Autor Wątek: Nowe legitymacje PSP  (Przeczytany 64099 razy)

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 16, 2023, 18:42:25 »
Moim zdaniem trzeba się cieszyć że ktoś wreszcie podjął temat przystosowania legitymacji do czasów współczesnych. Firma wykonującą spiep.... niech poprawia wszystkie

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 16, 2023, 19:13:53 »
Przez lata mieliśmy książeczki rodem z PRLu, które przy odrobinie wilgoci wyglądały jak szmaty.
Czytając niektóre komentarze wygląda na to że Panowie Bartkowiak, Hejduk, Konieczny i Przybyła złośliwie drukowali te nowe legitymację w swoich biurach na słabych drukarkach aby ludzie mieli na co narzekać.
K..a, pierwszy raz odkąd służę, KG zwróciła 100% zamówienia do wykonawcy w ramach gwarancji.
Dziś to zwrot kawałka plastiku ale mam nadzieję że takie podejście stanie się normą bo nikt nie jest w stanie policzyć ile przez lata jako formacja straciliśmy na partactwie dostawców i zamiataniu spraw pod dywan, zaczynając od koszulek na wozach bojowych kończąc.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2023, 19:22:43 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 16, 2023, 19:39:22 »
Oliwier, kurczę tak po strażacku dziękuje. Pozdro

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 16, 2023, 21:11:34 »
Przez lata mieliśmy książeczki rodem z PRLu, które przy odrobinie wilgoci wyglądały jak szmaty.
Czytając niektóre komentarze wygląda na to że Panowie Bartkowiak, Hejduk, Konieczny i Przybyła złośliwie drukowali te nowe legitymację w swoich biurach na słabych drukarkach aby ludzie mieli na co narzekać.
K..a, pierwszy raz odkąd służę, KG zwróciła 100% zamówienia do wykonawcy w ramach gwarancji.
Dziś to zwrot kawałka plastiku ale mam nadzieję że takie podejście stanie się normą bo nikt nie jest w stanie policzyć ile przez lata jako formacja straciliśmy na partactwie dostawców i zamiataniu spraw pod dywan, zaczynając od koszulek na wozach bojowych kończąc.

Dzięki za wsparcie
Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 16, 2023, 21:54:23 »
Panie Komendancie
Skoro towar wraca do producenta proszę spróbować wsłuchać się w chociaż część uwag  jakie zamieścili użytkownicy forum i być może w ramach gwarancji uda się pewne elementy poprawić. (np. zbyt mała czcionka w danych funkcjonariusza)

Pozdrawiam
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #230 dnia: Luty 16, 2023, 22:06:09 »
W temacie legitymacji, jak dla mnie najistotniejsze jest to, że przeszedł żenująco słaby projekt dokumentu. Zastanawia mnie dlaczego autorzy/recenzenci nie skorzystali z innych gotowych wzorów, które są dostępne? Nie trzeba było nic wymyślać - wystarczyło dostosować na potrzeby PSP. Obecna forma graficzna i zawartość informacyjna jest po prostu porażająca. Jakość wykonania (oczywiście nie licząc legitymacji radcy która jest perfekcyjna) to kolejny aspekt, który mam nadzieję zostanie szybko rozwiązany w drodze reklamacji. Szkoda tylko że nikt nie potrafi otwarcie przyznać "zostało to spie...e". Tak czy inaczej legitymacje to temat poboczny, nie warty zbytniej uwagi. Tylko trochę szkoda, bo w bardzo łatwy sposób można było, w pewien sposób, wyróżnić strażaków.


