pl/inf/organizacja/legitumacje-policyjne/226668,Legitymacje-policyjne.html

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 02, 2023, 18:06:33 »
Jesteśmy chyba jedyną formacją mundurową która nie ma podanej informacji o posiadanym stopniu i miejscu pełnienia służby na swojej legitymacji służbowej  :P
Bardzo dobrze bo każda zmiana stopnia stanowiska i brak pieczątek trzeba było latać do fotografa robic zdjęcie i wymieniać legitymację a to generowało koszty i problemy.

Ok, ale chociaż komendę mogli wpisać :) poza tym czcionka za mała. Tyle wolnego miejsca, że naprawdę można tam było poszaleć.
A zapytam, czy ktoś wie dlaczego legitymacja ma orientację pionową a nie poziomą? Bo oprócz identyfikatora z czasów szkoły średniej to nie przypominam sobie dokumentu który jest w pionie

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 13, 2023, 08:21:15 »
Popytałem:
Jak coś schodzi z legitymacji trzeba reklamować.
Warstwa elektroniczną działa
Dodatkowo
Za wygląd na zdjęciu odpowiada strażak :)

I moje przemyślenie: mam na 10 lat ważną więc wpisywanie stopnia trochę bez sensu bo może być awans :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 14, 2023, 08:28:16 »
To do reklamacji mamy ponad 30 tys legitymacji.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 14, 2023, 12:26:10 »
Warstwa elektroniczną działa
I moje przemyślenie: mam na 10 lat ważną więc wpisywanie stopnia trochę bez sensu bo może być awans :)

Skąd wiesz że warstwa elektroniczna działa - na czym to sprawdziłeś? Podaj chociaż 1 przykład zastosowania.
Zakładając, że koszt czystej karty to ok. 2 zł. (nie wiem ile kosztuje nadruk ale wiem ile kosztuje drukarka) to faktycznie robimy wielkie oszczędności na braku stopnia / komendy itp. Za jakość tych legitymacji powinni obciążyć kosztem autora projektu, bo Unicard pewnie dostał go od PSP.
Numery ewidencyjne strażaków to temat na oddzielny wątek.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2023, 12:37:26 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 14, 2023, 15:54:56 »
To do reklamacji mamy ponad 30 tys legitymacji.
Masz 30 tys informacji pobranych czy kłamiesz ewentualnie wyolbrzymiasz dla efektu klikbaitowego

Ogniomiszcz ty to gdzieś spałeś ostatnio?
Przecież wzór jest określony rozporządzeniem.
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 1
z dnia 28 września 2021 r.
w sprawie legitymacji służbowej strażaka Państwowej Straży Pożarnej
Opiniowanie było jeszcze wcześniej.
Wtedy trzeba było napisać że powinien być stopień. Napisałeś?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2023, 16:00:18 wysłana przez radca »

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 14, 2023, 16:19:52 »
Popytałem:
Jak coś schodzi z legitymacji trzeba reklamować.
Warstwa elektroniczną działa
Dodatkowo
Za wygląd na zdjęciu odpowiada strażak :)

I moje przemyślenie: mam na 10 lat ważną więc wpisywanie stopnia trochę bez sensu bo może być awans :)
Za zdjecie odpowiada strażak, jak to zdjecie wyglada na legitymacji to już inna historia.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 14, 2023, 16:32:28 »
(...)Opiniowanie było jeszcze wcześniej.
Wtedy trzeba było napisać że powinien być stopień. Napisałeś?
A to było gdzieś do komend przesyłane, żebyśmy się mogli wypowiedzieć w sprawie nowych legitymacji?
No popatrz, mam "mgłę covidową", bo nie kojarzę, żeby takie pisma, czy nawet maile były.
Poza tym, to nawet gdyby były takie konsultacje oddolne, to i tak nikt naszych uwag nie uwzględni. Jak zawsze z resztą, bo nie pokrywają się z wizją przełożonego.
Si vis pacem, para bellum

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 14, 2023, 17:39:25 »
Jedyne co mieliśmy wspólnego z nowymi legitymacjami, to wykonanie zdjęć. Nikt nas o nic więcej nie pytał, więc nie wiem Panie radca skąd jakieś informacje odnośnie opiniowania nowego wzoru.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 14, 2023, 20:16:22 »
Nie wiem co wiecie i co pamiętacie. Projekt był wysłany do opiniowania.
A warstwa elektroniczną może np otwierać drzwi.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 15, 2023, 15:27:49 »
Nie wiem co wiecie i co pamiętacie. Projekt był wysłany do opiniowania.
A warstwa elektroniczną może np otwierać drzwi.

