Autor Wątek: Nowe legitymacje PSP  (Przeczytany 64449 razy)

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 18, 2023, 23:43:27 »
Domowa drukarka... I to jest myśl... Można walnąć stopień, jednostkę, a w maju po awansach do sekretariatu czy kwatermistrza i za 8 złotych w 15 minut masz nową legitkę.... 😅

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 19, 2023, 08:58:49 »
Chyba najczęściej komentowana sprawa na tym forum  :rofl: Pytanie czy to tak kluczowy wątek w "życiu" strażackim.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 19, 2023, 10:12:35 »
Ja się nie dziwię, że tak błaha sprawa jak legitymacja, jest tak komentowana. Zawsze zaczyna się od "porządków" aby następnie robić większe rzeczy. Legitymacje to temat który było można od początku przypilnować aby tego nie zjebać. Nie do końca się udało. Porównajcie wykonanie legitymacji PSP z plastikiem z UDT, sternika lub innych uprawnień. Naprawdę szło to zrobić o wiele lepiej.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 19, 2023, 10:50:38 »
Chyba najczęściej komentowana sprawa na tym forum  :rofl: Pytanie czy to tak kluczowy wątek w "życiu" strażackim.
Ja się nie dziwię, że tak błaha sprawa jak legitymacja, jest tak komentowana. Zawsze zaczyna się od "porządków" aby następnie robić większe rzeczy. Legitymacje to temat który było można od początku przypilnować aby tego nie zjebać. Nie do końca się udało. Porównajcie wykonanie legitymacji PSP z plastikiem z UDT, sternika lub innych uprawnień. Naprawdę szło to zrobić o wiele lepiej.
Bo to jest PSP. Czego Wy się dziwicie. Tutaj pierdoły nabierają kosmiczny wymiar. Jak słyszę na jadalni wypowiedzi fachowców jak oni by to zrobili, jak mają inni, że każdy może taką skrobaczkę do szyb wydrukować sobie w domu no i hit hitów, że brak stopnia-stanowiska i jak taki plastik pokazać policjantowi przy kontroli? To ręce opadają. Wychodzi na to, że te legitymacje KG wprowadziła jako temat zastępczy np. do podwyżek. No i osiągnęli zamiar.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 19, 2023, 12:12:59 »
Ej, ale to jest prawda ze te legitymacje to są źle wykonane  :rofl:

Kilka lat temu z OSP chłopak pracował taki chłopaków firmie co robią podobne karty i zaprojektował legitymacje i już 7 rok są wręcz w stanie wzorowym(takim jak były w dniu produkcji) - wtedy koszt to było coś koło 10-12 zł za sztukę. A moja nowa legitymacja po dwóch tygodniach miala starte zdjęcie a była 2-3 razy z portfela wyciągnięta  :rofl: ale już poszła na reklamacje  :mellow:

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 22, 2023, 11:35:28 »
Akcja ze zwrotem legitymacji ruszyła.
Pomijając projekt (wygląd, dane jakie znajdują się na karcie), to prawda jest taka, że zdjęcie ściera się PALCEM...
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 22, 2023, 17:43:58 »
Moje nie. A specjalnie tarlem kilka razy

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 22, 2023, 18:26:09 »
Pewnie masz wersję  premium ;)

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 22, 2023, 20:20:24 »
Po tygodniu noszenia wycierają się zdjęcia okazuje się że nadruk jest jakiś powierzchowny i się ściera. Myślę że po pół roku to u każdego się to wydarzy . Ciekawe jak na to przełożeni. Firma wykonująca dała wielki popis powinni kazać zwrócić to wszystko i zrobić to jak należy.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 23, 2023, 15:56:46 »
Po tygodniu noszenia wycierają się zdjęcia okazuje się że nadruk jest jakiś powierzchowny i się ściera. Myślę że po pół roku to u każdego się to wydarzy . Ciekawe jak na to przełożeni. Firma wykonująca dała wielki popis powinni kazać zwrócić to wszystko i zrobić to jak należy.

Problemem jest to, że zdjęcie jest nadrukowywane na poprzednią warstwę, dlatego tak łatwo się ściera.
@radca no jakoś mnie to nie dziwi, że u Ciebie nic nie zeszło 😉

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 23, 2023, 18:06:31 »
Simek92 trochę mnie niepokoi Twój brak zdziwienia ;)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 23, 2023, 19:51:45 »
1500 legitymacji do poprawy..po miesiącu noszenia w portfelu. Dobre.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 23, 2023, 21:26:50 »
A macie zdjęcia w mundurach czy po cywilu? bo z różnymi zdjęciami się spotkałem
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 23, 2023, 21:34:40 »
Cywilne do dowodu. Po uzgodnieniu z kadrami