Witam
Bardzo łatwo jest krytykować wszystko i wszędzie. Projekt był wykonany zgodnie z naszymi założeniami. Legitymacja ma być prosta i zawierać minimalną ilość danych, żeby nie trzeba było jej wymieniać praktycznie co kilka lat. Ma służyć 10 lat z czego 5 lat to gwarancja wykonawcy. Dlatego zawiera tylko imię, nazwisko, zdjęcie, datę ważności i przynależność do PSP. Czemu ma służyć wpisanie : jednostki, stopnia i stanowiska. Przecież każdemu strażakowi zmienia się to co kilka lat, co skutkowałoby koniecznością wymiany na nową. W ten sposób ponosiliśmy corocznie ogromne wydatki. Wolę te środki przeznaczyć na wydatki bieżące jednostek np. mały remont lub doposażenie JRG. W mojej ocenie bardziej racjonalne. Poza tym legitymacja ma chipa i może zostać wykorzystana w przyszłości do innych celów - np. dostęp do jednostki.
Jeśli chodzi o wykonanie to przeprowadzony został przetarg, który wygrała jedna z wiodących firm w Polsce - UNICARD z Krakowa. Niestety z przykrością to piszę ale wykonanie odbiega od tego co zamawialiśmy. Dlatego od momentu stwierdzenia nieprawidłowości wystąpiliśmy do firmy o naprawę i sprawdzenie wszystkich legitymacji. Stąd akcja zwrotu wszystkich do wykonawcy celem sprawdzenia i ewentualnej wymiany na nową.
Na marginesie moja oraz KG też jest wadliwa i została zwrócona.

Dlatego uspokajam wszystkich i przepraszam za zaistniałą sytuację. Proszę być spokojnym, sprawa legitymacji jest dla nas priorytetowa.

Pozdrawiam

Panie Komendancie, oczywiście krytykować jest najłatwiej. Podobno prawdziwa cnota krytyk się nie boi? Proszę wyjaśnić dlaczego nie skorzystano z gotowych wzorów? Mamy masę dokumentów wydawanych w formie podobnych kart, począwszy od dowodu osobistego – naprawdę nie trzeba było wymyślać kolejny raz koła. Proszę sprawdzić projekty legitymacji w innych służbach (zapewne zrobił to już Pan nie raz) i wytłumaczyć dlaczego inne formacje widzą konieczność podawania zarówno stopni jak i jednostek pełnienia służby? Czym się różnimy? Czy te formacje nie awansują ludzi? Wspomina Pan o kosztach – zapewne zna je Pan doskonale – proszę zatem podać koszty wymian legitymacji w latach 2022 (pomijając koszty opracowania i wdrożenia nowej wersji) i 2021 i jaki to był promil, a raczej ułamek promila budżetu PSP. Kolejna sprawa, to częstotliwość wymiany legitymacji jest naprawdę niewielka (oczywiście pomijam błyskotliwe kariery, które przyznaję - generują konieczność zmiany legitymacji co kilka miesięcy – ale to dotyczy tylko wybitnych jednostek, których niestety w służbie mamy jak na lekarstwo, więc koszty marginalne). Idąc dalej forma graficzna – tak szczerze, dlaczego nasza jest najbrzydsza? Nie chcę się znęcać, ale do wzoru legitymacji żołnierza to nawet nie wiem jak naszą porównać – mercedes i matiz? Nawet nie mieszając resortów, przykro stwierdzić, ale inne służby mają zdecydowanie ładniejsze dokumenty.
Jak pisałem wcześniej – legitymacje to temat całkowicie marginalny, ale szkoda że wyszło jak wyszło. Nie próbujmy tylko na siłę przekuwać tego w wielki sukces.

Witam
Sorry ale na takie zaczepki nie będę odpowiadał. Wszystko w temacie
Pozdrawiam i życze miłego wieczoru

Oo widzę,że odpowiedź w stylu naszego 01 KG.
Jaka zaczepka? Chłop normalnie zapytał , grzecznie i bez udziwnień, a tu od razu ktoś się obraża.  Sam się zastanawiam kto wybrał tak żenująco słaby projekt graficzny legitymacji.

Proces tworzenia nowych legitymacji:
Musi być prosta i czytelna. Okej imię, nazwisko,zdjęcie,a tył? Na tyle damy kilka napisów psp,by nikt się nie pomylił i nie było pusto...




« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2023, 22:45:06 wysłana przez Butel »

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 17, 2023, 10:48:32 »
Panie Komendancie
Skoro towar wraca do producenta proszę spróbować wsłuchać się w chociaż część uwag  jakie zamieścili użytkownicy forum i być może w ramach gwarancji uda się pewne elementy poprawić. (np. zbyt mała czcionka w danych funkcjonariusza)

Pozdrawiam

Witam
Niestety nic nie możemy zmienić w zamówieniu w ramach gwarancji. Nie wszystkie legitymacje są wadliwe.
Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 17, 2023, 15:02:59 »
Wrzucałem link do przetargu.
Może warto przeczytać.
A jak się nie rozumie czym jest przetarg to może warto się nie odzywać?

O wybaczcie ale pitolenie nasze legitymacje mogły być ładniejsze to już jest obłęd.
Ładniejsze .....  :rofl:

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 17, 2023, 18:05:17 »
W temacie legitymacji, jak dla mnie najistotniejsze jest to, że przeszedł żenująco słaby projekt dokumentu. Zastanawia mnie dlaczego autorzy/recenzenci nie skorzystali z innych gotowych wzorów, które są dostępne? Nie trzeba było nic wymyślać - wystarczyło dostosować na potrzeby PSP. Obecna forma graficzna i zawartość informacyjna jest po prostu porażająca. Jakość wykonania (oczywiście nie licząc legitymacji radcy która jest perfekcyjna) to kolejny aspekt, który mam nadzieję zostanie szybko rozwiązany w drodze reklamacji. Szkoda tylko że nikt nie potrafi otwarcie przyznać "zostało to spie...e". Tak czy inaczej legitymacje to temat poboczny, nie warty zbytniej uwagi. Tylko trochę szkoda, bo w bardzo łatwy sposób można było, w pewien sposób, wyróżnić strażaków.


Witam
Bardzo łatwo jest krytykować wszystko i wszędzie. Projekt był wykonany zgodnie z naszymi założeniami. Legitymacja ma być prosta i zawierać minimalną ilość danych, żeby nie trzeba było jej wymieniać praktycznie co kilka lat. Ma służyć 10 lat z czego 5 lat to gwarancja wykonawcy. Dlatego zawiera tylko imię, nazwisko, zdjęcie, datę ważności i przynależność do PSP. Czemu ma służyć wpisanie : jednostki, stopnia i stanowiska. Przecież każdemu strażakowi zmienia się to co kilka lat, co skutkowałoby koniecznością wymiany na nową. W ten sposób ponosiliśmy corocznie ogromne wydatki. Wolę te środki przeznaczyć na wydatki bieżące jednostek np. mały remont lub doposażenie JRG. W mojej ocenie bardziej racjonalne. Poza tym legitymacja ma chipa i może zostać wykorzystana w przyszłości do innych celów - np. dostęp do jednostki.
Jeśli chodzi o wykonanie to przeprowadzony został przetarg, który wygrała jedna z wiodących firm w Polsce - UNICARD z Krakowa. Niestety z przykrością to piszę ale wykonanie odbiega od tego co zamawialiśmy. Dlatego od momentu stwierdzenia nieprawidłowości wystąpiliśmy do firmy o naprawę i sprawdzenie wszystkich legitymacji. Stąd akcja zwrotu wszystkich do wykonawcy celem sprawdzenia i ewentualnej wymiany na nową.
Na marginesie moja oraz KG też jest wadliwa i została zwrócona.

Dlatego uspokajam wszystkich i przepraszam za zaistniałą sytuację. Proszę być spokojnym, sprawa legitymacji jest dla nas priorytetowa.

Pozdrawiam

Panie Komendancie, oczywiście krytykować jest najłatwiej. Podobno prawdziwa cnota krytyk się nie boi? Proszę wyjaśnić dlaczego nie skorzystano z gotowych wzorów? Mamy masę dokumentów wydawanych w formie podobnych kart, począwszy od dowodu osobistego – naprawdę nie trzeba było wymyślać kolejny raz koła. Proszę sprawdzić projekty legitymacji w innych służbach (zapewne zrobił to już Pan nie raz) i wytłumaczyć dlaczego inne formacje widzą konieczność podawania zarówno stopni jak i jednostek pełnienia służby? Czym się różnimy? Czy te formacje nie awansują ludzi? Wspomina Pan o kosztach – zapewne zna je Pan doskonale – proszę zatem podać koszty wymian legitymacji w latach 2022 (pomijając koszty opracowania i wdrożenia nowej wersji) i 2021 i jaki to był promil, a raczej ułamek promila budżetu PSP. Kolejna sprawa, to częstotliwość wymiany legitymacji jest naprawdę niewielka (oczywiście pomijam błyskotliwe kariery, które przyznaję - generują konieczność zmiany legitymacji co kilka miesięcy – ale to dotyczy tylko wybitnych jednostek, których niestety w służbie mamy jak na lekarstwo, więc koszty marginalne). Idąc dalej forma graficzna – tak szczerze, dlaczego nasza jest najbrzydsza? Nie chcę się znęcać, ale do wzoru legitymacji żołnierza to nawet nie wiem jak naszą porównać – mercedes i matiz? Nawet nie mieszając resortów, przykro stwierdzić, ale inne służby mają zdecydowanie ładniejsze dokumenty.
Jak pisałem wcześniej – legitymacje to temat całkowicie marginalny, ale szkoda że wyszło jak wyszło. Nie próbujmy tylko na siłę przekuwać tego w wielki sukces.

Witam
Sorry ale na takie zaczepki nie będę odpowiadał. Wszystko w temacie
Pozdrawiam i życze miłego wieczoru

Jak to mawia jedna z gwiazd tego forum: „Brak argumentów? Rozumiem.”
Szkoda. Chętnie bym się dowiedział o jakich kwotach piszemy.
Dla jasności – to że zmieniono legitymacje z archaicznych książeczek to oczywisty niezaprzeczalny plus. Minusy - patrz wyżej.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 17, 2023, 18:38:51 »
Ww112 następny mistrz, któremu wszystko nie pasuje… zapraszamy do kg tam jest co ogarniać i można się pięknie wykazać swoją elokwencja itp itd … szkoda gadać … co za marudy i malkontenci…

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 17, 2023, 19:09:31 »
Ww112 następny mistrz, któremu wszystko nie pasuje… zapraszamy do kg tam jest co ogarniać i można się pięknie wykazać swoją elokwencja itp itd … szkoda gadać … co za marudy i malkontenci…

Mylisz się, pasuje mi bardzo wiele rzeczy, ale nie pasuje mi malowanie trawy na zielono i usilna propaganda sukcesu. Gdybyś nie doczytał – napisałem wyraźnie, ale powtórzę: dobrze że legitymacje są zmienione. KG… nie wybieram się.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #236 dnia: Luty 17, 2023, 19:26:31 »
To skończ człowieku te utyskiwania … nie wybierasz się do kg bo nie masz nic do zaoferowania oprócz marudzenia i narzekania … chcesz zmian to weź sprawy w swoje ręce zacznij konstruktywna prace .. a tak to tylko sobie możesz pisać i nic z tego nie wyniknie bądź pewny ! A tak na marginesie trzeba mieć jaja i nie chować się za nickiem tylko pracować i pokazać swoją twarz … kończę z Panem dyskusje bo szkoda czasu ….

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #237 dnia: Luty 17, 2023, 19:40:21 »
Z tego co się orientuję to moi przełożeni są zadowoleni z mojej pracy, więc wypraszam sobie, a na pewno nie tobie oceniać moje kompetencje. Zamiast rozpatrywać moje wpisy jako „utyskiwanie” poświęć 3 sekundy na przemyślenie ich treści. Jeśli dojdziesz do wniosku że masz inne zdanie w którymś punkcie to napisz to – od tego jest forum. Jedno ale – napisz merytorycznie. W polemice ze mną nie znalazłem jednej merytorycznej odpowiedzi (Pan z-ca KG próbował ale po lekkim sarkazmie się obraził). Jeśli już chcesz mojego wkładu to podpowiem – jak już w tej swojej KG będziecie powoływali kolejny zespół ds. powoływania zespołów, to niech on najpierw sprawdzi czy temat nie został przez kogoś gruntownie przepracowany.

Adminowi proponuję zamknąć temat bo tu nic się nie urodzi konstruktywnego.

