Autor Wątek: Tor przeszkód SGSP 2021/2022  (Przeczytany 4361 razy)

Offline Laciooo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« dnia: Grudzień 20, 2020, 19:23:09 »
Cześć ,słyszałem że w tym roku powraca tor przeszkód , czy wie ktoś gdzie można więcej dowiedzieć się na ten temat i to potwierdzić? Pozdrawiam.

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2020, 19:45:22 »
Dopiero wprowadzono ujednolicone zasady testu sprawności fizycznej. Więc plotkami bym się nie kierował.

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2020, 20:46:08 »
Nie jest to plotka tylko oficjalna informacja.
https://bip.sgsp.edu.pl/sgs/prawo/zarzadzenia-rektora-kom/2020/13911,5620-w-sprawie-okreslenia-warunkow-trybu-oraz-terminu-rozpoczecia-i-zakonczenia-.html

Ponadto wprowadzono próg minimalny wyników z matury. Teraz będzie wymagane co najmniej 80 pkt przeliczeniowych.

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2020, 21:02:32 »
O proszę. Czyli jednak obecne testy okazały się za trudne  :zamknij:

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2020, 00:55:33 »
Biorąc pod uwagę że testy będą zaliczone jeśli będzie się miało ponad średnią ze wszystkich wyników to może będzie łatwiej ale jednocześnie może być dużo trudniej.
Jeśli większość kandydatów będzie miała bardzo dobre wyniki to podniesie to znacznie średnią i najmniejsze potknięcie na teście może kogoś wyeliminować.
No i druga sprawa że teraz już po 30% z matury nie wystarczy więc jednak jest to też jakieś podniesienie poziomu trudności.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2020, 06:29:52 »
Obniżenie sprawności fizycznej strażaków. Nie ma żadnego uzasadnienia aby kadra oficerska w PSP była mniej sprawna fizycznie a wręcz jest to naganne. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ochotniczy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2020, 14:28:54 »
Fakt jest taki, że obecna sprawnościowka przepuszcza ok. 20% kandydatów. Tor sprawności z tego co pamiętam to ok 45%, stąd podejrzewam ta zmiana...

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka


Offline Maciejka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel"
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2020, 17:04:40 »
Obniżenie sprawności fizycznej strażaków. Nie ma żadnego uzasadnienia aby kadra oficerska w PSP była mniej sprawna fizycznie a wręcz jest to naganne.
W jaki sposób obniża? Kto próbował zmierzyć się z torem, ten wie, że wymaga to sprawności ogólnej, od skoczności po siłę itd. Nie jest mniej doskonały. Osoby biegające nie potrafiły zrobić prawidłowego przewrotu w przód, osoby dobrze zbudowane miały z kolei problemy z płotkami.

Widzę mamy do czynienia z jakimś bólem względem chłopaków, którzy dostali się do SGSP, bo zaliczyli tor :D Słuchacze wszystkich szkół to są młodzi ludzie, którzy jasno postawili sobie cel, w tym utrzymywanie sprawności fizycznej. ZDECYDOWANA większość ćwiczy poza programowymi zajęciami sportowymi, które wynoszą tylko 2h w ciągu tygodnia.
Teraz kolego spójrz na ogół funkcjonariuszy w służbie stałej i ich sprawność fizyczną. Odpowiedz sobie na pytanie ilu z nich ćwiczy coś poza służbą ;)

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2020, 17:57:07 »
Oho, kolega ze szkoły albo z zamiarem do niej? Mówimy o teście wstępnym, więc dlaczego Ci do szkoły mają mieć łatwiej niż Ci z ulicy? I nie gadaj ze łatwiej nie jest, bo statystyka jest raczej jasna, tak jak kolega wyżej napisał.