Oj kolego pachniesz mi KW....

Pytałem kilku chłopaków oraz pani w sekretariacie i też potwierdzam, że do mojej KP nie spłynęło, żadne pismo dot. opiniowania legitymacji.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 15, 2023, 20:33:27 »
To sobie proces legislacyjny sprawdź

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 16, 2023, 07:25:56 »
Panie Radca!
Sprawdziłem proces legislacyjny.
O tutaj: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12351105/katalog/12814402#12814402
No i dupa. W uzgodnieniach jedynie pismo do resortów i tylko RCL coś odpowiedział, natomiast w punkcie "Opiniowanie" znajdziemy pisma do UODO i do związków zawodowych. Odpowiedzi udzielił tylko UODO.
I teraz pytanie do obecnych tu członków ZZ działających w naszej firmie: Czy Wasza centrala związkowa zadała Wam pytanie odnośnie projektu rozporządzenia o legitymacjach służbowych PSP?
Jeżeli nie, to Panie Radca pieprzysz Pan głupoty.
Ale ja, jak już Pan raczył ustalić, nie znam języka polskiego.
Si vis pacem, para bellum

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 16, 2023, 09:33:54 »
https://portal-mundurowy.pl/index.php/component/k2/item/14423-karta-id-1-zastapi-ksiazeczke-zolnierza-zawodowego
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20220001345

Skandal! Jest stopień, jednostka, czytelna czcionka i te obrzydliwe napisy w obcym języku! Jak można było do tego dopuścić?!

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 16, 2023, 15:33:27 »
Panie Radca!
Sprawdziłem proces legislacyjny.
O tutaj: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12351105/katalog/12814402#12814402
No i dupa. W uzgodnieniach jedynie pismo do resortów i tylko RCL coś odpowiedział, natomiast w punkcie "Opiniowanie" znajdziemy pisma do UODO i do związków zawodowych. Odpowiedzi udzielił tylko UODO.
I teraz pytanie do obecnych tu członków ZZ działających w naszej firmie: Czy Wasza centrala związkowa zadała Wam pytanie odnośnie projektu rozporządzenia o legitymacjach służbowych PSP?
Jeżeli nie, to Panie Radca pieprzysz Pan głupoty.
Ale ja, jak już Pan raczył ustalić, nie znam języka polskiego.
I tu zaskoczenie
Projekt był w opiniowaniu w S ile dostaliśmy uwag? Zero!
A przynajmniej żadnej sobie nie przypominam.
Jak wynika ze strony RCL to F i PP też uwag nie mieli

Klasyczna g.   Burza

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 16, 2023, 16:51:32 »
To o czym to świadczy że nie dostaliście uwag? 99% strażaków nie dostaje nic do opiniowania, bo nawet jak coś przyjdzie to na opinie jest tyle czasu, że nawet komendanci nie zdążą a jak już zdążą to się pewnie boją.
Gdzie te drzwi otworzyłeś legitymacją?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 16, 2023, 17:01:56 »
(...) Gdzie te drzwi otworzyłeś legitymacją?
No jak to gdzie? W KG zapewne, albo KW.

I tu zaskoczenie
(...) Projekt był w opiniowaniu w S ile dostaliśmy uwag? Zero!
A przynajmniej żadnej sobie nie przypominam.
Jak wynika ze strony RCL to F i PP też uwag nie mieli

Klasyczna g.   Burza
Ale w opiniowaniu Centrali S?
Nadal to nic nie zmienia, bo strażacy, nawet członkowie S nie mieli szansy, żeby się wypowiedzieć.
Nie pisz więc do nikogo:

Opiniowanie było jeszcze wcześniej.
Wtedy trzeba było napisać że powinien być stopień. Napisałeś?
bo brzmi to tak jakbyś zwracał się do członka centrali związkowej.
Pismo w sprawie uzgodnień poszło do central związkowych i wątpię, żeby z centrali było one przekazywane niżej. Bo jak to kolega wyżej pisał: Nie ma na to czasu, bo z KG są tak długie terminy na udzielenie odpowiedzi, że nie ma szansy dokładnie zapoznać się z brzmieniem proponowanych przepisów.
Uwag to pewnie nie dostaliście podczas posiedzenia zarządu związku we własnym gronie.
Si vis pacem, para bellum

Offline kufus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 16, 2023, 17:57:52 »
Panie Ogniomiszcz, projekt rozporządzenia był rozsyłany na pocztę związkową. Mam. Nie odpisałem. Nie pamiętam dlaczego, może dlatego, że w podziale bojowym guzik mnie obchodzi co będzie na tym kawałku plastiku bo do niczego, oprócz sprawdzenia w gotowości operacyjnej, nie jest mi potrzebne.
 Pan Radca ma rację panie Mroovka było wysyłane i można np otwierać drzwi legitymacją, jak Ci komendant zamontuje czujnik w jednostce. Czas pokaże czy będzie legitymacja wykorzystywana w granicach możliwości czy nie.
Zasłanianie się brakiem czasu świadczy o Mroovczym lenistwie. Ile trzeba czasu, żeby zapisać sobie stronę z RCL i sprawdzić co chce wprowadzić rząd w MSWiA, 5 minut? godzinę? Nie mów, że przez kilka dni nie znajdziesz godziny na przejrzenie tak ważnych dla Ciebie spraw.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 16, 2023, 18:14:42 »
Nie posiadam poczty związkowej. Czyli biorę projekt z RCL, czytam, piszę i przesyłam opinię  prosto do KG albo ministra? Że też na to nie wpadłem.
Z tymi drzwiami w jednostce to też już rozumiem. Wystarczy kupić czujnik  - dzięki za wyjaśnienie. A jak już w którejś jednostce są czujniki to można wchodzić.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2023, 18:18:51 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline kufus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 16, 2023, 18:23:59 »
Nie posiadam poczty związkowej. Czyli biorę projekt z RCL, czytam, piszę i przesyłam opinię  prosto do KG albo ministra? Że też na to nie wpadłem.
Z tymi drzwiami w jednostce to też już rozumiem. Wystarczy kupić czujnik  - dzięki za wyjaśnienie. A jak już w którejś jednostce są czujniki to można wchodzić.
Zapisz się do związków, będziesz posiadał.
Jesteś jak baba, czepiasz się szczególów zamiast spojrzeć na całość, do tego wymyślasz sobie dodatkowe problemy zamiast rozwiązywać te co są.
Tyle ode mnie.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 16, 2023, 18:40:52 »
Przekonałeś mnie, szczególnie tą babą. Jeszcze raz dziękuję. Już wszystko jasne.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 16, 2023, 19:13:53 »
Reasumując. Wszystkie ZZ mają w d.... zwykłych strażaków, bo nawet nie chce im się rozesłać pism dotyczących wprowadzania nowych rzeczy. Ok, szkoda Panowie związkowcy, że jakoś w przypadku ankiety o ubraniach specjalnych dało się to zrobić w całym kraju. Tutaj widać projekt jest z góry sukcesem, więc wznoszenie uwag było niepotrzebne. I wyszło to tak, że policja, wojsko mają wpisane stopnie, miejsca pełnienia służby, a u nas imię i nazwisko oraz numer. Pytanie ile $ w ten sposób zaoszczędzimy, że nie będziemy wymieniać legitymacji w przypadku zmiany stopnia? Niby to legitymacja służbowa, a w legitymacji szkolnej już jest więcej informacji o osobie niż u nas. I to by była właśnie moja uwaga, jeżeli ktoś by się nas pytał o zdanie.
A sprawdzanie strony RCL to wydaję mi się, że powinno leżeć w gestii kierownictwa lub osób odpowiedzialnych za sprawy prawne w komendach, a nie stażysty (oczywiście nikomu nie umniejszajac).