Autor Wątek: Nowe legitymacje PSP  (Przeczytany 64106 razy)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 13, 2023, 14:15:34 »
Nie w niektórych tylko we wszystkich. Pismo poszło z KG. Potem pewnie KW rozsyłają swoje pisma do komend.
  Szkoda , że wogole powstały. Można by te środki przeznaczyć na inny cel . A tak pójdą do kosza 😕

Online mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 13, 2023, 14:17:00 »
Koledze radca pewnie siłą będą musieli wydrzeć żeby oddał - albo lepiej - zabiorą ją na specjalne badania co to za wyjątek, że jest tak dobrej jakości :D

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 13, 2023, 14:24:24 »
Może jestem taki paskudny, że Opatrzność nie chce ludzi wykonawcy narażać na oglądanie mnie jeszcze raz.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 13, 2023, 15:06:56 »
Nie w niektórych tylko we wszystkich. Pismo poszło z KG. Potem pewnie KW rozsyłają swoje pisma do komend.
  Szkoda , że wogole powstały. Można by te środki przeznaczyć na inny cel . A tak pójdą do kosza 😕

Nie pójdą, bo wtedy trzeba by ogłosić, że sukces jednak nie wyszedł.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 13, 2023, 19:01:27 »
Jak rozumiem wadliwe wymienią na dobre. Nw koszt wykonawcy. Więc to chyba dobrze?

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 13, 2023, 19:17:15 »
Jak rozumiem wadliwe wymienią na dobre. Nw koszt wykonawcy. Więc to chyba dobrze?
Należałoby sobie zadać pytanie czy są jakieś, ktore nie są wadliwe ? xD No moze z wyłączeniem Twojej radca, bo Twoja jakość ma wprost proporcjonalna do milości do obecnego rzadu  :rofl:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 13, 2023, 20:36:52 »
Co ma do tego rząd?
Dziś zrobiliśmy test gumki raz jeszcze. I dodatkowo trzech różnych palców. Z innej zeszło z mojej nie.
 :rofl:

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 13, 2023, 21:25:02 »
Co ma do tego rząd?
Dziś zrobiliśmy test gumki raz jeszcze. I dodatkowo trzech różnych palców. Z innej zeszło z mojej nie.
 :rofl:

No bo dla Pana Komendanta napewno zrobili z lepszej jakości   -_- -_-

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 13, 2023, 21:39:34 »
Jeżeli czytają to ludzie wysoko postawieni ,a czytają to niech ktoś podpowie tam na szczycie niech te legitki zrobią porządnie i w poziomie tak jak wszystkie inne dokumenty.(dowód osobisty prawo jazdy)

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 13, 2023, 21:45:54 »
Niech zrobią w międzyczasie nowy projekt, bo te wyglądają jak z paint'a  :rofl:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 14, 2023, 06:46:30 »
Co ma do tego rząd?
Dziś zrobiliśmy test gumki raz jeszcze. I dodatkowo trzech różnych palców. Z innej zeszło z mojej nie.
 :rofl:

No bo dla Pana Komendanta napewno zrobili z lepszej jakości   -_- -_-

Przecież tam nie ma stanowisk  :rofl:
A poważnie ludziom na wyższych od mojej stanowiskach schodzą :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 14, 2023, 07:57:22 »
Przecież tam nie ma stanowisk  :rofl:
A poważnie ludziom na wyższych od mojej stanowiskach schodzą :)
Nie załapałeś o co @rocky323 chodziło :rofl:  Pan komendant to było ad personam do Ciebie. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 14, 2023, 08:03:50 »
Za bycie komendantem uprzejmie dziękuję :)
Nie mógłbym działać w związku :kwit:

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 14, 2023, 16:51:39 »
A swoją drogą jestem ciekaw, czy w KG jakaś legitymacja nie przeszła testu, czy też może 100% przeszło  :fiuu:
Si vis pacem, para bellum

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 14, 2023, 17:16:00 »
W temacie legitymacji, jak dla mnie najistotniejsze jest to, że przeszedł żenująco słaby projekt dokumentu. Zastanawia mnie dlaczego autorzy/recenzenci nie skorzystali z innych gotowych wzorów, które są dostępne? Nie trzeba było nic wymyślać - wystarczyło dostosować na potrzeby PSP. Obecna forma graficzna i zawartość informacyjna jest po prostu porażająca. Jakość wykonania (oczywiście nie licząc legitymacji radcy która jest perfekcyjna) to kolejny aspekt, który mam nadzieję zostanie szybko rozwiązany w drodze reklamacji. Szkoda tylko że nikt nie potrafi otwarcie przyznać "zostało to spie...e". Tak czy inaczej legitymacje to temat poboczny, nie warty zbytniej uwagi. Tylko trochę szkoda, bo w bardzo łatwy sposób można było, w pewien sposób, wyróżnić strażaków.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 14, 2023, 19:14:33 »
W KG też były wadliwe.

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 15, 2023, 22:19:10 »
W temacie legitymacji, jak dla mnie najistotniejsze jest to, że przeszedł żenująco słaby projekt dokumentu. Zastanawia mnie dlaczego autorzy/recenzenci nie skorzystali z innych gotowych wzorów, które są dostępne? Nie trzeba było nic wymyślać - wystarczyło dostosować na potrzeby PSP. Obecna forma graficzna i zawartość informacyjna jest po prostu porażająca. Jakość wykonania (oczywiście nie licząc legitymacji radcy która jest perfekcyjna) to kolejny aspekt, który mam nadzieję zostanie szybko rozwiązany w drodze reklamacji. Szkoda tylko że nikt nie potrafi otwarcie przyznać "zostało to spie...e". Tak czy inaczej legitymacje to temat poboczny, nie warty zbytniej uwagi. Tylko trochę szkoda, bo w bardzo łatwy sposób można było, w pewien sposób, wyróżnić strażaków.

Witam
Bardzo łatwo jest krytykować wszystko i wszędzie. Projekt był wykonany zgodnie z naszymi założeniami. Legitymacja ma być prosta i zawierać minimalną ilość danych, żeby nie trzeba było jej wymieniać praktycznie co kilka lat. Ma służyć 10 lat z czego 5 lat to gwarancja wykonawcy. Dlatego zawiera tylko imię, nazwisko, zdjęcie, datę ważności i przynależność do PSP. Czemu ma służyć wpisanie : jednostki, stopnia i stanowiska. Przecież każdemu strażakowi zmienia się to co kilka lat, co skutkowałoby koniecznością wymiany na nową. W ten sposób ponosiliśmy corocznie ogromne wydatki. Wolę te środki przeznaczyć na wydatki bieżące jednostek np. mały remont lub doposażenie JRG. W mojej ocenie bardziej racjonalne. Poza tym legitymacja ma chipa i może zostać wykorzystana w przyszłości do innych celów - np. dostęp do jednostki.
Jeśli chodzi o wykonanie to przeprowadzony został przetarg, który wygrała jedna z wiodących firm w Polsce - UNICARD z Krakowa. Niestety z przykrością to piszę ale wykonanie odbiega od tego co zamawialiśmy. Dlatego od momentu stwierdzenia nieprawidłowości wystąpiliśmy do firmy o naprawę i sprawdzenie wszystkich legitymacji. Stąd akcja zwrotu wszystkich do wykonawcy celem sprawdzenia i ewentualnej wymiany na nową.
Na marginesie moja oraz KG też jest wadliwa i została zwrócona.

Dlatego uspokajam wszystkich i przepraszam za zaistniałą sytuację. Proszę być spokojnym, sprawa legitymacji jest dla nas priorytetowa.

Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 15, 2023, 23:51:42 »
Naprawdę świetny pomysł z udzielaniem się na forum kierownictwa PSP.
Uważam że informacja wychodząca bezpośrednio od osób decyzyjnych załatwiłaby temat wielu "legend" funkcjonujących w PSP.
Uniknęlibyśmy w ten sposób niepotrzebnych dyskusji i zbędnych oskarżeń i napięć.
Jak widać krótka rzeczowa i merytoryczna odpowiedź w kilku wątkach już uspokoiła dyskusję,  a jeśli nawet nie to chociaż wyjaśniła wiele spraw.

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 16, 2023, 09:23:01 »
Naprawdę świetny pomysł z udzielaniem się na forum kierownictwa PSP.
Uważam że informacja wychodząca bezpośrednio od osób decyzyjnych załatwiłaby temat wielu "legend" funkcjonujących w PSP.
Uniknęlibyśmy w ten sposób niepotrzebnych dyskusji i zbędnych oskarżeń i napięć.
Jak widać krótka rzeczowa i merytoryczna odpowiedź w kilku wątkach już uspokoiła dyskusję,  a jeśli nawet nie to chociaż wyjaśniła wiele spraw.

Witam
Dziękuję za te słowa. Postaram się być tutaj częściej i udzielać odpowiedzi na nurtujące tematy.
Oczywiście w miarę posiadanego czasu a tego nie mam za dużo  ^_^
Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 16, 2023, 10:18:51 »
W temacie legitymacji, jak dla mnie najistotniejsze jest to, że przeszedł żenująco słaby projekt dokumentu. Zastanawia mnie dlaczego autorzy/recenzenci nie skorzystali z innych gotowych wzorów, które są dostępne? Nie trzeba było nic wymyślać - wystarczyło dostosować na potrzeby PSP. Obecna forma graficzna i zawartość informacyjna jest po prostu porażająca. Jakość wykonania (oczywiście nie licząc legitymacji radcy która jest perfekcyjna) to kolejny aspekt, który mam nadzieję zostanie szybko rozwiązany w drodze reklamacji. Szkoda tylko że nikt nie potrafi otwarcie przyznać "zostało to spie...e". Tak czy inaczej legitymacje to temat poboczny, nie warty zbytniej uwagi. Tylko trochę szkoda, bo w bardzo łatwy sposób można było, w pewien sposób, wyróżnić strażaków.

Witam
Bardzo łatwo jest krytykować wszystko i wszędzie. Projekt był wykonany zgodnie z naszymi założeniami. Legitymacja ma być prosta i zawierać minimalną ilość danych, żeby nie trzeba było jej wymieniać praktycznie co kilka lat. Ma służyć 10 lat z czego 5 lat to gwarancja wykonawcy. Dlatego zawiera tylko imię, nazwisko, zdjęcie, datę ważności i przynależność do PSP. Czemu ma służyć wpisanie : jednostki, stopnia i stanowiska. Przecież każdemu strażakowi zmienia się to co kilka lat, co skutkowałoby koniecznością wymiany na nową. W ten sposób ponosiliśmy corocznie ogromne wydatki. Wolę te środki przeznaczyć na wydatki bieżące jednostek np. mały remont lub doposażenie JRG. W mojej ocenie bardziej racjonalne. Poza tym legitymacja ma chipa i może zostać wykorzystana w przyszłości do innych celów - np. dostęp do jednostki.
Jeśli chodzi o wykonanie to przeprowadzony został przetarg, który wygrała jedna z wiodących firm w Polsce - UNICARD z Krakowa. Niestety z przykrością to piszę ale wykonanie odbiega od tego co zamawialiśmy. Dlatego od momentu stwierdzenia nieprawidłowości wystąpiliśmy do firmy o naprawę i sprawdzenie wszystkich legitymacji. Stąd akcja zwrotu wszystkich do wykonawcy celem sprawdzenia i ewentualnej wymiany na nową.
Na marginesie moja oraz KG też jest wadliwa i została zwrócona.

Dlatego uspokajam wszystkich i przepraszam za zaistniałą sytuację. Proszę być spokojnym, sprawa legitymacji jest dla nas priorytetowa.

Pozdrawiam

Panie Komendancie, oczywiście krytykować jest najłatwiej. Podobno prawdziwa cnota krytyk się nie boi? Proszę wyjaśnić dlaczego nie skorzystano z gotowych wzorów? Mamy masę dokumentów wydawanych w formie podobnych kart, począwszy od dowodu osobistego – naprawdę nie trzeba było wymyślać kolejny raz koła. Proszę sprawdzić projekty legitymacji w innych służbach (zapewne zrobił to już Pan nie raz) i wytłumaczyć dlaczego inne formacje widzą konieczność podawania zarówno stopni jak i jednostek pełnienia służby? Czym się różnimy? Czy te formacje nie awansują ludzi? Wspomina Pan o kosztach – zapewne zna je Pan doskonale – proszę zatem podać koszty wymian legitymacji w latach 2022 (pomijając koszty opracowania i wdrożenia nowej wersji) i 2021 i jaki to był promil, a raczej ułamek promila budżetu PSP. Kolejna sprawa, to częstotliwość wymiany legitymacji jest naprawdę niewielka (oczywiście pomijam błyskotliwe kariery, które przyznaję - generują konieczność zmiany legitymacji co kilka miesięcy – ale to dotyczy tylko wybitnych jednostek, których niestety w służbie mamy jak na lekarstwo, więc koszty marginalne). Idąc dalej forma graficzna – tak szczerze, dlaczego nasza jest najbrzydsza? Nie chcę się znęcać, ale do wzoru legitymacji żołnierza to nawet nie wiem jak naszą porównać – mercedes i matiz? Nawet nie mieszając resortów, przykro stwierdzić, ale inne służby mają zdecydowanie ładniejsze dokumenty.
Jak pisałem wcześniej – legitymacje to temat całkowicie marginalny, ale szkoda że wyszło jak wyszło. Nie próbujmy tylko na siłę przekuwać tego w wielki sukces.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2023, 10:34:20 wysłana przez ww112 »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 16, 2023, 10:38:27 »
Już o tym pisaliśmy.
Dokument elektroniczny na wymogi dostosowane do wymaganego poziomu (ważności w użytkowaniu)
Policja i dowód to kat I. My III kat. Dlaczego: pomyśl co można zrobić z podrobioną legitymacją strażaka a co z policjanta. Albo SOP czy CBA.

I to wynika z przepisów obowiązujących ładnych kilka lat.

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 16, 2023, 10:43:30 »
Szybko Ci odpowiem. Twoje pytanie i sugestie nic nie wniosą. Nikt nie będzie słuchał ludzi z dołu.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 16, 2023, 10:52:48 »
@radca
Pluralis maiestatis  :rofl: :rofl: :rofl:

Swoją drogą szkoda, że nasze kierownictwo tak późno odniosło się do problemu, jaki wystąpił. A wiemy, że tu zaglądają.
Niemniej jednak bardzo Panu Komendantowi dziękuję za wyjaśnienie sprawy w tym oraz innych wątkach na forum.
Ze strażackim pozdrowieniem!
Si vis pacem, para bellum

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 16, 2023, 13:52:48 »
Jaki maiestatis
Przecież tu na forum dyskutowaliśmy wspólnie o tym ^_^

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 16, 2023, 18:15:21 »
W temacie legitymacji, jak dla mnie najistotniejsze jest to, że przeszedł żenująco słaby projekt dokumentu. Zastanawia mnie dlaczego autorzy/recenzenci nie skorzystali z innych gotowych wzorów, które są dostępne? Nie trzeba było nic wymyślać - wystarczyło dostosować na potrzeby PSP. Obecna forma graficzna i zawartość informacyjna jest po prostu porażająca. Jakość wykonania (oczywiście nie licząc legitymacji radcy która jest perfekcyjna) to kolejny aspekt, który mam nadzieję zostanie szybko rozwiązany w drodze reklamacji. Szkoda tylko że nikt nie potrafi otwarcie przyznać "zostało to spie...e". Tak czy inaczej legitymacje to temat poboczny, nie warty zbytniej uwagi. Tylko trochę szkoda, bo w bardzo łatwy sposób można było, w pewien sposób, wyróżnić strażaków.


Witam
Bardzo łatwo jest krytykować wszystko i wszędzie. Projekt był wykonany zgodnie z naszymi założeniami. Legitymacja ma być prosta i zawierać minimalną ilość danych, żeby nie trzeba było jej wymieniać praktycznie co kilka lat. Ma służyć 10 lat z czego 5 lat to gwarancja wykonawcy. Dlatego zawiera tylko imię, nazwisko, zdjęcie, datę ważności i przynależność do PSP. Czemu ma służyć wpisanie : jednostki, stopnia i stanowiska. Przecież każdemu strażakowi zmienia się to co kilka lat, co skutkowałoby koniecznością wymiany na nową. W ten sposób ponosiliśmy corocznie ogromne wydatki. Wolę te środki przeznaczyć na wydatki bieżące jednostek np. mały remont lub doposażenie JRG. W mojej ocenie bardziej racjonalne. Poza tym legitymacja ma chipa i może zostać wykorzystana w przyszłości do innych celów - np. dostęp do jednostki.
Jeśli chodzi o wykonanie to przeprowadzony został przetarg, który wygrała jedna z wiodących firm w Polsce - UNICARD z Krakowa. Niestety z przykrością to piszę ale wykonanie odbiega od tego co zamawialiśmy. Dlatego od momentu stwierdzenia nieprawidłowości wystąpiliśmy do firmy o naprawę i sprawdzenie wszystkich legitymacji. Stąd akcja zwrotu wszystkich do wykonawcy celem sprawdzenia i ewentualnej wymiany na nową.
Na marginesie moja oraz KG też jest wadliwa i została zwrócona.

Dlatego uspokajam wszystkich i przepraszam za zaistniałą sytuację. Proszę być spokojnym, sprawa legitymacji jest dla nas priorytetowa.

Pozdrawiam

Panie Komendancie, oczywiście krytykować jest najłatwiej. Podobno prawdziwa cnota krytyk się nie boi? Proszę wyjaśnić dlaczego nie skorzystano z gotowych wzorów? Mamy masę dokumentów wydawanych w formie podobnych kart, począwszy od dowodu osobistego – naprawdę nie trzeba było wymyślać kolejny raz koła. Proszę sprawdzić projekty legitymacji w innych służbach (zapewne zrobił to już Pan nie raz) i wytłumaczyć dlaczego inne formacje widzą konieczność podawania zarówno stopni jak i jednostek pełnienia służby? Czym się różnimy? Czy te formacje nie awansują ludzi? Wspomina Pan o kosztach – zapewne zna je Pan doskonale – proszę zatem podać koszty wymian legitymacji w latach 2022 (pomijając koszty opracowania i wdrożenia nowej wersji) i 2021 i jaki to był promil, a raczej ułamek promila budżetu PSP. Kolejna sprawa, to częstotliwość wymiany legitymacji jest naprawdę niewielka (oczywiście pomijam błyskotliwe kariery, które przyznaję - generują konieczność zmiany legitymacji co kilka miesięcy – ale to dotyczy tylko wybitnych jednostek, których niestety w służbie mamy jak na lekarstwo, więc koszty marginalne). Idąc dalej forma graficzna – tak szczerze, dlaczego nasza jest najbrzydsza? Nie chcę się znęcać, ale do wzoru legitymacji żołnierza to nawet nie wiem jak naszą porównać – mercedes i matiz? Nawet nie mieszając resortów, przykro stwierdzić, ale inne służby mają zdecydowanie ładniejsze dokumenty.
Jak pisałem wcześniej – legitymacje to temat całkowicie marginalny, ale szkoda że wyszło jak wyszło. Nie próbujmy tylko na siłę przekuwać tego w wielki sukces.

Witam
Sorry ale na takie zaczepki nie będę odpowiadał. Wszystko w temacie
Pozdrawiam i życze miłego wieczoru
Krzysztof Hejduk