Autor Wątek: Szczepienie na Covid19  (Przeczytany 244543 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #450 dnia: Kwiecień 05, 2021, 20:10:20 »
Dzieki za odpowiedź
Bo data była z 29.marca
też nie wydawało mi się to wiarygodne

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #451 dnia: Kwiecień 05, 2021, 21:50:07 »
Piloci LPR chcą mieć dodatek covidowy,.mimo że pewnie już są zaszczepieni, a my strażacy jeździmy coraz częściej do IZRM, gdzie często jest ktoś z pozytywnym wynikiem i naszą nagrodą ma być ich zamrożenie na ten rok. Także logiki w działaniach rządu czy to w sprawie szczepień, czy przyznawania nagród nie szukaj...

Jestem ciekaw efektów Związku Zawodowego Pilotów HEMS. Szczerze, to trzymam za nich kciuki!

@simek92 u mnie ludzie posiadając uprawnienia ratownika medycznego zaczynają się bulwersować. Każde zdarzenie izolowane (z reguły co najmniej 3 na służbę) obsługują właśnie Oni. Najlepsze jest w tym wszystkim to, że na pomoc Komendanta nie mogli liczyć w żaden sposób, nawet pod względem wolnego, a teraz jak widać.

Wracając do tematu, u mnie wszyscy którzy chcieli się zaszczepić dostali pierwszą dawkę.
:straz:

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #452 dnia: Kwiecień 06, 2021, 18:01:41 »
Myślę podobnie, że państwo z kartonu działa cały czas.
Nas pytali po sto razy już od grudnia. Mimo to wczesniej zaszczepili wiele starszych osób , a także nauczycieli. Po prostu mają nas gdzieś. Nauczyciele musieli pierwsi dostać szczepionki bo uczą zdalnie. Nam dali bardzo dużo dodatkowych obowiązków i zero zabezpieczenia.
Też uważam, że dziadostwo to fakt szczepienia nas astra skoro teraz ludzie mają wybór. Mogłem zrezygnować? Pewnie, że tak tylko po co czekałem na te szczepienie. Jakbym wiedział, że tak bd to bym olał ten przywilej tylko zapisał się normalnie. W efekcie byłbym niedługo po dwóch dawkach. Swoją drogą to głupota do kwadratu nas szczepią teraz astra i druga dawka zgodnie z wymogami astry dopiero w czerwcu. Myślałem, że nasza formacja jest istotniejsza. Jakby zaszczepili nas inna szczepionka to zaraz wszyscy chętni są po dwóch dawkach i są zwolnieni z kwarantanny. Z punktu widzenia ciągłości służby, to jednak istotny element.

W ogóle nam i zresztą policjantom zadań dołożyli, a nagrody zabrali. Ratownikom dołożyli dwa razy tyle. No przepraszam, ale coś tu nie tak. Tu nie chodzi o pokazanie im daliście to nam też, ale o to że nam to się po prostu należy. Mam nadzieję, że związki wreszcie ozyja

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #453 dnia: Kwiecień 06, 2021, 18:31:06 »
Jakby zaszczepili nas inna szczepionka to zaraz wszyscy chętni są po dwóch dawkach i są zwolnieni z kwarantanny.

I to jest właśnie nieporozumienie.
Rozumiem kogoś, kto szczepi się, żeby w razie zachorowania przeszedł chorobę łagodniej. Wg producentów szczepionek, szczepionka nie chroni przed zachorowaniem (bardziej przed ciężkim przebiegiem choroby), ani nie przerywa transmisji wirusa. Więc skoro nie przerywa transmisji wirusa, to z jakiego powodu zaszczepiona osoba (w tym przypadku strażak) ma być zwolniona/y z kwarantanny? Przecież on/ona może zarażać kolejne osoby?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #455 dnia: Kwiecień 06, 2021, 20:12:17 »
Simek, przeczytałeś cały artykuł?
Bo dla mnie ochrona w 76% to częściowa ochrona i jako taka nie powinna zwalniać z kwarantanny. To po pierwsze. Po drugie, z artykułu nie wynika (albo nie doczytałem) której mutacji dotyczą te wyniki: "pierwotnej" czy np. "brytyjskiej"? A co z "południowoafrykańską" czy "brazylijską"? Tu już mamy wielką niewiadomą. W tej chwili króluje u nas brytyjska, ale w zeszłym tygodniu była informacja, że pojawiła się w Polsce "południowoafrykańska". Czy dotrze "brazylijska"? Zobaczymy. Ja na chwilę obecną podchodzę do tych rewelacji z dużą dozą sceptycyzmu.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #456 dnia: Kwiecień 06, 2021, 21:22:54 »
Żadna szczepionka nie gwarantuje 100% procent ochrony przed zachorowaniem. Szczepionki na grypę mają skuteczność około 50-60%, więc tutaj mamy znacznie wyższe wskazniki zabezpieczenia. A co do mutacji, wystarczy sobie wygooglowac i znajdziesz wszystkie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
A i jeszcze poza tym to osoba zaszczepiona mniej rozprzestrzenia wirusa niż osoba niezaszczepiona.

Offline kamilo271

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #457 dnia: Kwiecień 28, 2021, 21:54:28 »
Panowie mam pytanie,a co jeżeli szczepienie wypadło mi na sluzbie i mój przełóżony stwierdził, że da mi wolne jak to będzie w grafiku wpisane jako ws? Pytam bo nie wiem czy te godziny zostaną stracone..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #458 dnia: Kwiecień 28, 2021, 22:23:05 »
Panowie mam pytanie,a co jeżeli szczepienie wypadło mi na sluzbie i mój przełóżony stwierdził, że da mi wolne jak to będzie w grafiku wpisane jako ws? Pytam bo nie wiem czy te godziny zostaną stracone..
Zależy co zostało wpisane w ECS jeśli "dziura" lub "W" to jesteś w plecy 24h
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #459 dnia: Kwiecień 29, 2021, 11:06:23 »
Panowie mam pytanie,a co jeżeli szczepienie wypadło mi na sluzbie i mój przełóżony stwierdził, że da mi wolne jak to będzie w grafiku wpisane jako ws? Pytam bo nie wiem czy te godziny zostaną stracone..

Nie było Ciebie w pracy? To co co może być wpisane?
Szczepienia nie były organizowane w ramach obowiązków służbowych.

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #460 dnia: Maj 19, 2021, 15:06:19 »
A ja mam inne pytanie.Czy szczepienia na wzw i tezec sa obowiazkowe w psp?Jest to gdzies zawarte w wytycznych lub gdziekolwiek?tzn czy jest ustawowy obowiazek ich odnawiania.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2021, 15:10:51 wysłana przez Sanchez07 »

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #461 dnia: Maj 20, 2021, 07:09:44 »
Panowie mam pytanie,a co jeżeli szczepienie wypadło mi na sluzbie i mój przełóżony stwierdził, że da mi wolne jak to będzie w grafiku wpisane jako ws? Pytam bo nie wiem czy te godziny zostaną stracone..

Nie było Ciebie w pracy? To co co może być wpisane?
Szczepienia nie były organizowane w ramach obowiązków służbowych.

Nie do końca kolega ma rację.
Znam przypadki strażaków, którzy byli szczepieni podczas pełnienia służby ( jechali 40km do miejsca szczepień po ok 3-4h i wracali na służbę). Godziny nieobecne były wliczone do służby.

Offline qqłka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #462 dnia: Maj 20, 2021, 10:02:05 »
Szczepić się!  Nie z obowiązku ale chociaż dla zasady. To taka sama szczepionka jak od ODRY czy OSPY i masz spokój, możesz jechać na wczasy...  jak masz  możliwość... wykorzystania urlopu...

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #463 dnia: Maj 20, 2021, 16:27:26 »
Szczepić się!  Nie z obowiązku ale chociaż dla zasady. To taka sama szczepionka jak od ODRY czy OSPY i masz spokój, możesz jechać na wczasy...  jak masz  możliwość... wykorzystania urlopu...
taka sama? to dlaczego producent nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #464 dnia: Maj 20, 2021, 17:38:31 »
Szczepić się!  Nie z obowiązku ale chociaż dla zasady. To taka sama szczepionka jak od ODRY czy OSPY i masz spokój, możesz jechać na wczasy...  jak masz  możliwość... wykorzystania urlopu...
taka sama? to dlaczego producent nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne?
Tylko jak się nie zaszczepimy w min. 70% to uwierz że ten ten smród będzie się za nami ciągnął.. wydaje mi się że warto wziąć przykład z lekarzy i personelu medycznego którzy posiadają największą wiedzę i zaszczepili się  w 96% i to oni byli na polu walki... :tuba:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #465 dnia: Maj 20, 2021, 17:49:16 »
Szczepić się!  Nie z obowiązku ale chociaż dla zasady. To taka sama szczepionka jak od ODRY czy OSPY i masz spokój, możesz jechać na wczasy...  jak masz  możliwość... wykorzystania urlopu...
taka sama? to dlaczego producent nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne?
Szczepić się eksperymentem medycznym żeby tylko  wyjechać na wczasy ? Genialne  :szalony:

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #466 dnia: Maj 20, 2021, 17:51:38 »
Szczepić się!  Nie z obowiązku ale chociaż dla zasady. To taka sama szczepionka jak od ODRY czy OSPY i masz spokój, możesz jechać na wczasy...  jak masz  możliwość... wykorzystania urlopu...
taka sama? to dlaczego producent nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne?
Szczepić się eksperymentem medycznym żeby tylko  wyjechać na wczasy ? Genialne  :szalony:
Ale prawdziwe! Robi to z 50% spoleczenstwa tak na oko :rofl:

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #467 dnia: Maj 20, 2021, 20:13:19 »
No wlasnie ludzie wlasne zdrowie przedkladaja nad to ze pojada raz w roku na wakacje szczepiac sie tym gownem.Wydawalo mi sie ze znam kilka madrych i inteligentnych ludzi w moim otoczeniu,ale ta cala sytuacja uswiadomila mi ze bylem w bledzie.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #468 dnia: Maj 20, 2021, 20:28:50 »
Szczepić się!  Nie z obowiązku ale chociaż dla zasady. To taka sama szczepionka jak od ODRY czy OSPY i masz spokój, możesz jechać na wczasy...  jak masz  możliwość... wykorzystania urlopu...
taka sama? to dlaczego producent nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne?
Tylko jak się nie zaszczepimy w min. 70% to uwierz że ten ten smród będzie się za nami ciągnął.. wydaje mi się że warto wziąć przykład z lekarzy i personelu medycznego którzy posiadają największą wiedzę i zaszczepili się  w 96% i to oni byli na polu walki... :tuba:
i co za rok się zaszczepisz znowu bo aktualna "wersja" nie będzie działać na przykładowo polską wersję covida?

Offline dysfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #469 dnia: Maj 20, 2021, 21:38:08 »
Szczepić się!  Nie z obowiązku ale chociaż dla zasady. To taka sama szczepionka jak od ODRY czy OSPY i masz spokój, możesz jechać na wczasy...  jak masz  możliwość... wykorzystania urlopu...

Mój boże :wall: :wall: :wall:

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #470 dnia: Maj 20, 2021, 22:30:56 »
Szczepić się!  Nie z obowiązku ale chociaż dla zasady. To taka sama szczepionka jak od ODRY czy OSPY i masz spokój, możesz jechać na wczasy...  jak masz  możliwość... wykorzystania urlopu...
taka sama? to dlaczego producent nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne?
Tylko jak się nie zaszczepimy w min. 70% to uwierz że ten ten smród będzie się za nami ciągnął.. wydaje mi się że warto wziąć przykład z lekarzy i personelu medycznego którzy posiadają największą wiedzę i zaszczepili się  w 96% i to oni byli na polu walki... :tuba:
i co za rok się zaszczepisz znowu bo aktualna "wersja" nie będzie działać na przykładowo polską wersję covida?

Takie gderanie co by było to wiesz.. za przykład weź Izrael koło 60%. Zaszczepiony i umieralność na poziomie 0, wiec szczepionka działa.

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #471 dnia: Maj 20, 2021, 22:39:15 »
W jedynej slusznej tv to wszedzie dziala.Proponuje skorzystac z alternatywnych zrodel przekazu( nie publicznych) i wtedy wyciagnac wnioski a nie miec za wykladnie zolty pasek w tv.Zal mi was niektorych naprawde...

Offline grzesiek135

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #472 dnia: Maj 21, 2021, 00:59:05 »
A czy ktoś z Was chorował na covid? Ja byłem chory gdy w Anglii szczepiono pierwsza osobę i obiecałem sobie że gdy tylko będę mial możliwość to też się zaszczepie. Po co? Żeby nie przechodzic znów tego gówna. Nigdy się tak źle nie czułem. Dziś jestem zaszczepiony i może kilka osób zadziwie ale... Czuje się dobrze, żyje i nic mi nie jest.

Jedynie słusznej TV nie oglądam ale prędzej uwierzę na temat szczepionek wirusologa którzy uczyli się całe życie w tym temacie niż pseudo znawca z forum strażackiego którzy usłyszeli gdzieś określenie " eksperyment medyczny" lub co glupsi "czipowanie ludzi" i powtarzają to jak mantrę uważając że mają 100 % racji.

Nikogo nie namawiam do szczepienia każdy swój rozum ma ( nawet ci głupi jakiś mają)  i każdy zrobi jak uważa.
Jedni wierzą w Boga inni że Ziemia jest płaska
Różnice poglądów występowały od zawsze więc i w tym temacie inaczej być nie mogło.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #473 dnia: Maj 21, 2021, 06:23:16 »
Niedługo wezmą się za nasze dzieci . Chorowałem nie wiem czy cowid czy ciężko przechodziłem grypę. Testować się nie zamierzam.W płaska ziemię nie wierzę i czipy też nie . Nie ufam koncernom farmaceutycznym ani politykom . Pozdrawiam życzę zdrowia.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #474 dnia: Maj 21, 2021, 08:29:22 »
Grzesiek135, też wolę opinię wirusologa niż znachora z forum. Zawsze się szczepiłem jak była możliwość, lub w wojsku, z tym że w MON w połowie lat 90- tych nikt nie pytał czy chcesz czy nie, szczepili wszystkich. I nie zgadniecie, jeszcze żyję. Z jednym stwierdzeniem możemy trochę polemizować. Piszesz o wirusologach co uczyli się całe życie i znają temat, a z naszego podwórka, znasz na pewno kilku strażaków co uczyli się całe życie a tak naprawdę chuja wiedzą.