Autor Wątek: Dofinansowanie OSP 2021  (Przeczytany 5520 razy)

Offline Tomek58

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Dofinansowanie OSP 2021
« dnia: Grudzień 29, 2020, 16:27:19 »
Witam, jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat dofinansowań i ogólnie pieniędzy dla jednostek OSP. Jesteśmy jednostką poza KSRG, w tym roku trochę rozkręciła się nasza działalność, ale wcześniej było dość słabo. Zarząd nie wysyła żadnych pism o dofinansowania i bardzo słabo u nas ze sprzętem. W tym roku dostaliśmy samochód z środków własnych oraz większa część była z pieniędzy gminnych, żadnych innych wfośigw oraz mswia. Nie pełnie funkcji prezesa ani naczelnika. Chce tylko zrobić gotowe dla nich pisma i przekazać im tylko do wysłania. Zwracam się do was koledzy z prośbą o rozjaśnienie tematu dofinansowań na 2021. Do kogo napisać, od kogo możemy liczyć na wsparcie finansowe. Dodam że w tym roku wyjeżdżaliśmy ok. 20 razy a w roku poprzednim było to 13 wyjazdów, piszę nie po to żeby się pochwalić ale dla informacji bo wiem że jednostki z małą ilością wyjazdów są raczej pomijane. Dodam też że po prostu tyle razy byliśmy alarmowani, może nie wyjechaliśmy do max 2 zdarzeń.

Offline Karol1965

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dofinansowanie OSP 2021
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2020, 16:38:43 »
Nadleśnictwo zaatakuj tam możesz dostać jakieś 5 tyś

Offline Tomek58

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Dofinansowanie OSP 2021
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2020, 16:45:31 »
Nadleśnictwo zaatakuj tam możesz dostać jakieś 5 tyś
Zwrócić się do jakiegoś ogólnego czy tego które jest na naszym terenie ?

Offline Tomek58

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Dofinansowanie OSP 2021
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2020, 16:46:59 »
Dodam też że w naszej miejscowości jest ogromna rozdzielnia elektryczna oraz mamy w miejscowości trase oraz peron PKP. Czy możemy liczyć na jakieś pieniądze od PKP lub TAURONA ?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Dofinansowanie OSP 2021
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2020, 17:17:15 »
Tak jak koledzy wyżej pisali zwróćcie się do nadleśnictwa, na którego terenie działa Wasza jednostka.
A co do:
(...)Czy możemy liczyć na jakieś pieniądze od PKP lub TAURONA ?
to jak się nie zapytacie, to nie będziecie wiedzieli. Spróbować zawsze warto.
W zęby nikt Wam nie da za to, że prosicie o wsparcie.
Jeżeli chodzi o dotację MSWiA (bo tylko ta Was dotyczy - nie jesteście w ksrg), to mogę Ci powiedzieć, że przychodzi z KW rozdzielnik na cały powiat i komendant powiatowy dzieli tę kasę między ochotników. U mnie akurat jest to transparentne - zainteresowani Prezesi/Naczelnicy przychodzą na spotkanie w KP i dyskutujemy, ile i na co dać. A dużo kasy nie ma.
W tej dotacji (tutaj są pieniądze z budżetu oraz z rezerwy celowej) przychodzą kwoty na remonty strażnic, zakup sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej, zakup ŚOI, zakup sprzętu łączności i informatyki, a także na zakup sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej, ale z inwestycji, czyli wartość jednostkowa musi być powyżej 10000 zł (dopuszczalny jest "zestaw" - pompowy, oświetleniowy itp.).
Si vis pacem, para bellum

Offline Tomek58

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Dofinansowanie OSP 2021
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2020, 23:22:40 »
A jeśli chodzi o nadleśnictwo to jak to wygląda, jest to jednorazowa dotacja czy piszecie do nich co roku?

Offline EwelinaNiewulis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dofinansowanie OSP 2021
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2020, 12:22:37 »
Orlen co roku ma program wsparcia OSP, jednostka obok składała już dwa razy. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej- dotacja do 100% do kwoty 25tys. zł, tak np było w warmińsko-mazurskim w ubiegłym roku.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline EwelinaNiewulis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dofinansowanie OSP 2021
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2020, 15:10:55 »
https://osp.pl/artykuly/rzadowe-pieniadze-na-budowe-min-remiz-strazackich-rusza-program-wsparcia-dla-gmin%2C23530/. Budowy , przebudowy remiz.

Właśnie miałam wrzucić ten link :) u nas już powstał pomysł na rozbudowę garażu na dwa stanowiska :)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Dofinansowanie OSP 2021
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2020, 17:01:43 »
A jeśli chodzi o nadleśnictwo to jak to wygląda, jest to jednorazowa dotacja czy piszecie do nich co roku?

Nie jestem w OSP, ale z racji pełnionych obowiązków mam bliski kontakt z ochotnikami, m. in. zajmuję się dotacjami KSRG i MSWiA.
Odpowiadając na Twoje pytanie, mogę tylko powiedzieć, że z mojej wiedzy jednostki OSP zwracają się co roku z wnioskami do nadleśnictw (akurat mój powiat leży w zasięgu trzech) o dofinansowanie.
Życzę powodzenia Tobie i Twojej jednostce w pozyskiwaniu środków od sponsorów. Jest to poważny "zastrzyk" gotówki.
Powodzenia.
Si vis pacem, para bellum

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dofinansowanie OSP 2021
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2021, 11:58:18 »
Czy dotacja MSWiA dla jednostek spoza KSRG jest w tym roku dostępna czy zostało to wciągnięte pod dotacje Covid-19

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dofinansowanie OSP 2021
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2021, 13:20:04 »
Ruszył już u kogoś nabór wniosków na dotacje MSWiA?

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Dofinansowanie OSP 2021
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2021, 13:22:02 »
Ruszył już u kogoś nabór wniosków na dotacje MSWiA?
U mnie już po naborze dla jednostek spoza KSRG.
Dla jednostek KSRG nie ma środków na zadania inwestycyjne, ponoć na bieżące mają być środki, natomiast jeszcze nie wiadomo kiedy.

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Dofinansowanie OSP 2021
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2021, 11:40:51 »
Któraś  jednostka otrzymała już dotacje na konto bankowe z dotacji MSWiA dla jednostek z poza KSRG lub ktoś wie kiedy można spodziewać się przelewów?

osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.