pompierman

  • Gość
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #238 dnia: Luty 17, 2023, 20:01:53 »
A tak serio...poza tematem... nie wypada Panu 01 zwracać się tak do strażaków,  skoro piastuje Pan takie stanowisko należy zachować klase i szacunek mimo wszystko jak ktoś się zachowuje, proszę wziąść przykład z zastępcy tak na marginesie.
Pozdrawiam, życzę udanego weekendu.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #239 dnia: Luty 17, 2023, 20:10:33 »
Widocznie przełożeni z jakiś powodów dają zaufanie osobie która nie do końca jest z tym za kogo się podaje lub uważa. Zawsze warto się włączyć do gry żeby coś zmienić i poprawić. Język na forum jest taki a nie inny … trudno . Również miłego … oby za bardzo nie wiało.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 17, 2023, 20:21:35 »
Jeśli ktoś rzetelnie realizuje swoje obowiązki i to przełożeni zawsze to docenią... A to, że wyższe szczeble na krytykę reagują jak byk na czerwoną płachtę to już był czas przywyknąć...
PS. Zanim skrytykujesz innych, przyznaj się do własnych błędów Dale Carnegie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 17, 2023, 21:08:59 »
A tak serio...poza tematem... nie wypada Panu 01 zwracać się tak do strażaków,  skoro piastuje Pan takie stanowisko należy zachować klase i szacunek mimo wszystko jak ktoś się zachowuje, proszę wziąść przykład z zastępcy tak na marginesie.
Pozdrawiam, życzę udanego weekendu.
Na forum tak jak przy wódce czy na boisku, wszyscy jesteśmy równi. Można się pokłócić, wyrazić poglądy itp. Każdy kto chce zmian na lepsze w służbie (i nie chodzi tu o wypłatę), to powinien zacząć od swego podwórka. Gorzej jak dowództwo JRG czy kierownictwo KP/KM nie słucha głosu większości, tylko wdraża swoje pomysły które nie ułatwiają nam roboty (nie chodzi tu o ustawy czy rozporządzenia), a jak zwrócisz uwagę to na siłę udowadniają ze 90% załogi to idioci. W takim przypadku się nie dziwię, że co niektórzy wysiadają i im się odechciewa. Spokojnego weekendu życzę.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 25, 2023, 15:30:53 »
Moja legitymacja się nie poddała...
Nie wymaga wymiany :rofl:

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #243 dnia: Kwiecień 12, 2023, 10:45:20 »
Minęły niecałe trzy miesiące odkąd 100% załogi z "mojej" komendy, jrg zdało legitymacje z powodu ich wady. Ktoś ma wiedzę co dalej w tym temacie?

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #244 dnia: Kwiecień 12, 2023, 12:43:44 »
Sukces już był? Teraz proza życia i będzie to sobie spokojnie gdzieś w tle się działo.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #245 dnia: Kwiecień 12, 2023, 16:40:22 »
Sukces był.
Teraz na topie jest usilne promowanie pielgrzymki (info ma wisieć na stronach internetowych do odwołania, jako co najmniej czwarte w kategorii aktualności - ma być cały czas widoczne po odpaleniu strony głównej komendy). Oby nie okazało się, że jak w Lasach Państwowych każdy komendant dostanie polecenie, że 20 osób ma jechać na pielgrzymkę, bo z frekwencją słabo.
A wracając do tematu, to poprawa tyłu legitymacji w skali kraju trochę potrwa. A i test gumki trzeba jeszcze zrobić, ale to już chyba w KG będą ogarniać  :cooo:
Si vis pacem, para bellum

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #246 dnia: Kwiecień 12, 2023, 19:01:18 »
Jeśli chodzi o legitymacje to spora część do 4 maja trafi do strażaków. Co do pielgrzymki to każdego indywidualna sprawa w co wierzy i gdzie chodzi. Tak się czasami zastanawiam czy poza forum tez tak kozaczą panowie czy tylko tu na forum w ukryciu… dużo zdrowia

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #247 dnia: Kwiecień 12, 2023, 20:39:52 »
Minęły niecałe trzy miesiące odkąd 100% załogi z "mojej" komendy, jrg zdało legitymacje z powodu ich wady. Ktoś ma wiedzę co dalej w tym temacie?
A że tak spytam Kolegi na co Ci ta legitymacja ? 😅 Przecież stara jest ok .

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #248 dnia: Kwiecień 13, 2023, 07:36:45 »
Ja kozaczę. Moi przełożeni znają mój stosunek do pomysłów "góry".
Poza tym znają też nick, jaki mam na forum  :rofl:
Si vis pacem, para bellum

Offline PrzyszłyStrażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 24, 2023, 21:29:40 »
I jak w temacie legitymacji, ktoś ma jakieś info? Czy może jednak będzie wzór zmieniony?  No chyba, że zapomniano o nowych legitymacjach. :rofl: