Autor Wątek: Zamrożenie środków płacowych  (Przeczytany 37855 razy)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 28, 2020, 22:08:58 »
Namówiłeś mnie , masz .
Skąd komendant z Torunia wie na co trafi kasa   :rofl:
Nie wnikam  :rofl: .

Offline misiu8514

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 28, 2020, 22:10:34 »
EQ szanuje cie bo rozmawialiśmy już, ale wierz mi dla mnie celem nadrzędnym jest PB (wiem że ty jakoś to opowiadałeś) ale nie podoba mi się to iż jesteśmy karani i zapewniani znając z matmy liczbą nieoznaczoną że odzyskamy(tak tak żona mówi tak samo) że odzyskamy to i przez cały rok pracujemy na coś żeby otrzymać  wsparcie w postaci  nagrody np. teraz na piedestale jest Raciniewo.....pan Komendant Główny mówi płomiennie, KW z Torunia również ale.....oby chociaż docenił druhów z OSP którym też jestem i nie wy.......,ł dlaczego ?? Bo szanuje każdego który raczył na wezwanie syreny ruszyć 4 L, a nie tak tak jak strażaków z PSP którzy byli na miejscu,a także poza w ....... w kosmos bo masz to w pensji...ale pensja to nie podnoszenie kwalifikacji,ale  akcje trudne, zaangażowanie, podnoszenie kwalifikacji. Zostaliśmy w...... i jestem pierwszy który ruszy pod KPRM i powie co sądzi bo teraz to my robimy KPP,IZRM, zabezpieczenia, poza swoimi obowiązkami  i możemy to robić ale nie w imię wy....nas!!! Ale mistrzostwem jest nasza góra która umywa ręce....Wiadomo to my jesteśmy winni...sami sobie.... Jak oni tak z nami to ruszmy sami!!!  :tuba:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 28, 2020, 22:15:31 »
Nie wnikam  :rofl: .
A ja bym chciał wiedzieć skąd taki news, że oszczędności z wakatów pójdą na szczepienie  :rofl: Jeszcze brakuje tylko słowa obowiązkowe w tym piśmie z  Torunia to już by była kumulacja  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 28, 2020, 22:18:55 »
Panowie jestem na cenzurze i moje posty są usuwane na bieżąco ....bo idę za ludźmi....bo to jest najważniejsze!!!
Pisz normalnie po polsku , przestrzegaj regulaminu forum to nie będziesz . Bez odbioru . 

Cytuj
A ja bym chciał wiedzieć skąd taki news, że oszczędności z wakatów pójdą na szczepienie  :rofl: Jeszcze brakuje tylko słowa obowiązkowe w tym piśmie z  Torunia to już by była kumulacja

Jeśli chodzi o szczepienia to teorie spiskowe mówią o tym żeby odpowiednio " zachęcic do tego budżetówke "  a potem już " wyszczepieni reszty dopilnują  :szalony: Ale to tylko teorie spiskowe .  :wacko: Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2020, 22:32:41 wysłana przez młody13 »

Offline misiu8514

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 28, 2020, 22:40:55 »
Mlody 13 przepraszam nie jestem po polonistyce......tylko po  inż. i czy zgubie kropkę  lub przecinek to emocje a nie lekcja języka polskiego, sądzę iż ci którzy chcą zrozumieć zrozumieją EQ poczytaj to zrozumiesz.... idą Va Banque :D moja czarka  się przelała. Mlody 13 szanuję cie ale idź za tym co nas buduje. Czyli funkcjonariusze PB bo poza prewencją( chwała za robotę) i OSP( chwała za chęci) to reszta byłaby niepotrzebna.  a komendant z KW Toruń już chyba wiedział......na co pójdą środki. :zamknij: tyko EQ mogę z tobą dzielić co nie co. EQ pozdrawiam za odwagę. Niedługo dobiję  :szalony:

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 29, 2020, 08:14:26 »
Zgadzam sie z kolega misiu8514 do dołożenia obowiązków(nie swoich) biora nas jako pierwszych ale zeby za tym szły profity  finansowe to juz nie.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 29, 2020, 10:32:10 »
Namówiłeś mnie , masz .

Co za ściema  i sianie fermentu! Nawet nie wie ktoś jak powinno wyglądać pismo.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 29, 2020, 11:04:06 »
Namówiłeś mnie , masz .

Co za ściema  i sianie fermentu! Nawet nie wie ktoś jak powinno wyglądać pismo.
Jaki ferment przecież wszyscy o tym trąbią na co im ta kasa https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pracownicy-budzetowki-bez-premii-pieniadze-pojda-na-walke-z-koronawirusem/sg5zvrh 
Cytuj
- Konieczne jest zapewnienie środków na zakup szczepionki oraz przeprowadzenie procesu szczepień - pisze w liście Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej. W tym samym liście informuje, że część środków została w sektorze budżetowym zablokowana. To oznacza brak premii i nagród.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 29, 2020, 11:21:09 »
Wyborcy pisu - teraz stańcie przed lustrem i zobaczcie wasze głupie miny :rofl:  mało wam już  dowodów, że obecna władza cofa , zadłuża na potęgę  nasz kraj ?  70 mln wybory, rozdawanie kasy nierobom i pasożytom,  lipne transakcje  itp. ,  prawdziwa sprawiedliwość w sądach itp.  Wyborcy pisu - wstydźcie się.   ważne, że 500 +  wpływa na konto - a sprzedało się swoją wolność.  zastanówcie się teraz czy w imię oszczędzania rząd obetnie wydatki na :  zarząd lotniska  CPK ,   nagrody w spółkach skarbowych,  rozdawanie ziemi kościołowi itp. 
 

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 29, 2020, 11:57:06 »
Namówiłeś mnie , masz .

Co za ściema  i sianie fermentu! Nawet nie wie ktoś jak powinno wyglądać pismo.
Jaki ferment przecież wszyscy o tym trąbią na co im ta kasa https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pracownicy-budzetowki-bez-premii-pieniadze-pojda-na-walke-z-koronawirusem/sg5zvrh 
Cytuj
- Konieczne jest zapewnienie środków na zakup szczepionki oraz przeprowadzenie procesu szczepień - pisze w liście Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej. W tym samym liście informuje, że część środków została w sektorze budżetowym zablokowana. To oznacza brak premii i nagród.

Gościu chodzi mi o pismo. Informacja trzeba przekazać dzisiaj do 12. W niedzielę? Od kiedy to 8h pracują w niedzielę?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 29, 2020, 12:11:01 »
I co Cię w tym terminie zaskakuje tu jest PSP.
Kiedyś dostałem pismo z terminem realizacji do 2 w nocy a wpadające pisma w piątek o 16 z realizacją do 8 w poniedziałek to żadna nowość.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2020, 13:41:27 wysłana przez pb11 »

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 29, 2020, 12:18:26 »
Wyborcy pisu - teraz stańcie przed lustrem i zobaczcie wasze głupie miny :rofl:  mało wam już  dowodów, że obecna władza cofa , zadłuża na potęgę  nasz kraj ?  70 mln wybory, rozdawanie kasy nierobom i pasożytom,  lipne transakcje  itp. ,  prawdziwa sprawiedliwość w sądach itp.  Wyborcy pisu - wstydźcie się.   ważne, że 500 +  wpływa na konto - a sprzedało się swoją wolność.  zastanówcie się teraz czy w imię oszczędzania rząd obetnie wydatki na :  zarząd lotniska  CPK ,   nagrody w spółkach skarbowych,  rozdawanie ziemi kościołowi itp.
Co niektórzy jeszcze będą zaklinać rzeczywistość że nie, to pismo fejk i jak to wogole możliwe . Starali się szczególnie koniec roku popchnąć budowlankę i remonty a nóż skapnie coś  więcej w nagrodzie na koniec roku   . A tu zong .

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 29, 2020, 14:55:19 »
Wyborcy pisu - teraz stańcie przed lustrem i zobaczcie wasze głupie miny :rofl:  mało wam już  dowodów, że obecna władza cofa , zadłuża na potęgę  nasz kraj ?  70 mln wybory, rozdawanie kasy nierobom i pasożytom,  lipne transakcje  itp. ,  prawdziwa sprawiedliwość w sądach itp.  Wyborcy pisu - wstydźcie się.   ważne, że 500 +  wpływa na konto - a sprzedało się swoją wolność.  zastanówcie się teraz czy w imię oszczędzania rząd obetnie wydatki na :  zarząd lotniska  CPK ,   nagrody w spółkach skarbowych,  rozdawanie ziemi kościołowi itp.
hehehehhe Mietek "pękł" :)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 29, 2020, 15:31:45 »
Wyborcy pisu - teraz stańcie przed lustrem i zobaczcie wasze głupie miny :rofl:  mało wam już  dowodów, że obecna władza cofa , zadłuża na potęgę  nasz kraj ?  70 mln wybory, rozdawanie kasy nierobom i pasożytom,  lipne transakcje  itp. ,  prawdziwa sprawiedliwość w sądach itp.  Wyborcy pisu - wstydźcie się.   ważne, że 500 +  wpływa na konto - a sprzedało się swoją wolność.  zastanówcie się teraz czy w imię oszczędzania rząd obetnie wydatki na :  zarząd lotniska  CPK ,   nagrody w spółkach skarbowych,  rozdawanie ziemi kościołowi itp.
hehehehhe Mietek "pękł" :)

No prawdziwy Mietek....  Zagorzały polityk wujka z PO :wall:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 29, 2020, 22:55:01 »
Głosowaniem na PiS w tej sytuacji też nie ma on się co chwalić  :wall:  PiS Po jedno zło.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 29, 2020, 23:09:36 »
A zgadnijcie, co ci "źli komendanci" i "leniwe księgowe" przez weekend (czas wolny od służby dla codziennych) robili...

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 29, 2020, 23:17:41 »
Szykowali poniedziałkowe wypłaty nagród?  :cooo:

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 29, 2020, 23:43:11 »
zanim Wszechwiedzący się wypowiedzą, wyjaśnię strażakom (głównie z PB-forumowiczom):
- komendant podwyżek wszystkim nie może dać, bo budżet komendy jest na tyle napięty (nie zwiększany w stosunku do roku ubiegłego), że od razu przekracza "średnią na etat" i ląduje u wojewódzkiego
- podwyżka podstawy oznacza również podwyżkę pochodnych, co wpływa na wspomnianą wcześniej "średnią"
- komendant trzyma więc niewielki zapas, zwiększony o vacaty, i z zaoszczędzonych środków wypłaca nagrodę grudniową
- ani komendant, ani zastępca tej kasy nie wezmą
- koniec roku, to podział "oszczędności", nazywany akcją nagród uznaniowych
W tym roku, decyzją Premiera, wypłaty tych oszczędności mają być wstrzymane, bo w budżecie jest deficyt, m.in. na zakup szczepionek, co MF opisał w swoim liście. Ponieważ, zwyczajowo, nagrody były wypłacane w grudniu, jeśli dostaniesz decyzję sprzed 26 listopada i przelew w poniedziałek, to Twój KP głowę kładzie pod topór za nieswoje pieniądze.
Nie wiem, czy można to bardziej łopatologicznie opisać. Oczywiście, dotyczy to przypadków komend, gdzie środki z vacatów zostały już przesunięte na nagrody. Jeśli to jeszcze nie nastąpiło, a komendanci zdążą z wypłatami, to są megakomendantami do kwadratu - dla swojej kadry.