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 23, 2023, 22:19:34 »
Przecież na tym zdjęciu, jeśli zrobisz je zgodnie z zasadami, to munduru i tak nie będzie widać. Akurat standaryzacja zdjęcia zgodnie z zasadami dowód/paszport to plus.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 24, 2023, 10:12:47 »
Moja jutro do zwrotu idzie, wyciągnąłem w sumie po 3 tygodniach z portfela i nie mogę rozpoznać kto jest na zdjęciu 😂

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 24, 2023, 14:52:41 »
Czyli musisz mniej pić. Masz problemy z pamięcią :rofl:

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 24, 2023, 17:04:40 »
Kolego radca, może Cię to bawi, ale mnie nie bawi sytuacja jak ciężkie pieniądze zostały wydane na coś, czego jakość jest zatrważająco niska. Ja doskonale pamiętam kto był na zdjęciu kiedy odbierałem legitkę, a po 3 tygodniach jej pobytu w portfelu widzę z połowę mniej tej osoby, taka to jakość druku 😄 Zdejmij różowe okulary to może też zauważysz więcej problemów w służbie, bo patrząc po tym co piszesz widać, że masz głowę na karku 🙂

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 24, 2023, 17:17:42 »
Dokładnie. Wygląda to tak, jak by KG zamówiła surówki, a zdjęcie, nazwisko i numery były dodrulowywane na najtańszej drukarce w KomendIe... Żeby to miało sens to cały druk powinien być pokryty laminatem...

U mnie też połowa twarzy już nie czytelna... Schodzi zwykłą gumką lepiej niż ołówek 🤣🤣🤦‍♂️

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 24, 2023, 17:55:37 »
Ciekawe co prokurator na takie wydatkowanie publicznych pieniędzy powie. Przecież każdy logicznie myślący człowiek pomyśli, że to "wał".
Dokładnie. Wygląda to tak, jak by KG zamówiła surówki, a zdjęcie, nazwisko i numery były dodrulowywane na najtańszej drukarce w KomendIe... Żeby to miało sens to cały druk powinien być pokryty laminatem...

U mnie też połowa twarzy już nie czytelna... Schodzi zwykłą gumką lepiej niż ołówek 🤣🤣🤦‍♂️
No ale @radca Ci napisze: "Co się czepiasz? Jest ustawa! I rozporządzenie!. A tam nasze legitymacje mają tylko 3 kategorię!".
Tylko, czy za ciężką kasę chcemy bubel? Jako podatnik za to zapłaciłem i wkur...  :fiuu: mnie, że moje pieniądze idą na taki chłam.
Si vis pacem, para bellum

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 24, 2023, 18:42:29 »
Ciekawe co prokurator na takie wydatkowanie publicznych pieniędzy powie. Przecież każdy logicznie myślący człowiek pomyśli, że to "wał".
Dokładnie. Wygląda to tak, jak by KG zamówiła surówki, a zdjęcie, nazwisko i numery były dodrulowywane na najtańszej drukarce w KomendIe... Żeby to miało sens to cały druk powinien być pokryty laminatem...

U mnie też połowa twarzy już nie czytelna... Schodzi zwykłą gumką lepiej niż ołówek 🤣🤣🤦‍♂️
No ale @radca Ci napisze: "Co się czepiasz? Jest ustawa! I rozporządzenie!. A tam nasze legitymacje mają tylko 3 kategorię!".
Tylko, czy za ciężką kasę chcemy bubel? Jako podatnik za to zapłaciłem i wkur...  :fiuu: mnie, że moje pieniądze idą na taki chłam.

Moja od gumki też nie schodzi.

I byłbym ostrożniejszy w rzucaniu  pomówień.
Czy właśnie stwierdziłeś że członkowie Komisji przetargowej popełnili przestępstwo?

I może zanim odpowiesz poczytaj dokumenty przetargowe
https://platformazakupowa.pl/transakcja/612983
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2023, 19:00:37 wysłana przez radca »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 24, 2023, 19:53:20 »
Od stwierdzenia czy doszło do przestępstwa jest sąd. Ale to chyba wiesz.
Nie pomyślałeś o tym, że forum jest ogólnodostępne? I nie tylko strażacy tu zaglądają.
Może komuś "żyłka" pęknie jak to poczyta?
Si vis pacem, para bellum

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 24, 2023, 20:53:46 »
Widzę że wycofujesz się raczkiem... I nawet mnie to nie dziwi.
Każdy logicznie myślący człowiek widzi że pleciesz co ci ślina na język przyniesie.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 25, 2023, 15:04:03 »
Jak już to rakiem - jestem dorosły i ten infantylny ton jest niepotrzebny. Poza tym wcale się nie wycofuję, tego nie pisałem.
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nowe legitymacje PSP
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 25, 2023, 18:31:05 »
A wy dalej o tym  :rofl:
Koń, jaki jest, każdy widzi... Coś nie poszło i na tym trzeba zakończyć i to naprawić.

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.