Offline Maciejka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel"
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2020, 18:50:11 »
Oho, kolega ze szkoły albo z zamiarem do niej? Mówimy o teście wstępnym, więc dlaczego Ci do szkoły mają mieć łatwiej niż Ci z ulicy? I nie gadaj ze łatwiej nie jest, bo statystyka jest raczej jasna, tak jak kolega wyżej napisał.
Kolego sympatyczny, a kto Ci zabronił dostać się do służby poprzez drogę "szkolną" skoro twierdzisz, że jest łatwiejsza? :D Czyżby wyznawca "zabrakło pleców"? ;P Czy tylko sprawność fizyczna się liczy? No nie, jest KLUCZOWA, ale pod kątem egzaminów do szkół stawiane są jeszcze inne kryteria. Nie myśl tunelowo, bo trzeba mieć też ludzi, którzy myślą (odnoszę to do wszystkich korpusów).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 21, 2020, 18:50:51 »
W jaki sposób obniża? Kto próbował zmierzyć się z torem, ten wie, że wymaga to sprawności ogólnej, od skoczności po siłę itd. Nie jest mniej doskonały. Osoby biegające nie potrafiły zrobić prawidłowego przewrotu w przód, osoby dobrze zbudowane miały z kolei problemy z płotkami.
Widzę mamy do czynienia z jakimś bólem względem chłopaków, którzy dostali się do SGSP, bo zaliczyli tor :D Słuchacze wszystkich szkół to są młodzi ludzie, którzy jasno postawili sobie cel, w tym utrzymywanie sprawności fizycznej. ZDECYDOWANA większość ćwiczy poza programowymi zajęciami sportowymi, które wynoszą tylko 2h w ciągu tygodnia.
Teraz kolego spójrz na ogół funkcjonariuszy w służbie stałej i ich sprawność fizyczną. Odpowiedz sobie na pytanie ilu z nich ćwiczy coś poza służbą ;)
W bardzo prosty obniżą... Przedstawił to kolega
Fakt jest taki, że obecna sprawnościowka przepuszcza ok. 20% kandydatów. Tor sprawności z tego co pamiętam to ok 45%, stąd podejrzewam ta zmiana...
Co do płotków to chyba tylko niepełnosprawny intelektualnie i fizycznie nie da rady przejść pod płotkiem o wysokości 76 cm... Gdzie błędem jest ominięcie płotka... Co do przewrotu w przód to nie kpij sobie bo miałem to w pierwszych klasach podstawówki i wszyscy to zdali, błąd w tej konkurencji to niepołożenie rąk na materacu  :rofl:   
W sumie co do bólu ja nie mam żadnego bólu do ludzi którzy się dostali do SGSP... Sami dostali się i sami wybrtali tą drogę i nie jest ich winą, że degraduje się ich szkołę bo ta degradacją postępuje już bardzo długo.   Dwa lata temu przyjęto ludzi którzy ledwo zdali maturę i po raz pierwszy wymogi na zaoczne były wyższe niż na dzienne a teraz robi się coś znacznie gorszego bo sprowadza się przyszłych podchorążych do rangi inwalidów sprawnościowych gdzie 95% strażaków zdaje ten sam normalny test sprawności fizycznej a 5% małpi gaj... No ale cóż widać kadra kierownicza szkoły nie rozumie tego co już w 1600 r. wiedział Jan Zamoyski "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Maciejka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel"
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 21, 2020, 19:11:58 »
Co do płotków to chyba tylko niepełnosprawny intelektualnie i fizycznie nie da rady przejść pod płotkiem o wysokości 76 cm... Gdzie błędem jest ominięcie płotka... Co do przewrotu w przód to nie kpij sobie bo miałem to w pierwszych klasach podstawówki i wszyscy to zdali, błąd w tej konkurencji to niepołożenie rąk na materacu  :rofl:   
Nie kpię sobie, nie wyssałem tego z palca albo innych wiejskich wieści. Pójdź, zobacz na własne oczy. ;) Zobaczysz jak zły lub nie do końca sprawny przewrót w przód zaważy na twoim czasie i pochylni, która jest następna. Obstawiam, że jesteś z pokolenia minimum lat 90. Zerknij sobie teraz w program nauczania wychowania fizycznego w szkołach podstawowych, liceach. Nie ma już elementów gimnastyki, nie zakupywany jest do nowych hal sportowych (bo już nie sal gimnastycznych) sprzęt typu "konie" itp. To zakończyło się już dobrych parę lat temu.

(...) Dwa lata temu przyjęto ludzi którzy ledwo zdali maturę i po raz pierwszy wymogi na zaoczne były wyższe niż na dzienne a teraz robi się coś znacznie gorszego bo sprowadza się przyszłych podchorążych do rangi inwalidów sprawnościowych gdzie 95% strażaków zdaje ten sam normalny test sprawności fizycznej a 5% małpi gaj... No ale cóż widać kadra kierownicza szkoły nie rozumie tego co już w 1600 r. wiedział Jan Zamoyski "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie".
Nie wiem czy wiesz, że właśnie dwa lata temu po raz pierwszy wprowadzono nowe testy sprawnościowe do SGSP. I WŁAŚNIE PO TYM EGZAMINIE SPRWNOŚCIOWYM (beep test, koperta, drążek) do szkoły był tak niski próg. I uważasz, że to tylko i wyłącznie wina uczelni?? Poczekaj 5-10 lat, kiedy do PSP będzie startowała dzisiejsza młodzież, skrzywdzona przez pandemię.
Mówisz o kadrze, której nie bronię, ale i nie potępiam w taki sposób. Chcę Cię jednak wyprowadzić z niewiedzy, że to nie kadra kierownicza szkoły mówi "B" kiedy reszta mówi "A". Chyba jeszcze nie wiesz kto trzęsie pożarnictwem w Polsce. Albo wiesz, ale nie przypuszczałeś.
Już tak myśląc skrótowo, gdyby tor obowiązywałby bez tej dwuletniej przerwy nikt nie prowadziłby takiej dyskusji. Czy kadra oficerska, która w ten sposób rozpoczęła przygodę z PSP nie nadaje się teraz? Słyszałeś o przypadków kapitanów-inwalidów?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 21, 2020, 19:18:02 »
Nie wiem czy wiesz, że właśnie dwa lata temu po raz pierwszy wprowadzono nowe testy sprawnościowe do SGSP. I WŁAŚNIE PO TYM EGZAMINIE SPRWNOŚCIOWYM (beep test, koperta, drążek) do szkoły był tak niski próg. I uważasz, że to tylko i wyłącznie wina uczelni?? Poczekaj 5-10 lat, kiedy do PSP będzie startowała dzisiejsza młodzież, skrzywdzona przez pandemię.
Mówisz o kadrze, której nie bronię, ale i nie potępiam w taki sposób. Chcę Cię jednak wyprowadzić z niewiedzy, że to nie kadra kierownicza szkoły mówi "B" kiedy reszta mówi "A". Chyba jeszcze nie wiesz kto trzęsie pożarnictwem w Polsce. Albo wiesz, ale nie przypuszczałeś.
Już tak myśląc skrótowo, gdyby tor obowiązywałby bez tej dwuletniej przerwy nikt nie prowadziłby takiej dyskusji. Czy kadra oficerska, która w ten sposób rozpoczęła przygodę z PSP nie nadaje się teraz? Słyszałeś o przypadków kapitanów-inwalidów?
Oj wiem, że to wtedy było... Tylko jest pytanie kto kazał brać ludzi do oporu aby wypełnić limit miejsc? Zrównanie wymogów sprawnościowych do szkół i dla naboru z ulicy to była bardzo słuszna decyzja chwała za to pomysłodawcy. Coś trochę wiem o straży pożarnej i o jej strukturze  :rofl:
Oczywiście że słyszałem o takich oficerach baaa nawet widziałem zarówno fizycznie jak i intelektualnie  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Maciejka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel"
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2020, 19:23:48 »
Skoro mamy tak zaje*isty egzamin sprawnościowy w kraju, dlaczego leży sport pożarniczy skoro mamy sportową elitę? Popytaj kolego wśród znajomych jak odnajdują się studenci zaoczni na szkole. Na czym i na KIM bazują. Taka jest prawda, ale nie może być takich podziałów, a myślenie w ten sposób powoduje sztuczne podziały. Biegacz z egzaminu "A" ma biegać tak samo jak (parafrazując małpi gaj) małpa z egzaminu "B". W PSP nie działasz tylko sprawnościowo. Idiota, który pierwszy wbiegnie tam, gdzie nie trzeba, już więcej nie pobiega.
Z fartem koledzy.