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 30, 2020, 09:34:35 »
 :straz:
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2023, 18:32:52 wysłana przez MetFis »

Offline Daniel123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 30, 2020, 09:56:49 »
Wychodzi na to, że chyba tam na górze słabo z matematyką i rozsądkiem, bo nie rozumiem jak można dawać "potrzebującym artystom", a za chwilę innym zaangażowanym w ten cały bałagan zabierać. Myślę, że kolejny strzał w rządowe kolano.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 30, 2020, 11:42:59 »
zanim Wszechwiedzący się wypowiedzą, wyjaśnię strażakom (głównie z PB-forumowiczom):
- komendant podwyżek wszystkim nie może dać, bo budżet komendy jest na tyle napięty (nie zwiększany w stosunku do roku ubiegłego), że od razu przekracza "średnią na etat" i ląduje u wojewódzkiego
- podwyżka podstawy oznacza również podwyżkę pochodnych, co wpływa na wspomnianą wcześniej "średnią"
- komendant trzyma więc niewielki zapas, zwiększony o vacaty, i z zaoszczędzonych środków wypłaca nagrodę grudniową
- ani komendant, ani zastępca tej kasy nie wezmą
- koniec roku, to podział "oszczędności", nazywany akcją nagród uznaniowych
W tym roku, decyzją Premiera, wypłaty tych oszczędności mają być wstrzymane, bo w budżecie jest deficyt, m.in. na zakup szczepionek, co MF opisał w swoim liście. Ponieważ, zwyczajowo, nagrody były wypłacane w grudniu, jeśli dostaniesz decyzję sprzed 26 listopada i przelew w poniedziałek, to Twój KP głowę kładzie pod topór za nieswoje pieniądze.
Nie wiem, czy można to bardziej łopatologicznie opisać. Oczywiście, dotyczy to przypadków komend, gdzie środki z vacatów zostały już przesunięte na nagrody. Jeśli to jeszcze nie nastąpiło, a komendanci zdążą z wypłatami, to są megakomendantami do kwadratu - dla swojej kadry.
Co masz do strażaków z PB to są prawdziwi strażacy a nie farbowane lisy  to po pierwsze a po drugie to komendant może kiedy chce kogoś awansować lub dać jakaś nagrodę .....

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 30, 2020, 11:58:58 »
Sismondi - do strażaków z PB mam tylko duży szacunek. Zawsze to podkreślam. Ale nie uważam też, że reszta to "farbowane lisy".
Chciałem wyjaśnić nieco sytuację, bo czytając Forum widzę ciągły stek bzdur... takich jak np. "komendant może kiedy chce awansować lub dać jakąś nagrodę..." - nie, nie może. Nawet jeśli bardzo chce.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 30, 2020, 12:15:24 »
Sismondi - do strażaków z PB mam tylko duży szacunek. Zawsze to podkreślam. Ale nie uważam też, że reszta to "farbowane lisy".
Chciałem wyjaśnić nieco sytuację, bo czytając Forum widzę ciągły stek bzdur... takich jak np. "komendant może kiedy chce awansować lub dać jakąś nagrodę..." - nie, nie może. Nawet jeśli bardzo chce.
Co do awansu, mogę się zgodzić, że nie zawsze może awansować, choćby chciał, co do nagrody- nie wprowadzaj w błąd, są pieniądze w puli nagrodowej, to tylko jego dobra wola, kiedy,komu i w jakiej kwocie ją przyzna.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Zamrożenie środków płacowych
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 30, 2020, 12:55:06 »
Sismondi - do strażaków z PB mam tylko duży szacunek. Zawsze to podkreślam. Ale nie uważam też, że reszta to "farbowane lisy".
Chciałem wyjaśnić nieco sytuację, bo czytając Forum widzę ciągły stek bzdur... takich jak np. "komendant może kiedy chce awansować lub dać jakąś nagrodę..." - nie, nie może. Nawet jeśli bardzo chce.
Co do awansu, mogę się zgodzić, że nie zawsze może awansować, choćby chciał, co do nagrody- nie wprowadzaj w błąd, są pieniądze w puli nagrodowej, to tylko jego dobra wola, kiedy,komu i w jakiej kwocie ją przyzna.
Oj może może chdźby motywacyjnym... już nie będę się wypowiadał nt farbowanych bo nie narażają się tak jak PB a wiadomo jak jest ...oczywiście nie mówię o wszystkich z PB.. :zamknij: :zamknij: :zamknij: