Autor Wątek: Dylemat dot. dalszej kariery  (Przeczytany 2613 razy)

Offline mixxol1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Dylemat dot. dalszej kariery
« dnia: Listopad 24, 2020, 05:34:45 »
Witam serdecznie otóż mam dylemat i prosiłbym o waszą pomoc.

Mam 22 lata jestem żołnierzem w dość specyficznej formacji w Wojsku różniącej się od innych jako żołnierz zawodowy ale moim zdaniem to nie dla mnie... od zawsze udzielałem się w straży w OSP jeździłem lubię to i nie wyobrażam sobie że to tak zostawię.. próbowałem kiedyś na aspirantkę ale nie wyszło na teście z chemii i fizyki teraz patrząc na wyniki z matury i zrobieniu tego testu jak wtedy to myślę że spokojnie bym się dostał.

Mam pytanie czy mimo to warto próbować dalej do PSP czy wiek nie przesądza czy to że kiedyś jak znowu starałem się do PSP tym razem z ulicy  to psycholog mi podziękował i musiałem zacząć coś robić, nie chce tej pracy bo mi najzwyczajniej nie odpowiada. Pieniądze może i są lepsze ale nie dają satysfakcji żadnej.

Offline Kitting

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Dylemat dot. dalszej kariery
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2020, 07:52:00 »
Nikt Ci nie powie co masz robić. Jeśli faktycznie czujesz tą straż a męczysz się w obecnej pracy to ja będąc na twoim miejscu bym próbował dostać się do PSP. Wiek jest tylko ograniczeniem przy szkołach natomiast w naborze z ulicy nie ma żadnego znaczenia.

Offline strczarek999

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zielona
Odp: Dylemat dot. dalszej kariery
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2020, 07:59:23 »
A może jak już jestes w tym wojsku to staraj się o przydział do wojskowej strazy pożarnej?

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Dylemat dot. dalszej kariery
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2020, 08:09:22 »
No i 22 lata jeszcze nie zamyka drogi do szkół?, chyba, że się już tak pozmieniało!! :fiuu:

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Dylemat dot. dalszej kariery
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2020, 12:22:50 »
Witam serdecznie otóż mam dylemat i prosiłbym o waszą pomoc.

Mam 22 lata jestem żołnierzem w dość specyficznej formacji w Wojsku różniącej się od innych jako żołnierz zawodowy ale moim zdaniem to nie dla mnie... od zawsze udzielałem się w straży w OSP jeździłem lubię to i nie wyobrażam sobie że to tak zostawię.. próbowałem kiedyś na aspirantkę ale nie wyszło na teście z chemii i fizyki teraz patrząc na wyniki z matury i zrobieniu tego testu jak wtedy to myślę że spokojnie bym się dostał.

Mam pytanie czy mimo to warto próbować dalej do PSP czy wiek nie przesądza czy to że kiedyś jak znowu starałem się do PSP tym razem z ulicy  to psycholog mi podziękował i musiałem zacząć coś robić, nie chce tej pracy bo mi najzwyczajniej nie odpowiada. Pieniądze może i są lepsze ale nie dają satysfakcji żadnej.
W wieku 22 lat, nie jest glupim rozwiazaniem pojscie na dzienna aspirantke ;)

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Dylemat dot. dalszej kariery
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2020, 15:08:12 »
Tak jest, próbuj do szkół bo progi z matur mocno spadły. Sprawdź ile musiałbyś mieć punktów z matur, aby dostać się. Przelicz to, a się dowiesz czy pozostaję Ci tylko start z ulicy na szeregowego strażaka. Możesz też próbować poprawić maturę. Warto walczyć o swoje marzenia, wyznaczać sobie cele i je realizować :-)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Dylemat dot. dalszej kariery
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2020, 16:08:08 »
Też odszedłem z wojska po 3 latach służby do PSP . Startowałem z ulicy. Z plusów to to,  że robię to co lubię . Z minusów  to, że na każdym podobnym stanowisku w stosunku do wojska masz 1000 zł mniej wypłaty . No i brak odprawy mieszkaniowej . Mimo to nie żałuję . Powodzenia  :straz:

Offline mixxol1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Dylemat dot. dalszej kariery
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2020, 05:31:01 »
młody13

Jak wyglądała sprawa u ciebie z komisją lekarską wszystko od nowa czy respektowali badania z komisji na zawodowego ? :)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Dylemat dot. dalszej kariery
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2020, 07:39:14 »
Wszystko od nowa kolego  :straz:

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Dylemat dot. dalszej kariery
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2020, 12:34:51 »
dlatego ze podlega pod MON i MSWiA