Oj wiem, że to wtedy było... Tylko jest pytanie kto kazał brać ludzi do oporu aby wypełnić limit miejsc? Zrównanie wymogów sprawnościowych do szkół i dla naboru z ulicy to była bardzo słuszna decyzja chwała za to pomysłodawcy. Coś trochę wiem o straży pożarnej i o jej strukturze  :rofl:
Oczywiście że słyszałem o takich oficerach baaa nawet widziałem zarówno fizycznie jak i intelektualnie  :rofl:
Złudnie zrównanie, bo zauważ, że do szkół są limity wieku. Więc co daje to osobom po 25 roku życia? Może idealnym zrównaniem będzie stworzenie szansy studiów dziennych osobom w wieku powyżej? Pytanie czy podołają innym wymaganiom po tak długiej przerwie w nauce. Odpowiedź brzmi: NIE. Dlatego musi być coś bilansowane na bieżąco. Każdy ma swoje zadanie w tej formacji.

Oczywiście że słyszałem o takich oficerach baaa nawet widziałem zarówno fizycznie jak i intelektualnie  :rofl:
Spotyka się też w innych korpusach osoby, które nie wiedzą jak łaczyć narzędzia hydrauliczne albo o nadwadze wymagającej leczenia. No i co z nimi? Idąc tokiem myślenia "Ćpaj sport nałogowo" powinno się takich ludzi usuwać. No i dlaczego dalej są? Dlaczego na wielu jednostkach nie prowadzi się aktywnie zajęć sportowych, a coroczny sprawdzian przygotowania fizycznego wymaga jedynie "podejścia".
Wszędzie są czarne owce. Niestety.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2020, 08:24:25 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2020, 21:47:03 »
Skoro mamy tak zaje*isty egzamin sprawnościowy w kraju, dlaczego leży sport pożarniczy skoro mamy sportową elitę? Popytaj kolego wśród znajomych jak odnajdują się studenci zaoczni na szkole. Na czym i na KIM bazują. Taka jest prawda, ale nie może być takich podziałów, a myślenie w ten sposób powoduje sztuczne podziały. Biegacz z egzaminu "A" ma biegać tak samo jak (parafrazując małpi gaj) małpa z egzaminu "B". W PSP nie działasz tylko sprawnościowo. Idiota, który pierwszy wbiegnie tam, gdzie nie trzeba, już więcej nie pobiega.
Z fartem koledzy.
Sport pożarniczy to dla mnie relikt przeszłości który już dawno powinien odejść do lamusa z racji chociażby wypadkowości.  Resztę przemilczę bo nawet nie warto komentować a wiesz na czyjej wiedzy bazują dzienni jak trafią do JRG?
Złudnie zrównanie, bo zauważ, że do szkół są limity wieku. Więc co daje to osobom po 25 roku życia? Może idealnym zrównaniem będzie stworzenie szansy studiów dziennych osobom w wieku powyżej? Pytanie czy podołają innym wymaganiom po tak długiej przerwie w nauce. Odpowiedź brzmi: NIE. Dlatego musi być coś bilansowane na bieżąco. Każdy ma swoje zadanie w tej formacji.
W tym kraju 30 latek może dziennie studiować medycynę, prawo i architekturę (i co tam jeszcze sobie wymarzy) i na najlepszych uczelniach nikt go o to nie zapyta a jak sobie nie poradzi to odpadnie a co z inżynierem pożarnictwa? Patrz masz wymagania na studia wojskowe na WAT:
https://www.wojsko-polskie.pl/wat/proces-rekrutacji-na-studia-wojskowe-wymagania/
Jest dolny limit wieku górnego nie ma... Z czego wynika odmienność? Wojskowi są głupsi od strażaków czy poziom SGSP jest wyższy? Ni cholery SGSP szoruje pod dnie i żadne rankingi ogólnokrajowe jej praktycznie nie uwzględniają a WAT tak  :wacko:
Wiesz skąd ten limit? To tradycja komunizmu a w zasadzie stalinizmu i jeszcze wcześniejszych czasów głębokiej komuny już Feliks Dzierżyński tworzył sierocińce CZEKA aby wychować swoich funkcjonariuszy na potrzeby tajnej milicji później Woroszyłówki na podstawie których powstała większość szkół mundurowych w naszej odrodzonej (prawie lub wcale zależy kogo spytać) Rzeczpospolitej powojennej... Bilansowanie  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2020, 21:56:33 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2020, 22:08:21 »
Chyba nikt tego nie zauważył ale odkąd był tor przeszkód w SGSP w postaci równej dla mężczyzn i kobiet to tylko 4 kobiety dostały się w przeciągu tego okresu. Chyba od 2012 do 2018(?) włącznie. 2019 i 2020 to już roczniki, gdzie dostało się kilka dziewczyn bo "ujednolicono" wymagania...

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 21, 2020, 22:19:02 »
Chyba nikt tego nie zauważył ale odkąd był tor przeszkód w SGSP w postaci równej dla mężczyzn i kobiet to tylko 4 kobiety dostały się w przeciągu tego okresu. Chyba od 2012 do 2018(?) włącznie. 2019 i 2020 to już roczniki, gdzie dostało się kilka dziewczyn bo "ujednolicono" wymagania...

Ujednolicone były względem toru. Beep/koperta/drążek podzielił wymagania względem płci i kobiety miały obniżone warunki przyjęć dlatego im się udało.

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 21, 2020, 22:32:30 »
Eqinox zdecyduj się bo co post to zajmujesz inne stanowisko. W jednym narzekasz że poziom w SGSP to dno a w drugim narzekasz na zmianę która chcąc nie chcąc ten poziom podniesie.
Obecny proces naboru podsumowuje zawsze jednym zdaniem - "Potrzeba nam silnych niekoniecznie mądrych". Przy naborze z ulicy w sumie nie trzeba nawet umieć napisać poprawnie zdania, wystarczy być silnym i biegać maratony. Przy naborze na szkołę dochodzi jeszcze matura ale już po przesiewie na teście sprawnościowym po którym mogą zostać same osoby mające po 30% z matury :gwiazdki: więc de facto jedynym wyznacznikiem i tak jest zaliczenie testu sprawnościowego. Więc czy to jest normalne, że jedynym warunkiem przyjęcia na studia które skończy każdy przyjęty :gwiazdki: i po którym każdy dostanie tytuł inżyniera jest sprawność fizyczna? Czy to jest normalne że na "najlepszą" strażacką uczelnie która kształci "najlepszą" kadrę oficerską i która jest uczelnią techniczną można się dostać mając 30% z matury z matematyki?


Odnosząc się jeszcze do naborów z ulicy, w czym na przykład lepszy jest kierowca który prawo jazdy kategorii C zrobił miesiąc przed naborem i na widok ciężarówki ma strach w oczach ale przebiegł w 10 minut dwa kilometry od kierowcy z kilkuletnim doświadczeniem który przebiegł tylko kilometr? Wszyscy wiemy, że sprawność fizyczna jest ważna ale 1) patrząc jak to wygląda w wielu jrg po przyjęciu do służby to aż żal tyłek ściska 2) nie na każdym stanowisku potrzeba silnych i zwinnych a dużo ważniejsze są inne cechy. A najbardziej śmieszą mnie testy sprawnościowe przy naborze na biurowych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2020, 22:38:32 wysłana przez Zakub »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2020, 08:57:39 »
Eqinox zdecyduj się bo co post to zajmujesz inne stanowisko. W jednym narzekasz że poziom w SGSP to dno a w drugim narzekasz na zmianę która chcąc nie chcąc ten poziom podniesie.
Obecny proces naboru podsumowuje zawsze jednym zdaniem - "Potrzeba nam silnych niekoniecznie mądrych". Przy naborze z ulicy w sumie nie trzeba nawet umieć napisać poprawnie zdania, wystarczy być silnym i biegać maratony. Przy naborze na szkołę dochodzi jeszcze matura ale już po przesiewie na teście sprawnościowym po którym mogą zostać same osoby mające po 30% z matury :gwiazdki: więc de facto jedynym wyznacznikiem i tak jest zaliczenie testu sprawnościowego. Więc czy to jest normalne, że jedynym warunkiem przyjęcia na studia które skończy każdy przyjęty :gwiazdki: i po którym każdy dostanie tytuł inżyniera jest sprawność fizyczna? Czy to jest normalne że na "najlepszą" strażacką uczelnie która kształci "najlepszą" kadrę oficerską i która jest uczelnią techniczną można się dostać mając 30% z matury z matematyki?
Obniżając jedno kryterium naboru mamy podnieść jakość kandydatów? Bo ktoś założył, że małpi gaj spowoduje, że mądrzejsi (z lepiej zdaną maturą) będą kandydaci?  Bez żartów to tylko przesunie środek ciężkości a efekt wzrostu będzie mizerny natomiast poziom sprawności przyszłych oficerów mocno spadnie. Po co to wszystko?
Pogrubiłem i powiększyłem to co piszę od dawna patologiczny system kształcenia w którym wystarczy zdać maturę i przejść małpi gaj aby zostać oficerem PSP  :rofl: Poziom po **uju  :wacko: To ty napisałeś chociaż nie dosłownie :rofl: Znajdź drugą uczelnie techniczną gdzie kończy 100% rozpoczynających (lub prawie 100%). Poziom szkoły nie wzrośnie bo traci ona w oczach strażaków i powoli ale skutecznie rozmienia się na drobne... Utrzymuje się tylko dlatego, że nie jest najlepszą uczelnią strażacką ale jest jedyną tego typu szkołą i ma monopol np. na podyplomówki typu SPF.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Yakup

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Tor przeszkód SGSP 2021/2022
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 12, 2021, 14:22:07 »
Nie jest to plotka tylko oficjalna informacja.
https://bip.sgsp.edu.pl/sgs/prawo/zarzadzenia-rektora-kom/2020/13911,5620-w-sprawie-okreslenia-warunkow-trybu-oraz-terminu-rozpoczecia-i-zakonczenia-.html

Ponadto wprowadzono próg minimalny wyników z matury. Teraz będzie wymagane co najmniej 80 pkt przeliczeniowych.

Natomiast 17 lipca 2020 r. pojawiło się zarządzenie 64/20 zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków, trybu oraz terminu rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji oraz sposobu jej przeprowadzania na studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w roku akademickim 2021/2022 https://bip.sgsp.edu.pl/sgs/prawo/zarzadzenia-rektora-kom/2020/14025,6420-zmieniajace-zarzadzenie-w-sprawie-okreslenia-warunkow-trybu-oraz-terminu-ro.html

Na stronie SGSP w dziale rekrutacja widnieje taki dokument: https://www.sgsp.edu.pl/wp-content/uploads/2020/09/Dz.-Urz.-MSWiA-z-2020-r.-poz.-73.pdf
Jest on najbardziej aktualny i nie ma w nim nic na temat toru oraz minimalnego progu punktowego. Nic nie jest jasno i wprost określone. Raczej będzie beep test, drążek oraz koperta.