Autor Wątek: Zamrożenie środków płacowych  (Przeczytany 38072 razy)

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 30, 2020, 12:56:48 »
Co do awansu, mogę się zgodzić, że nie zawsze może awansować, choćby chciał, co do nagrody- nie wprowadzaj w błąd, są pieniądze w puli nagrodowej, to tylko jego dobra wola, kiedy,komu i w jakiej kwocie ją przyzna.
[/quote]

Nie jest jego żadna dobra wola. Musi być porozumienie ze związkami zawodowymi  :stop:

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 30, 2020, 12:59:21 »
KLAWY,
cieszę się, że TY masz świadomość, co do możliwości awansowania przez komendanta "kiedy chce" -nie może.

Wyjaśnię więc temat nagród.
Nagrody z Funduszu nagrodowego, w zdecydowanej większości komend, są wypłacane na Dzień Strażaka. Praktycznie cały fundusz jest wypłacany właśnie wtedy, zostaje niewielki zapas na nagrody za szczególne osiągnięcia w trakcie roku. Są na to również środki na motywacyjnym.
Gdy zbliża się koniec roku, oszczędności na Funduszu płac, wynikające z vacatów lub większej ilości młodych, za zgodą komendanta wyższego poziomu mogą być przeniesione na Fundusz nagród. W latach ubiegłych były polecenia, by część tych środków przenosić na braki w nadgodzinach. W tym roku temat nadgodzin wyglądał inaczej.
Po maju, Fundusz nagród jest praktycznie zbliżony do zera, więc nie można "komu się chce i jak się chce" dawać tych nagród. Dopiero pod koniec roku, Fundusz ten jest ponownie zasilony z oszczędności i wtedy robi się kolejną akcję nagrodową - zazwyczaj właśnie w grudniu, przed świętami.

Pan minister uznał, że zamiast pozwolić na zasilenie Funduszu nagrodowego, zaoszczędzone środki z wynagrodzeń mają zasilić budżet związany z walką ze skutkami COVID - i właśnie w piśmie ministra Finansów jest mowa, że dotyczy to zakupu szczepionek, przygotowania systemu szczepień oraz wsparcia przedsiębiorców. To nie cytaty z portali, tylko z przedmiotowego pisma.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 30, 2020, 12:59:53 »
Co do awansu, mogę się zgodzić, że nie zawsze może awansować, choćby chciał, co do nagrody- nie wprowadzaj w błąd, są pieniądze w puli nagrodowej, to tylko jego dobra wola, kiedy,komu i w jakiej kwocie ją przyzna.

Nie jest jego żadna dobra wola. Musi być porozumienie ze związkami zawodowymi  :stop:
[/quote]Związki ......kto jest w słusznym ma .... :zamknij: :zamknij: :zamknij:

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 30, 2020, 13:01:41 »
Co do awansu, mogę się zgodzić, że nie zawsze może awansować, choćby chciał, co do nagrody- nie wprowadzaj w błąd, są pieniądze w puli nagrodowej, to tylko jego dobra wola, kiedy,komu i w jakiej kwocie ją przyzna.

Nie jest jego żadna dobra wola. Musi być porozumienie ze związkami zawodowymi  :stop:
[/quote]
ZZ wyraża zgodę,opinię w momencie np.przerzucania środków pomiędzy & ,  pieniądze w puli nagrodowej, dysponuje w postaci nagród dla strażaków I ROBI TO UZNANIOWO, bez potrzebnej zgody ZZ

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 30, 2020, 13:45:03 »
Związki uzgadniają nie komu i kiedy tylko na jakich zasadach tylko tyle i aż tyle.
Problem sie pojawił ponieważ jest jednak całkiem spora ilość komend gdzie cały rok nic i wpada jedna duża transza w grudniu.
W tym momencie strażacy z tych kp/km są w ciemnej d...e.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2020, 13:48:55 wysłana przez pb11 »

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 30, 2020, 14:07:03 »
Związki uzgadniają nie komu i kiedy tylko na jakich zasadach tylko tyle i aż tyle.
Problem sie pojawił ponieważ jest jednak całkiem spora ilość komend gdzie cały rok nic i wpada jedna duża transza w grudniu.
W tym momencie strażacy z tych kp/km są w ciemnej d...e.
Doskonale o tym, wiecej, naprawde mi przykro z tego powodu i jednocześnie cieszy mnie fakt  mojej JRG, że większośc strażaków przychyliła się do mojej propozycji, by rozdzielić prawie całą pulę na "Dzień Strażaka" ( mała część została na koniec roku)

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 30, 2020, 14:16:41 »
Związki uzgadniają nie komu i kiedy tylko na jakich zasadach tylko tyle i aż tyle.
Problem sie pojawił ponieważ jest jednak całkiem spora ilość komend gdzie cały rok nic i wpada jedna duża transza w grudniu.
W tym momencie strażacy z tych kp/km są w ciemnej d...e.
Czy ktoś z Was, piszących tutaj, nie dostał nagrody z okazji Dnia Strażaka, z budżetu komendy (Fundusz nagrodowy)?
Może są komendy z innymi zwyczajami, co mnie trochę dziwi. W jednostkach, które znam, a jest tego trochę, sytuacja wygląda tak, jak opisałem wyżej. 90% Funduszu nagrodowego wypłacane w maju, pod koniec roku zasilenie z oszczędności płacowych (za zgodą KW), wypłata nagród z zasilonego Funduszu nagrodowego.
I potwierdzam - przeniesienie środków z uposażeń na Fundusz nagrodowy oraz zasady jego podziału uzgadnia się ze ZZ. Kwoty dla konkretnych strażaków wynikają z propozycji ich przełożonych, a następnie ostatecznej decyzji Komendanta.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 30, 2020, 14:30:50 »
Cytuj
Czy ktoś z Was, piszących tutaj, nie dostał nagrody z okazji Dnia Strażaka, z budżetu komendy (Fundusz nagrodowy)?
Różnie z tym bywa ja robiłem w kilku komendach i jednostkach i z jednorazową na maja spotkałem się tylko raz w WLKP .
A tak były rożne formy:  w dwóch transzach na maja i grudnia w miarę po równo, było że 3 razy na maja, listopada i grudnia tzw. resztówka ale i w przedostatniej KP było że w maju po 100 na flaszkę a cała reszta (spory zastrzyk kasy) na święta.
Co kraj to obyczaj.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 30, 2020, 14:43:01 »
Związki uzgadniają nie komu i kiedy tylko na jakich zasadach tylko tyle i aż tyle.
Problem sie pojawił ponieważ jest jednak całkiem spora ilość komend gdzie cały rok nic i wpada jedna duża transza w grudniu.
W tym momencie strażacy z tych kp/km są w ciemnej d...e.
Czy ktoś z Was, piszących tutaj, nie dostał nagrody z okazji Dnia Strażaka, z budżetu komendy (Fundusz nagrodowy)?
Może są komendy z innymi zwyczajami, co mnie trochę dziwi. W jednostkach, które znam, a jest tego trochę, sytuacja wygląda tak, jak opisałem wyżej. 90% Funduszu nagrodowego wypłacane w maju, pod koniec roku zasilenie z oszczędności płacowych (za zgodą KW), wypłata nagród z zasilonego Funduszu nagrodowego.
I potwierdzam - przeniesienie środków z uposażeń na Fundusz nagrodowy oraz zasady jego podziału uzgadnia się ze ZZ. Kwoty dla konkretnych strażaków wynikają z propozycji ich przełożonych, a następnie ostatecznej decyzji Komendanta.
Niektórzy strażacy wolą dostać w Grudniu, twierdzą że koniec roku jest "chudszy" i taka nagroda wtedy ich bardzo wspomaga.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 30, 2020, 14:54:56 »
Klawy, ale w grudniu zawsze są jakieś oszczędności z płacówki i komendant przenosi je do Funduszu nagród. Moim zdaniem, 100zł nagrody na DS to... szkoda za przelew płacić, bo to żadna nagroda. W KM I i II kategorii często oszczędności na koniec roku są ogromne. I komendant wypłaca nagrody swoim strażakom, często wyższe, niż z KW on dostanie. Dolicz do tego płatne nadgodziny dla PB i później gdy porównasz PITa komendanta i d-cy zmiany robi się trochę niezręcznie... bycie komendantem to faktycznie zaszczyt ale... to długi temat i odpływamy od wątku.
Myślę, że wielu dziś dostanie przelew, bo ci paskudni komendanci ze złymi księgowymi weekend w pracy spędzili i narażając swoje dupy, podjęli takie a nie inne decyzje. Jeśli oczywiście mogli.
Poza nagrodami - zdrowia Wszystkim życzę!

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 30, 2020, 15:23:16 »
Szanuję 01 którzy wypłacili   :kwit:  Wesołych Świąt  :fiuu: jade na zakupy  :rofl:

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 30, 2020, 15:26:30 »
Szanuję 01 którzy wypłacili   :kwit:  Wesołych Świąt  :fiuu: jade na zakupy  :rofl:
:mellow: :mellow: :mellow:

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 30, 2020, 15:32:00 »
Tak apropo 13 stki. Co macie moi drodzy wpisane w tytule przelewu? Czyżby nagroda roczna? Także nie cieszcie się że premier powiedział że 13stki są niezagrożone.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 30, 2020, 15:55:37 »
Tak apropo 13 stki. Co macie moi drodzy wpisane w tytule przelewu? Czyżby nagroda roczna? Także nie cieszcie się że premier powiedział że 13stki są niezagrożone.
Strazakuem - nie strasz niepotrzebnie Kolegów, bo i tak już nie jest wesoło. Trzymajmy się konkretów. Aktualna decyzja dotyczy budżetu na 2020, a z niego przecież 13tki były wypłacone na początku roku.
Gdzie i jak będą szukać oszczędności w budżecie 2021 to inna sprawa. Ale, nie martwmy się na zapas  :huh:

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 30, 2020, 16:30:37 »
Klawy, ale w grudniu zawsze są jakieś oszczędności z płacówki i komendant przenosi je do Funduszu nagród. Moim zdaniem, 100zł nagrody na DS to... szkoda za przelew płacić, bo to żadna nagroda. W KM I i II kategorii często oszczędności na koniec roku są ogromne. I komendant wypłaca nagrody swoim strażakom, często wyższe, niż z KW on dostanie. Dolicz do tego płatne nadgodziny dla PB i później gdy porównasz PITa komendanta i d-cy zmiany robi się trochę niezręcznie... bycie komendantem to faktycznie zaszczyt ale... to długi temat i odpływamy od wątku.
Myślę, że wielu dziś dostanie przelew, bo ci paskudni komendanci ze złymi księgowymi weekend w pracy spędzili i narażając swoje dupy, podjęli takie a nie inne decyzje. Jeśli oczywiście mogli.
Poza nagrodami - zdrowia Wszystkim życzę!
Nie twierdzę,że tak nie jest, ale uwierz, sa Komendy, gdzie wakatów nie ma, dojdzie nieprzewidziany emeryt lub inne zdarzenie i na koniec roku specjalnie nie ma czym dzielić (oczywiście jak wcześniej rozdysponuje się pulą nagrodową).
Co do tych 01, którzy dziś puścili przelewy, idę o zakład, że w skali kraju sporadyczne przykłady.
Można zrobić ANKIETĘ i zapewniam, iż potwierdzi moje przypuszczenia.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 30, 2020, 16:51:08 »
Panowie a Wy tak pisząc o tych co dzis przelewy porobili, ankiety gdzie to zrobili! Chcecie im krecia robotę zrobic czy wprost wskazać gdzie ............ przejrzeć.........

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 30, 2020, 16:57:02 »
Panowie a Wy tak pisząc o tych co dzis przelewy porobili, ankiety gdzie to zrobili! Chcecie im krecia robotę zrobic czy wprost wskazać gdzie ............ przejrzeć.........
Masz rację, jak nie powiemy, to nikt się nie dowie :p
Proszę, zachowaj fason, Pismo wyraźnie określa od kiedy obowiązuje zamrożenie. WIelki szacunek dla 01 , którzy poszli za ludźmi.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 30, 2020, 17:12:58 »
Znam troje takich, wszyscy mają pełną wysługę i praktycznie max dodatki służbowe. I najważniejsze zgodnie twierdzą że to co chcieli to w PSP osiągnęli.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2020, 17:17:08 wysłana przez pb11 »

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 30, 2020, 17:26:01 »
To nie jest temat na ankietę, z pewnością  :rofl: Bo akcja Black Friday / Cyber Monday z pewnością nie przyczyni się do ewentualnego awansu...

A ja znam takich, co im do 30 dużo brakuje, a o maksymalnych służbowych tylko słyszeli opowieści... i też są odważni.

Myślę, że temat można zamykać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 30, 2020, 17:56:02 »
Panowie a Wy tak pisząc o tych co dzis przelewy porobili, ankiety gdzie to zrobili! Chcecie im krecia robotę zrobic czy wprost wskazać gdzie ............ przejrzeć.........
Masz rację, jak nie powiemy, to nikt się nie dowie :p
Proszę, zachowaj fason, Pismo wyraźnie określa od kiedy obowiązuje zamrożenie. WIelki szacunek dla 01 , którzy poszli za ludźmi.
Jest coś takiego jak media, sledzace fora i szukające sensacji. Nieważne ze okaże się ona lipa.



Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 01, 2020, 16:26:40 »
Wytlumaczcie mi jak można dziś przesyłać oficjalne pismo z zakazem wypłaty nagród od 28.11 ??

Czyli jeśli nieświadomy komendant wypłacił wczoraj kasę (30.11) A dziś dostał pismo z kw to co teraz ?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 01, 2020, 16:38:40 »
Wytlumaczcie mi jak można dziś przesyłać oficjalne pismo z zakazem wypłaty nagród od 28.11 ??

Czyli jeśli nieświadomy komendant wypłacił wczoraj kasę (30.11) A dziś dostał pismo z kw to co teraz ?
Wypłacił to wypłacił  -_- po co drążyć  :mellow: