Autor Wątek: Czy braknie kasy na PSP?  (Przeczytany 12955 razy)

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Czy braknie kasy na PSP?
« dnia: Grudzień 13, 2020, 21:10:00 »
 Taki o to artykuł na remizie widzę i mam świra bo śląskie zawsze było super ekstra że wszystkim a teraz płaczą  a nadgodziny to już brali full gdzie nigdzie w Polsce nie było tyle nadgodzin https://remiza.com.pl/slask-psp-bez-pieniedzy-w-2021/

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2020, 22:04:48 »
Taki o to artykuł na remizie widzę i mam świra bo śląskie zawsze było super ekstra że wszystkim a teraz płaczą  a nadgodziny to już brali full gdzie nigdzie w Polsce nie było tyle nadgodzin https://remiza.com.pl/slask-psp-bez-pieniedzy-w-2021/
Oj było było  :rofl:
Ale to 3,7 mln zł to drobne nawet na nadgodziny na Śląsku bo wydają na to ponad 30 mln. zł. Co do załączonego linku to budżet województwa to samorząd czyli marszałek  :kwit: A PSP ma swoje pieniądze w budżetach wojewodów :straz:   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2020, 22:11:34 »
Taki o to artykuł na remizie widzę i mam świra bo śląskie zawsze było super ekstra że wszystkim a teraz płaczą  a nadgodziny to już brali full gdzie nigdzie w Polsce nie było tyle nadgodzin https://remiza.com.pl/slask-psp-bez-pieniedzy-w-2021/
Oj tam oj tam . Łódzkie cały czas bez takiej kasy za nadgodziny jakoś funkcjonuje od ładnych paru lat  :rofl:

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2020, 08:41:59 »
Cytuj
a teraz płaczą  a nadgodziny to już brali full gdzie nigdzie w Polsce nie było tyle nadgodzin
nadgodziny są pochodną (głównie) dwóch czynników - liczby etatów i stanu minimalnego przypisanego województwu; może ktoś z KG się pochyli kiedyś dlaczego niektóre województwa mają stany minimalne na 50 % a inne na 65% (procenty wpisałem na oko więc proszę się nie czepiać);
co do artykułu: niestety zakupy sprzętu (samochody) dla PSP na śląsku odbywają się przy współfinansowaniu samorządów (wszystkich szczebli) - nie wiem czy to powszechna praktyka w kraju czy tylko Śląsk tak musi "kombinować"  - i artykuł jest o tym że w 2021 samorząd województwa nie dorzuci się do zakupów PSP (też swoją drogą ciekawe jak rozkłada się na województwa finansowanie wymiany samochodów z budżetu centralnego PSP)

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2020, 11:09:22 »
Ostatnie tematy na forum, powinny mieć odrębną zakładkę, np. czarnowidztwo,ponurość, defetyzm, panikarstwo, frustracja etc

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2020, 18:17:49 »
Oj tam oj tam . Łódzkie cały czas bez takiej kasy za nadgodziny jakoś funkcjonuje od ładnych paru lat  :rofl:
Dokładnie to w marcu minie 10 rocznica (czyli 20 wypłata nadgodzin będzie)  :rofl:  :rofl:
nadgodziny są pochodną (głównie) dwóch czynników - liczby etatów i stanu minimalnego przypisanego województwu; może ktoś z KG się pochyli kiedyś dlaczego niektóre województwa mają stany minimalne na 50 % a inne na 65% (procenty wpisałem na oko więc proszę się nie czepiać);

Problem województwa łódzkiego jest banalnie prosty są okrutnie przeszacowani co do liczby etatów w systemie zmianowym. Jak wielka jest skala tego przeszacowania? np. wydawać by się mogło proste pytanie kto ma więcej etatów w systemie zmianowym Łódzkie o liczbie ludności około 2,45 mln czy Małopolska 3,4 mln? Wydawało by się, że odpowiedź jest oczywista a jest nieprawdziwa  :rofl: Więcej ma Łódź... Tak samo jak porównasz to województwo np. z Dolnym Śląskiem. Od taka aberracja która od dekady odbija się na strażakach systemu zmianowego w województwie łódzkim gdyż Łodzi bliżej do Lubelszczyzny czy Podkarpacia powinno być a ktoś kiedyś spowodował, że jest ona przeszacowana do granic możliwości i nie da się z tym nic zrobić tylko trzeba oddać ponad 100 etatów (na moje oko optimum to 130-150) wtedy stan minimalny województwa łódzkiego wzrośnie do 60%. Dla wszystkich mądrych którzy mówią o podniesieniu tzw. minimum operacyjnego to w przypadku podnoszenia kosztem innych województw sorry ale tu też Łódź jest skrzywiona na tle kraju... Do góry. Wiec powinno się obniżyć minimum o około 30 aby dorównać do średniej krajowej. Natomiast podniesienie o 50 czyli tyle aby % wyniósł 60 zrównało by stany z dwukrotnie powierzchniowo większą i o 1 mln ludniejszą WLKP... Czyli pogłębianie aberracji.  Koszt podniesienia o 1 oczko minimum operacyjnego w Łódzkim to 286 046,05. W skrócie jedyne bez kosztowe i realne na ten moment   rozwiązanie to oddawanie etatów. Słyszałem, że w KW PSP Łódź pracował jakiś zespół który doszedł do tego, że liczba etatów jest ok  :wacko: :rofl: Moim zdaniem też jest ok i niech tak zostanie  :rofl: :rofl: :rofl: Przez 9 lat strażacy PB łódzkiego tracili średnio po 6 tyś rocznie teraz tracą 10 tys. i ta kwota będzie rosła także  chapeau bas dla całego zespołu z KW Łódź  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2020, 19:52:55 »
Tak tylko w tym wszystkim zapomina się o tym że Łódź zaczęła beczeć o nadgodziny od jakiegoś czasu. I raczej wszyscy zorientowani wiedzą dlaczego teraz a wcześniej nie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2020, 20:02:24 »
Tak tylko w tym wszystkim zapomina się o tym że Łódź zaczęła beczeć o nadgodziny od jakiegoś czasu. I raczej wszyscy zorientowani wiedzą dlaczego teraz a wcześniej nie.
Faktem jest, że 50% obecnie służących (w woj. łodzkim) nie miało benefitów o których mówisz bo są za młodzi więc takie uogólnianie jest lekko chybione bo dotyczy tylko 50% Łódzkiego  :rofl: 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2020, 21:14:37 »
To tak dla przykładu stan na zmianie 12 etatów jaki jest stan minimalny i stan etatów 20 jaki jest stan minimalny na terenie woj. Łodźkiego ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2020, 07:18:28 »
To tak dla przykładu stan na zmianie 12 etatów jaki jest stan minimalny i stan etatów 20 jaki jest stan minimalny na terenie woj. Łodźkiego ?
Przeciętnie komenda w województwie łódzkim ma stan na poziomie 50-55%. Natomiast w reszcie kraju jest to przeciętnie 60-65%. Słowo przeciętnie to słowo klucz. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2020, 17:49:05 »


Przez 9 lat strażacy PB łódzkiego tracili średnio po 6 tyś rocznie teraz tracą 10 tys. i ta kwota będzie rosła także  chapeau bas dla całego zespołu z KW Łódź  :rofl:
Jak to tracili? Ktoś im nie płaci za wypracowane godziny?
Nikt niczego nie traci. Każdy ma zapłacone za to co wypracował.
Znam takich co mówią, że tracą to na nadgodzinach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2020, 18:03:44 »
Jak to tracili? Ktoś im nie płaci za wypracowane godziny?
Nikt niczego nie traci. Każdy ma zapłacone za to co wypracował.
Znam takich co mówią, że tracą to na nadgodzinach.
Faktycznie słowo tracili jest źle dobrane powinno być nie mieli możliwości zarobić ekstra 70-100 tyś  :rofl:  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 15, 2020, 19:11:26 »

Ja też straciłem bo nie dali mi zostać prezesem państwowej spółki (pragnę zaznaczyć że czuje iż dałbym radę) Z tego powodu jestem przez ostatnie 10 lat lekko licząc jakieś 5 dużych baniek w plecy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 15, 2020, 19:20:52 »
Ja też straciłem bo nie dali mi zostać prezesem państwowej spółki (pragnę zaznaczyć że czuje iż dałbym radę) Z tego powodu jestem przez ostatnie 10 lat lekko licząc jakieś 5 dużych baniek w plecy.
Oczywiście gdybyś mieszkał w innym województwie to byś tym prezesem został? Za te 5 dużych baniek to ja mógł bym się przemęczyć i podjeżdżać trochę   :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline stluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 15, 2020, 19:59:53 »
A co im szkodziło dojeżdżać do innych komend spoza województwa łódzkiego, nic. A to nie powinno być tak że na podziale powinno być tyle strażaków, żeby nadgodzin nie robić? Czyli łódzkie jest najbliżej, tego żeby strażak zrobił swoje godziny i do domu z rodziną siedzieć.
Bo najlepsze w życiu są--------- pomarańcze :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 15, 2020, 21:44:24 »
Czyli łódzkie jest najbliżej, tego żeby strażak zrobił swoje godziny i do domu z rodziną siedzieć.
To kiedy składasz raport o przeniesienie ?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 15, 2020, 23:16:42 »
Stosując analogię . Widziałeś Ich raporty o przeniesienie jak nadgodziny były za free lub za drobne ?.

I żeby było jasne ja nikomu i niczego nie żałuję tylko pamiętam jak nie płacono za nadgodziny i później  kiedy stawka za nie była niska. Przypomnij sobie co mówiono o tych województwach, które miały problem wysokiej ilości nadgodzin, kto pukał się w głowę i z kogo się wtedy śmiano. Więc teraz jak niektórym się poprawiło to w ramach sprawiedliwości dziejowej troszkę niech mają lepiej. Przynajmniej przez jakiś czas.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2020, 23:32:47 wysłana przez pb11 »

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 15, 2020, 23:40:08 »
A co im szkodziło dojeżdżać do innych komend spoza województwa łódzkiego, nic. A to nie powinno być tak że na podziale powinno być tyle strażaków, żeby nadgodzin nie robić? Czyli łódzkie jest najbliżej, tego żeby strażak zrobił swoje godziny i do domu z rodziną siedzieć.
Chyba taka jest prawda - powinno być tylu strażaków, by zapewnienie normalnej służby nie oznaczało generowania "nadgodzin", czyli ponadnormatywnego czasu służby. Problem dość mocno dotyczy "codziennych"... Genezy woj. łódzkiego nie znam, choć wiem, że tak jest.
Wszyscy (poza łódzkim) się przyzwyczaili, że "nadgodziny" stanowią dodatkowe wynagrodzenie, od czasu gdy są płatne. Wszyscy z PB. Może po raz kolejny się narażę uczestnikom Forum, wśród których zdecydowana większość, to strażacy systemu zmianowego. Niemniej jednak, chciałbym Wam powiedzieć, że są "codzienni", którzy teraz odbierają zaległy urlop z 2019 "na papierze", bo koniec roku jest wyjątkowo pracowity i robotę trzeba zrobić. Nie mogą liczyć na płatne "nadgodziny", choć ich zaangażowanie w służbie jest często dużo większe, niż służba w wielu JRG. Tak, wiem, narażanie życia... tu i tu byłem  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2020, 00:28:13 wysłana przez Strażak wro »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 16, 2020, 16:43:49 »
Chyba taka jest prawda - powinno być tylu strażaków, by zapewnienie normalnej służby nie oznaczało generowania "nadgodzin", czyli ponadnormatywnego czasu służby. Problem dość mocno dotyczy "codziennych"... Genezy woj. łódzkiego nie znam, choć wiem, że tak jest.
Wszyscy (poza łódzkim) się przyzwyczaili, że "nadgodziny" stanowią dodatkowe wynagrodzenie, od czasu gdy są płatne. Wszyscy z PB. Może po raz kolejny się narażę uczestnikom Forum, wśród których zdecydowana większość, to strażacy systemu zmianowego. Niemniej jednak, chciałbym Wam powiedzieć, że są "codzienni", którzy teraz odbierają zaległy urlop z 2019 "na papierze", bo koniec roku jest wyjątkowo pracowity i robotę trzeba zrobić. Nie mogą liczyć na płatne "nadgodziny", choć ich zaangażowanie w służbie jest często dużo większe, niż służba w wielu JRG. Tak, wiem, narażanie życia... tu i tu byłem  :rofl:
Co znaczy odbierają urlop "na papierze"? Czyżby ci wspaniali komendanci co tak się zaangażowali w akcję nagród "w konia" robili system codzienny?  Ktoś nie wpisuje do karty czasu pracy nadgodzin? Przecież to fałszowanie czasu pracy....  Może powiesz mi, że brakuje pieniędzy dla codziennych? To podam ci tylko tą kwotę 17 936 000 zł... To jest pula na nadgodziny dla Dolnego Śląska.
Co do porównania które ty stosujesz... Zawsze się pytam gdzie poza MSWiA i MON księgowy, kadrowy i kwatermistrz co ognia nigdy poza szkołami nie widzieli mogą odjeść na emkę 20 lat przed innymi biurwami? W jakim urzędzie kierowca burmistrza/wójta ma średnio 5000 na rękę.  Narzekanie przez niektórych funkcjonariuszy biurowych jest przejawem obłudy i chamstwa i mówię to ja człowiek który ma w systemie codziennym dwucyfrowy wynik wysługi lat i przeszedłem od grupy 5 do 13 praktycznie wszystkie poza 11. Tak samo jak uważam, że miejsce absolwentów szkół dziennych w znakomitej większość jest w biurze (z SGSP wszystkich).   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 16, 2020, 17:00:37 »
Cytuj
Ktoś nie wpisuje do karty czasu pracy nadgodzin?
tak, komendanci  ^_^
dlaczego - pewnie wiesz  :rolleyes:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 16, 2020, 17:05:40 »
Cytuj
Ktoś nie wpisuje do karty czasu pracy nadgodzin?
tak, komendanci  ^_^
dlaczego - pewnie wiesz  :rolleyes:
Cholera nie wiem a możesz mi pomóc i podać podstawę prawną  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 16, 2020, 17:24:52 »
Cytuj
a możesz mi pomóc i podać podstawę prawną
akurat w naszej firmie potrzebujesz podstawę prawną  :rofl:
poleceniem uchyla się ustawy  :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 16, 2020, 18:12:49 »
akurat w naszej firmie potrzebujesz podstawę prawną  :rofl:
poleceniem uchyla się ustawy  :szalony:

Powiem ci, że nie wiem kto był pierwszy który jawnie złamał prawo w PSP ale wiem za czyjej kadencji stało się to powszechne i było to w latach 2008-15... Mam osobiście kilka odpowiedzi podpisanych przez byłego dyrektora biura Jana T. które nijak się mają do złożonej skargi... Ja piszę skargę na działanie 01 KM który jawnie nie przestrzega zapisów rozporządzenia MSWiA ponieważ nie wydaje wystarczającej ilości środków czystości opisanych w przepisach, podaje dowody itp. W odpowiedzi na to dostaje 2 zdania że kontrola była i, że odkryto że KM PSP nie posiada regulaminu wewnętrznego... Nawet słowa o skarżonych rzeczach. Ja piszę skargę na nieprzestrzeganie wytycznych KG PSP przez tegoż samego jegomościa w odpowiedzi dostaje cytat z rozporządzenia... Bonaza jak cholera i potem się dziwą że jak kolejni jeszcze bardziej falandyzują prawo to mało kto reaguje... W imię czego ma ktoś bronić bandytę przed atakiem innego bandyty...   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 16, 2020, 22:38:24 »
Kochany Eqinox, z tego co napisałeś mogę wnioskować, że ponad 10 lat pełnisz funkcję dowódcy JRG. Ponieważ straszyłeś mnie prv, przedstawiłem Ci się z imienia, nazwiska, stopnia i stanowiska. Tobie, widać zabrakło odwagi, lub kultury...
Nawet jeśli jesteś dowódcą JRG ponad 10 lat, to możesz gówno wiedzieć o służbie codziennych - i czytając Twoje wpisy, tak właśnie jest. Zdarzyło Ci się, w systemie codziennym siedzieć przy kompie zamiast przy żonie? I co, wpisałeś to jako "nadgodziny"? U mnie, tego się nie praktykuje, choć codzienni pracują nie tylko będąc fizycznie w komendzie.
Jesteś Bojownikiem, składasz skargi, masz doświadczenie w służbie na podziale. Ale, niepotrzebnie nastawiasz strażaków zmianowych, którzy czytają to Forum, przeciw ośmiogodzinnym i kierownictwu. Jeśli tyle wiesz, to tłumacz, dlaczego komendant nie może "wszystkiego". Chyba że sądzisz inaczej. Może pełnisz służbę w patologicznej Komendzie, może skrzywdzono Cię w jakiś sposób, wiem że do SGSP się nie dostałeś... ale robisz dużo zła, całkiem niepotrzebnie. Wykorzystaj wiedzę, do której widać masz dostęp, dziel się doświadczeniem, ale nie wypowiadaj się w każdym temacie - bo brakuje Ci dużo wiedzy, w niektórych.

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Czy braknie kasy na PSP?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 17, 2020, 00:24:25 »

Cytuj
Ktoś nie wpisuje do karty czasu pracy nadgodzin?
tak, komendanci  ^_^
dlaczego - pewnie wiesz  :rolleyes:
Cholera nie wiem a możesz mi pomóc i podać podstawę prawną  :wacko:

Art 151.4 KP