Służba > Forum ochotników

Dofinansowanie OSP 2021

(1/3) > >>

Tomek58:
Witam, jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat dofinansowań i ogólnie pieniędzy dla jednostek OSP. Jesteśmy jednostką poza KSRG, w tym roku trochę rozkręciła się nasza działalność, ale wcześniej było dość słabo. Zarząd nie wysyła żadnych pism o dofinansowania i bardzo słabo u nas ze sprzętem. W tym roku dostaliśmy samochód z środków własnych oraz większa część była z pieniędzy gminnych, żadnych innych wfośigw oraz mswia. Nie pełnie funkcji prezesa ani naczelnika. Chce tylko zrobić gotowe dla nich pisma i przekazać im tylko do wysłania. Zwracam się do was koledzy z prośbą o rozjaśnienie tematu dofinansowań na 2021. Do kogo napisać, od kogo możemy liczyć na wsparcie finansowe. Dodam że w tym roku wyjeżdżaliśmy ok. 20 razy a w roku poprzednim było to 13 wyjazdów, piszę nie po to żeby się pochwalić ale dla informacji bo wiem że jednostki z małą ilością wyjazdów są raczej pomijane. Dodam też że po prostu tyle razy byliśmy alarmowani, może nie wyjechaliśmy do max 2 zdarzeń.

Karol1965:
Nadleśnictwo zaatakuj tam możesz dostać jakieś 5 tyś

Tomek58:

--- Cytat: Karol1965 w Grudzień 29, 2020, 16:38:43 ---Nadleśnictwo zaatakuj tam możesz dostać jakieś 5 tyś

--- Koniec cytatu ---
Zwrócić się do jakiegoś ogólnego czy tego które jest na naszym terenie ?

Tomek58:
Dodam też że w naszej miejscowości jest ogromna rozdzielnia elektryczna oraz mamy w miejscowości trase oraz peron PKP. Czy możemy liczyć na jakieś pieniądze od PKP lub TAURONA ?

Mroovka:
Tak jak koledzy wyżej pisali zwróćcie się do nadleśnictwa, na którego terenie działa Wasza jednostka.
A co do:

--- Cytat: Tomek58 w Grudzień 29, 2020, 16:46:59 ---(...)Czy możemy liczyć na jakieś pieniądze od PKP lub TAURONA ?
--- Koniec cytatu ---
to jak się nie zapytacie, to nie będziecie wiedzieli. Spróbować zawsze warto.
W zęby nikt Wam nie da za to, że prosicie o wsparcie.
Jeżeli chodzi o dotację MSWiA (bo tylko ta Was dotyczy - nie jesteście w ksrg), to mogę Ci powiedzieć, że przychodzi z KW rozdzielnik na cały powiat i komendant powiatowy dzieli tę kasę między ochotników. U mnie akurat jest to transparentne - zainteresowani Prezesi/Naczelnicy przychodzą na spotkanie w KP i dyskutujemy, ile i na co dać. A dużo kasy nie ma.
W tej dotacji (tutaj są pieniądze z budżetu oraz z rezerwy celowej) przychodzą kwoty na remonty strażnic, zakup sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej, zakup ŚOI, zakup sprzętu łączności i informatyki, a także na zakup sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej, ale z inwestycji, czyli wartość jednostkowa musi być powyżej 10000 zł (dopuszczalny jest "zestaw" - pompowy, oświetleniowy itp.).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej